registrist kustutamine

Siia postita see mis teiste teemade alla ei lähe

registrist kustutamine

PostitusPostitas GEDOHC » 24 Nov 2010, 16:40

On selline mure, et 7 a. tagasi sai üks kupee 626 lastud viia kuusakoskisse.. enne seda oli auto ajutiselt kustutatud registrist.Nüüd aastaid hiljem tuli kiri,et sõiduk ikka registris ja vaja kindlustada või arvelt kustutada.. kuna aga nõutakse nüüd lammutustõendit mida mul pole, pole võimalik arvelt maha võtta.. Mis jutuga ARK-sse minna?

on alles auto dok. A osa ja 1 reg. nr.

On keegi kokku puutunud sellise murega?
GEDOHC
 
Postitusi: 271
Liitunud: 12 Juun 2005, 21:48
Asukoht: tallinn

Re: registrist kustutamine

PostitusPostitas arvutihdd » 24 Nov 2010, 17:26

Just selle sama jutuga lähed arki ja räägid tädile valvelauas ära, tema annab blanketi ja sinna kirjutad sama pläma ning ongi asi lahendatud.
arvutihdd
 
Postitusi: 263
Liitunud: 18 Okt 2005, 19:00

Re: registrist kustutamine

PostitusPostitas lines » 24 Nov 2010, 18:17

Sama teemaga käisin eelmine nädal ARK ´is.

Kirjutasin avalduse et auto lammutatud osadeks ja kinnitan, et auto ei osale enam liikluses.
Andsin reg numbrid ja teh. passi ära - auto kenasti arvelt maas

Lines
Kasutaja avatar
lines
 
Postitusi: 1559
Liitunud: 07 Veebr 2005, 11:36
Asukoht: Tallinn

Re: registrist kustutamine

PostitusPostitas cabernet1 » 30 Nov 2010, 19:21

lines kirjutas:Kirjutasin avalduse et auto lammutatud osadeks ja kinnitan, et auto ei osale enam liikluses.
Lines

Kirjutada tuleb, et varuosadeks lammutatud KESKKONNASÕBRALIKULT ning kui puuduvad numbrid, siis nende kohta võid öelda, et hävitatud ning ammu vanametalliks sulatatud, samamoodi passi puudumisel võid kirjutada, et pass hävinenud vettimise või tulekahju teel.
Ise olen sedamoodi 4 autot registrist kustutanud. Kusjuures ARK büroos kaldub olema hulk (sry kellele liiga teen) dibiilikuid, kes miskipärast soovivad tuhandeid pabereid või väidavad, et saab vaid ajutiselt kustutada.
Kui jääda endale kindlaks, öelda, et keskkonnasõbralikult enda ja sõprade tarbeks lammutatud st kuusakoski ega lammutuse tõendit ei ole, siis saab hakkama.
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: registrist kustutamine

PostitusPostitas Funk » 17 Dets 2010, 15:19

Mul on teine mure.

2006.a sügusel müüsin auto ja tegin vaid ühe ostu-müügilepingu, mis omakorda andsin ostjale. Olin noor ja ei teadnud, kuidas õigesti asjad käivad. Nii siis. Alles hiljuti sain teada, et auto on endiselt minu nimele ja viimane kindlustus, mis oli autol tehtud oli samuti minu nimele 2006. aastal. Sain käidud ka ARK-is kus öeldi, et maha kustutada ei saa ja peab iga aasta käima ja mingisuguseid pabereid täitma, et nagu mina selle autot ei kasuta. See asi ripub siiamaani. Kas keegi oskab midagi soovitada, kuidas seda maha kustada?
Kasutaja avatar
Funk
 
Postitusi: 189
Liitunud: 19 Juun 2010, 18:40
Asukoht: Pärnu

2004 Mazda 6

Re: registrist kustutamine

PostitusPostitas riisiveski » 17 Dets 2010, 16:47

Funk kirjutas:Mul on teine mure.

2006.a sügusel müüsin auto ja tegin vaid ühe ostu-müügilepingu, mis omakorda andsin ostjale. Olin noor ja ei teadnud, kuidas õigesti asjad käivad. Nii siis. Alles hiljuti sain teada, et auto on endiselt minu nimele ja viimane kindlustus, mis oli autol tehtud oli samuti minu nimele 2006. aastal. Sain käidud ka ARK-is kus öeldi, et maha kustutada ei saa ja peab iga aasta käima ja mingisuguseid pabereid täitma, et nagu mina selle autot ei kasuta. See asi ripub siiamaani. Kas keegi oskab midagi soovitada, kuidas seda maha kustada?

Kuna registriandmetel oled sina omanik, siis tee lihtsalt avaldus, et soovid ajutiselt kustutada. See on küll tähtajaline, aga siis vähemalt ei saa selle autoga ka teisi toiminguid (nt ülevaatust).
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: registrist kustutamine

PostitusPostitas tomkulibin » 17 Dets 2010, 19:50

riisiveski kirjutas:Kuna registriandmetel oled sina omanik, siis tee lihtsalt avaldus, et soovid ajutiselt kustutada. See on küll tähtajaline, aga siis vähemalt ei saa selle autoga ka teisi toiminguid (nt ülevaatust).
...Ja kui keski kuskil miskit müüdud autuga korda saadab, ootab ex omanik taas küllakutseid aruandlustega, et mis ja kes ja...
Kuna oled seaduslik omanik, võid taotleda uue teh passi ja kasutada oma liikurit edasi, või tunnistada autu "kaotatuks" ainiti paberitega.... müügileping- aga mina ei tea sellest miskit :roll:
Kas miskeidki kontakte pole säilinud ostjast? Temal ju kohustus 5 päeva jooksul ümber regada. Kui ta pole seda teinud, seletagu vahelejäämisel ise, kust ja kudas ta selle autu sanud on ja kes selle lepungu valmis vorpis.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: registrist kustutamine

PostitusPostitas riisiveski » 17 Dets 2010, 22:50

tomkulibin kirjutas:
riisiveski kirjutas:Kuna registriandmetel oled sina omanik, siis tee lihtsalt avaldus, et soovid ajutiselt kustutada. See on küll tähtajaline, aga siis vähemalt ei saa selle autoga ka teisi toiminguid (nt ülevaatust).
...Ja kui keski kuskil miskit müüdud autuga korda saadab, ootab ex omanik taas küllakutseid aruandlustega, et mis ja kes ja...
Kuna oled seaduslik omanik, võid taotleda uue teh passi ja kasutada oma liikurit edasi, või tunnistada autu "kaotatuks" ainiti paberitega.... müügileping- aga mina ei tea sellest miskit :roll:
Kas miskeidki kontakte pole säilinud ostjast? Temal ju kohustus 5 päeva jooksul ümber regada. Kui ta pole seda teinud, seletagu vahelejäämisel ise, kust ja kudas ta selle autu sanud on ja kes selle lepungu valmis vorpis.

Antud juhul oled seaduslik omanik ainult liiklusregistri silmis, aga kui "uus" omanik peaks selle ostu-müügilepingu ainueksemplariga välja ilmuma, kus on sinu allkiri all, siis läheb jamaks. Seetõttu pole mõtet hämama hakata, et reg tunnistus kadunud või auto varastatud vms. Pigem on see, et kuna "uus" omanik ei ole 5 päeva jooksul enda kohustust täitnud, siis võtadki ajutiselt arvelt maha.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: registrist kustutamine

PostitusPostitas tomkulibin » 18 Dets 2010, 08:02

Vähe äkilise pakkumise tegin ennist, sorry.
Samas kui register ei suuda aidata sind uue omaniku leidmisel(nemad seda ei teagi ju) ja sinul puuduvad andmed nn uue omaniku kohta(vaid uus omanik omab neid sinu kohta ja ka kohustust ümber registreerida), siis oled sunnitud ehk tegema ennatliku avalduse registrisse.
Mis sest asjast edasi saab... :roll:
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: registrist kustutamine

PostitusPostitas Funk » 18 Dets 2010, 12:36

Tegelt ma arvan, et auto on juba maha kandnud kuskil. See oli Nissan Primera 91.a :D Mis seal ikka, peab vist iga aasta käima ja avaldust kirjutama.
Kasutaja avatar
Funk
 
Postitusi: 189
Liitunud: 19 Juun 2010, 18:40
Asukoht: Pärnu

2004 Mazda 6

Re: registrist kustutamine

PostitusPostitas pokenaut » 18 Dets 2010, 13:38

Registrist peaks saama kustutada selle sõiduki siiski avaldusega, et sõiduk on keskkonnasõbralikult lammutatud ja ei osale liikluses. Dokumentide kohta saab juurde kirjutada hävinenud vms.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: registrist kustutamine

PostitusPostitas tomkulibin » 19 Dets 2010, 09:14

pokenaut kirjutas:Registrist peaks saama kustutada selle sõiduki siiski avaldusega, et sõiduk on keskkonnasõbralikult lammutatud ja ei osale liikluses. Dokumentide kohta saab juurde kirjutada hävinenud vms.

Ja kui jääb mõnele korravalvurile selline teel liikuv isend jalgu? Siis ju avalduse kirjutaja süüdlane seaduse silmis.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: registrist kustutamine

PostitusPostitas cabernet1 » 21 Dets 2010, 11:39

tomkulibin kirjutas:Ja kui jääb mõnele korravalvurile selline teel liikuv isend jalgu? Siis ju avalduse kirjutaja süüdlane seaduse silmis.

Ei ole.
Vahelejääja on seaduse silmis ise kurjategija kuna paberimajandusele toetudes on tema kasutanud lubamatuid varuosi.
Näiteks on tegu sellisel juhul nn iseehitatud sõidukiga, mis liikluseks keelatud. Sina väidad, et lammutasid varuosadeks kuid sa ei saa vastutada, et keegi teine neist tükkidest taas sõidukit kokku ei pane.
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: registrist kustutamine

PostitusPostitas tomkulibin » 21 Dets 2010, 15:48

krdi juristdest tähenärilised :)
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: registrist kustutamine

PostitusPostitas Arx92 » 10 Jaan 2011, 18:23

Endal sama jama, autost alles ainult ostu-müügi leping... kuigi auto müüsin ära juba 2010 aasta sügises. Täna vaatasin ja ikka oli minu arvel. Vist pole mõtet loota, et uus omanik selle oma nimele võtab ja peaks ka midagi ette võtma sellega, sest endal parem tunne, kui oma nimel ainult need autod, mis reaalselt enda käes on. Siin häid ideid leidub ja kui keegi midagi paremat välja mõtleb, siis kirjutagu juurde :thumbup:
REHVITÖÖD - rehvivahetus ja tasakaalustamine. Tartumaa, Nõo. tel. 58136985
Kasutaja avatar
Arx92
 
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Nov 2010, 15:03
Asukoht: Nõo

Re: registrist kustutamine

PostitusPostitas riisiveski » 10 Jaan 2011, 18:52

Arx92 kirjutas:Endal sama jama, autost alles ainult ostu-müügi leping... kuigi auto müüsin ära juba 2010 aasta sügises. Täna vaatasin ja ikka oli minu arvel. Vist pole mõtet loota, et uus omanik selle oma nimele võtab ja peaks ka midagi ette võtma sellega, sest endal parem tunne, kui oma nimel ainult need autod, mis reaalselt enda käes on. Siin häid ideid leidub ja kui keegi midagi paremat välja mõtleb, siis kirjutagu juurde :thumbup:

Lähed enda lepingu eksemplariga Maanteeameti Liiklusregistri büroosse ja kõik. Ei mingit skeemitamist, ei mingit jama, ei mingit riigilõivu.
Ma ei saa aru, miks peab nii lihtsa asja korral tegelemate mingite "kas kuidagi teisiti ei saa" skeemidega.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: registrist kustutamine

PostitusPostitas qwewq » 10 Jaan 2011, 19:28

Arx92 kirjutas:Endal sama jama, autost alles ainult ostu-müügi leping... kuigi auto müüsin ära juba 2010 aasta sügises. Täna vaatasin ja ikka oli minu arvel. Vist pole mõtet loota, et uus omanik selle oma nimele võtab ja peaks ka midagi ette võtma sellega, sest endal parem tunne, kui oma nimel ainult need autod, mis reaalselt enda käes on. Siin häid ideid leidub ja kui keegi midagi paremat välja mõtleb, siis kirjutagu juurde :thumbup:


kui autol on kindlustus tehtud siis netis näed ära mis firmas see tehtud on
lähed sinna firmasse ja lased kindlustuse lõpetada ja raha kantakse sinu kontole
ja nii teed niikaua kuni on ümber kirjutatud
seaduslikul autoomanikul on see õigus
qwewq
 
Postitusi: 3
Liitunud: 01 Mär 2010, 21:39

Re: registrist kustutamine

PostitusPostitas Arx92 » 10 Jaan 2011, 23:24

Selle peale ma olen tulnud, aga kindlustatud oli see auto ainult üheks kuuks... Kohe peale ostu tegi tüüp kuuks ajaks kindlustuse, aga sellest päris kaua möödas juba.
REHVITÖÖD - rehvivahetus ja tasakaalustamine. Tartumaa, Nõo. tel. 58136985
Kasutaja avatar
Arx92
 
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Nov 2010, 15:03
Asukoht: Nõo

Re: registrist kustutamine

PostitusPostitas riisiveski » 11 Jaan 2011, 09:56

qwewq kirjutas:
Arx92 kirjutas:Endal sama jama, autost alles ainult ostu-müügi leping... kuigi auto müüsin ära juba 2010 aasta sügises. Täna vaatasin ja ikka oli minu arvel. Vist pole mõtet loota, et uus omanik selle oma nimele võtab ja peaks ka midagi ette võtma sellega, sest endal parem tunne, kui oma nimel ainult need autod, mis reaalselt enda käes on. Siin häid ideid leidub ja kui keegi midagi paremat välja mõtleb, siis kirjutagu juurde :thumbup:


kui autol on kindlustus tehtud siis netis näed ära mis firmas see tehtud on
lähed sinna firmasse ja lased kindlustuse lõpetada ja raha kantakse sinu kontole
ja nii teed niikaua kuni on ümber kirjutatud
seaduslikul autoomanikul on see õigus

Kuna on sõlmitud ostu-müügi leping, siis sina ei ole enam auto seaduslik omanik ja selline tegevus (kindlustuselt raha tagasi küsimine) on illegaalne tegevus.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: registrist kustutamine

PostitusPostitas JaanusM » 11 Jaan 2011, 13:34

Mine ostumüügi lepinguga ARK-i, tee Võõrandamisest teatamine ( ST, annad neile teada et auto on müüdud. ), nüüd järgmine kord kui tal kindlustus läbi saab ei saa ta seda ennem uuesti teha kui auto ümber on kirjutatid.
Järgmine kord kui ta politseile silma jääb saab trahvi ( healjuhul hoiatuse ) sest ostumüügi lepinguga võib sõita aint 5 päeva.

Oma müüdud bemmiga tegin täpselt samamoodi ja kusjuures tüüp pole seda siiani ümber kirjtuanud, aga ükskõik mida ta sellega teeb on seal märge küljes,et see talle müüdud on. ( Ostu 7 müügi leping peab ARK-is kaasas olema. )

Viie päeva asja tean, sest mazdaga võeti mind maha kui müügi lepinguga sõitsin, suutsin õnneks ära rääkida, et ma just ARK-i teel olen :D: :D.
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: registrist kustutamine

PostitusPostitas qwewq » 11 Jaan 2011, 20:39

riisiveski kirjutas:
qwewq kirjutas:
Arx92 kirjutas:Endal sama jama, autost alles ainult ostu-müügi leping... kuigi auto müüsin ära juba 2010 aasta sügises. Täna vaatasin ja ikka oli minu arvel. Vist pole mõtet loota, et uus omanik selle oma nimele võtab ja peaks ka midagi ette võtma sellega, sest endal parem tunne, kui oma nimel ainult need autod, mis reaalselt enda käes on. Siin häid ideid leidub ja kui keegi midagi paremat välja mõtleb, siis kirjutagu juurde :thumbup:


kui autol on kindlustus tehtud siis netis näed ära mis firmas see tehtud on
lähed sinna firmasse ja lased kindlustuse lõpetada ja raha kantakse sinu kontole
ja nii teed niikaua kuni on ümber kirjutatud
seaduslikul autoomanikul on see õigus

Kuna on sõlmitud ostu-müügi leping, siis sina ei ole enam auto seaduslik omanik ja selline tegevus (kindlustuselt raha tagasi küsimine) on illegaalne tegevus.


see pole illegaalne kuna ametlikult kehtib ostu-müügi leping 5 päeva ja see teema on isegi võsapetsist läbi käinud
ja kui keegi teine sõidab ostu-müügi lepinguga ja auto on sinu nimel ja juhtub avarii sinu auto süül siis oled sina ka kindlustuses vastutav
ostu-müügi leping ei oma seal tähtsust
aga ostu-müügi lepingusse saab panna sisse märkuste alla või lisana juurde, et kõige eest mis juhtub peale ostu-müügi lepingu valmistamist vastutab ostja, siis ei saa raha küsida ja uus avarii läheb ostja arvele ja selline leping on soovitav teha ka üks omale
nii räägiti mulle nädal tagasi ARK-S
qwewq
 
Postitusi: 3
Liitunud: 01 Mär 2010, 21:39

Re: registrist kustutamine

PostitusPostitas skyline » 12 Jaan 2011, 09:44

Kel auto pikka aega tagasi lihtkirjaliku lepinguga müüdud, sel soovitan esmalt LKF andmebaasist teha tollase numbrimärgi alusel päring, et kas autol on olemas üldse kehtiv kindlustus, see annab aimu, et kas see auto üldse enam liikluses osaleb. Siis saab vastavalt edasi tegutseda. Päringu saab teha siin https://vs.lkf.ee/pls/xlk/SYSADM.LK_INF ... ?plang=EST
Mina ei müü igatahes ühtegi autot lihtkirjaliku ostu-müügi lepinguga, nii palju aega tuleb ikka mõlemal poolel võtta, et ARKi sõita. Nii on probleeme vähem.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: registrist kustutamine

PostitusPostitas JaanusM » 12 Jaan 2011, 13:19

Ostu-Müügileping ei kehti 5 päeva, sellega võib sõita 5 päeva, kui 5 päeva möödas siis ei tohi sellega enam sõita aga ümber võid kirjutama minna ka 20 aasta pärast kui tahad.
Mazdaga sõitsin ligi kuu aega ostumüügi lepinguga, sest mootori remont läks kole kalliks ja ei jätkunud raha ümber kirjutamiseks, siis aga hakkasid sinised peedistama ja rääkisid asjad täpselt ära.

1. Lepinguga võid sõita 5 päeva. ( See mingi paragrahviga karistatav ka ).
2. Lepinguga võid ümber kirjutada millal tahad.

Müüsin bemmi maha, tüüp ei suvatsenud seda ümber kirjutada ega midagi, läksin ARK-i küsisin, et mida ma tegema pean,
öeldi võta Ostu-Müügi leping kaasa, tule siia teeme võõrandamisest teatamise, siis küsisin, et mis see juurde annab.
Vastused :
1. Kui uus omanik mingi laksu või mis iganes teeb, siis jääb vana omanik üldse mängust välja ei tehta talle midagi.
2. Uus omanik ei saaa enam sinu nimel kindlustust teha.
3. Sinised hakkavad koinima teda kui silma peaks jääma.

Ühesõnaga, võta oma ostu-müügi leping ja padavaj lähimasse ARK-i,
kindlustus rahasid sulle ila auto dokumentideta kätte ei anta, selle oleksid pidanud enne tagasi küsima kui auto müüdud oli.

JaanusM
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: registrist kustutamine

PostitusPostitas riisiveski » 12 Jaan 2011, 13:45

JaanusM kirjutas:2. Uus omanik ei saaa enam sinu nimel kindlustust teha.
3. Sinised hakkavad koinima teda kui silma peaks jääma.

Lisaks ei saa ülevaatust ka teha.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu


Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron