Aknad udused:)

Aknad udused:)

PostitusPostitas Kostja132 » 08 Nov 2011, 20:09

Tervist.
Mazda Premacyl lähevad aknad uduseks seest salongist kogua aeg.
Ema siin ostis omale ja kurdab et tööjuures olevatel autodel on klaasid puhtad ja selged ja tema autol kogu aeg udused?
On selle vastu midagi mis seda eemaldaks? või milles asi on?
Kostja132
 
Postitusi: 12
Liitunud: 12 Veebr 2011, 19:43
Asukoht: Pärnu

Re: Aknad udused:)

PostitusPostitas skyline » 08 Nov 2011, 21:49

Esmalt tasuks vaadata, kuhu salongipuhuri õhk suunatud on, ega mitte siseringlusel ja jalgadele suunatud.
Järgnevalt tasuks salongiõhufiltri seisukord üle vaadata. Kui salongiradikas lekib, siis on ka aknad kogu aeg udused.

Näiteks Motipil on olemas vahend Anti Condens, tegin sellega oma auto aknad seestpoolt kokku, tundub, et midagi mõikab.
Sonaxil oli ka üks Anti beschlag sprei, too tundus veel parem olevat.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Aknad udused:)

PostitusPostitas R-go » 08 Nov 2011, 23:02

Samuti tasuks kõik matid välja võtta ja kuivatada/tuulutada.
Ka põhjamatt võib niiske olla või isegi pagassipõhjamatt.
Väga lihtsalt lähevad klaasid väikese niiskuse tõttu uduseks ja sa ei taha teada mis talvehommikutel hakkab olema.
Saad kahelt poolt klaase kraapida.
Mina ei tea midagi,aga mõni ei tea sedagi ;)
Kasutaja avatar
R-go
 
Postitusi: 743
Liitunud: 20 Nov 2009, 22:22
Asukoht: Tallinn

Re: Aknad udused:)

PostitusPostitas roossaar » 09 Nov 2011, 00:24

premacy on seest nii suur et ega ilma konditsioneeri või kliimata neid aknaid niiskete ilmadega eriti puhtaks saagi.
Puhur peab olema vähemalt kolmandal astmel või isegi neljandal ning ikka esiklaasile puhuma. mina saan nii enamvähem puhtana nad hoitud.
Aina paremaks läheb...
roossaar
 
Postitusi: 997
Liitunud: 17 Mär 2007, 13:51
Asukoht: Tallinn/Viimsi

Re: Aknad udused:)

PostitusPostitas Kostja132 » 09 Nov 2011, 11:55

heh nu nende mattidega on lood selged mul endal 626 mudel ja talvel saan mõlemalt poolt teha seda kraapimistööd:D
Aga matid on just kõik kuivatatud ja põhjamatid ka kuna isa jubedalt jälgib seda autot kuna ta ostsis selle mutile...
aga no ma pean jah vaatama seda salongiradikat, uurima mis sellega lood on...
aga suurimad tänud... tean vähemalt mida otsida, mida ette võtta...
Kostja132
 
Postitusi: 12
Liitunud: 12 Veebr 2011, 19:43
Asukoht: Pärnu

Re: Aknad udused:)

PostitusPostitas JaanusM » 09 Nov 2011, 12:09

Mul lähevad 626-el aknad tavaliselt siis seest uduseks, kui auto käima panen ja klaasi jääst puhastama hakkan, ööga/päevaga küll sellist probleemi pole, et seistes uduseks kisuks.

Aga läheb suht kiiresti puhtaks tagasi ka, max 5min puhur 2 aste ja näeb juba ilusti sõita.
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: Aknad udused:)

PostitusPostitas Kostja132 » 09 Nov 2011, 12:20

no mul pmts sama:D 626'ega et kui käivitan hakkan puhatama läheb uduseks aga puhul tööle ja valmis:)
Kostja132
 
Postitusi: 12
Liitunud: 12 Veebr 2011, 19:43
Asukoht: Pärnu

Re: Aknad udused:)

PostitusPostitas KRANTS » 09 Nov 2011, 21:48

skyline kirjutas:tasuks salongiõhufiltri seisukord üle vaadata. Kui salongiradikas lekib, siis on ka aknad kogu aeg udused.

loll küsimus, aga kuidas ma filtrit vaadates näen, kas radikas lekib? :roll:
KRANTS
 


Re: Aknad udused:)

PostitusPostitas skyline » 09 Nov 2011, 21:59

Ma tõin need 25 asja välja eri lausetes :)
Ega ei pruugigi näha seda filtrit ära võttes, kuigi need torud jooksevad ka sealkandis. Kui lekib on ikka selline magus maitse suus ja aknad udused. Sõbral lendas ladikas äkki ja täiega ning temal oli salong nagu saun auru täis :)

Aga Premacy on muidugi ka sõiduautost suurema klaasipinnaga auto ja mahtuniversaalidel ongi see probleem tavalisem.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Aknad udused:)

PostitusPostitas JaanusM » 10 Nov 2011, 10:14

Vara kiitlesin siin eile, täna oli klaas kergelt härmas seest poolt, aga ei midagi hullu ja see arvatavasti eile õhtuse pesu süü.
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: Aknad udused:)

PostitusPostitas roossaar » 10 Nov 2011, 17:29

kõik kiitlevad oma 626tega ja et ei lähe uduseks. teemaalgatajal ju Premacy. salongi suurus ju neil tohutult erinev
Aina paremaks läheb...
roossaar
 
Postitusi: 997
Liitunud: 17 Mär 2007, 13:51
Asukoht: Tallinn/Viimsi

Re: Aknad udused:)

PostitusPostitas pokenaut » 10 Nov 2011, 23:03

roossaar kirjutas:premacy on seest nii suur et ega ilma konditsioneeri või kliimata neid aknaid niiskete ilmadega eriti puhtaks saagi.
Puhur peab olema vähemalt kolmandal astmel või isegi neljandal ning ikka esiklaasile puhuma. mina saan nii enamvähem puhtana nad hoitud.

Üksi-kahekesi sõites puhul puhur teises astmes, kont sees ja õhuvool suunatud jalgadele ning esiklaasile püsisid kõik klaasid puhtana. Kui tagumine rida ka hõivatud oli, siis läksid tagant uduseks, aitas puhuri kiiruse tõstmine.

Proovi salongiõhufilter ära vahetada, peaks asja paremaks tegema.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Aknad udused:)

PostitusPostitas Mario » 10 Nov 2011, 23:33

lähevad ka 626 omanikel aknad uduseks.. mul on see manuaalne kliima - keerad akna alla... ja jalgadega tuppa toodav niiskus ei kao ära, kui ma teen väikese poetiiru vms.. Praeguste ilmadega ongi see kõige nutusem.. siis istuvad lisaks uduste akendega teede ääres ka karpamootoritega autod ja monopritsega autod. :D kui korralik külm peale tuleb, siis kaob ära see mure, aga oleks enne seda vaja ikkagi salong kuivaks kuumutada.. kuskil soojas kohas uksed lahti ja puhur panna huugama..
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Aknad udused:)

PostitusPostitas skyline » 11 Nov 2011, 10:21

Mario jutt jumala õige.
Kel võimalust autot garaažis hoida (ma üks neist õnnelikest), siis seal soovitaks ka uksed jätta kergelt avatuks, ka see aitab kuivamisel ja tuuldumisel palju.

Mida ma enda omatud Jaapani autode puhul olen tähendanud on ikkagi see, et nende aknad kipuvad kuidagi kergemini udusse minema kui Saksa autodel. Ei tea, kas tuleb see õhemast plekist, mis soodustab rohkema kondensaadi teket või hoopis salongiventilatsiooni ehitusest. :think:
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Aknad udused:)

PostitusPostitas Mario » 11 Nov 2011, 22:22

pigem pakuks seda viimast.. peakski vaatama, mis selle puhuriga ette võtta annab.. :)
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Aknad udused:)

PostitusPostitas wiiking » 12 Nov 2011, 07:38

Kirjutasin samal teemal aasta tagasi.Kunagi oli 626(1988a) momendil Premacy(2003a) seega saan võrrelda.Öö seistes Premacyl aknad seest tugevalt udused mida ei täheldanud 626-l.Kasutades talupoja mõistust ja tuginedes koolis õpitule eemaldasin salongifiltri ja tulemus: eile öösel kui -4 sai hommikuks 3 kraadi plussi olid aknad märjad ainult väljast.Täna hommikul(sajab kergelt) aknad salongis kuivad.Arvan,et filter takistab looduslikku õhu liikumist ja samuti kogub ta niiskuse endasse mis õhuliikumise telemusena kantakse salongi.
Kasutaja avatar
wiiking
 
Postitusi: 38
Liitunud: 11 Mär 2010, 06:57

Re: Aknad udused:)

PostitusPostitas tomkulibin » 12 Nov 2011, 11:47

Lisaks siia juurde veel, et tolmused ilmad on meil nüüd kevadeni lõppenud. Seega kui vajalik see filter antud aastaajal(kehv ujumisilm jaanideni)ongi :roll:
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8372
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Aknad udused:)

PostitusPostitas pokenaut » 12 Nov 2011, 13:56

tomkulibin kirjutas:Seega kui vajalik see filter antud aastaajal(kehv ujumisilm jaanideni)ongi :roll:


Sai eelmine talv õhtu otsa autos viibitud ja õhuvool oli pandud puhuma armatuuri restidest, loomulikult olid nad suunatud autos olevate inimeste peale. Kuna sügisel kippus salong uduseks minema, siis sai filter eemaldatud. Tol ööl, aga sadas kerget lund palju ja hommikul, kui ma autot käivitama läksin(puhur viimases astmes), sain kohe peale võtme keeramist ühe läraka lund näkku, mis õhu sissevõtu kanalisse oli sadanud. Pärast filtri tagasipanekut lumine tervitus peale lumesadu auto käivitamisel kadus, küll aga tekkis aegajalt tagasi probleem udused klaasid.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Aknad udused:)

PostitusPostitas Mario » 12 Nov 2011, 16:22

see lumi niiehknaa mätsib filtri kinni.. nt. natuke aega peale vihmasõitu minna kuivale kruusateele ja hopsti! Filtri kasutegur 0 lähedane. Ses suhtes on Kulibinil õigus, et ega peale palava suve tast kasu nagu polegi, sest puhurimootor on ikka see, mis esimese litaka seda pori ja heinu saab ja ilma filtrita saab kätte selle, mis mootor parasjagu läbi hekseldab. Täna käisin isegi autoga vannis ja eemaldasin selle läbi vettinud (jube lihtsalt) kaltsu. Ainuke häda, et filtri koha peale jäi auk ja sinna peaks midagi ette panema, muidu kõrvalistuja jalad külmuvad ära talvel, sest salongiradikas on armatuuri all.. kes küll sellise jura välja mõtles, et need asjad niimoodi sättida. :D Igatahes praegu 2 tundi autosõitu linnas, soojendus maksimumis, ja tund aega autos istumist vihma käes, küll oluliselt aknaid uduseks ei teinud ja puhur puhus palju kiiremini selgeks.. Eks näis.
Järgmise nädala plaan on kuidagi seda asja parendada ja tuunida seda puhurit veidi.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Aknad udused:)

PostitusPostitas pokenaut » 13 Nov 2011, 16:14

Ei mätsi ta midagi. 2003 aastast filtriga sõitnud ja pole midagi kinni mätsinud. Ühe korra on filtri lõhki löönud ja selle lõi ka suvel, kui kasepuu all seisis ja selle ebemeid täis tõmbas.

Nii palju, kui mina tean, siis filter on enamus autodel ENNE puhurit, mitte pärast...

Salongifiltrit oleks mõistlik vahetada iga hoolduse/õlivahetusega, seega kui seal mingi paar aastat olnud filter on, siis on see täiesti loomulik, et see näeb välja nagu kalts.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Aknad udused:)

PostitusPostitas 323IFF » 29 Nov 2011, 12:07

vahetan filtrit iga 10 000 koos õliga, sest sõidan eesti (Kõige rohkem Tallinna) pesemata teedel, ja iga kord on filtris ühe RANNALIIVA KOOGIKESE jagu "kraami". Viska redise seeme sisse ja kuu aja pärast saak mis sugune.Talve(lumistel ) kuudel võtan välaj.
erinevalt RED BULL-ST minu pakutavad tiivad kannavad kauem, Kysi ATSi karikate tulemuste pöhjusi....
Kasutaja avatar
323IFF
 
Postitusi: 537
Liitunud: 07 Juul 2005, 11:04
Asukoht: TALLINN kIVIMÄE : 52 88765

Re: Aknad udused:)

PostitusPostitas tomkulibin » 29 Nov 2011, 18:51

Ilma filtrita autod ruulivad :thumbup: Pole kulutusi filtrile ja uduseid aknaid ka vähem. Armatuuripealset peab nii ehk nii aeg-ajalt pühkima hoolimata filtri olemasolust :wave:
See väide, et saast koguneb radika enda sõrestiku peale, vastab tõele. Aga kui pikk on kasutusaeg, mil ta probleeme tekitab. Pealegi on ennem probleem vigases termostaadis või umbekasvanud jahutussüsteemi sisepindades(jahutusvedelikku kasutusaeg pikem ettenähtust vm).
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8372
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Aknad udused:)

PostitusPostitas Mario » 29 Nov 2011, 19:27

pean teiega kahjuks nõustuma.. kuulasin teid, endast vanemaid, ja nii on. Siiani puudub hommikuti vajadus klaasi pühkida. :)
Sisuliselt lõikasin filtril elemendi välja ja jäi sõrestik, sest päris auku ma sinna jätta ei saa, siis puhub tuul otse kindalaekasse ja kõrvalistuja jalgadele.. aga päris hea on üle tüki aja hommikul autosse istuda ja ei pea aknaid seestpoolt kraapima hakkama. :)
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Aknad udused:)

PostitusPostitas skyline » 29 Nov 2011, 21:00

Tahaks ka filtreid talveks eemaldada, aga ma pean oma filtrite eemaldamiseks ühe töökoja leidma, kuhu saan naiiivselt sisse astuda ja paluda need ära vahetada :) Nimelt, kui neid eelmise aasta kevadel vahetasin, siis need Japanpartsi ersatsid ei tahtnud kuidagi paika minna, isegi lõikusin nende servi veidikene ja kui lõpuks paika läksid, siis tugeva jõuga :( Enam ma neid filtreid sealt niisama tõmmates kätte ei saa :( Mõtlesin, et kui keeran sinna paar konkskurvi sisse, siis ehk jõuab välja tõmmata, vastasel juhul pean hakkama seda ümbritsevad plastkubu filtrite kättesaamiseks lammutama.
Ei soovita mitte ühelgi 626 GF omanikul osta Japanpartsi salongiõhu filtreid- need lihtsalt ei istu sinna, odava makaroonide p...sk!
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Aknad udused:)

PostitusPostitas pokenaut » 29 Nov 2011, 21:38

Kui filtreid vahetasid, siis vana pealt mõõte/sarnasust ei kontrollinud?

Neid jamasi korduvalt olnud, kus koodi järgi on nagu karp õige, aga sisemus on vale.

JapanPartsi/Taketiga on viimasel ajal pidevalt jamasi, küll saadetakse silladetailide korral vasaku asemel parema poole omad või esimese asemel tagumised jne.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Järgmine

Mine Premacy/MPV/5

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist