Mazda MX-6 2.5 1992a. Mx???

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Mazda MX-6 2.5 1992a. Mx???

PostitusPostitas Mx??? » 10 Veebr 2013, 14:42

Tervitus! Otsustasin siis ka oma Mazdast väikese teema teha. Autoks siis MX-6 aastast 1992, punast värvi, mootoriks 2.5 l V6 121kw, manuaalkastiga. Masin sai ostetud eelmise aasta märtsi lõpus. Auto ei olnud Eestis sõitnud,toodud Sveitsist. Tänu sellele kerel roostet pole. Masin sai siis arvele võetud, ülevaatusel ära käidud, õli ja jahutusvedelik vahetatud ja sai sõitma hakatud.
Sõitsin eelmise aasta oktoobri kuuni, ühesõnaga lume tulekuni, siis jätsin masina seisma. Nüüd ei jõudnud kevadet ära oodata ja hakkasin see nädal masinaga jälle sõitma. Lihtsalt oli plaanis talvel mitte sõita, säästa autot teele puistatavast soolast.
Auto käivitus peale 4 kuud seismist poolest pöördest. See nädal sai õlivahetus tehtud, sisse sai täissünteetiline õli Mobil 5w-30 ESP Formula ja sai ka ostetud uus käivitusaku.
Auto meeldib väga :thumbup: , kõige rohkem hindangi sõiduomadusi suvel asfaltkattega teel. Juhitavus on ikka esiveolise kohta väga hea. Samuti meeldib mõnusalt ergas ja võimekas mootor ja ka varustustase on korralik- 2 el akent, konditsioneer, püsikiirushoidja, el katuseluuk, el küljepeeglid, 1 turvapadi, udutuled, abs pidurid, roolivõimendi, kesklukk jne.. Ühesõnaga autoga olen sõitmud siiamaani üle 10000km ja olen väga rahul. :)
Mõni pildike ka eelmisest aastast-
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Viimati muutis Mx???, 12 Veebr 2013, 20:53, muudetud 1 kord kokku.
Mx???
 
Postitusi: 35
Liitunud: 10 Veebr 2013, 12:49
Asukoht: Tartumaa

Re: Mazda MX-6 2.5 1992a. Mx???

PostitusPostitas Mx??? » 12 Veebr 2013, 19:04

Eelmine nädal autoga jälle sõitma hakkates ilmnes üks probleem. Nimelt soojendus puhub ainult külma õhku. Sai siis sellega remondis käidud aga kasu oli sellest üheks päevaks. Alguses arvati, et veepump. Veepump oli aga korras aga soojendus lõdvikud, mis salongi tulevad olid täitsa umbes. Sai siis need spetsiaalvahendiga mitu korda läbi pestud. Siis hakkas sooja puhuma küll. Sooja sain nautida aga eile ainult, sest täna jälle vana jama, puhub ainult jahedat :( Termostaat ei saa olla, sest temperatuur normis.
Mx???
 
Postitusi: 35
Liitunud: 10 Veebr 2013, 12:49
Asukoht: Tartumaa

Re: Mazda MX-6 2.5 1992a. Mx???

PostitusPostitas Mel » 12 Veebr 2013, 19:14

Mx??? kirjutas: Lihtsalt oli plaanis talvel mitte sõita, säästa autot teele puistatavast soolast.


Siis tuleb ju kiiremas korras krovni külastada, justkui ferraari punane :wink:Seda sooja mitte tulemise teemat,siin korduvalt kuskil käsitletud.
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda MX-6 2.5 1992a. Mx???

PostitusPostitas R-go » 12 Veebr 2013, 20:08

Wellkamm!
Tundub, et su autoteema saab igav olema - ei mingit roostega võitlemise jama nagu ikka tavaline. :lol:
Nali naljaks, loodame et saabki sul autoga muretu olema.
Aga auto on ilus.
Mina ei tea midagi,aga mõni ei tea sedagi ;)
Kasutaja avatar
R-go
 
Postitusi: 743
Liitunud: 20 Nov 2009, 22:22
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda MX-6 2.5 1992a. Mx???

PostitusPostitas Mx??? » 14 Veebr 2013, 20:52

Sai siis täna auto tõstuki peal üles tõstetud ja näha oli , et jahutusvedelikku tilgub! Ikkagi veepump, ju on kunagi veepump lekkinud ja autot müügiks "ettevalmistamisel" on lekkepeatajat kasutatud. Jahutussüsteemi läbipesuga kohe veepumbast seda jama minema ei löönud, vaid enne sain veel masinaga päevakese sõita kui veepumbast selle soga ära pesi, mille tulemusena hakkas veepump lekkima ja kadus ka jälle soe õhk. Homme saab auto siis uue veepumba, ja soendus võiks ka jälle sooja puhuda! :shock:
Mx???
 
Postitusi: 35
Liitunud: 10 Veebr 2013, 12:49
Asukoht: Tartumaa

Re: Mazda MX-6 2.5 1992a. Mx???

PostitusPostitas Mx??? » 16 Veebr 2013, 21:32

Oi seda rõõmu, jälle saab autosse sooja! :) Nali naljaks, aga ega ikka talvel ei sõida, kui autosse sooja ei tule ega akendele ei saa lasta. Igatahes veepump sai nüüd ära vahetatud ja sellega probleem lahendatud! :thumbup:
Oleks veel küsimus suurele ringile- kas sellel mootoril "jooksevad klapid pähe" , kui mootoririhm puruneb? Olen selle kohta vastakaid arvamusi kuulnud!
Mx???
 
Postitusi: 35
Liitunud: 10 Veebr 2013, 12:49
Asukoht: Tartumaa

Re: Mazda MX-6 2.5 1992a. Mx???

PostitusPostitas Pulku » 16 Veebr 2013, 21:41

Mx??? kirjutas:Oi seda rõõmu, jälle saab autosse sooja! :) Nali naljaks, aga ega ikka talvel ei sõida, kui autosse sooja ei tule ega akendele ei saa lasta. Igatahes veepump sai nüüd ära vahetatud ja sellega probleem lahendatud! :thumbup:
Oleks veel küsimus suurele ringile- kas sellel mootoril "jooksevad klapid pähe" , kui mootoririhm puruneb? Olen selle kohta vastakaid arvamusi kuulnud!


Ei pidavat need klapid kuskile jooksma. Uus rihma ja rullikute ring ja oled jälle rajal. Kuid sellegipoolest ei soovita rihmavahetust sellepärast edasi pikemalt lükata.
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda MX-6 2.5 1992a. Mx???

PostitusPostitas Mx??? » 17 Veebr 2013, 12:32

Ega jah väga kaua polegi plaanis selle mootoririhma vahetusega enam venitada. Ei tea kuna ju seda viimati vahetati, eelmine aasta visuaalselt vaadates vähemalt ei näinud küll selline välja, et kohe purunema hakkaks, kirjad olid veel isegi peal näha. Auto juures mul aga tegemist jätkub, tahaks suveks ta nii tehniliselt kui ka välimuselt võimalikult heasse korda teha. Raha selleks läheb ja eks ma järjest jõudumööda teen.

Tehtud asjad-
1. Uued tagumised amordid ja puksid
2. Vahetatud parempoolne sharniir
3. Uus veepump
4. Sõidupidurite hooldus
5. uus õhufilter
5. 10000km tagant õli vahetus korralikult tehtud, kasutanud olen täissünti

Tehnika poole pealt siis plaanis teha-
1. Käsipiduri remont
2. Hammasrihma ja rullikute vahetus, generaatoririhm
3. Poolteljeots või otsad ära vahetada ( on rattaid välja keerates hakkanud häält tegema, aga see asi "kohe ei karju")
4. Süüteküünlad ja küünlajuhtmed ära vahetada ( ennetamaks selle mootori tüüpviga jagajaga)

Välimuse poole pealt siis-
1. Tagastange vahetus (nurk puruks teise auto vedamisega)
2. Parempoolne uus suunatuli(klaas katki)
3. Auto poleerimine
4. Valuveljed suveks
Ja kui korrosioonikaitse saab põhjale ka ära teha, siis hakkab vaikselt looma, muidugi on see tegelikult tähtsuselt üks esimesi asju!
Mx???
 
Postitusi: 35
Liitunud: 10 Veebr 2013, 12:49
Asukoht: Tartumaa

Re: Mazda MX-6 2.5 1992a. Mx???

PostitusPostitas Mx??? » 20 Veebr 2013, 20:23

Kuna kasutan enda MX-6 nüüd teist nädalat igapäevaselt, siis võin öelda, et pole üdlse halb ka temaga lumistel teedel.- Kui vähegi korralik rehv all, siis püsib ka jäistel metsavahe teedel väga hästi tee peal(satun metsavahe teedele iga päev). Olen see talv palju sõitnud oma Audi quattroga, siis on millega võrrelda. Ja väidan kindlalt, et MX-6 talvised sõiduomadused on päris OK.... :D
Mx???
 
Postitusi: 35
Liitunud: 10 Veebr 2013, 12:49
Asukoht: Tartumaa

Re: Mazda MX-6 2.5 1992a. Mx???

PostitusPostitas Evert » 21 Veebr 2013, 10:50

Mu naine ka eelistab teelpüsivuselt ja läbimisvõimelt talveautoks MX-6'te BMW ees. :D
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: Mazda MX-6 2.5 1992a. Mx???

PostitusPostitas Mario » 21 Veebr 2013, 22:09

ei taha küll kiusata, aga bemmi suur nõrk koht on mootor (eriti kui on R6) ja tagasild.. R6 mootoriga on nina raske ja tagasild on vastikult madalal.. enda E34 ei möödunud ühtegi hange, kus poleks silla peal kinni istunud.. ja kui silla alt oli puhtaks kaevatud, siis selgus, et vahepeal on soe mootor endale pesa sisse vajutanud. Tuli jälle ohates koju lonkida Mazda järgi.. pole mina ühegi enda omaga kunagi kinni jäänud. V.a 2005/06 aastavahetus, kui enda 323F'iga tireli tegin ja külili kraavi maandusin. Ise jõudsin küll ratastele lükata, aga lopa seest enam ise välja ei tulnud. Aga ääretult hea talveauto on küll. :)
Alles hiljuti sai ühte quattrot sikutatud :lol:
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda MX-6 2.5 1992a. Mx???

PostitusPostitas hardstyler » 23 Veebr 2013, 16:00

Mario kirjutas: Aga ääretult hea talveauto on küll. :)


Ei tea midagi. Su enda kuut ka üsna pehme ju. :)
Kasutaja avatar
hardstyler
 
Postitusi: 775
Liitunud: 09 Mai 2007, 23:19
Asukoht: Tallinn/Pärnu Tel:58180677

Re: Mazda MX-6 2.5 1992a. Mx???

PostitusPostitas Mx??? » 23 Veebr 2013, 20:24

Eks see vedava silla teema on kõik maitse asi... Igalühel oma plussid ja miinused. Loomulikult on talvel esiveoline kindlam sõita kui tagaveoline, samas aga tagaveolisega lõbu rohkem. Nelikveoline on hoopis omaette teema talvel. Kuna olen omanud nii esi-, taga-, kui ka nelikveolist autot, siis funnimiseks valiksin vaieldamatult nelikveo ,turvaliselt ja kindlalt sõitmiseks talvel valiksin esiveolise masina. Mul lihtsalt see teema,et kui talvel nelikveolise rooli saan, siis enam turvalisest, vaikselt sõitmisest juttu pole, seetõttu tunnen end esiveolise MX-6 roolis talvel igati kindlalt ja hästi. Talvel kihutamiseks on teised autod, kuigi saab seda edukalt MX-6 teha,järgi proovitud.
Mx???
 
Postitusi: 35
Liitunud: 10 Veebr 2013, 12:49
Asukoht: Tartumaa

Re: Mazda MX-6 2.5 1992a. Mx???

PostitusPostitas Fredo » 23 Veebr 2013, 20:37

Mul sama laks, esi või nelivedu:D
Müüa soodsat ilutulestikku Tallinnas . 58803263
Kasutaja avatar
Fredo
 
Postitusi: 517
Liitunud: 11 Okt 2009, 22:48
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda MX-6 2.5 1992a. Mx???

PostitusPostitas Mx??? » 17 Apr 2013, 08:58

Ei ole tükk aega midagi kirjutanud, nüüd parandan selle vea....
Juhtus siin mõni aeg tagasi selline tobe lugu, et lõhkusin oma MX6 tagastnge ära :( Ei, ma ei sõitnud kuhugi vastu! Hoopis imelikul kombel see stangenurk praegu puudu. Vedasin sõbraga sleppis Audit ja nüüd tulemus selline.. Mazdal on see veoaas nii lollisti vastustanget, et nööri otsas Quattrot sikutades stangenurk järgi andiski. :shock: Pärast lähemalt uurides oli näha, et teda oli juba enne parandatud, eks see mängis ka suurt rolli, et miks stange nii kergelt järgi andis. :? Igathes puudu olev nurk alles ja eks nüüd siis vaja ta sinna tagasi "istutada"!
Mx???
 
Postitusi: 35
Liitunud: 10 Veebr 2013, 12:49
Asukoht: Tartumaa

Re: Mazda MX-6 2.5 1992a. Mx???

PostitusPostitas redeagle » 17 Apr 2013, 09:05

Kena masin ja värv on ka :thumbup:
MX-5 NA 1.6 SU
Kasutaja avatar
redeagle
 
Postitusi: 98
Liitunud: 03 Juul 2008, 09:11
Asukoht: Harjumaa

Re: Mazda MX-6 2.5 1992a. Mx???

PostitusPostitas Mx??? » 17 Apr 2013, 09:14

Aitüma! :D
Mx???
 
Postitusi: 35
Liitunud: 10 Veebr 2013, 12:49
Asukoht: Tartumaa

Re: Mazda MX-6 2.5 1992a. Mx???

PostitusPostitas Mx??? » 17 Apr 2013, 09:31

Sai siin üks päev katsetatud :) , et mis pööretel mootor tegelt piirajasse läheb. Redline hakkab Mazda 2.5 V6 7000 pöörde pealt, aga piirajasse läheb minu masin alles natukene enne 8000 pööret. See pani mind natsa ikka imestama küll, et jookseb vabalt 8000 pööret ära. :thumbup: Eks seda nüüd vähe proovitud ja tulemus tõesti ikka sama!
Oleks küsimus teistele, kel sama mootoriga Mazda, kas samasugune lõbu kõigil manuaalkastiga 2.5 V6 Mazda omanikel olemas?
Lihtsalt olen vahepeal kahtlustanud, et seda mootorit on varem "muditud", sest ta läheb ikka päris kurjalt edasi ja tagumikutunde järgi pakuks küll rohkem, kui 121kw. Huvitav, tavaliselt just tundub mõne auto puhul, et kust kurat küll tehnilisse passi need ilusad numbrid (kw ) võetud on.
Ega ma nüüd kohe lõplikult peenestama kuku, aga vahepeal on tore ikka :)
Mx???
 
Postitusi: 35
Liitunud: 10 Veebr 2013, 12:49
Asukoht: Tartumaa

Re: Mazda MX-6 2.5 1992a. Mx???

PostitusPostitas Fredo » 17 Apr 2013, 09:55

See ongi väga kõva mootor.
Eriti hea tunde annab kui VRIS avaneb 4500 rpm peal :thumbup:
Müüa soodsat ilutulestikku Tallinnas . 58803263
Kasutaja avatar
Fredo
 
Postitusi: 517
Liitunud: 11 Okt 2009, 22:48
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda MX-6 2.5 1992a. Mx???

PostitusPostitas tomkulibin » 17 Apr 2013, 12:58

Korralikult sobitatud ülekanded + V6 omane vääne annab endast tunda. Tegelikult annab sarnase elamuse ka kaheliitrine turbomootor, kuigi V motol on jõu kasv sujuvam, kui turbomotol.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda MX-6 2.5 1992a. Mx???

PostitusPostitas Mx??? » 27 Apr 2013, 14:56

Jaa, vääne annab ennast tõesti tunda.. Olen omanud vana 2.2 r5 turbomootoriga nelikveolist Audit. Kiirendus oli tal super aga mootoriomadused turbokal ja vabalthingaval V6 on ikka väga erinevad. Kui aga peaksin võrdlema sama aja Audi v6 mootorit Mazda V6, siis pole eriti midagi võrrelda. Mazda V6 on hoopis kõrgemast liigast ja seda räägib kuut r5 mootoriga Audit omanud Audi fänn. Ühesõnaga see V6 mootor on ikka tõeliselt hästi Mazdal välja kukkunud! :thumbup:
Mx???
 
Postitusi: 35
Liitunud: 10 Veebr 2013, 12:49
Asukoht: Tartumaa

Re: Mazda MX-6 2.5 1992a. Mx???

PostitusPostitas Mx??? » 23 Juun 2013, 11:56

Uuendan ka teemat. Kahjuks pean hetkel kirjutama, et eelmine nädal tekkis Mazdaga probleem :( . Linnas sõites viskas jahutusvedeliku temperatuuri lakke. Jätsin auto ruttu seisma, et uurida mis lahti. Kapotti avades mingit auru ei tulnud veel õnneks aga radiaatorist tilkus jahutusvedelikku küll natukene.
Järgmine päev proovides sõita hakkas auto aga väga imelikult käituma, kõigepealt käivitus väga suure vaevaga ja sõites viienda käiguga suri mitu kord välja täitsa lambist. Peale mida lõpuks üldse enam ei käivitunud.
Täpsustuseks kirjutan, et ei sõitnud neil kahel päeval ainsatki meetrit nii, et aur kapoti alt välja pahvataks, ühesõnaga mootorit ma keema ei lasknud, arvestades väga kulukaid tagajärgi. Esimese hooga pakuks ise, et termostaat andis saba... Aga ok see selleks, aga see väja suremine sõites ja väga vaevaline käivitus ja lõpuks üldse mitte käivitumine.. Kas tõesti siis selle mootori kurikuulus jagajaprobleem kallal, või bensupump õhtal!? Hammasrihm oli igatahes küll terve, vahepeal kahtlustasin juba seda ka, kuna enam mootorile hääli sisse enam ei saanudki.... :(
Ootan kommentaare ja mõtteid foorumi lugejatelt.
VALUTUT JAANI KÕIGILE! VÕTAME AGA MÕISTUSEGA! :)
Mx???
 
Postitusi: 35
Liitunud: 10 Veebr 2013, 12:49
Asukoht: Tartumaa

Re: Mazda MX-6 2.5 1992a. Mx???

PostitusPostitas tomkulibin » 23 Juun 2013, 12:43

Ka jahutusvedeliku õige tase ja õhu olemasolu jahutussüsteemis mõjutavad tühikäigu mootorit, mis omakorda mõjutab kogu mootori tööd :wave:
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda MX-6 2.5 1992a. Mx???

PostitusPostitas Evert » 23 Juun 2013, 12:55

V6 jagajale ei meeldi kuuma saada küll, niiet proovi kas säde on alles.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: Mazda MX-6 2.5 1992a. Mx???

PostitusPostitas Mx??? » 09 Veebr 2014, 18:13

Uuendan ka teemat, kuna ei ole enam ilmatu aeg midagi kirjutanud. Mu Mx6 siis seisnud kurvalt kõik see aeg, ligi 8 kuud. Aga nagu teada tuntud tõde on, et pikalt seismine just head autole ei tee.
Kindel plaan siis kevadeks masin jälle sõitma saada. Eurosid läheb kindlasti korralikult aga masin seda väärt ka. Ega neid Mx6 just enam ka iga nurga peal vastu ei sõida! Nii, et sellel masinal küll veel potensiaali,et ta täiesti korda teha. Kere on tal väga heas korras ja ka sisu on uskumatult hästi säilinud.

Kõigepealt tuleb siis termostaat ära vahetada ja kindlaks teha miks masin keeldub käivitamast. Sai siis jagaja tõesti kuuma? Eks see siis kõik selgub ja sellest ka kirjutan.
Mx???
 
Postitusi: 35
Liitunud: 10 Veebr 2013, 12:49
Asukoht: Tartumaa

Järgmine

Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist