Niiskuse eemaldamine tuledest

Välimusega seotud probleemid

Niiskuse eemaldamine tuledest

PostitusPostitas freerider » 30 Okt 2012, 13:52

Tervitus klubikaaslastele!

Paljud meist on kokku puutunud auto tuledesse koguneva niiskusega, mis muudab tuleklaasid seestpoolt tuhmiks ja inetuks. Kuna aga meie kliima on niiske ja vihmane, ning autot on tarvis pesta, siis pole vett autost ja tuledest kuidagi võimalik eemale hoida.

Tulekorpusesse, olgu see siis kas esituli või suunakas, satub vesi tavaliselt tuulutustorukeste kaudu, halvemal juhul mõne prao või lihtsalt ebatiheda koha kaudu. Parim lahendus sellele oleks sund-tuulutus, nagu see toimub mootori karteris. Eeldama peab muidugi, et tule küljes on kaks toru, üks tuleb auto õhufiltri korpusest(et vältida lombist läbi sõitmise ajal pritsiva vee uuesti tule sisse sattumist) ja teine läheb solenoidklapi kaudu sisselaskekollektori külge. Solenoidklappi lülitaks lihtne automaatika teatud aja tagant sisse(taimer) ja niiskus imetakse mootorisse(nii, et see mootori käiku häirima ei hakka), kus see aurustub ja kaob väljalasketorstiku kaudu välisõhku.
Idee pole küll päris küps, aga tõsi on, et isegi paljudel uutel autodel on tihtipeale tuled seest märjad ja inetud kondendsvee tilgad "ilmestavad" reflektori ja hajuti pinda.

Kalle
Mazda 626 2.0i GD FE mootorijuhtimise elektroonikaga Zaporozets, 1972 a.
Kasutaja avatar
freerider
 
Postitusi: 495
Liitunud: 05 Nov 2009, 14:54
Asukoht: Viljandi

1988 Mazda 626 GD

Mine Välimus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist