Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas eksole » 16 Jaan 2012, 21:26

Kalendriga on asi nii nagu on, saaks selle ühegi.
Aga see selleks.
Avariikahjudega on nii, et keegi nutab lõpnud haljast, valutavaid jalgu ja veritsevat kulmu, keegi peab ise vaatama kuidas kapott siledamaks saab
Seega hetkel olen nöögi lainel :thumbdown:
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas Reimers » 17 Jaan 2012, 10:49

Mis juhtus siis ka :shock:
Lexus IS 250
Kasutaja avatar
Reimers
 
Postitusi: 108
Liitunud: 17 Jaan 2012, 10:40
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas eksole » 17 Jaan 2012, 18:24

Reimers kirjutas:Mis juhtus siis ka :shock:


Mis siis ikka juhtus ... joobes jalakäia suutis teha paar kiiremat sammu veendumata, et sõiduteel ei ole liiklusvahendeid ...
Minu reageerimisaeg ei olnud piisav, et jõuda midagi ette võtta 10 meetri pealt pimedusest ette karanud jalakulgurile otsasõidu vältimiseks ...
Oli pime ...
Nüüd lakuvad asjaosalised ise omi haavu :think:
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas leviathan » 17 Jaan 2012, 21:17

eksole kirjutas:Oli pime ...
Nüüd lakuvad asjaosalised ise omi haavu :think:


kaskot polegi su autol, või ei tahtnud mingil põhjusel politseid kutsuda ja asja ära fikseerida?
leviathan
 
Postitusi: 1425
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas eksole » 17 Jaan 2012, 21:48

Politsei kutsusin kohale peale kiirabi.
vana kippus jalga laskma, no eks tal olnud põhjust ka.
Kiirabi saabuss koos politseiga, meedikud vaatasid vana kohapeal esmalt üle ja võtsid kaasa, kuna käima ta ei olnud võimeline.
Politsei pildistas-mõõtis-kaardistas situatsiooni üle, lisaks pool tundi veel seletuste peale, mis korrekstelt kirja pandi.
Tund peale sündmuskohalt lahkumist helistas politsei, et vana oli haiglast varvast visanud ning kuna tema kohta igasugused andmed puudusid, siis .... no mis te ise arvate?
Kasko on, aga kui palju maksab kapoti mõlkide väljavõtmine....?????....enam-vähem nii palju ta lähebki, kui just ei panda uus kapott. Kuid, tänan, ei ... viimasest kogemusest selles ettevõttes mulle piisas.
Ehk peaks ühendust võtma mõlgivendadega???? tuleks vast odavam, kui esinduses jaurata. :roll:
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas cabernet1 » 17 Jaan 2012, 21:54

Niipali kui minu kokkupuuted on näidanud, saab autojuht kokkupõrkel jalakäijaga ALATI karistada kui suurema ohu valdaja. Samas kui jalakäijal (ratturil) viga ei olnud, ei ole ka väga eetilist küsimust käitumises...
Samas mina oleksin kutsunud politsei...
Kuid isegi kui tuvastatakse nõrgema osapoole süü, pole ilmselt onu parmotilt midagi võtta (puudub ju jalakäijatel kindlustus) ning nii ehk naa katab sõiduki remondikulud sõiduki omanik ise...
Kaskosse pöörduda teemal, kus kahjustused on äratuntavalt otsasõidu omad, toob kaasa kasko pöördumise politseisse ning kui pole antud asi fikseeritud, menetletakse sõidukijuhti stiilis hit and run, seega esmalt kui joobes juhti ja teisalt kui avariid inimvigastustega. Krim. laks.
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas aviar » 17 Jaan 2012, 22:14

Mida see politsei seal üldse tegi kui süüdlase andmeidki kirja ei pannud? Joodikule öeldi, et ole hea, mine koju (või haiglasse) ja ära enam nii tee? :wtf: Selle asemel, et välja selgitaga kellega tegu.
Politsei kutsumine oli õige tegu (muidu pärast tõesta, et sina süüdlane ei ole - need krdi parmotid on viimasel ajal eriti targaks saanud), aga politsei käitumine oli vale.
aviar
 
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Veebr 2009, 13:34
Asukoht: Nõmme (Tallinn)

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas eksole » 17 Jaan 2012, 22:17

Karistada peab saama süüdlane!!
Liiklusseadus § 22 Jalakäija asukoht teel
lg 8 Halva nähtavuse korral või pimeda ajal teel liikudes peab jalakäija kasutama helkurit või valgusallikat.
Liiklusseadus § 25 Sõidutee ületamise nõuded
lg 1 (7) Reguleerimata ülekäigurajal peab jalakäija enne sõidutee ületamist hindama läheneva sõiduki kaugust ja kiirust, andma juhile võimaluse kiirust sujuvalt vähendada või seisma jääda ja veenduma, et juht on teda märganud ning sõidutee ületamine on ohutu.
(8) Kui reguleerimata kohas sõiduteed ületav jalakäija on seisma jäänud sõidukile tee andmiseks, võib ta edasi minna alles siis, kui on veendunud ülemineku ohutuses.
Liiklusseadus § 26 Jalakäija liiklemise keeld
lg 2 minna sõiduteele seisva sõiduki või muu takistuse varjust veendumata, et ei lähene sõidukit.
Minu viga oli see, et ei olnud piisavalt tähelepanelik
Jalakäija oli tumedates riietes, tal ei olnud helkurit ega valgusallikat, ta kargas (või tugerdas, ma tõesti ei näinud) välja nurga tagant, ta ei veendunud, et autojuht (seega mina) on teda märganud ja püüdnudki talle teed anda, ta ei veendunud teele astumise ohutuses.
Sorry :eh: , mulle ei antud võimalust teha muud, kui talle otsa lennata.
Ja mina ei olnud süüdi.
Kusjuures minu arust ei teinud politsei midagi valesti, dokumente vanal ei olnud ja viivitamatut arstiabi ta vajas. Keegi ei osanud ainult aimata, et ta haiglast vehkat teeb. Ja seda ta jõudis teha ennem, kui politsei haiglasse jõudis temalt tunnistust võtma.
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas skyline » 17 Jaan 2012, 22:58

Mõlgid saad lasta kapotilt välja võtta, kuna inimene on selline pehme olend, siis eeldan, et mõlgid on sellised ümarate servadega?
Mõlgid, mis ei ole teravate murdunud servadega, kus värvi pole lahti löönud saab lasta edukalt välja võtta. Oleneb nende hulgast ja ulatusest, kuid ma arvan, et mõlgi eemaldajate juures saad ca 80-160 euroga hakkama.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas leviathan » 17 Jaan 2012, 23:48

eksole kirjutas:Politsei kutsusin kohale peale kiirabi.
Kuid, tänan, ei ... viimasest kogemusest selles ettevõttes mulle piisas.


suvaline tsiteerimine - aga politsei on see ettevõte? , või miski teine AS, OÜ?
leviathan
 
Postitusi: 1425
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas eksole » 17 Jaan 2012, 23:54

leviathan kirjutas:
eksole kirjutas:Politsei kutsusin kohale peale kiirabi.
Kuid, tänan, ei ... viimasest kogemusest selles ettevõttes mulle piisas.


suvaline tsiteerimine - aga politsei on see ettevõte? , või miski teine AS, OÜ?

Politsei on politsei, seega mitte ettevõte.
Ettevõte on see, kes eelmine kord mu auto taguotsa poputas, kui fekaaliauto külg ees sellele tagant sisse sadas. Lubadusi oli rohkem kui kolme rubla eest, tegusid aga..... rääkimata värvitooni kokkuminekust ja nii edasi.
Ühesõnaga, vana lugu, ei taha suurt meelde tuletada seda aja- ja närvikulu
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas eksole » 12 Mär 2012, 19:41

Nonii, korraline hooldus tehtud.
Ja rahakott ~195 euro võrra kergem.
Nüüd on 4,5 liitrit uut õli Mobil Super 5W-30 koos uue filtriga ning uue väikese õlikorgi seibiga, lisaks uued esimesed piduriklotsid ja uus õhufilter.
Seekord kontrolliti ka kustuti üle (noh, uus kleeps kehtivusajaga) ja lisati klaasipesuvedelikku 5 liitrit (nagu ma seda oleks palunud).
Kusjuures müstika, kuidas mahub pooltäis Mazda klaasipesuvedeliku paaki veel 5 liitrit, seda ma ei tea. Tellimuste vastuvõtja ka ei teadnud. Aga noh, see võib ka suhtumise küsimus olla, sest kui paak oli hoopis pooltühi, siis võib ju sinna ka see 5 liitrit ära mahtuda.
Ja kogu see tegevus võttis 1,7 tundi aega ... ehk siis 1 tund ja 42 minutit.
Ahjaa, miskeid abimaterjale kulus ka 2,43 euro eest - mis need olla võiks. Ehh, pole tähtis, kogu muu kupatuse juures on see tühiasi.
Aga kroonideks arvestamine on täpne - 3048,58 eeku.
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas Mario » 12 Mär 2012, 23:15

ilmselt pandi sulle need Ferodo'd, mis hakkavad varsti vilistama.. :D Remondikojad ja esindused üritavad ikka kõikse kallimat ära müüa. :)
ise oleksin teinud - Mobil1 tegi siin kampaaniat jaanuaris - 5L 30€ täissünt, Japanpartsist saab LiquiMoly 5L kanistri kätte ka alla 40€, filter on kuskil 10€, oleneb margist ja kohast, kust osta. Klotsid on kuskil 25€, see õlipunni vaskseibike on 20 senti kõigest, klotsidele soontesse piduripesu lasta ja valget määret - kokku 7€ 2 spreipurki, natuke oma vaba aega ja alla 90€ oleks ilusti ära tulnud. Kurat! Hakka või ise teenust pakkuma! :D :D
Automaailmas on kustuti taatlemine 5€, klaasipesu ka alla 2€. Kalla ise, kunas soovi. :P
Praegu vaatan, et jah, normeeritud aeg on sulle pähe määritud. Sel ajal, kui õli tilgub, saab klotsid vahetatud, uus õli sisse. Ise pakun, et umbes pool tundi. :D
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas Mel » 12 Mär 2012, 23:23

Oli sul nüid vaja kõik ilus ä rikkuda,teine oli kindlasti õnnelik,hea veel nii läiks :)
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas Mario » 13 Mär 2012, 00:32

ma siin jäin jah kõvasti mõtlema. :D
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas IvarR » 13 Mär 2012, 12:44

Mario kirjutas:Praegu vaatan, et jah, normeeritud aeg on sulle pähe määritud. Sel ajal, kui õli tilgub, saab klotsid vahetatud, uus õli sisse. Ise pakun, et umbes pool tundi. :D


Esinduses on selline asi keelatud, tähelepanu hajub. On ennegi neid mootoreid nii kotti lastud et õli ununes vahepeal sisse valada.

IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1931
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas eksole » 13 Mär 2012, 19:14

Mel206 kirjutas:Oli sul nüid vaja kõik ilus ä rikkuda,teine oli kindlasti õnnelik,hea veel nii läiks :)


Jahjah, ma olen endiselt veel õnnelik :D
ja homme olen jälle ... õnnelik ... vist
See, et kuskil ise tehes või sõbral teha lastes asi odavam tuleb, on selge nagu aamen kirikus. Ise ju ei arvesta kulusse garaaži ehitamist, kütmist, otseselt asjaga mitteseotud tegelaste palkasid (koristaja, tellimuste vastuvõtja, sekretär, raamatupidaja jne, samuti ei ole sõbrale makstes vaja arvestada makstud rahalt tasutavat sotsiaalkindlustust ja tulumaksu jne jne. Sellepärast tulebki ise tehes odavam.
Aga kui tekib küsimusi keregarantiiga või jummel teab millega hoolduses, siis ei ole võimalik minna sõbra juurde ja ütelda, et "tead, tee see asi ja too asi ka ära, kuid pappi ei saa, sest see on varem tegemata ja nüüd sinu garantii..."
Mida ma sellega ütelda tahan, on see, et loomulikult lööb kuueelarve nüüd parasjagu nutupilli, aga mehhaanik, kes auto kallal siblis, tahab ka saia peale võid määrida ja vahest oleks vaja arsti juures käia ning vanaema ootab ka iga kuu oma pensioni ... osa kogu tasutud rahast on teenusega kaasnevad kulud, millest finantseeritakse tont teab mida kõike.
Niiet ....veebipoest ostlemine ja mustalt maksmine on lühiajaliselt päris kasumlik tegevus, pikas perspektiivis aga....peab mõtlema :think:
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas Mario » 13 Mär 2012, 22:27

IvarR kirjutas:
Mario kirjutas:Praegu vaatan, et jah, normeeritud aeg on sulle pähe määritud. Sel ajal, kui õli tilgub, saab klotsid vahetatud, uus õli sisse. Ise pakun, et umbes pool tundi. :D


Esinduses on selline asi keelatud, tähelepanu hajub. On ennegi neid mootoreid nii kotti lastud et õli ununes vahepeal sisse valada.

IvarR

ei tea, tehakse nii mitmes suures firmas, kaasa arvatud ka siin, Itaalias, lihtsalt märguandeks jätad õlivarda välja.
Ei tea küll kedagi, kes niiiii hajameelne saaks olla, et ei kontrolli õli enne käivitamist.. :lol:
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas eksole » 13 Mär 2012, 22:32

Hmm, mina küll hommikuti ei käi enne käivitamist õlivarda kallal sahmerdamas :roll:
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas Mario » 13 Mär 2012, 23:13

see jutt käis esinduse kohta..
aga on ka siiani mehi, kes käivad usinasti varda kallal hommikul. Et kas ööga pole õli kuskile ära jooksnud. Seda eriti käredate külmadega, kui mõne mehe auto mootor otsustab lõhki külmuda... Et käivitamisel ja käima minekul lõpuks kepsu küljelt välja ei löö... Tean inimest, kes läks oma autoga sõitma, järsku tunneb, et jõud kaob.. Lappas käike alla, siis sai veel kilomeetri sõita, vaatab - õli pole. Mootorit lahti võttes ühte kolbi enam polnudki, keps peksis vastu silindirit. Ja kuhu kolb kadus, ei tea keegi - õhufiltris oli kolvitükke natuke ainult. :D
uutel autodel on automaatika, mida üldjuhul ikka usaldada saab ja enamik inimesi ei tea, mis see õlivarraski on, kui tullakse mu käest küsima, kas mul 710 on kuskilt võtta? Ja mis see 710 on siis?
No eks ikka õli kork, kuhu OIL peale kirjutatud :D
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas Mel » 13 Mär 2012, 23:48

eksole kirjutas:[ pikas perspektiivis aga....peab mõtlema :think:


Kullakene,ole edasi õnnelik,ei ole vaja nii tühjast asjast põlema minna :clap: ,no kui niiväga tahaks suudaks kaa uut autut ülal pidada,kui nüid natukene mõelda. :wink:sorry enam ei sekku mazda 6 Meeste rubriiki...see justkui,riikriigis :wink:
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas pokenaut » 14 Mär 2012, 08:38

eksole kirjutas:Nonii, korraline hooldus tehtud.
Ja rahakott ~195 euro võrra kergem.

Palju klotside hinnaks tuli? Ja 60k hooldus?

Mario kirjutas:ilmselt pandi sulle need Ferodo'd, mis hakkavad varsti vilistama.. :D Remondikojad ja esindused üritavad ikka kõikse kallimat ära müüa. :)
Klotsid on kuskil 25€.


Minul on nüüd need "Ferodod" umbes 13k all olnud ja ei vilista midagi. Ferodo klotsid on Mazda 6'le e34€, samuti tean, et mingi tundmatu tootja klotsid on 34€.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas eksole » 14 Mär 2012, 19:25

Sorry, Mel, kui end kuidagi puudutatuna tundsid :wave: õnn õnneks, aga elada tulebki põledes, vastasel juhul polegi mõtet, a no see on juba teine teema
Klotsid veel ei vilista, öli püsib sees ... ma küll varrast täna vaadanud ei ole, aga auto all loiku ka ei ole.
Hoole maksis 39,31 + käibemaks
Klotsid maksid 27,82 + käibemaks
Õhufilter maksis 34,35 + käibemaks
Õlifilter oli 12,88 + käibemaks

Ikka olen rõõmus
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas jann » 14 Mär 2012, 19:45

eksole kirjutas:Ikka olen rõõmus



:thumbup: See ongi kõige tähtsam!
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

Re: Mazda 6 Elegance 2.0 AT 09a. - eksole

PostitusPostitas Mel » 14 Mär 2012, 20:22

eksole kirjutas: kui end kuidagi puudutatuna tundsid


mina vä,oiei minuga kõik suurepärane :)
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

EelmineJärgmine

Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist