Mazda 3 LED tagatuled

Välimusega seotud probleemid

Mazda 3 LED tagatuled

PostitusPostitas Rancyd » 21 Dets 2010, 12:54

Avastasin üks päev, et tagumine parempoolne Led tuli on "ära surnud".
Panen auto käima tuli korraks põleb aga niipea kui pidurit vajutan tuli kustub ja enam põlema ei lähe. Kui seal taga natuke toimetada ja pesast juhtmed korra välja võtta ning uuesti ära ühendada saab tule põlema aga pidurit vajutades jällegi kustub :think:
Eile sai ka tuli küljest ära võetud ning lähemalt uuritud - peas ja klemme kontrollitud, aga tundusid olemas korras. Kas võib olla et skeem on vigane või on veel kellegi ideid - ehk keegi sarnase probleemiga varem kokku puutunud ?
Võib olla oskab keegi seda ka parandada ? See tagumine tuli ise on samuti üks paras porno, skeemile pääseb ka vist ainult siis ligi kui klaas lahti võtta. Olen ka juba kuulnud, et kui see tuli läheb, siis aitab ainult uue ostmine :crazy:

Olen tänulik igasuguse abi eest :)
Rancyd
 
Postitusi: 46
Liitunud: 21 Dets 2008, 16:42

Re: Mazda 3 LED tagatuled

PostitusPostitas Evert » 21 Dets 2010, 14:21

Kui inglise keel mõikab, siis soovitan küsimuse esitada www.hidplanet.com foorumisse. Seal on igasugu esi/tagatule geeniuseid.

Aga ma eeldan, et nagu bemmidel ja mersudel, on Mazda LED tagatuledel PWM e. Pulse Width Module klotsid vahel, mis reguleerivad LED'ide heledust. Tõenäoliselt on su pipardaval tulel nimet. moodul vigane.
Kui elektroonikat veidi jagad, siis on hidplaneti tüüpide abiga kindlasti võimalik mooduli korrasolekut kontrollida ja vajadusel ka uus moodul ehitada. Muul juhul ei oska muud arvata kui et uus tuli osta.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2201
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: Mazda 3 LED tagatuled

PostitusPostitas Rancyd » 21 Dets 2010, 23:04

palun arvamust, et kas sellised tagumised tuled sobivad Mazda 3 GT 5d mudelile (2.0, 2004) ? Lehel antud andmete järgi nagu peaks sobima või on siiski on erinevate mootoritega mazda 3 mudelitel mingisugused erinevused seal taga ?

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/03-06-MA ... ccessories
Rancyd
 
Postitusi: 46
Liitunud: 21 Dets 2008, 16:42

Re: Mazda 3 LED tagatuled

PostitusPostitas Vanapeer » 22 Dets 2010, 00:33

loodetavasti on neil ikka korrektsed takistid ka küljes, et auto aru saaks... sellistel autodel on reeglina selleks andurid ja kui pirnil on teine takistus või pingelang, siis annab auto märku põlenud pirnist, olgugi, et tegelikult tuli toimib... Paljud on ise pannud selle väikese 1.- maksva jubina, et saada lahti tüütust märgutulest... ma arvan, et vb seepärast sul esimeses postituses mainitud viga ongi... aga pagan seda teab, pädevam isik elektri koha pealt võiks sõna võtta...
Vanapeer
 


Re: Mazda 3 LED tagatuled

PostitusPostitas Evert » 22 Dets 2010, 13:36

Need ebay tuled peaks külge sobima küll, aga E märgistuse puudumise tõttu on meiekandis illegaalsed (st. TÜV ei õnnestu ja paha tujuga politseinik võib trahvi jm. paha teha).

Minu arusaamist mööda on praeguse vea tuum lihtsustatult selline: eelnimetatud PWM moodulisse tuleb auto el. süsteemist kaks sisendit - 12v parktuledele ja 12v pidurituledele. Vastavalt on ka 2 väljundit. Nimetagem neid lihtsuse mõttes 1 (park) ja 2 (pidur).
1. Parktuli põleb = sisse1 on aktiivne, sisse2 passiivne. Välja1 on aktiivne, välja2 passiivne.
2. Pidur põleb = sisse1 aktiivne, sisse2 aktiivne. Välja1 passiivne, välja2 aktiivne.
3. Pidur vabastatakse = sisse1 on aktiivne, sisse2 passiivne. Välja1 resetib aktiivseks, välja2 on passiivne.
(Kas see tegelikult ka nii käib, saab testriga kontrollida teise tule pealt.)

Sinu tuli ei tee 3. punkti toimingut, e. ei reseti välja1 e. parktule väljundit aktiivseks.
Ilmselt on su moodulis mingi relee või 1 teatud kivi pekkis. Juhul kui leiad elektrooniku, kes oskab täpse süüdlase üles leida, siis oomipoest saab vajalikud jubinad pea-aegu tasuta.

Küsi ka Elfa foorumist: http://www.elfafoorum.ee/
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2201
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: Mazda 3 LED tagatuled

PostitusPostitas Rancyd » 05 Mär 2011, 14:33

Informeerin ka kalleid klubikaaslaseid, siis sellest mismoodi sain oma tule korda...
Sain tule korda juba mõni nädal tagasi firmale nimega M.A.Custum - http://www.macustom.eu/. Tegelevad praktiliselt kõigega, mis seotud LED´idega - valmistavad, müüvad, remondivad ja ehitavad ka ümber. Ka minu tule tegid mingimääral ümber ning töötab siiani kenasti. Natuke kaua võttis vb aega, aga minu jaoks oli tähtis, et saaks tule korda.
Kui kellelegi on probleeme LED´didega, (olgu siis selleks remont või soov tavatuled LED´deks ümber ehitada) siis on see koht mida julgen soovitada :thumbup:
Rancyd
 
Postitusi: 46
Liitunud: 21 Dets 2008, 16:42


Mine Välimus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron