Mazda 6, auto sureb lihtsalt välja!!!

Mazda 6, auto sureb lihtsalt välja!!!

PostitusPostitas arst » 12 Okt 2012, 15:58

Probleem selline, et auto sureb hoo pealt lihtsalt välja. Ootad natuke ja käivitad ning läheb uuesti käima.
Samas kohe käivitades ei luba ka mitte. See toimib hooti 3 kuud pold siis tegi jälle 4-5 korda järjest nüüd eile jälle (11.10.2012).
Lugesin siit foorumist, et ühel mazda 626-l oli sama jama. Kuid mazda6 ja 626 pidid täiesti erinevad olema.
Autoks on 2004 aasta mazda 6 universaal 2.3 mootoriga 122 kw bens.
Tahaks auto müüki panna aga kuda sa sellist müüd mis ei tööta korralikult.
Aitake palun, igasugune abi on teretulnud
Kasutaja avatar
arst
 
Postitusi: 26
Liitunud: 19 Sept 2012, 17:23
Asukoht: Rapla

Re: Mazda 6, auto sureb lihtsalt välja!!!

PostitusPostitas skyline » 12 Okt 2012, 16:51

Kaua sõita laseb enne kui välja sureb?
Pakuks kas lolliks läinud immobilaiserit
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 6, auto sureb lihtsalt välja!!!

PostitusPostitas leviathan » 12 Okt 2012, 17:04

skyline kirjutas:Pakuks lolliks läinud immobilaiserit.
immo töötab vaid käivitamisel muidex.
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda 6, auto sureb lihtsalt välja!!!

PostitusPostitas Mario » 12 Okt 2012, 17:33

jagajat pole Mazda peal juba aastast 1997 :D

ilmselt on kuskil kas mingi andur ära, voolik lahti/katki, tihend vigane või on asi juba sügavam.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6051
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 6, auto sureb lihtsalt välja!!!

PostitusPostitas aviar » 12 Okt 2012, 18:17

Palju läbisõit on?
Kas bensiinipumba filtrit on vahetatud?
aviar
 
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Veebr 2009, 13:34
Asukoht: Nõmme (Tallinn)

Re: Mazda 6, auto sureb lihtsalt välja!!!

PostitusPostitas arst » 12 Okt 2012, 19:39

Läbisõit on kohe 193000km Bensufilter võeti välja vaadati üle puhastati oli kõik korras.
Arvutiga kontrolliti masin üle, öeldi kõik ok, et viga ei leitud.

Soz, et sellest ennem ei maininud.
Kasutaja avatar
arst
 
Postitusi: 26
Liitunud: 19 Sept 2012, 17:23
Asukoht: Rapla

Re: Mazda 6, auto sureb lihtsalt välja!!!

PostitusPostitas zoomzoom » 12 Okt 2012, 20:06

keera küünlad maha, sealt võid vett leida.... :!: :?:
ma sain asjast nii lahti...
igatahes mul kah arvuti midagi ei näidand, kuigi mootorituli põles, teenindusse jõudes oli tuli juba kustund :think:
kuid mul kadus jõud enne ära, kui välja suri
igatahes vaata kõik küünaldega seonduv üle :think:
See postitus on heaks kiidetud Chuck Norris'e poolt!

Panen kildu,
Panen kivi,
Laotan asfalti kah!
Kasutaja avatar
zoomzoom
 
Postitusi: 374
Liitunud: 26 Mai 2012, 20:13
Asukoht: Keila

2006 Mazda 6

Re: Mazda 6, auto sureb lihtsalt välja!!!

PostitusPostitas arst » 12 Okt 2012, 21:00

Thx vaatan homme üle küünaldega seonduv
Kasutaja avatar
arst
 
Postitusi: 26
Liitunud: 19 Sept 2012, 17:23
Asukoht: Rapla

Re: Mazda 6, auto sureb lihtsalt välja!!!

PostitusPostitas arst » 12 Okt 2012, 22:48

Ärge nüüd omavahel siin kaklema hakake, ju on varjante mitu mis viga võib olla (ma arvan). Kuna mina tean oma Mazdast ainult niipalju, et kus õli juurde panna ja kus klaasipesuvedelik käib siis lasen ma kõik siin väljapakutud varjandid läbi vaadata töökojas. Kuna sealsetel töömeestel kah juhe koos ,et mis niimoodi teeb.

Olgem ikka sõbrad ja pidagem meeles mis meid kõiki ühendab.
Kasutaja avatar
arst
 
Postitusi: 26
Liitunud: 19 Sept 2012, 17:23
Asukoht: Rapla

Re: Mazda 6, auto sureb lihtsalt välja!!!

PostitusPostitas leviathan » 12 Okt 2012, 22:51

kui palju sul läbisõit on? tean juhuseid kui on bensupumba probleem
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda 6, auto sureb lihtsalt välja!!!

PostitusPostitas arst » 12 Okt 2012, 22:57

193000 ca
Kasutaja avatar
arst
 
Postitusi: 26
Liitunud: 19 Sept 2012, 17:23
Asukoht: Rapla

Re: Mazda 6, auto sureb lihtsalt välja!!!

PostitusPostitas leviathan » 12 Okt 2012, 23:46

arst kirjutas:193000 ca

kui järgmine kord seisma jääb võta kaigas ja anna paagipihta alt üks tutakas :D ja kui see töötab on viga käes
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda 6, auto sureb lihtsalt välja!!!

PostitusPostitas arst » 13 Okt 2012, 16:20

Ok ma proovin kaikaga, kui välja sureb jälle.
Kasutaja avatar
arst
 
Postitusi: 26
Liitunud: 19 Sept 2012, 17:23
Asukoht: Rapla

Re: Mazda 6, auto sureb lihtsalt välja!!!

PostitusPostitas arst » 15 Okt 2012, 07:00

Nii auto tegi seda jälle, küünlad kuivatasin ära niipalju kui seal niiskust oli.
Aga kas võib viga see olla, et ma sõidan lihtsalt nii vähe (max 10 km päevas ja lühikesed otsad) nagu ,et auto ei jõua soojaks minna ja tekib kondens.....

PS. Kaigast pold käepärast, käivitus peale teist proovimist
Kasutaja avatar
arst
 
Postitusi: 26
Liitunud: 19 Sept 2012, 17:23
Asukoht: Rapla

Re: Mazda 6, auto sureb lihtsalt välja!!!

PostitusPostitas tomkulibin » 15 Okt 2012, 07:31

arst kirjutas:... sõidan lihtsalt nii vähe (max 10 km päevas ja lühikesed otsad) nagu ,et auto ei jõua soojaks minna ja tekib kondens...
Kondensi seal ilmselt ei tekki, klassikalises mõttes, küll aga iga külma käivitamise korral käsib mootori aju kasutada rikastatud segu, mis iseenesest keskmist kütuse kulu suurendab ja lisaks jääb osa kütust mittetäieliku põlemise tagajärjel tahmana nii silindritesse, kui ka klappidele ja ka küünaldele, sammuti ei saavuta ka katalüsaator oma töötemperatuuri, mis ka temale enneaegse hävitajana mõjub.
Pole välistatud, et põhjus peitub mootori tahmumises, samas ei saa seda ka kindlalt väita. Peaksid miski kiiremate/kõrgemate pööretega(hea oleks hoida üle 3000rpm) pikema tripi ette võtma, et odavaimal viisil antud probleemi tagajärjed eemaldada. Võid abiks kasutada ka kütuselisandit, mis aitab põlemiskambri puhastamist. Selliseid tooteid võid ka suurematest toidupoodidest leida, kus autodele miskit pakutakse.
Kui ka tahma välja küpsetamine ei aita, siis otsiks mujalt probleemi.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8362
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 6, auto sureb lihtsalt välja!!!

PostitusPostitas skyline » 15 Okt 2012, 09:10

Selle kaika variant on küll väga kaheldava väärtusega. Esiteks on paak üsna hästi auto põhja alla peidetud ning seda katavad nn vitsad, mis võtavad enamiku lööki enda kanda ja tegelikku sadestuse mahalangemist pumba filtrilt ei pruugigi toimuda.
Teiseks jooksevad põhja all ka piduri ja kütusetorud ja ilma sihtmärki selgelt nägemata on oht neid vigastada.
Kolmandaks, siledal asfaldil pole lihtsalt võimalust, arvestades auto ca 15 cm kliirensit maapinnast, kaikale sellist hoogu anda, et see kuidagi mõjuks. Küljelt paagile obaduse andmise varianti ei ole, ainuke on otse alt vibutada. See variant võib toimida pigem kanalil või tõstuki peal, kuid vaevalt, et seal sul auto välja sureks.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 6, auto sureb lihtsalt välja!!!

PostitusPostitas arst » 15 Okt 2012, 19:12

tomkulibin kirjutas:
arst kirjutas:... sõidan lihtsalt nii vähe (max 10 km päevas ja lühikesed otsad) nagu ,et auto ei jõua soojaks minna ja tekib kondens...
Kondensi seal ilmselt ei tekki, klassikalises mõttes, küll aga iga külma käivitamise korral käsib mootori aju kasutada rikastatud segu, mis iseenesest keskmist kütuse kulu suurendab ja lisaks jääb osa kütust mittetäieliku põlemise tagajärjel tahmana nii silindritesse, kui ka klappidele ja ka küünaldele, sammuti ei saavuta ka katalüsaator oma töötemperatuuri, mis ka temale enneaegse hävitajana mõjub.
Pole välistatud, et põhjus peitub mootori tahmumises, samas ei saa seda ka kindlalt väita. Peaksid miski kiiremate/kõrgemate pööretega(hea oleks hoida üle 3000rpm) pikema tripi ette võtma, et odavaimal viisil antud probleemi tagajärjed eemaldada. Võid abiks kasutada ka kütuselisandit, mis aitab põlemiskambri puhastamist. Selliseid tooteid võid ka suurematest toidupoodidest leida, kus autodele miskit pakutakse.
Kui ka tahma välja küpsetamine ei aita, siis otsiks mujalt probleemi.


Nii ostsin täna bensiinilisandi 188-HG3216 Hi-gear injector cleaner. Tema toime on: Puhastab ummistunud pihustid, põlemiskambri, määrib pihustite nõelklapid.Stabiliseerib mootoritöö, kõrvaldab detonatsiooni.
Vähendab heitgaaside toksilisust, bensiinikulu 7-10%. Väldib kütusesüsteemi korrosiooni, kergedab külmkäivitust, parandab kütuse kvaliteeti.
Lisasin selle tankisin peale kütust ja sõitsin 100 km 4 käiguga pöörded olid 3100rpm ja kiirus 90km/h täpselt. Muidugi lisandikarbil kirjas ,et paak tuleb tühjaks sõita. (but it takes some time)

Üldiselt tundus juba esimese 30 km peale, et mootor töötab paremini, vaiksemalt, sujuvamalt. Loodan siiralt, et see aitab mind minu probleemis.
Sest ausaltöeldes kopp ees juba jamamast sellega :p
Kasutaja avatar
arst
 
Postitusi: 26
Liitunud: 19 Sept 2012, 17:23
Asukoht: Rapla

Re: Mazda 6, auto sureb lihtsalt välja!!!

PostitusPostitas Mario » 15 Okt 2012, 19:52

seda hullemaks läheb sinu olukord talvel, sest 10km pakases tähendab seda, et mootori töötemperatuur jääb veelgi madalamaks, kütusekulu läheb veelgi suuremaks ning aku tapad sedasi paari nädalaga. Kõige rohkem kannatab praegu katalüsaator ja need lisandid üldiselt on head, aga päris uute masinate jaoks on see mõrv, seega ära nüüd üle ka pinguta. :D Järgmine kord sõida vähe rohkem korraga, kasvõi mine poodi väikse ringiga. Bensukaga pole probleemi üldiselt.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6051
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 6, auto sureb lihtsalt välja!!!

PostitusPostitas pokenaut » 15 Okt 2012, 20:07

Ja sõidetav pööretevahemik ei ole 1000-2200rpm'i.

Mul vanemate Mazdal kukub tühikäik ca 100rpm'i peale seda, kui see mootor korralikult kuumaks on aetud ja kestab ca 500km, siis tahmab jälle täis rahuliku töristamisega.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Mazda 6, auto sureb lihtsalt välja!!!

PostitusPostitas skyline » 15 Okt 2012, 21:23

Eks hommik ole õhtust targem ;)
Aga loodame, et saad auto korda, kuigi tavaliselt see lahendus nii lihtne ei ole, tundub ikka mingi süütesüsteemi jamamoodi see asi.
Tõsi, tasub vahepeal ka käigud peeneks lasta ja pikemaid otsi sõita. Enda auto pealt on näha, et peale ühte Tartu-Tallinn-Tartu otsa alati käivitub paremini, sõidad kondetsi sumpast välja jne.
Mina harrastan seda paarutamist vähemalt kord nädalas, kahjuks linnas üle 2. käigu nii sisse ei saa, täna sai just üks foori alt võidu kiirendada soovinud vahtralehega A6 täpiks lastud 2 käiguga 80ni :)
Minu Mazdal ka kole pikad käigud, eriti vahetama ei peagi, esimesega minema, gaas põhja ja teisega võib sajani välja lasta.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 6, auto sureb lihtsalt välja!!!

PostitusPostitas arst » 15 Okt 2012, 22:53

skyline kirjutas:Eks hommik ole õhtust targem ;)
Aga loodame, et saad auto korda, kuigi tavaliselt see lahendus nii lihtne ei ole, tundub ikka mingi süütesüsteemi jamamoodi see asi.
Tõsi, tasub vahepeal ka käigud peeneks lasta ja pikemaid otsi sõita. Enda auto pealt on näha, et peale ühte Tartu-Tallinn-Tartu otsa alati käivitub paremini, sõidad kondetsi sumpast välja jne.
Mina harrastan seda paarutamist vähemalt kord nädalas, kahjuks linnas üle 2. käigu nii sisse ei saa, täna sai just üks foori alt võidu kiirendada soovinud vahtralehega A6 täpiks lastud 2 käiguga 80ni :)
Minu Mazdal ka kole pikad käigud, eriti vahetama ei peagi, esimesega minema, gaas põhja ja teisega võib sajani välja lasta.


Ex lase minagi kord nädalas tahoka põhja. Aga ,et Tallinn-Tartu-Tallinn otsa tegema hakata, et auto elus hoida......nähhh
Ma lasen mingi ajapärast veel süütesüsteemi ülevaadata kui see kah ei aita siis ma ei tea mis teha.
Kasutaja avatar
arst
 
Postitusi: 26
Liitunud: 19 Sept 2012, 17:23
Asukoht: Rapla

Re: Mazda 6, auto sureb lihtsalt välja!!!

PostitusPostitas Mario » 15 Okt 2012, 23:18

ega sul peale küünalde muud vaadata polegi. tegu on otsepritsemasinaga ja igatsorti solkimist ei kannata. :)
pihusti tuksi paned, siis see maksab jalg+käsi.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6051
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 6, auto sureb lihtsalt välja!!!

PostitusPostitas arst » 16 Okt 2012, 00:00

Mario kirjutas:ega sul peale küünalde muud vaadata polegi. tegu on otsepritsemasinaga ja igatsorti solkimist ei kannata. :)
pihusti tuksi paned, siis see maksab jalg+käsi.



asoo
Kasutaja avatar
arst
 
Postitusi: 26
Liitunud: 19 Sept 2012, 17:23
Asukoht: Rapla

Re: Mazda 6, auto sureb lihtsalt välja!!!

PostitusPostitas S.R. » 16 Okt 2012, 07:19

Kas autol peal tehase signa ja immo või lisana miskit pandud? Kui lisana siis lükkaks kodaniku leivathan kindlause kõikuma, olen kokku puutunud mitmete masinatega millel ikkagi oligi probleemiks immo mis katkestas mitte starteri nagu laisad ühendavad vaid bensupumba. Oma masinal selgus see peale poolt päeva kaevamist kui kõik muu oli juba üle kontrollitud ja pooleldi peal olev signa sai nii profülaktika mõttes eemaldatud. Vanematel autodel opn lihtne kuulda pumpa, osadel uuematel ei kuulegi kuna käivitub alles siis kui starterit annad ning siis tekib juba mootorist heli mis summutab vaikse pumba pinina. Vanematel Mazdadel läheb pump tööle rõhku üles pressima kohe kui süüte sisse keerad ja nendel lihtne kuulata.

Tahmumise teema kohta küsiks, millise sõidustiiliga muidu oled? Sõidad nagu koolides õpetatakse ökasõitu et 2000rmp ja käiguvahetus või lased ikka pöörded esimese 2 käiguga sinna 5000rpm kanti nagu GT puhul tehas on oma visiooni rajanud? Olnud kogemus 100kw GF isendiga millel ka omanik hädaldas et korra nädalas lasen ikka torusid tühjaks aga ikka kuidagi uimane, puhtaks köhiti muidugi alles siis kui oli tunda et uimaseks on muutunud ning seda minimaalselt nädalaga. 2 nädalat auto minu käes ja ei olnud kordagi vaja punasele lasta et minekut parandada. Japsidel on kõrgepöördemootorid ehk siis nende jõukõveriku tipp on kõrgetel pööretel, ja seda eriti GT isendite puhul. Nagu mulle kunagi öeldi, kui sulle ei meeldi kõrged pöörded siis ära japse piilu.
Kui vaja abi siis küsi, kui oskan siis kindlasti aitan!
Kasutaja avatar
S.R.
 
Postitusi: 177
Liitunud: 14 Juul 2012, 10:02
Asukoht: Pältre külake Eesti kagu nukas.

Re: Mazda 6, auto sureb lihtsalt välja!!!

PostitusPostitas leviathan » 16 Okt 2012, 08:24

S.R. kirjutas:Kas autol peal tehase signa ja immo või lisana miskit pandud? Kui lisana siis lükkaks kodaniku leivathan kindlause kõikuma, olen kokku puutunud mitmete masinatega millel ikkagi oligi probleemiks immo mis katkestas mitte starteri nagu laisad ühendavad vaid bensupumba..

minu väide käib tehaseimmo pihta, aftermarketi asju on niipalju ja kui mõni vussvillem veel on "röövlitega" paigaldanud miskit, siis see ei peagi töötama
Viimati muutis leviathan, 16 Okt 2012, 11:25, muudetud 1 kord kokku.
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Järgmine

Mine Mazda 6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist