Mazda Xedos-9 2.5 120kW 02a. - Pulku - müüdud

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Re: Mazda Xedos-9 2.5 AT 120kW 02a. - Pulku

PostitusPostitas Pulku » 26 Mär 2012, 21:17

kennu kirjutas:huviav et nädalavahetusel auto seisis :P hmmm...


Seisabki jah ... ma ju pühapäevast kuni reedeni lõuna eesti loodus kaunites kohtades väliõppusel :D
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda Xedos-9 2.5 AT 120kW 02a. - Pulku

PostitusPostitas kennu » 27 Mär 2012, 15:18

heh ma ka :D a ma 3 kuud :D irw
http://www.ecctuning.com Tuuning näitused, rajapäevad, showd ja pereüritused! Omad tuunitud või erilist autot? Astu läbi!
Kasutaja avatar
kennu
 
Postitusi: 1201
Liitunud: 02 Veebr 2005, 12:33

Re: Mazda Xedos-9 2.5 AT 120kW 02a. - Pulku

PostitusPostitas Pulku » 27 Mär 2012, 20:08

kennu kirjutas:heh ma ka :D a ma 3 kuud :D irw


Mulle juba kanti ette jah, kas eile või üleeile, et sinu autot on siin kandis nähtud :D
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda Xedos-9 2.5 AT 120kW 02a. - Pulku

PostitusPostitas Pulku » 31 Mär 2012, 15:27

Eile sai metsast välja tuldud üle pika aja ning käidud Mustamäe Mazda Abis diagnostikas ning sellele Hold indikaatori aegajalisele vilkumisele ka põhjus leitud. Diagnost näitas viga Kiiruse anduris, kas siis andur ise pekkis või siis ühendustes kamm, see vajab veel selgeks tegemist. Ise kahtlustan pigem ühenduste viga, kuna probleem ei ole ju igapäevane aga eks näis. Originaal kiiruse anduri hinnaks on 98,36 eur'i 2 nädalase tarneajaga kui jubin peaks kutu olema. Mustamäe Mazda Abis oli kollektiiv sõbralik ning igati tasemel, jäin teenindusega rahule. Diagnostika hind oli ka igati pro ning sai ka allahindlust. Soovitan!
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda Xedos-9 2.5 AT 120kW 02a. - Pulku

PostitusPostitas Pulku » 05 Apr 2012, 18:26

Nii ... täna sai siis Mustamäe MazdaAbis jälle käidud ning seekord sai viimati mainitud Hold veateade likvideeritud. Viga siiski oli turbiini kiiruse anduris, mitte pistikutes ja juhtmestikus nagu ise alguses arvasin. Õnneks oli neil kohapeal andur täitsa olemas ning sai see peale, uus diagnost rohkem miskit sellega seoses ei näidanud ja asi jonks, küll aga väitis aparaat, et lambda soojendus ei toimi nii nagu peaks. Viga ei ole kohe tegutsemist nõudev aga eks lähi ajal tuleb ka see asi korda ajada. Lisaks tuleb veel ära vahetada ka seisupiduri klotsid, mille komplekti hind on kuskil 85eur'i või siis lasta pidurimeistritel taastada. Nipet näpet tegutsemist ikka on ühesõnaga

Minu kiidusõnad jälle MazdaAbile ... teenindus oli super ning sõbralik ning otseloomulikult sai ka seekord allahindlust :)
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda Xedos-9 2.5 AT 120kW 02a. - Pulku

PostitusPostitas Siim » 05 Apr 2012, 21:37

Ehk on seal nyyd asjad paranenud,paar aastat tagasi kvaliteedist seal rääkida ei saanud.
Est/Fin/Lt/Swe :)
Kasutaja avatar
Siim
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 29 Nov 2007, 16:12
Asukoht: Juuru/Välismaa

Re: Mazda Xedos-9 2.5 AT 120kW 02a. - Pulku

PostitusPostitas Pulku » 05 Apr 2012, 21:58

Siim kirjutas:Ehk on seal nyyd asjad paranenud,paar aastat tagasi kvaliteedist seal rääkida ei saanud.


Vot ei oska kommenteerida. Võibolla kaaderkoosseis aja jooksul muutunud või lihtsalt aeg teinud omad korrektuurid. Tänasega kokku 3x külastanud seda maja ning võin küll igati rahul olla. Kuna FM hooldus kukkus ära siis esialgu jäängi vast MazdaAbi juurde, kus toimetamas käija. Xedosega mind igalpool näha ei taheta ju :D vähemalt nii öeldi mulle CarSmartis ( olevat FM hoolduse üle võtnud ) kui kasti probleemist juttu tegin :D
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda Xedos-9 2.5 AT 120kW 02a. - Pulku

PostitusPostitas tomkulibin » 06 Apr 2012, 21:57

tuleb veel ära vahetada ka seisupiduri klotsid, mille komplekti hind on kuskil 85eur'i või siis lasta pidurimeistritel taastada.
Soovitan soojalt pidurimeisterid, tegemisega pikalt ei venitata ja hind mõistlik. Pealegi ega klots ise oluliselt ei kulu, vaid kate tema peal, mille vahetus spetisdel pole probleemiks.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda Xedos-9 2.5 AT 120kW 02a. - Pulku

PostitusPostitas Pulku » 06 Apr 2012, 23:08

tomkulibin kirjutas:
tuleb veel ära vahetada ka seisupiduri klotsid, mille komplekti hind on kuskil 85eur'i või siis lasta pidurimeistritel taastada.
Soovitan soojalt pidurimeisterid, tegemisega pikalt ei venitata ja hind mõistlik. Pealegi ega klots ise oluliselt ei kulu, vaid kate tema peal, mille vahetus spetisdel pole probleemiks.


Kuskilt postitusest lugesin, et sa oled neid külastanud. Mõistlik hind on igati positiivne aga kuidas taastatud klots kestab? Kas kohapeale tuleb viia ainult taastamist vajavad klotsid või nikerdavad ise auto alt ära ning hiljem tagasi?
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda Xedos-9 2.5 AT 120kW 02a. - Pulku

PostitusPostitas tomkulibin » 06 Apr 2012, 23:32

kattematerjalid, mida kasutavad on kvaliteetsed, motaaziga nad ei tegele, st ainult klotsid viid tegemisele.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda Xedos-9 2.5 AT 120kW 02a. - Pulku

PostitusPostitas Pulku » 07 Apr 2012, 00:25

tomkulibin kirjutas:kattematerjalid, mida kasutavad on kvaliteetsed, motaaziga nad ei tegele, st ainult klotsid viid tegemisele.


Tänud ... ei kiirusta kohe originaal klotsi ostma ja uurin kindlasti taastamise varianti :)
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda Xedos-9 2.5 AT 120kW 02a. - Pulku

PostitusPostitas Mario » 07 Apr 2012, 00:54

anna andeks, et ma naeran, aga millised klotsid need 85€ maksavad?
seal on tavaline ketaspidur, mille klotsid maksavad - oot, praegu vaatan - 14€ kõige odavamad.
korraks mõtlesin, et vb on Xedosel ka siis see trummel-ketas kooslus, aga remondikataloog vaikib selle koha pealt ja internet vaikib mingist ERILISEST pidurist. Seega, keegi kuskil ajab p*ska. :)
võta e-parts lahti ja telli omale klotsid ära. 14€ on vb veidi lahja, kuigi ise pidurdan juba 2 aastat 10€ klotsidega, ei vilise, ei tolmuta. Timm.

Vähemalt hea teada, et oma veast lahti said siis. Lambda soojenduse viga mõjutab sul kütusekulu, sest andur ei kuumene piisavalt kiiresti ja alguses näitab rakvere aiateibaid ajule. 350-400 kraadi saavutamiseks pole muidugi palju vaja, paar korda gaas põhja lüüa.. Aga seda ei soovita külma mootoriga teha. :) Seega hommikuti võib summutist lausa bensiini tilkuda, nagu vanal ZILil. :D
Lihtsalt teadmiseks, et lähimal ajal võiks ikka ära vahetada. Aga milline andur kolmest? Sul peaks olema neid auto peale 3 või lausa 4 tükki.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda Xedos-9 2.5 AT 120kW 02a. - Pulku

PostitusPostitas tomkulibin » 07 Apr 2012, 07:24

Mario kirjutas:...korraks mõtlesin, et vb on Xedosel ka siis see trummel-ketas kooslus, aga remondikataloog vaikib selle koha pealt ja internet vaikib mingist ERILISEST pidurist. Seega, keegi kuskil ajab p*ska...

oops... Sa Mario peaksid oma kataloogi muinasjuttude riiulisse tõstma :wave:
Xedos 9 käsipiduri (tehase) varuosade skeem:
Pilt
Xsedos 9 on kõigile pakutud antud klotse.
Ehk on Mario vaadanud valelt lehelt, minu kataloog näitab ka tagumisi sõidupidureid ja käsipidureid erinevatest peatükkidest. Ja hind on originaalosadel("B" osi ei pakuta) u 63-77€. Vahe tuleb tehase detailikoodist:
TAY1-44-39Z(93a.- lõpuni)
TCY1-44-39Z(96a.- lõpuni) EEC PARTS APPROVED
vs
T0Y2-44-39Z(2000a.- lõpuni)GEN.MARKETS PARTS
Samas on kõigil Xedos 9`tel alates 93a.st kuni tootmise lõpuni see nn ketas/trummel tagapidur.
Vanematel olid kasutusel klotsid, mis on tootmisest maha võetud ja asenduseks valmistaja poolt pakutud T0Y2-44-39Z
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda Xedos-9 2.5 AT 120kW 02a. - Pulku

PostitusPostitas Pulku » 07 Apr 2012, 10:11

No mis kelbast mul ikka panna on nende pidurite kohapealt. Seisupidurile käib omaette klots üldse ja ei ole ta kuidagi seotud tavapiduriga. B osa ei pidavat tehtama ja ei ole ka saada nii, et minu siia toksitud info põhineb MazdaAbilt saadud hinnapakkumise põhjal ( vaatasin uuesti üle, et ma ei valetaks :D ) nädal aega tellimis aeg ning originaal komplekti hind 82eur'i. Ning Mario sulle teamiseks, et tegin hinnapakkumise ka Eurost Autole ning nende pakkumine tuli üldse müstiline. Need küsivad A-osa klotsi eest 165,26 eur'i nädal ajase tarne ajaga.

Ja mis puudutab lambdat siis teine lambdasoojendi jukerab ning too pidi esimesest erinema. Selle tüki hind pidi olema umbes 100 eur'i. Aga jah, sul õigus, tuleb ka see lähi ajal ette võtta
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda Xedos-9 2.5 AT 120kW 02a. - Pulku

PostitusPostitas Mario » 07 Apr 2012, 12:04

naiss... siis vist on aeg jah uuendada tarkvara parki :D
Samas, need kingad on suht väikesed.. Mingi pesoo või Toyota või isegi BMW omad peaksid/võiksid sobida ehk.. vaja hakata lihtsalt kuskil poes trollima.
pole selle elukaga kokku puutunud, seega tegelikult küll ei tahtnud uskuda, et Mazda ka seda lollust kasutanud on, aga võta näpust. Minu BAD.
Aga huvitav on jah see, et japancatsi kasutan isegi, ja no tee või tina, ei näita sellist peatükki. :D Seisupiduriteema lõpeb ära ketaspiduriga. ja ei anna ka ükski kasutada olev kataloog sellist asja. :) Ometi 2012 programm :D
tüss.

edu, pulku :)
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda Xedos-9 2.5 AT 120kW 02a. - Pulku

PostitusPostitas Pulku » 07 Apr 2012, 12:30

Mario kirjutas:naiss... siis vist on aeg jah uuendada tarkvara parki :D
Samas, need kingad on suht väikesed.. Mingi pesoo või Toyota või isegi BMW omad peaksid/võiksid sobida ehk.. vaja hakata lihtsalt kuskil poes trollima.
pole selle elukaga kokku puutunud, seega tegelikult küll ei tahtnud uskuda, et Mazda ka seda lollust kasutanud on, aga võta näpust. Minu BAD.
Aga huvitav on jah see, et japancatsi kasutan isegi, ja no tee või tina, ei näita sellist peatükki. :D Seisupiduriteema lõpeb ära ketaspiduriga. ja ei anna ka ükski kasutada olev kataloog sellist asja. :) Ometi 2012 programm :D
tüss.

edu, pulku :)



Ei no aitäh, edu ikka tarvis :D Mul jäi endal alguses samamoodi karp lahti kui neid hindasid kuulsin. Ex ole omatud igasuguseid autosid ning piduriklotse ka vahetatud neil aga hinnad on olnud sellised nagu sa ise varem mainisid ( rahakoti sõbralikumad ) :D Aga noh, ega ma vingugi, oli ju teada enne auto soetamist, et Xedosel neid jubinaid omajagu, mille eest tuleb suuremat kogust eur'i pritsida :)
Nii, et Mario uuenda enda programme ja katalooge ning anna mulle edaspidigi teada, mis ja kuidas ning kui palju :wink:
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda Xedos-9 2.5 AT 120kW 02a. - Pulku

PostitusPostitas tomkulibin » 07 Apr 2012, 13:09

Seepärast originaal koodid sii paningi, et iseseisvalt saaksid netist vaadata, mis hindasid ja saadavusi pakutakse. Kiire ülevaatamisega oli kellegil pakkumine: http://www.h2.ee/search.html?article=TCY14439Z&sort___search_results_by=final_price&smode=A
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda Xedos-9 2.5 AT 120kW 02a. - Pulku

PostitusPostitas Pulku » 07 Apr 2012, 13:29

tomkulibin kirjutas:Seepärast originaal koodid sii paningi, et iseseisvalt saaksid netist vaadata, mis hindasid ja saadavusi pakutakse. Kiire ülevaatamisega oli kellegil pakkumine: http://www.h2.ee/search.html?article=TCY14439Z&sort___search_results_by=final_price&smode=A


Ohhoo, päris hea pakkumine ... kuule suured tänud sulle kulibin :wink:
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda Xedos-9 2.5 AT 120kW 02a. - Pulku

PostitusPostitas Siim » 07 Apr 2012, 14:48

Ma ise laseks küll ära taastada,erinevatel andmetel on pidurimeistri kate isegi kvaliteetsem kui originaal,paljudele turboautodele on inimesed lasknud seal siduritele uued katted panna,nii et ostetaks uus ketas ja otse pidurimeistrisse kus originaal maha võetakse ja enda oma asemele :P
Est/Fin/Lt/Swe :)
Kasutaja avatar
Siim
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 29 Nov 2007, 16:12
Asukoht: Juuru/Välismaa

Re: Mazda Xedos-9 2.5 AT 120kW 02a. - Pulku

PostitusPostitas Pulku » 07 Apr 2012, 22:36

Siim kirjutas:Ma ise laseks küll ära taastada,erinevatel andmetel on pidurimeistri kate isegi kvaliteetsem kui originaal,paljudele turboautodele on inimesed lasknud seal siduritele uued katted panna,nii et ostetaks uus ketas ja otse pidurimeistrisse kus originaal maha võetakse ja enda oma asemele :P


Järgmised 2 nädalat istun aktiivselt jälle väliõppusel aga peale seda kontakteerun pidurivõllidega ja uurin, mis räägivad ja mis hinna eest pakuvad jne. ex siis näis
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda Xedos-9 2.5 AT 120kW 02a. - Pulku

PostitusPostitas Pulku » 30 Apr 2012, 21:53

Olin sellise olulise asja nagu rehvivahetus ära unustanud täiesti. Aken lahti sõites klõbinat kuuldes tuli laksust meelde, et täna viimane päev asi korda ajada ja nii saidki täna suve pastlad alla padud. Võib homme rahuliku südamega nüüd Kevadtormile minna! :)
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda Xedos-9 2.5 AT 120kW 02a. - Pulku

PostitusPostitas Pulku » 01 Juun 2012, 20:06

Täna lasin geneka rihma ära vahetada MazdaAbis, nägi teine suht nutune välja juba. Samas mainiti ja soovitati, et tuleks millalgi autol ära vahetada karteripõhi, mis pidi ka suht inetu välja nägema. Varuosakeskusest saatsin hinnapakkumise juba ära ja arvan, et enne uut nädalat midagi mulle postkasti ei laeku. Teab keegi äkki, mis hinda nende eest küsitakse?

Kui kellelgi siit oleks mulle pakkuda karteripõhja taskukohase hinnaga siis andke märku.
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda Xedos-9 2.5 AT 120kW 02a. - Pulku

PostitusPostitas Mario » 01 Juun 2012, 20:23

epartsi oled piilunud?
viimati olid nad kuskil 40-60€ kandis. Pole väga hull hind. Aga samas need on poolakad ja minu oma on nüüdseks 2 aastat all olnud ja kuigi nühkisin küll õlise kaltsuga siit-sealt koguaeg, siis on ikka roosteroosid küljes. ..
Et jah, nii head põhja vist enam ei saa ja kahju et alumiinist mazdale ei pakuta. :?
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda Xedos-9 2.5 AT 120kW 02a. - Pulku

PostitusPostitas Pulku » 01 Juun 2012, 20:56

Mario kirjutas:epartsi oled piilunud?
viimati olid nad kuskil 40-60€ kandis. Pole väga hull hind. Aga samas need on poolakad ja minu oma on nüüdseks 2 aastat all olnud ja kuigi nühkisin küll õlise kaltsuga siit-sealt koguaeg, siis on ikka roosteroosid küljes. ..
Et jah, nii head põhja vist enam ei saa ja kahju et alumiinist mazdale ei pakuta. :?


Kuna ma ise nende hinda ei tea siis 40-60€ tundub küll täitsa norm. hind olema, ise kahtlustasin, et võivad teised äkki tunduvalt kallimad olla ja orig. kaup tõenäoliselt seda ka on nii, et ma ei hakka esindusest ega Eurost autost parem pakkumist küsimagi :D Olen sealt juba saanud müstilisi hinnapakkumisi ja lõpuks ikka asja kätte saanud 2 kuni 3x odavamalt.

Läbi selle varuosakeskuse saan tõenäoliselt ka eparts'ist pakkumise nii, et ootan uue nädala ära ja eks siis näis, mida pakutakse
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda Xedos-9 2.5 AT 120kW 02a. - Pulku

PostitusPostitas Pulku » 01 Juun 2012, 21:09

Mario kirjutas:epartsi oled piilunud?
viimati olid nad kuskil 40-60€ kandis. Pole väga hull hind. Aga samas need on poolakad ja minu oma on nüüdseks 2 aastat all olnud ja kuigi nühkisin küll õlise kaltsuga siit-sealt koguaeg, siis on ikka roosteroosid küljes. ..
Et jah, nii head põhja vist enam ei saa ja kahju et alumiinist mazdale ei pakuta. :?


Piilusin epartsi ka ja leidsin sellise vanni 56,38€ eest: https://www.eparts.ee/catalog/#brand:72 ... 5_78/tab:1

Kas lisaks sellele tuleks eraldi juurde osta ka mingi tihendus silikoon või mingi ime läbi tuleb äkki vanniga miskit sellist komplektina äkki ka kaasa ?
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

EelmineJärgmine

Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist