Mudelikohane multimeediakeskus Mazda 3 2004 GT mudelis

Kõik probleemid ja ideed mis seotud helitehnikaga postitada siia.

Mudelikohane multimeediakeskus Mazda 3 2004 GT mudelis

PostitusPostitas sleivo » 11 Nov 2011, 10:59

Kirjutan oma kogemusest eduka mulelikohase multimeediakeskuse (näiteks sellise)paigaldamisest Mazda 3 2004 aasta autosse. Võib-olla on see info kellelegi kasulik, kuna ise sai terve projekti raames lugematuid tunde internetis igasugust informatsiooni kogudes kulutatud.
Mazda 3 2004-2005 aasta mudelitel on see probleem, et kui paigaldad sinna multimeediakeskuse, siis ei jää enam tööle info display, mis pardakompuutri, kliima ja välistemperatuuri infot kuvab, kuna kogu selle info protsessimine käib läbi Mazda tehase raadio ning info display jaoks ei tule konsoolist eraldi ühendust välja (nagu alates 2006 mudelitel) vaid info display on ühendatud samuti otse tehase raadio külge.
Ainukeseks lahenduseks on paralleelselt multimeediakeskusega paigaldada ka tehase raadio kindalaekasse (nii jääb info display tööle ja kuvab kõike infot ilusti edasi ning kindalaekast saad vajadusel ka kellaaega korrigeerida ning pardakompuutri vaadet vahetada).
Selleks pead pikendama info display kaablit nii palju, et see ulatuks kindalaekasse (kaabel keskelt pooleks ning sinna vahele joodad vajaliku pikkusega tavalise CAT5 keerupaari kaablid näiteks)
Samuti pead tehase raadio põhikaabli küljest viima klindalaekasse paralleelid, kokku 9 kaablit v.a. 8 kõlarite kaablit. Et seda oleks lihtsam teha, on Ebay-st võimalik tellida peaaegu identne pistik juba ühendatud juhtmetega (ca 5 kaablit tuleb sinna ise juurde lisada kahjuks ja selleks sobib väga hästi mõne vana arvuti toitebloki kaabel millel on vajalik PIN pesa küljes), mis klindalaekasse jäävasse raadiosse ühendub ning peapistikuv ja kindalaekas oleva tehase raadio vahele joodad samuti vajaliku pikkusega kaablid. Kuna enamus kaablid on seal ristlõike mõttes nii pisikesed, et nii pisikesi FAST-ON klippe ei ole nende jaoks saada, on jootmine kindel viis kuidas kõik ka hiljem tööle jääb.
Et tehase raadio mahuks kindalaekasse ära, tuleb see nii pisikeseks lammutada kui vähegi võimalik (eemaldada metallist küljeseinad ning plasikust nuppudega esipaneel nii, et järgi jääba vaid skeemiplaat koos nuppudega). Nii mahub ta kindalaekasse ilusti ära ning jääb veel pisut ruumi üle ka.
Loodetavasti on see info kellegi jaoks kasulik :wink:
sleivo
 
Postitusi: 17
Liitunud: 10 Aug 2009, 19:54

Mine Audio

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron