"Aus järelturg", ehk petturid

Kui on vaja abi millegi ostmisega siis siin saad abi küsida.

"Aus järelturg", ehk petturid

PostitusPostitas ammigo » 23 Juul 2011, 16:37

Pakun Mazda foorumisse teha uut teemat nimega "aus järelturg" (päris mitmes foorumites täiesti olemas).
Teen otsa lahti ja vaatame kas on sellest kasu ka...
Nimelt olin sunnitud oma Mazda`t maha müüma ja midagi uuemat osta, kuulutus on siin. Auto saigi müüdud suht kähku paarisaja euri odavam.
Nüüd otsides uut autot, nägin seda sama autot aga hoopis teise kirjeldusega. Juhtus Mazda`t näha oma silmaga ka autoturul, mis asub Kadaka teel. Kõik rooste kohad olid ülevärvitud (terav silm märkab ikka), kuid keretöödest ei ole seal midagi tehtud. Kõige rohkem vihastas odomeetri maha kerimine... ja kohe nii julmalt keritakse maha!
Mina sain selle auto eest soovitud hinda ja selle teema eesmärk ei ole mitte kellegile teisele s..ta kerata, vaid hoiatada potentsiaalseid ostjaid - pole ikka mõtet üle maksta sajad erot, aerosool spray värvi eest. (Muide, 4 aastat tagasi autot ostes, odomeeter näitas rohkem kui sel autol hetkel.)
Edu foorumlastele!
Kasutaja avatar
ammigo
 
Postitusi: 1
Liitunud: 23 Juul 2011, 16:13
Asukoht: Tallinn

Re: Aus järelturg, petturid

PostitusPostitas leviathan » 26 Juul 2011, 02:28

selliseid t..päid on kahjuks palju ja see teema peaks olema küll. perseveste on kahjuks veel palju, odo kerimine+"roostevaba auto". margifoorumis peaks see sticky olema
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Aus järelturg, petturid

PostitusPostitas Siim » 26 Juul 2011, 03:01

Aru ma ei saa,mis mõte on üldse kerida,kas tõesti leitakse lolle kes usuvad et sellise aastaga auto on ainult NII vähe sõitnud ja lähtuvadki ainult läbisõidust??
Igalt poolt mujalt on ju auto tegelik olukord näha,või siis toimub eestis ikka see süsteem et auto ostetakse mitte olukorra vaid läbisõidu järgi?

Jah ma kerisin oma eelmise 22 aastat vana projektika spidio ka natsa,kerge 390 000 km tagasi,ehk siis nulli,ja uus omanik nägi ka et auto läbisõit ainult 2000km,aga rääkisin talle asja ära ja tegelikkuses võiski selle auto uuestisünniks lugeda 2000km tagasi alguse saanud ehitamine ja taastamine,ei leia et valesti käitusin,samas mul on pea iga kuu uus auto ja ma ei viitsiks elu sees neid niisama kerima hakata,siiani pole veel keegi vaadanud palju läbisõit on.

Ühesõnaga täiesti mõtetu tegevus kuna diagnostikas tuleb originaal läbisõit kohe välja,näiteks uuematel autodel on teatud el blokid milles on koguaeg läbisõit salvestatud,näiteks kerid maha odol aga samas tagatulede ajus on ikka originaal salvestatud ja nähtav :P
Est/Fin/Lt/Swe :)
Kasutaja avatar
Siim
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 29 Nov 2007, 16:12
Asukoht: Juuru/Välismaa

Re: Aus järelturg, petturid

PostitusPostitas edvin0212 » 31 Juul 2011, 01:28

Nii alustame sellest, et nägin netis sellist isendit http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=889887. Auto näeb hea välja eriti nende velgedega ja lisainfo ilus. Helistasin antud nr ja jutt oli selline, et auto on maasikas ja kõik on perfekto. Ainuke probleem selle auto soetamisel oli see, et raha polnud ja panin enda oma müüki 850 EURiga ja sai see sama päev see maha müüdud ehk 29.07.2011 . Müüsin 800 ja olin jube kurb, et nii väikse hinnaga, aga kuna enda oma oli samasugune aint, et automaat käigukastiga, siis tahtsin osta asemele selle kuulutuses oleva kuna endalgi oli plaan autole panna manuaal käigukast ja see oleks kulukam olnud, kui osta 200 EURi kallim auto. Sain enda omast lahti ja kohe hommikul kell 8 väljasõit Tartu. Selle auto peale oli väga palju lootust. Kohale jõudes esimese asjana mis mind häiris, et auto oli kuskil suvalises parklas nagu maha jäetud, siis tuli selline vaatepilt, et kus lubatud OZ 17 tolli veljed on ( telefoni jutu järgi korralikud rehvid ka peal ). Natuke uurides selgus, et kaks päeva tagasi tehtud pildid kus on need veljed on juba emexis. Miks ? kuna nad olid kõverad ja rehvid olid siledad. Telefoni teel oli jutt täiesti teine. Ühel pildil ka näha, et rehvi muster 5 plus. Nii okei see selleks. Järgmine asi : autol pidi olema paar rooste mullikest ja ülejäänud kõik korras. Avasin ukse ja avastasin, et oi karbid mõlemalt poolt nii korralikult labi roostetanud, et korralikud augud sees. Tagumised koopad oli ruttu nipetnäpet spreiga üle tehtud. Auto pidi puhas ja ilus olema, aga ei täielik saast. Ära räsitud. Siis tegin proovisõitu. Jõudsin paar ringi teha, kui hakkas geneka rihm vilisema ja kolisema nii mis jube. Kapott autol ka kinni ei läinud nagu vaja. Elektriline iste edasi tagasi ei töödanud ( kuulutuses selgelt mainitud, et KÕIK elektri lisad töötavad. Ta pakkus juba selle eest 800 euri ainult, aga ka seda raha see auto elusees ei maksnud. Pöörasin ringi ja tehing jäi sooritamata. Mega suur masendus oli peal, et enda auto maha müüdud lolli peaga ja Tallinnast Tartu sõit oli mõtetu. Mega vihale ajas selline asi, aga ma olen vist õnnesärgis sündinud ja Tallinna saabudes tahtis minu auto ostja võimalusel raha tagasi saada ja auto mulle jätta kuna töö autona ei olnud ikka talle see mis vaja. ( ehitustöödeks tahtis kasutada ). Sain ÕNNEKS oma auto tagasi ja enam nii loll pole. Palun teie ka klubikaaslased kes te siin olete ärge astuga samuti selesse si*ta hunnikusse mis minagi.

Miks pealkirjas on kirutatud diilerid ? Vastus lihtne. Googeldasin natuke ja nad müüvad neid isendeid :

Võrrelge nende autode lisainfot:

http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=889887

http://www.auto24.ee/kasutatud/auto_pri ... id=874512&
yks_pilt=1

http://www.kuldnebors.ee/search/soiduki ... -ja-vaikeb
ussid/vw-transporter-t-4-kombi-m-1-2-4-di-r4-57-kw-93/search
.mec?pob_post_id=8875674&pob_action=show_post&pob_ca
t_id=10696&mec_lang_override=et&srid=kb834168

http://www.mototehnika.ee/kasutatud/aut ... d=888074&c
ache_missing=1

Kõik autod ideaalses korras ja muu pläma. Olge nendega ettevaatlikud.

Edvin.
http://www.mazdaklubi.com/foorum/topic11986.html
Kasutaja avatar
edvin0212
 
Postitusi: 899
Liitunud: 22 Nov 2009, 23:14
Asukoht: Tallinn

1993 Mazda 626GE 2.5 v6 DOCH 24v 128kw

Re: Aus järelturg, petturid

PostitusPostitas Vanapeer » 31 Juul 2011, 13:38

See 999APK oli Tartu Mazdas väga kaua müügis, korra nägin seda Tähe tänavas keretöödes, noh nii umbes 3-4.a tagasi, kui Portosel kaasas olin ja ta oma tuttavaid külastas.. Läbisõit oli Mazdas müügis olles 180k kopikatega..
Peale sealt ära ostmist tehti keretööd ja see auto sattus kahe auto vahele avariisse.. turvapatjade kohta ei ole kindel, kas need lahti läksid või mitte..
Sellest autost tasub eemale hoida iga hinnaga... Ilmselt müüdi ta peale seda edasi. Käisin seda ka Mazdas kaemas ja siis oli mootoris samasugune kolks sees nagu minu V6 tol ajal.. Kes teab, kas seda lapiti või mitte...
Vanapeer
 


Re: Aus järelturg, petturid

PostitusPostitas skyline » 31 Juul 2011, 22:02

Õpetlik ja hea teema koos konkreetsete näidetega. Olen nii oma nahal kui ka sõprade peal näinud mida need hangeldajad müüvad. Kerimisest enamgi ohtlik, tehke ARK kodulehelt numbri järgi päring auto andmete ja võimalike võõrandamiskeeldude kohta. Tihti sellised vennad müüvad autosid lihtkirjalike lepingutega juba ei tea mitmendat korda edasi ja sina võid see "õnnelik" olla, kes ARK-s vormistama minnes avastab et on omale võõrandamiskeeluga auto soetanud.
Autoaiad on vaid üks kari huiareid, kelle ärimudel põhineb pettusel, seepärast ostsin oma viimase ja arvatavasti ka järgmised autod eraisikute käest, kes on need autod uuena Eestist kunagi ostnud ja teavad ja auto ajaloost midagi rääkida ning samuti on kohalikus esinduses jälg maas.

Mis vaatamas käimist puudutab, siis soovitaks alati kaugemas linnas välja vaadata mitu huvipakkuvat sõidukit, et ei tuleks selliseid tühisõite. Kui ma Tallinnas autosid vaatamas olen käinud, siis olen kuulutustest eelnevalt 5-10 autot välja valinud, omanikega telefonis suhelnud ja reaalselt vaadanud neid ca 5 tk, sest päevas rohkemat ei jõua.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Aus järelturg, petturid

PostitusPostitas Nuclear M.A.N » 03 Aug 2011, 14:20

_siim_ kirjutas:Aru ma ei saa,mis mõte on üldse kerida,kas tõesti leitakse lolle kes usuvad et sellise aastaga auto on ainult NII vähe sõitnud ja lähtuvadki ainult läbisõidust??
Igalt poolt mujalt on ju auto tegelik olukord näha,või siis toimub eestis ikka see süsteem et auto ostetakse mitte olukorra vaid läbisõidu järgi?


Ära jagasin, täpselt niimoodi see ongi kahjuks. Ja vaata asja teise nurga alt: kui kõik autoaia autod on sõitnud 140-170k km, olenemta väljalaske aastast ja sellest, kas on diisel või bens, siis enda 2000 a pärinevat autot 350.000 kellapeal müüjes, pole ime, et kõik vaatavad, et "issand milline läbi aetud pill".
Olgugi, et aastaseks läbisõiduks kujuneb ~30.000 km, mida on ikka üsna vähe, isegi meie EEsti kohta, rääkimata siis Saksast vms toodud masinate puhul, kus vahemaad on hoopis miskitmuud. Eriti koomilised on need diislite läbisõidud, 10 aastat vanal autol on 170k kellapeal. Samas 2008 aasta diislil on minimaalselt sama :D

Aga turg valib toote, ja kui inimesed on nii lollid, siis tuleb kerida kahjuks :thumbdown:
Kasutaja avatar
Nuclear M.A.N
 
Postitusi: 168
Liitunud: 15 Okt 2007, 21:50
Asukoht: Tartu

Re: Aus järelturg, petturid

PostitusPostitas Funk » 04 Aug 2011, 16:57

Nuclear M.A.N kirjutas: Olgugi, et aastaseks läbisõiduks kujuneb ~30.000 km, mida on ikka üsna vähe, isegi meie EEsti kohta, rääkimata siis Saksast vms toodud masinate puhul, kus vahemaad on hoopis miskitmuud. Eriti koomilised on need diislite läbisõidud, 10 aastat vanal autol on 170k kellapeal. Samas 2008 aasta diislil on minimaalselt sama :D

Aga turg valib toote, ja kui inimesed on nii lollid, siis tuleb kerida kahjuks :thumbdown:


30 000 km aastas on vähe?
Kasutaja avatar
Funk
 
Postitusi: 189
Liitunud: 19 Juun 2010, 18:40
Asukoht: Pärnu

2004 Mazda 6

Re: Aus järelturg, petturid

PostitusPostitas Siim » 04 Aug 2011, 17:36

Ei ole vähe,päris palju minuarust.
Ise sõidan palju ja tuleb kuskil 24 000 aastas.
Est/Fin/Lt/Swe :)
Kasutaja avatar
Siim
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 29 Nov 2007, 16:12
Asukoht: Juuru/Välismaa

Re: Aus järelturg, petturid

PostitusPostitas castor » 04 Aug 2011, 19:32

Saab ka 60k sõita ja seda ainult suve jooksul ja ainult EE-s. Seega 30k aasta on suht normaalne kui mitte parajalt vähe.
castor
 
Postitusi: 122
Liitunud: 28 Jaan 2009, 00:08
Asukoht: Tallinn

Re: Aus järelturg, petturid

PostitusPostitas londiste » 04 Aug 2011, 20:33

isiklike autodega ja enda sõite sõidate nii palju või tööautodega töösõite?
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kasutaja avatar
londiste
 
Postitusi: 69
Liitunud: 16 Juun 2009, 10:07

Re: Aus järelturg, petturid

PostitusPostitas aviar » 04 Aug 2011, 20:40

30 000 km-it aastas ei ole palju.
Sõidan mitme autoga ja 25-30 000 km-it aastas kõikide peale kokku tuleb lõdvalt ära. :wink:
aviar
 
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Veebr 2009, 13:34
Asukoht: Nõmme (Tallinn)

Re: Aus järelturg, petturid

PostitusPostitas Siim » 04 Aug 2011, 20:52

Nii pole muidugi palju :D
Est/Fin/Lt/Swe :)
Kasutaja avatar
Siim
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 29 Nov 2007, 16:12
Asukoht: Juuru/Välismaa

Re: Aus järelturg, petturid

PostitusPostitas jann » 04 Aug 2011, 21:34

Igatahes on see esimene teemaalgataja Mazda juba vist ära müüdud vms
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

Re: Aus järelturg, petturid

PostitusPostitas pesupoiss » 13 Aug 2011, 12:41

999APK on kusjuures minu auto nüüd:/. Kolm päeva töötas muretult kuni tuli vihmasadu ja autopõhi läbi laskma hakkas. Tasapisi neid vigu tuleb välja, oz veljed pidin ise ka kaasa saama. Kuna need olid nii kõverad, et sellega ei andnud sõitagi pandi Mazda veljed alla. Mis olid ka jube kõverad. Nüüd on praegu probleem ülekuumenemisega ja sooja puhuriga ka veel. Iste küll töötab, aga vahel paneb näkku. Arvestades auto hinda(1000) siis ma usun, et kui veel 400 kaevata alla saaks midagi korda ja peaks natuke vastu. Mootori ja käigukastiga probleeme pole tekkinud. Ootab ja vaatab. Kuna paberid on ARKis vormistatud siis on juba hilja taganeda.
Ei saa midagi teha V6 lihtsalt ahvatleb:D
Kasutaja avatar
pesupoiss
 
Postitusi: 43
Liitunud: 10 Aug 2011, 18:09
Asukoht: Tallinn

1993 Mazda 626GE 2.5 v6 DOCH 24v 128kw

Re: Aus järelturg, petturid

PostitusPostitas Mario » 13 Aug 2011, 22:39

jh, see auto oli ilus 4.a tagasi Mazda esinduses.. peale seda sattus see halbadesse kätesse.. ja minu teada peaks osa sealt kerest olema pärit minu V6 küljest.. selle töö kunagine tegija sattus mulle pihku.. et jamh.. suht šveitsi juust pidi see auto olema. :?
V6 on tore asi, aga varsti läheb sul raha kere alla, ja karta võib, et mitte vähe..
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6051
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Aus järelturg, petturid

PostitusPostitas pesupoiss » 14 Aug 2011, 01:00

SAab kere korda saab natukenegi nautida seda. Ma ei kujuta ette palju sinna raha läheb(loodame et mitte palju). Homme käin mazda esindusest läbi.
Kasutaja avatar
pesupoiss
 
Postitusi: 43
Liitunud: 10 Aug 2011, 18:09
Asukoht: Tallinn

1993 Mazda 626GE 2.5 v6 DOCH 24v 128kw

Re: Aus järelturg, petturid

PostitusPostitas Meelis1986 » 14 Aug 2011, 14:28

pesupoiss kirjutas:SAab kere korda saab natukenegi nautida seda. Ma ei kujuta ette palju sinna raha läheb(loodame et mitte palju). Homme käin mazda esindusest läbi.


Kui sa loodad et palju raha ei lähe siis on esindus küll väga vale koht kuhu keretööde ja varuosade kohapealt pöörduda! :wave:
Kasutaja avatar
Meelis1986
 
Postitusi: 701
Liitunud: 06 Jaan 2008, 14:47

Re: Aus järelturg, petturid

PostitusPostitas pesupoiss » 15 Aug 2011, 23:32

No praegu ma läksin kurtma oma mootori murede üle. Vahetati veepump lausa 50 evroga ära+pump ise. Kere teeme söbraga korda. Auto on 5 laksu saanud. alates 1997 kuni 2007. Juubelimatsud olid karmid.
Kasutaja avatar
pesupoiss
 
Postitusi: 43
Liitunud: 10 Aug 2011, 18:09
Asukoht: Tallinn

1993 Mazda 626GE 2.5 v6 DOCH 24v 128kw


Mine Ostuabi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist