Mobla kui auto signa pult!

Siin rääkida teemadel mis teiste teemade alla ei mahu

Mobla kui auto signa pult!

PostitusPostitas Evert » 01 Mär 2006, 16:51

Paar päeva tagasi leidsin netist info, et paljudel on õnnestunud avada ja sulgeda auto kesklukku kasutades mobiiltelefoni. Selleks on vajalik, et autol on puldiga juhitav signa ja/või kesklukk.

Teooria on selline:
Sa unustasid võtmed autosse ja tagavaravõtmed on kellegi teise käes. Sa helistad oma moblalt selle inimese moblale ja palud vajutada telefoni lähedal puldi nuppu. Samal ajal hoiad ise oma telefoni auto lähedal ja tadaa! uksed avanevad.

Ma ise arvasin, et see on jälle mingi a la "mobla magnetväli keerab pangakaardi p..sse"-tüüpi müüt, aga täna veendusin, et see tõesti toimib.
Mul oli tarvis pääseda oma autosse, mis seisab parklas. Helistasin naisele, kelle käes pult oli. Ta ise oli autost 100m eemal ja 5 korrust kõrgemal. Eelnevalt on juba kindlaks tehtud, et nendes oludes signa enda pult autoni ei ulata, aga kindluse mõttes läks naine veel aknast eemale ka.
Siis ta vajutas puldi nuppu ja, oh üllatus, uksed avanesid! Võtsin autost, mis vaja, ta vajutas uuesti nuppu ja uksed lukustusid ning signa läks peale.
Kokkuvõtteks ülikõva värk!
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas bmw » 01 Mär 2006, 19:21

sellist asja kuulen esimest korda :roll:
Kasutaja avatar
bmw
 
Postitusi: 499
Liitunud: 21 Dets 2005, 15:43
Asukoht: KEILA

PostitusPostitas Evert » 01 Mär 2006, 19:58

Jep, kui poleks ise proovinud, ei usuks samuti.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas mazda95 » 01 Mär 2006, 20:15

ma proovisin aga ei toiminud.. aga no mul oli vahemaa ka ikka päris pikk.. äkki oleneb moblast ka?? :?:
mazdaklubist audiklubisse ja audiklubist bemmiklubisse :D
Kasutaja avatar
mazda95
 
Postitusi: 319
Liitunud: 09 Nov 2005, 13:17
Asukoht: Haapsalu

PostitusPostitas pokenaut » 01 Mär 2006, 20:20

mazda95 kirjutas:ma proovisin aga ei toiminud.. aga no mul oli vahemaa ka ikka päris pikk.. äkki oleneb moblast ka?? :?:


Kui pikk vahemaa oli? Ma arvan, et ikka 3km pealt see süsteem enam ei toimi.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

PostitusPostitas mazda95 » 01 Mär 2006, 21:02

irw :D :D :D mul oli vahemaa kuskil 250km
mazdaklubist audiklubisse ja audiklubist bemmiklubisse :D
Kasutaja avatar
mazda95
 
Postitusi: 319
Liitunud: 09 Nov 2005, 13:17
Asukoht: Haapsalu

PostitusPostitas Evert » 01 Mär 2006, 21:26

Tõsi ta on, et igaühel miskipärast see justkui ei õnnestu. Vb oleneb signa tüübist, vb sellest, kus telefoni auto juures hoitakse. Ma seisin juhiukse kõrval akna äärde kummardudes, et "signaal" (vms iganes seda fenomeni põhjustab) alarmi antennile võimalikult lähedal oleks.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas Laika » 01 Mär 2006, 21:42

Üldiselt ma ise seda uskuma ei kipu. Arvatavasti ikka pult mõjutas otse autot, mitte läbi mobla. Isegi kui pult kasutaks ultraheli uste avamiseks, siis selline sagedus pole mobla mikrile ja valjukale edastamiseks jõukohane. Milline mobla "organ" on siis mõeldud signa puldi signaali teisendamiseks andmeside formaati ja vastupidi? Kui keegi teab vastust, siis võiksin ka uskuma jääda :lol:
Laika
 


PostitusPostitas Evert » 01 Mär 2006, 22:09

Seda oli arvata, et mind sellise jutu peale külahulluks tembeldatakse :lol: :lol:
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas Anonymous » 01 Mär 2006, 22:20

Evert kirjutas:Seda oli arvata, et mind sellise jutu peale külahulluks tembeldatakse :lol: :lol:


Tempel mällu igaveseks! :D
Anonymous
 


PostitusPostitas pokenaut » 01 Mär 2006, 22:37

Tegelikult ma tegin niisama proovi telekaga kas pult mõikab kui ise olen teises toas. Pult mõikas, aga seda ainult siis kui see sai suunatud seinale sellise nurga alt, et sealt kiir telekale peegeldus(Süsteem ei toimi kui seinas on kips plaat).
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

PostitusPostitas Margo » 02 Mär 2006, 09:34

pokemon kirjutas:Tegelikult ma tegin niisama proovi telekaga kas pult mõikab kui ise olen teises toas. Pult mõikas, aga seda ainult siis kui see sai suunatud seinale sellise nurga alt, et sealt kiir telekale peegeldus(Süsteem ei toimi kui seinas on kips plaat).

See on infrapunasignaal. Autopultides tänapäeval ikka rohkem teisi sagedusi kasutatakse.
Kasutaja avatar
Margo
 
Postitusi: 321
Liitunud: 01 Veebr 2005, 16:54
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas 323IFF » 02 Mär 2006, 14:46

95 a ostetud NOKIA 51 diagonaaliga telekapult on mul toimind ka 250m
seda uute patareide puhul.ei tea miks ,proovisin hiljem veel paar korda,mõni kord toimis jälle.
Signa (carsec-st ostetud) ka vahelduva eduga kuni 300m.
signa pult must peaaegu ovaalne ja ühe nupuga,kesklukk avab teise-kordse vajutusega.patarei on kestnud viis aastat .
praeguse auto signapult on parajalt perverssne om väikeste ja kapriissete nupukestega ning toimib iga päev erinevat moodi.
Telefon oli lihtsalt ilmselt hetkel levivälja võimendi Everti juhtumi puhul.Proovi 100m lisaks ja võibolla enem ei toimi.
Aga telefoni tootjatele peab ettepaneku küll tegema,niigi on need kohati mõttetusi täis topitud.
erinevalt RED BULL-ST minu pakutavad tiivad kannavad kauem, Kysi ATSi karikate tulemuste pöhjusi....
Kasutaja avatar
323IFF
 
Postitusi: 537
Liitunud: 07 Juul 2005, 11:04
Asukoht: TALLINN kIVIMÄE : 52 88765

PostitusPostitas jan » 03 Mär 2006, 00:34

Alguses ma arvasin et see jutt on täielik pullikaka, aga natuke järgi mõeldes leidsin isegi mingil määral looglise lahenduse. Kuna asi üsna tihedalt seotud erialaga mida õpin, siis jõudsin selllisele järeldusele, et see Everti naise telefon on kui võimendi, mis võimendab signapuldist tulnud impulssi, ja kuna hetkel kui te omavahel rääkisite oli telefon saaterežiimis, siis võimendas ta ka need mürad (signapuldi impulss). ehk siis signaal puldist levis telefoni signaalvõimendisse sealt antennile ja sealt otse autole, niiet Everti telefon põhimõtteliselt uste avamisel kaasa ei mängind, sest tugijaamast liiguvad signaalid juba digitaalsel kujul (need nullid ja ühed) operaatori juurde ja seal ei jääks sellest signapuldiimpulssist midagi järgi.
Segane tekst, ma tean. Aga mul selline ettepanek, teha selline katse läbi, et las everti naine helistab oma sõbrannale täpselt sellest samast kohast ja proovib uksed lahti teha.
Andke mulle andeks, kui mul pole õigus :oops:
Kasutaja avatar
jan
 
Postitusi: 91
Liitunud: 05 Dets 2005, 21:54
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Anonymous » 03 Mär 2006, 15:11

mul on endal selline naljakas teema, et mul on telekas ja makk kõrvuti, ning kui telekas tööle panna siis annab see mingil kummalisel põhjusel ka makile signaali ja seegi läheb alati tööle :lol: .
Anonymous
 


PostitusPostitas Jurmola » 21 Mär 2006, 23:55

jan kirjutas:Alguses ma arvasin et see jutt on täielik pullikaka, aga natuke järgi mõeldes leidsin isegi mingil määral looglise lahenduse. Kuna asi üsna tihedalt seotud erialaga mida õpin, siis jõudsin selllisele järeldusele, et see Everti naise telefon on kui võimendi, mis võimendab signapuldist tulnud impulssi, ja kuna hetkel kui te omavahel rääkisite oli telefon saaterežiimis, siis võimendas ta ka need mürad (signapuldi impulss). ehk siis signaal puldist levis telefoni signaalvõimendisse sealt antennile ja sealt otse autole, niiet Everti telefon põhimõtteliselt uste avamisel kaasa ei mängind, sest tugijaamast liiguvad signaalid juba digitaalsel kujul (need nullid ja ühed) operaatori juurde ja seal ei jääks sellest signapuldiimpulssist midagi järgi.
Segane tekst, ma tean. Aga mul selline ettepanek, teha selline katse läbi, et las everti naine helistab oma sõbrannale täpselt sellest samast kohast ja proovib uksed lahti teha.
Andke mulle andeks, kui mul pole õigus :oops:


jutt täiesti tõsi. telefon töötab võimendina. odavam viis on selline et võtad alarmi puldi või siis võtme kus see pult sees on ja surud selle endale vastu kaela ning siis töötad sina võimendina, ning see raadius on hulga suurem :wink:
täiesti järele proovitud.
Kasutaja avatar
Jurmola
 
Postitusi: 36
Liitunud: 21 Mär 2006, 23:20
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Laika » 22 Mär 2006, 00:17

Kuna ma ise olen vähemalt ühe mobla algosadeks demonteerinud, siis peale signaali lõpp-võimendit on veel signaalifiltrid, mis peavad häired kõrvaldama. Puldi signaal võib moblast väljuda moduleeritud kujul, mis suure võimsuse korral (näit. kui tugijaam asub kaugel) võib sattuda signa vastuvõttu. Vastu kaela surutud puldi võimsuse kasvus julgen kahelda :roll:
Laika
 


PostitusPostitas 323IFF » 22 Mär 2006, 17:51

Suurlooma jutt õige ,sest isegi niimoodi paljude signa pultide olukorda hindanud.. näiteks batarei nõrk...
erinevalt RED BULL-ST minu pakutavad tiivad kannavad kauem, Kysi ATSi karikate tulemuste pöhjusi....
Kasutaja avatar
323IFF
 
Postitusi: 537
Liitunud: 07 Juul 2005, 11:04
Asukoht: TALLINN kIVIMÄE : 52 88765

PostitusPostitas Matukas » 29 Juul 2008, 20:55

Autopuldid raadiolainetel ikka vist töötavad. Olen ka ise selle katse teinud, et kui puldi raadius läbi siis surun puldi vastu pead ja uksed lahti :lol: ...et siis minu pea toimib antennina. Võimalik, et ka telefoni teel kuidagi raadiolained levivad, või toimib mobiiltelefon veel võimsama antennina vms :roll: , proovin järele kui viitsin:)...
Matukas
 
Postitusi: 31
Liitunud: 26 Mär 2008, 22:15
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitas Ilx » 29 Juul 2008, 21:33

Kusjuures ma huvi praegu just proovisin järgi sama asja.
Läksin telefoniga auto juurde ja naine oli kodus. Aknad on teisele poole maja. Ja siis telefonist vajutas ta signapulti ning asi toimis nii nagu Evert oli kirjeldanud :)

Kusjuures asi toimis ka siis, kui olin autost 5 meetrit eemal telefoniga.
Kasutaja avatar
Ilx
 
Postitusi: 286
Liitunud: 19 Juun 2007, 16:01
Asukoht: Tallinn/Mustamäe

1998 Mazda 626

PostitusPostitas hmm » 29 Juul 2008, 22:23

vaatasin top geari mingit vana osa ja seal näitas sama trikki peaga, kui pult vastu pead polnud uksi lahti ei teinud pani puldi vastu pead töötas.
Proovisin just ise sama asja ja võta näpust vastu pead pannes asi töötas poole kaugemalt :lol:
hmm
 
Postitusi: 15
Liitunud: 27 Juul 2008, 11:39

PostitusPostitas dellu » 29 Juul 2008, 22:54

Jah see kaela teema on ammu tõestatud. E38 7-sel töötas see ka ilusti. Nii minul kui sõbral järgi proovitud.
dellu
 
Postitusi: 63
Liitunud: 21 Apr 2005, 16:18
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Rixx » 29 Juul 2008, 23:02

Inimene on nagu antenn ja võimendi, see on juba ammu teada

Kui telekal toaantenn ja pilt hägune, siis võttes antennist kinni läheb pilt paremaks. Kunagi sai algkoolis niimoodi multikaid vaadatud - seisin laua peal ja hoidsin antennist kinni - ainult nii saime telekasse hea pildi vene ajal
Rixx - ei miskit muud
tel. 5206081
Kasutaja avatar
Rixx
 
Postitusi: 673
Liitunud: 21 Aug 2007, 12:43
Asukoht: Harjumaa, Saku vald, Juuliku

PostitusPostitas Matukas » 30 Juul 2008, 17:32

Ja tõesti, telefoniga miski paari kilomeetri kauguselt uksed lahti nagu naksti :lol: ...õde siis oli see kes auto juures seisis ja kõne vastu võttis.
Matukas
 
Postitusi: 31
Liitunud: 26 Mär 2008, 22:15
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitas undu » 01 Aug 2008, 15:44

Telefoni trikki proovin kohe esimesel võimalusel.
Ise olen kasutanud vajaduse korral (põhiliselt aga teiste lõbustaamiseks) Top Gearis näidatud tehnikat, kus levialast väljas olev pult tuleb vastu pead v kaela suruda ja puldi leviala suureneb. Mul toimib vähemalt. palju ei julge proovida, ei tea kuda vanaduses tyunda võib anda :P
see, kes palju räägib ei pruugi alati palju öelda
undu
 
Postitusi: 200
Liitunud: 04 Jaan 2007, 16:50
Asukoht: Tallinn

Järgmine

Mine Vaba teema

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist