Klaasipuhastid

Siia postita see mis teiste teemade alla ei lähe

Klaasipuhastid

PostitusPostitas cabernet1 » 25 Dets 2010, 16:15

Siin siis teema, milliseid klaasipuhasteid kasutate, kuskohast ja mis rahaga ostsite, kuidas hooldate, kuidas rahul olete jne... kõik mis on seotud klaasipuhastitega.

Ise siin kasutan MPS firma omi, toodetud USA-s ning maksid Tartu Autoline poes ca 75 EEK tk. Algselt olin väga rahul, kuid eluiga on neil väga lühike. Vähem kui 3 kuuga hakkasid kräuksuma ja pühkimisefektiivsus langes kolossaalselt.
Kojamehi vahetan harilikult korra aastas, soovitatavalt vastu talve, sest siis on oodata suuremat koormust detailidele ning ei ole just meeldiv, kui mõne mikroprao pärast kaotan vajaliku detaili siis, kui seda kõige enam vaja on.
Puhastus - Tavaliselt puhastan kojamehi seebiveega, harvematel juhtudel legendaarse FAIRY lahusega.
Hiljuti avastasin väga heaks vahendiks silikoonieemalduse vahendi, mida müüakse paremates ehitusmaterjalide ja keemia kauplustes. Peale pesu tõmbas harjad pehmeks ja siiamaani pole taas kräuksumist kuulda olnud.
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: Klaasipuhastid

PostitusPostitas MaSu » 25 Dets 2010, 17:52

bosch raamita harjad hetkel ees - umbes aasta olnud, veel vahetama ei pea
ostetud fixus'est, maksid mingi ~400 krooni
märkimisväärset hooldust neile ei tee - peavad niigi :thumbup:
järgmisena (kui see hullus nimega talv läbi on) lähevad ette foorumist ostetud raamita championid (muidugi kui boschid juhtuvad ära surema).
Kasutaja avatar
MaSu
 
Postitusi: 382
Liitunud: 07 Juul 2009, 19:31
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 3 GT Aero

Re: Klaasipuhastid

PostitusPostitas skyline » 27 Dets 2010, 10:03

Olen viimased 6 aastat erinevatel masinatel kasutanud Saksa firma Alca kojamehi. Maksavad 50-70 eek/tk ja müüakse Tartus Sepa turu juures olevas autopoes ja Handymannis. Vahetanud olen neid 1-2 korda aastas, täitsa korralikud asjad.
See nädalavahetus sai vist küll viimati sügisel ostetud kojamehed ära rikutud, sest sadas seda jäävihma, mis esiklaasile kleepus, ilma kojamehi kasutamata oli ka võimatu sõita aga kojameeste külge kleepus see jää, mis takerdus ka klaasile ja kojamehed nühkisid mõnusalt jääkihti. Iga 5 km tagant sai teepeal kinni peetud ja klaasi puhastatud jääst.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Klaasipuhastid

PostitusPostitas Nuclear M.A.N » 29 Dets 2010, 18:41

Sõidan mazda originaal kojameestega ja kojameeste asemel olen vahetanud esiklaasi. Auto minu käes 3 asatat ja 2 kuud, ennem mind olid kojamehed ees ja siiamaani on tulemus tugev 4+. Viimase 3e aasta jooksul olen 2 klaasi vahetanud. Kui klaas pekkis, siis võid lasta kojamehed mõne kuuga pilbasteks (ok 70.- tk maksvate puhul on lyhike eluiga ilmselt tehases sisse programeeritud, samas hind on ka täiesti vastav). On asi milles on, aga uued ostan ka ilmselt mazdast, kui neid peaks vaja minema (esinduse hinne ~500.- paarist on muidugi ysna krõbe :( )
Kasutaja avatar
Nuclear M.A.N
 
Postitusi: 168
Liitunud: 15 Okt 2007, 21:50
Asukoht: Tartu

Re: Klaasipuhastid

PostitusPostitas pokenaut » 29 Dets 2010, 19:11

Hella raamita kojamehed, hind oli mingi 400 ja natuke peale, eluiga ei oska kommenteerida, kuigi kerge kartus on, et nende ilmadega saavad kahjuks ruttu otsa.

Alles on ka tehasest külgepandud kojamehed, triipe ei tõmmanud, klaasi pühkisid korralikult.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Klaasipuhastid

PostitusPostitas JaanusM » 29 Dets 2010, 19:14

pokenaut kirjutas:Hella raamita kojamehed, hind oli mingi 400 ja natuke peale, eluiga ei oska kommenteerida, kuigi kerge kartus on, et nende ilmadega saavad kahjuks ruttu otsa.

Alles on ka tehasest külgepandud kojamehed, triipe ei tõmmanud, klaasi pühkisid korralikult.

Ma ostsin Türi Lukoilist üks öö kiiruga kojamehed, 80.- tk hinnaks pühkisid 2 nädalat ja nüüd juba mõne kohapealt ei viitsi nühkida ja lähevad suht kähku jääse ka kui lihtsalt seisavad, aga õnneks 626-el saab kojamehed natuke kõrgemale jätta, siis seisavad klaasi peal soojas ilusti ja kui soojas seisavad siis pühib suht enamvähem veel :D.
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: Klaasipuhastid

PostitusPostitas castor » 29 Dets 2010, 22:18

Juba teist talve samad kojamehed: raamita Championid. Väga hästi peavad, hooldust ei tee, hommikul peksan harjaga jäätükid küljest ja kummi pehmeks. Soovitan.
castor
 
Postitusi: 122
Liitunud: 28 Jaan 2009, 00:08
Asukoht: Tallinn

Re: Klaasipuhastid

PostitusPostitas polukoli » 03 Nov 2011, 13:05

Hey!

Olen kojameeste otsinguil, kuid jään hätta. Mis mõõdus ma peaksin vaatama M6, 05.a 104kw, automaat. ? :think:
Kasutaja avatar
polukoli
 
Postitusi: 170
Liitunud: 05 Nov 2010, 21:06
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 6

Re: Klaasipuhastid

PostitusPostitas Evert » 03 Nov 2011, 14:25

Ostsin mingi 1,5 kuud tagasi Bauhausist raamita kojamehed, maksid veits alla 10EUR tk. Nime ei mäleta, aga helerohelises pakendis olid. Siiani olen rahul (niipalju kui raamita kojameestega rahul olla saan).
Kõige lihtsam on enne ostu auto kojamehe luud mõõdulindiga ära mõõta ja siis poodi minna.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: Klaasipuhastid

PostitusPostitas Mario » 04 Nov 2011, 15:55

alca raamiga kojamehed, grafiitkattega, pea 4€ tükk, siiani väga rahul.. isegi minu vana kriimulise klaasi pühib kristallpuhtaks. Aasta aega kestavad kenast (talvest talveni), ilmselt ka kauem, aga järgmise talve alguseks on nad ilmselt nii pehmeks kulunud, et kraabitsaga teeb juba haiget.. :?
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6047
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255


Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron