Premacy 2004 ABS ja pidurituli

Premacy 2004 ABS ja pidurituli

PostitusPostitas Ralfwind » 10 Okt 2012, 22:21

Tere!
Kui vajutada pidurit läheb põlema natsa aja pärast vasakul all nurgas ABS ( kollane) ja paremal pidur ( punane). Vedeliku tase paistab olema normis. Pidur võtab ka normaalselt. Kas see tähendab , et klots hakkab kuluma ja vaja vahetada või tähendab hoopis ABS / Piduri andurit?
Ralfwind
 
Postitusi: 59
Liitunud: 02 Veebr 2009, 12:56
Asukoht: Tartu

Re: Premacy 2004 ABS ja pidurituli

PostitusPostitas Pulku » 10 Okt 2012, 22:30

Kipun isiklikult kalduma ABS anduri poole, kuid soovitav oleks siiski minna ja lasta teha diagnost :wink:
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Premacy 2004 ABS ja pidurituli

PostitusPostitas Ralfwind » 11 Okt 2012, 18:40

... no nii viisin auto Tartu Autofix töökotta. Vaadati seda viga ja üteldi, et viga arvatavasti "ajus". Soovitati autoelektrikule aju ülevaatamiseks anda. Mida siinsed spetsialistid asjast arvavad. Mis on Teie kogemused :?:

Otsisin internetiavarustest ka vastuseid ja leidsin järgneva info:
1.
Your ABS control module has failed. It can fail in two areas.. either the fuse controlling it which is a large fuse and located in the engine cmpartment on most vehicles or the actual ABS actuator control module which is a computer driven box located on bottom of vehicle that pumps the brakes to make them antilock (think how in the 70s you were told to pump brakes, now the car pumps its own brakes) The computer module is what burns out leaving you without ABS but not brakes themselves. Your car indicates this by showing you an ABS error light and a brake light. You are not in danger by driving the vehicle you just will NOT have antilock brakes in the event of an accident and could slide if you lock the brakes by slamming them down. Check your owners manual for the fuse location in your vehicle and inspect it. If its burned out replace it and see if this fixes the problem This is a 3-7 dollar fuse. If that doesnt do the trick unfortunately the repair is very expensive 700+ dollars for a new control unit. http://www.fixya.com/cars/t8002936-mazd ... cy_abs_tcs

Kui keegi teab milline see kaitse on, võiks riputada pildi ülesse siia.

2. Veel arvamusi:
A problem wthi the ABS system may cause both lights to come on. If it goes on and off you may have a wheel speed sensor that is acting up


3. Veel arvamusi:
This is usually a wheel sensor that has gone bad. These are located in the wheel bearings and this is what has to be replaced. But first check the plig and wires, they some times break ot the plug can be corroded.


4. Veel arvamusi:
these reset each time the key is turned on to start the car, if they remain on there is a problem in the system, the ABS and TCS are run by the same system control module, have it tested to see what fault code shows up to indicate what part has failed.

-Many reasons could trip the light.
One common cause is the ABS sensor (which senses wheel lockup).

The other light is for VSC (vehicle stability control) that prevent spinning out of control (i.e. maintain stability of your vehicle on the intended path of travel).
Both TCS and VSC rely on ABS sensors to determine actions (to know which wheels lose traction),
Therefore, it is a likely cause that the sensors went bad.

Can you find a code scanner? Sometimes Kragen or Autozone can do this for customers for free.
Once you have the code, you can google the code for explanantion/cause of error.


5. Veel arvamusi ( eriti kummaline) Mida sellest arvata? (vaadake seda linki ja seal sama probleem, paistab olema mazdade väga levinud probleemiga)
Funny. I just spoke to dealer about this and it is supposedly a known issue. Mazda is currently aware of and working on a fix. It allegedly has to do with the system reinitializing for some reason. Try this next time is happens. Find a place to stop place the car in park put your foot on the brake and then turn the wheel lock to lock (all the way to the right and then all the way to the left then back to center). Start driving again the tcs and dsc lights should go out within a half mile. I am told that it isn't a safety issue more of a user interface issue and that Mazda is currently looking into a fix. It's happened to me about 6 times in the last month. But nothing bad has happened due to it. http://www.mazdas247.com/forum/showthre ... -no-reason
Ralfwind
 
Postitusi: 59
Liitunud: 02 Veebr 2009, 12:56
Asukoht: Tartu

Re: Premacy 2004 ABS ja pidurituli

PostitusPostitas Mario » 11 Okt 2012, 23:43

Nagu näha, siis internet õpetab ka hunnikuga rumalusi, mis selle auto puhul üldse paika ei pea, nagu see, et ABS andur ei asu laagri sees, nagu väidetakse. Seal on vaid hammasvöö.
Jah, Andur võib vigane olla, aga siis on viga kohe, kui autoga kohalt liigud. Enda praktikas on harva juhus, kus auto väikse hoo pealt hakkab ragistama, kuna ei suuda väiksel kiirusel aru saada hammastest.. aitas anduri eemaldamine, pesa puhastus ja andur tagasi.
Järgmine lugu on, kus ABS läks lolliks, kuna B-osa veovõlli otsal oli hammasvööl 2 hammast vähem. Ja viimane lugu ei seostu Mazdaga, aga omanik soovis, et peale sillastendi jääks rool natuke viltu, sest siis on hea kätt toetada, kahjuks ei tahtnud ta aru saada, et auto leob ka rooliasendit ja iga kord, kui ta pidurit painas, läks ABS lolliks, sest auto sai aru, et rool on viltu, aga pöördteljeandur häiret ei anna..
ABS läheb Mazda puhul lolliks tagumiste andurite tõttu. Emb-kumb või mõlemad on nahkas. Võtke andurid küljest ja mõõtke reaalselt ära, kas toimib või ei. Tegu on induktiivanduritega, lihtne kontrollida. Pistikud asuvad tagaistmete kõrval polstri all peidus.

Pump läheb tõesti nahka, kui andur on pikalt jäänud vahetamata ja siis on juba vaja uut pumpa. Mazdaabi pakkus minule koos TCSiga pumpa 100€. Pole just suur raha. Mina aga kahjuks vihkan ABSi.
Mootori ajul on sellega vaid nii palju pistmist, et kui ABS moodul saadab impulsi, et rattad kaabivad või on pidurdusel veeretakistus erinev, siis mootori juhtaju võtab 50-90% mootori jõust ära. Ehk siis labaselt öeldes suretab mootorit, et võimsust vähendada.
See on väga puusalt lastud diagnoos, et "aju" katki. Tartus DIA uuris ja puuris ka ühte autot 2 päeva, kuniks omanik ise autole järgi läks ja ikka ise auto käima sai, sest keegi oli kusagil söekanistri voolikud valesti ühendanud... :P
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6068
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Türi-Jõgeva /55 608 255

1999 Mazda 626

Re: Premacy 2004 ABS ja pidurituli

PostitusPostitas Ralfwind » 14 Nov 2012, 21:42

Annan tagasisidet. Vasak tagumine ABS andur oli läbi. Tellisin uue( 42, EUR) ja Eurost Mazda Tartu installeeris ära 31 EUR eest. Hoiatustuli kustunud.
Ralfwind
 
Postitusi: 59
Liitunud: 02 Veebr 2009, 12:56
Asukoht: Tartu

Re: Premacy 2004 ABS ja pidurituli

PostitusPostitas Pulku » 14 Nov 2012, 22:55

Kustkohast uue tellisid?
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Premacy 2004 ABS ja pidurituli

PostitusPostitas Ralfwind » 15 Nov 2012, 23:43

Pulku kirjutas:Kustkohast uue tellisid?

www.diisel.ee püsikliendi hinnaga
Ralfwind
 
Postitusi: 59
Liitunud: 02 Veebr 2009, 12:56
Asukoht: Tartu


Mine Premacy/MPV/5

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron