Mazda6 esilaternate lühike eluiga

Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas rpringi » 02 Juul 2011, 22:27

Masin on aastast 2003, algusest peale on pirnid kestnud ca 6 kuud. Vahetan koos või ühe kaupa, ostan kallima või odavama pirni, vahet ei ole - ikka sama jama.
Rasvaseks pirnid ei saa, hoian pirnidest kinni riidetükiga ja asetan hoolikalt soklisse. Kas võib olla mingi pingeviga või ongi mazdadel selline probleem?
rpringi
 
Postitusi: 5
Liitunud: 22 Aug 2009, 23:12

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas leviathan » 02 Juul 2011, 23:51

tuledeautomaatika on see probleem , mis seda võib põhjustada - pirnide surm on pingekõikumine(süüde sisse,käivitus,laadimise algus - pinge kõigub päris mitu volti) aitab parkide peale keeramine käivituseks või ümberehitamine (ma ise pole 3a oma autol ühtegi pirni vahetanud pärast seda 8) )
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas tomkulibin » 03 Juul 2011, 00:39

Sarnane jama,aga sidruni marki massinaga. Kaks autut korraga osteti asutusse, mõlemal sama jama. Sai käidud pinda garantii ajal, väideti et kõik on korras. Paarimehel õnnestus läbi tutvuste generaator vahetada ja tema mured said otsa. Mina üritasin uesti teemat üles võtta peale garantii aega, vastuseks öeldi et vigane generaator. Küsisin siis, et miks ei suudetud seda tuvastada enne garantiiaja lõppemist. Vastuseks on vaid häma, ehk süüdistati mind, et ei tõstatanud probleemi garantii ajal. Sellised on meil esindused ja mitte ainult Mazdadel.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8374
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas rpringi » 05 Juul 2011, 01:47

Räägid äkki sellest ümberehitusest pisut lähemalt? Autol on tõepoolest süsteem, kus OFF asendis süütega ka tuled automaatselt põlema lähevad. Tuli vist mingi lisana kaasa.
rpringi
 
Postitusi: 5
Liitunud: 22 Aug 2009, 23:12

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas cabernet1 » 05 Juul 2011, 07:48

rpringi kirjutas:Räägid äkki sellest ümberehitusest pisut lähemalt? Autol on tõepoolest süsteem, kus OFF asendis süütega ka tuled automaatselt põlema lähevad. Tuli vist mingi lisana kaasa.

See tähendab, et enne, kui võtit puudutad, keerad vasakpoolsest kangist tuled OFF asendist ühe nõksu edasi ehk siis parktulede peale... Siis annad süüdet ja kui sõiduk on käivitunud, pöörded leidnud oma ühtlase käigu, keerad lüliti taas OFF asendisse ja alustad sõitu.
Omal tänu sellele juba viimasest pirnivahetusest pea aasta möödas... senikaua oli kah ca 6 kuud ja pirn kööga.
Nüüd ainsaks veaks, et parktule pirnide eluiga on trastiliselt vähenenud... õnneks maksavad need 50 senti tükk, mitte 50 Euri nagu mõned krdi halogeenlambid.
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas skyline » 05 Juul 2011, 08:58

cabernet1 kirjeldatud teguviis on ka mul aidanud ilma ümberehitusteta pooltule pirnide eluiga tunduvalt pikendada.
Varem kui kohe käivitushetkel pooltuled süttisid kippus talvel lausa iga kuu mõni pirn läbi põlema ja muul ajal kestis pirn ca 3 kuud.
Nüüd kui keeran enne käivitamist parktuled peale, siis pooltule pirnid kestavad ikka vähemalt 6 kuud. Paraku on seda ikka üsna vähe, sest eelmistel autodel kui pirne vahetasin, siis ehk kord 1,5 aasta jooksul.
Oma garaaži seina peal muidugi näen, et käivitushetkel tulede heledus ikka päris tugevalt kõigub ja eks see neid pirne ka tapab.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas rpringi » 05 Juul 2011, 14:33

siis kaob automaat-tulede mõte üldse ära, oleks võinud autot ostes kokku hoida ja mitte lasta peale panna seda funktsiooni..
rpringi
 
Postitusi: 5
Liitunud: 22 Aug 2009, 23:12

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas cabernet1 » 05 Juul 2011, 17:53

rpringi kirjutas:siis kaob automaat-tulede mõte üldse ära, oleks võinud autot ostes kokku hoida ja mitte lasta peale panna seda funktsiooni..

Nüüd sa mees hakkad aru saama... ise kakun juba aastaid karvu pealaelt... maksis pealepanek mis ta maksis a mahavõtmise eest küsitakse 3000 vana raha :wtf:
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas leviathan » 05 Juul 2011, 17:56

tulevad tehasest otse siia niiet keegi ei pane siin peale. põhjamaa turule on nii ettenähtud ja kõik - nuta või naera
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas cabernet1 » 05 Juul 2011, 18:00

leviathan kirjutas:tulevad tehasest otse siia niiet keegi ei pane siin peale. põhjamaa turule on nii ettenähtud ja kõik - nuta või naera

eat my shorts... mul lausa ostitšekil kirjas lisavarustus tulede automaatika bla bla 2000 kulli lisaks... Põlevad tuled ajal, mil kang on OFF asendis. Kuskil Jaapanis ei tehta kirvetööd, et on OFF kiri aga tuled põlevad... lisaks ei anna minu autol KÕIKI tulesid maha keerata, kui süüde on sees... kui kohaliku esinduse modifikatsiooni ei oleks, peaks see aga võimalik olema.
Kuskile pandi miskine relee ja kaitse lisaks ja see kompostibki ajusid... olen sellekohast teemat ka varem teinud :)
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas leviathan » 05 Juul 2011, 19:06

cabernet1"][quote="leviathan kirjutas:tulevad tehasest otse siia niiet keegi ei pane siin peale. põhjamaa turule on nii ettenähtud ja kõik - nuta või naera

eat my shorts... mul lausa ostitšekil kirjas lisavarustus tulede automaatika bla bla 2000 kulli lisaks... Põlevad tuled ajal, mil kang on OFF asendis. Kuskil Jaapanis ei tehta kirvetööd,
[/quote]
esitex sinu mazda on pärit hispaaniast ja teiseks ju siis tõmmati sind sellega või pole põhja turu jaoks tehtud ,siiaturuleo müüdavad uued autod on tehasest automaatika peal - sul peaks kasutusjuhendiski kirjas olema jutt tuledelüliti asenditest
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas castor » 05 Juul 2011, 19:47

Jap, niisamuti on kõikidel teistel markidel ka. Ei mingit lisatasu...
castor
 
Postitusi: 122
Liitunud: 28 Jaan 2009, 00:08
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas skyline » 05 Juul 2011, 21:19

Ja mul kui pruugitud auto ostjal polnud midagi valida :(
See lisa oli esindusest uuena peal ja ega ma sellepärast siis autot ostmata ei jätnud.
Tänapäeval paistab küll, et enamik esindusi paneb uutele autodele veidi intelligentsemat päevatulede automaatikat peale kui tuled süttivad paar sekundit peale käivitamist. Ja kui õieti mäletan, siis kas järgmisest aastast oli see vist kohustuslik lisa Eurodirektiivi kohaselt kõigil EL-s müüdavatel autodel.
Aga see enne käivitamist parkide peale keeramine on mul juba nii sisse harjunud, nagu ka sellest külmast talvest tekkinud harjumus enne käivitamist alati sidur alla vajutada.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas cabernet1 » 06 Juul 2011, 07:06

rpringi kirjutas:kus OFF asendis süütega ka tuled automaatselt põlema lähevad.

Nagu mainitud... vanadel pannidel :mrgreen: nagu minu 2002 aasta mudel (esmaregistreerimine annab ju vanuse) on tehasest tulnud ilma automaatikata. See siin kohapeal tekitatud lisa, sest ka Hispaanias ei olnud sellel ajal päevatulede kohustust. Suurimaks probleemiks omal oligi klouni tunne väljaspool kodumaad liiklemisel, sest teistel polnud sellist priiskavat kohustust ning igapäevane oli tulede vilgutamine stiilis, et dibiil kas sa ei mõista, et oled tuled peale unustanud :mrgreen:
Ise otsin võimalust (odavama) et see automaatika antud lahenduses ära kaotada. Ehk mõni pealüliti vahele panna nagu sigullil oli... Põhjuseks vahest vajadus jahedal või külmal ajal autos istuda ja oodata, samas ilma tuledega oma asupaika reetmata...
Minu masina MIINIMUM valgustus töötava mootoriga on parktuled.
Erinevalt kohalike särtsumeeste kirvetööst on tehase tulede automaatika selline, et on võimalik keerata KÕIK tuled ka OFF asendisse ja teha masin nn pimedaks.
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas leviathan » 06 Juul 2011, 09:08

cabernet1 kirjutas:Minu masina MIINIMUM valgustus töötava mootoriga on parktuled.

nii on see kõigil siit uuena ostetud Mazdadel
cabernet1 kirjutas:
Erinevalt kohalike särtsumeeste kirvetööst on tehase tulede automaatika selline, et on võimalik keerata KÕIK tuled ka OFF asendisse ja teha masin nn pimedaks.


ei ole muideks, kusjuures ma olen valmis ka kihlavedama et su autol on tehasemoodul - ka varuosalehed näitavad seda unit running on see moodul , vaata oma armatuuri alla ja esimene moodul mis näed ongi see mida sa ütled et sul pole :wink: (tehase tuledemoodul)
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas Nuclear M.A.N » 08 Juul 2011, 15:18

Sinna peaks saama suhteliselt mõistliku kuluga vidina vahele panna. Töötab ta selliselt, et keerates auto käima, hoiab tulesid paar sekki kinni ja siis viskab alles tuled põlema kui auto käib, et pinge kõikumisest tingitud kahjusid vältida.
Kasutaja avatar
Nuclear M.A.N
 
Postitusi: 168
Liitunud: 15 Okt 2007, 21:50
Asukoht: Tartu

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas informer » 17 Juul 2011, 20:52

Kusjuures, mul on mäletamistmööda kangil ikkagi asend Auto, mitte OFF, kontrollin järgi kui sõitma lähen, pealegi süttib ka automaatselt mingist hämaruseastmest ka armatuurivalgustus, ma küll ei tea, kas see on selle kangi asendiga seotud või mitte. Sellegipoolest jäävad minuarust xenonid mul ka põlema käivitamise ajaks, siiani pole pirn läbi põlenud aga kui see peaks sama tundlik olema sellele pingekõikumisele siis :thumbdown:
W204
Kasutaja avatar
informer
 
Postitusi: 337
Liitunud: 04 Apr 2005, 14:48
Asukoht: Pärnu

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas Meelis1986 » 18 Juul 2011, 00:24

Nuclear M.A.N kirjutas:Sinna peaks saama suhteliselt mõistliku kuluga vidina vahele panna. Töötab ta selliselt, et keerates auto käima, hoiab tulesid paar sekki kinni ja siis viskab alles tuled põlema kui auto käib, et pinge kõikumisest tingitud kahjusid vältida.


Kus seda vidinat saab ? Ja palju see maksab ja palju pagaldamine maksab ?
Kasutaja avatar
Meelis1986
 
Postitusi: 701
Liitunud: 06 Jaan 2008, 14:47

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas Meelis1986 » 18 Juul 2011, 00:25

informer kirjutas:Kusjuures, mul on mäletamistmööda kangil ikkagi asend Auto, mitte OFF, kontrollin järgi kui sõitma lähen, pealegi süttib ka automaatselt mingist hämaruseastmest ka armatuurivalgustus, ma küll ei tea, kas see on selle kangi asendiga seotud või mitte. Sellegipoolest jäävad minuarust xenonid mul ka põlema käivitamise ajaks, siiani pole pirn läbi põlenud aga kui see peaks sama tundlik olema sellele pingekõikumisele siis :thumbdown:


Sinul on uuem mazda kui meil seega sul võib tõesti olla seak kirjas AUTO ja sensor mis paneb kellade tuled põlema. :wave:
Kasutaja avatar
Meelis1986
 
Postitusi: 701
Liitunud: 06 Jaan 2008, 14:47

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas kentaur » 18 Juul 2011, 16:23

2004 Honda Civic on samasuguse automaatikaga, et asendis OFF mootori töötades tuled põlevad ja tulede süttimisel viidet pole.

Vihterpali toodangus on päevatulede viitega relee olemas, http://www.vihterpal.ee annab rohkem infot.
Sama plokki müüvad nii Carsec kui ka Audiodesign.
Pilt
Kasutaja avatar
kentaur
Administraator
 
Postitusi: 401
Liitunud: 02 Veebr 2005, 22:17
Asukoht: Tartu

1992 Mazda MX-6

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas Indrekt » 23 Juul 2011, 17:45

Mnjah...peab kah minema seda kaema,krt närvi ajab juba....täna hommikul kalale minnes avastasin,et raip jälle ühest "silmast" pime :evil: ,ca kuu tagasi alles vahetasin pirne :evil:
Praegune masin
Mazda 6 2,0 2008a.
kõik lisad peale automaatkasti
ex
Mazda 6 2,0 2004a.
automaat
Indrekt
 
Postitusi: 3
Liitunud: 22 Mai 2011, 20:13
Asukoht: Loo

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas bmw » 24 Juul 2011, 09:56

kunagi kuulsin, et üks inimene tegi mingi skeemi kus kaasas õlisurve anduri, et kui masinal õlisurve järgi tuli siis läksid kah tuled põlema, pidi samuti niimodi pirne säästma.
endal niivana pann et sellist kohutust veel pole.
Ferrum Fabrica :D
Kasutaja avatar
bmw
 
Postitusi: 499
Liitunud: 21 Dets 2005, 15:43
Asukoht: KEILA

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas viper85 » 24 Juul 2011, 12:26

Olen näinud varianti, et auto on toodetud süsteemiga, kus saab valida OFF, AUTO, parktuled, pooltuled. Eesti esinduses on paigaldatud automaatlülitus lisaks ja siis ka OFF asendi põlevad pooltuled. No eriti debiilikud. Ma ei imesta, kui selle eest veel lisaraha küsiti :(
viper85
 
Postitusi: 180
Liitunud: 18 Veebr 2007, 18:21
Asukoht: Viljandimaa

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas pokenaut » 24 Juul 2011, 13:03

See AUTO süsteem on nendes maades, kus lähikad kohustuslikud suht mõttetu süsteem. Ainus hea asi on selle juures see, et armatuurivalgus süttib automaatselt.

Pole küll elektris pädev, aga minu arust ei saa süsteemi nii ümber ehitada, et OFF asendis tuled üldse ei põleks ja AUTO süsteem toimetaks ainult armatuuri valgusega.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas Vanapeer » 24 Juul 2011, 23:24

alates 97.a mingi teedekonventsiooniga, on põhja-euroopa autodel nõue siiski automaatsete päevatulede kasutamise kohta.
Lõuna pool on see nii ja naa. Kuidas keegi tellis...
Otsisin isegi varianti,et automaatika välja rookida, kuid paraku ei. Mina mingeid kange ei näpi, kuhugi midagi ei keera, lambid kestavad üle aasta vabalt. A vb on see ka pirni tüübi viga. Minu masin sööb H7't. AllRide sinised kestsid pea poolteist aastat isegi, samas mingid Osramid jne ei taha ka sugugi üle poole aasta kesta. Hetkel viimase AllRide pirni vahetusest jälle ligi aasta möödas. :angel:
eks see üks nuhtlus ole.
Alternatiivina võiks ju paigaldada siis spetsjomm päevasõidu-tuled (LED ja non-LED variante poeletil mitmeid..). Jääb kallis xenon pimedaks ajaks. ;)
Vanapeer
 


Järgmine

Mine Mazda 6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist