323 BG roolivõimu rihma/pumba vilin/krigin.

323 BG roolivõimu rihma/pumba vilin/krigin.

PostitusPostitas Automaatika » 29 Juun 2011, 16:30

Paar päeva tagasi auto käima panin siis hakkas sellist häält tegema.
Filmisin, siis tegi isegi lühikest aega, aga mõni käivitus, siis häälitseb päris pikalt ja jääb vait kui gaasi anda. Gaasi andes teeb veel kõvemat häält, kuni ~2000rpm juures jääb vait. Vahepeal sõites, kui tuurid langevad tühikäigule, siis hakkab ka häält tegema.

Süsteemis õli on, rihm on piisavalt pingul ja ei usu,et nüüd üleöö läks lõdvemaks vms.

Kas seal ikkagi rihm libiseb või on pump see, mis hakkab saba andma? Roolivõim ise töötab ilusti ja kui see hääl käib, siis rool liigub sujuvalt. Pole kaua seda 323 omanud ja äkki tüüpvigade hulka läheb see roolivõimu pumba väsimine?

94a. 323f BG 1.6 16V 65kw.
Viimati muutis Automaatika, 02 Aug 2011, 00:50, muudetud 1 kord kokku.
Automaatika
 
Postitusi: 11
Liitunud: 04 Jaan 2009, 11:35

Re: 323 BG roolivõimu rihma/pumba vilin/krigin.

PostitusPostitas diidzhei » 29 Juun 2011, 16:55

Rihm ise võib ka vigane/kulunud olla.
Saab piiluda kuda rihma väljanägemine on.
Kindlam on rihm maha võtta ja kontrollida kõik rihmarattad üle. Kas need rihmarattad keerlevad kergelt mis peaksid ja kas ei ole kulumisi/vigastusi, mis rihma hakkaksid "sööma".
diidzhei
 
Postitusi: 605
Liitunud: 30 Jaan 2007, 15:16
Asukoht: Järvamaa

1995 Mazda Xedos

Re: 323 BG roolivõimu rihma/pumba vilin/krigin.

PostitusPostitas Vanapeer » 29 Juun 2011, 18:56

2008 sain mina Summercampil 323IFFi käest sõimu, miks ma rihma ära ei pinguta..
Noh, pingutada polnud seal enam midagi ja nädalake hiljem läkski plaksti puru.. Küll on aga tulem see, et kulunud rihmaga võid ära rikkuda ka rihmaseib(id) ja siis ei jää ka uus rihm enam pidama, kuna rihmaseibid on libedad.. :? Mitte mingil juhul ära lase pöördesse, vaid pane 1. või 2. käik ja hakka sidurit aeglaselt järgi laskma, siis peaks vait jääma ja rihm haakub jälle.
Aga kõlab küll selliselt, et ega seal ainult rihm ei vingu.. Millal roolivõimendi õli viimati vahetasid? :)
Vanapeer
 


Re: 323 BG roolivõimu rihma/pumba vilin/krigin.

PostitusPostitas Automaatika » 29 Juun 2011, 21:11

Auto pole minu käes 1 kuudki olnud, ei ole õli vahetus mõtteski olnud. :lol:
ladu24's ja acar.ee's ei leidnud pumpa, palju selline maksta võiks või äkki peaks kasutatud kuskilt hankima? :?
Automaatika
 
Postitusi: 11
Liitunud: 04 Jaan 2009, 11:35

Re: 323 BG roolivõimu rihma/pumba vilin/krigin.

PostitusPostitas diidzhei » 29 Juun 2011, 21:47

Sellise mõttega võiks juba veepumba, generaatori ja väntvõlli kah ära vahetada.
Alusta ikka lihtsamast, ehk rihma ja veetavate agregaatide+nende rihmarataste kontrollimisest. Kui midagi kummalist ei tähelda, katseta uut rihma.
diidzhei
 
Postitusi: 605
Liitunud: 30 Jaan 2007, 15:16
Asukoht: Järvamaa

1995 Mazda Xedos

Re: 323 BG roolivõimu rihma/pumba vilin/krigin.

PostitusPostitas Renee27 » 04 Juul 2011, 19:40

Minu F-il tegi sama jama liiga pingul geneka rihm. Muidu vilistas koguaeg aga lasin rihma tiba järgi ja kõik ok. Mul vedeleb üks f-i B6 mootori roolivõimendi pump riiulil. Aga hinda ma öelda ei oska :roll: Kui on huvi siis anna teada.
Kasutaja avatar
Renee27
 
Postitusi: 26
Liitunud: 03 Juun 2007, 14:19
Asukoht: Läänemaa

1994 Mazda 323F

Re: 323 BG roolivõimu rihma/pumba vilin/krigin.

PostitusPostitas Automaatika » 04 Juul 2011, 20:13

Hetkel pole aega tegeleda, aga nv. hakkan asja uurima.

E:

Hah, kaua ma selle häälega sõitsin ja ei viitsinud midagi teha. Hoopis geneka rihm oli lõdva :lol: Seda alguses ei uurinudki, kuna seal nagu hambad peal ja olen näinud genekaid, millel see rihmaratas ongi nagu hamba jaoks. Koheselt välistasin võimaluse, et geneka rihm võib süüdi olla.

Suured tänud eniveis.. :wave:
Automaatika
 
Postitusi: 11
Liitunud: 04 Jaan 2009, 11:35


Mine 323/MX-3/3/MX-5

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline