Värvivahad

Siin rääkida teemadel mis teiste teemade alla ei mahu

Värvivahad

PostitusPostitas Pulku » 04 Mai 2013, 21:38

Täna sai autoga pesulas käidud ning hiljem tuvastasin tagumisel uksel mõned heledad kriimud :( Ei teagi, kas on keegi ennast vastu autot nühkinud või ei ole osanud mõni inimene enda auto ust avada ilma kõrval seisvat autot riivamata. Ühesõnaga tahtsin küsida, et kas kellegil on kogemusi Motip'i värvivahadega? Ja kas nendest toodetest võib kasu olla kriimude peitmisel?
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Värvivahad

PostitusPostitas zoomzoom » 04 Mai 2013, 22:30

palja koduse käsitsi vahatamisega imesi ei tee, ajutise silmapette saad, kui tegemist õrna küüne kriimuga. soovitan poleerimist, kui nn vagu pole tervet värvi kihti läbinud. kui on värv läbistatud - aitab ainult värvimine. pole veel ühtki vaha näind mis lihtsalt käsitsi nühkides peidax kauemaks kui esimese pesuni.
See postitus on heaks kiidetud Chuck Norris'e poolt!

Panen kildu,
Panen kivi,
Laotan asfalti kah!
Kasutaja avatar
zoomzoom
 
Postitusi: 374
Liitunud: 26 Mai 2012, 20:13
Asukoht: Keila

2006 Mazda 6

Re: Värvivahad

PostitusPostitas Pulku » 04 Mai 2013, 22:44

http://www.autokaubad24.ee/et/tooted/va ... must-500ml

On kellegil kokkupuuteid olnud sellise tootega?

Ülevärvimine on muidugi ka tore. Kuna kasko on olemas siis tuleb ainult 190eur letti taguda ja voilaa. Hetkel sooviks aga alternatiive kaaluda, kuidas nendest kriimudest lihtsamal moel lahti saada. Vastasel korral võiks iga jumala kuu paar või enam korda raha letti taguda ning lasta muudkui kasko läbi värvida. Poleerimine on ka muidugi variantidest :)
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Värvivahad

PostitusPostitas Pulku » 05 Mai 2013, 21:30

Viimati mainitud toode sai endale täna soetatud Mustika Prismast ning ära proovitud. Isiklikult päris rahule tootega siiski ei jäänud aga parandas visuaalselt natuke asja siiski. Väike võrdlus ka siis ENNE ja PÄRAST

ENNE:
Pilt
PÄRAST:
Pilt

Poleerimist tahab see uks saada sellegipoolest!
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Värvivahad

PostitusPostitas Prema » 06 Mai 2013, 10:19

Siinkohal võiksin pakkuda tumerohelist värvivaha -- kunagisest autost alles jäänud ja sai vist vaid üks kord seda kasutatud, nii et peaaegu terve potsik.
Sovis ka metallik värvile.
Kellel huvi siis saada PS.
Mazda 5 2009.a 2,0
Mazda MPV 2002.a 2,0
Mazda 6 2003.a 2,0
Mazda Premacy 2000.a
Kasutaja avatar
Prema
 
Postitusi: 351
Liitunud: 22 Dets 2007, 23:23
Asukoht: Saue/Tallinn

Re: Värvivahad

PostitusPostitas skyline » 06 Mai 2013, 11:25

Olen mõlemat oma auto peal kasutanud nii Motipit kui Turtle Waxi. Motip on suhteliselt saast, vaha määris kohutavalt ja pealt oli läinud peale teist pesu. Turtle wax värvivaha on parem. See, et sul Turtle waxiga töödeldes veidi vähem nähtavaks muutusid tuleneb sellest, et see must värvivaha värvis need valged kriimud veidi tumedamaks, peale mõnda pesu on need samahästi näha.
Sul on need kriimud värvi läbivad, neist sa vahadega võitu ei saa, võin omast kogemusest öelda. Mul pagasiluugil analoogsed kriimud, proovisin algul Color Back värvitaastamisvahaga, siis värvivahaga, siis mingisuguse Michelini spetsiaalse kriimueemaldajaga. Aitab vaid värvimine, nii väikeste kriimude puhul soovitaksin pigem osta värvikoodi järgi väikeses pintslikesega pudelis Motipi parandusvärv ja lakk. Nendega saad pisikesed värviparandused ära teha. Kogu kulu oleks ca 10 euri ja eeldusel, et autol on originaalvärv peaksid saama kenasti ära peidetud.

PS Ma ei välistaks, et need kriimud said automaatpesulas, juhul kui käid automaatpesulas. Tööautoga seal käies tuleb ikka sügistalvel õud peale, kui sinu ees läheb sisse mingi mudas müttanud Landcruiser, kellel harjake tõmbab uksekarbi alumist mudast äärt ja see sama harjake ulatub sinu sõiduautol juba aknajooneni ning see hari ei tundu enam väga puhtana.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Värvivahad

PostitusPostitas Pulku » 06 Mai 2013, 20:41

Mis nüüd minu pilte puudutab siis saatsin pildi materjali ka SmartService'isse. Puhtalt pildi materjali järgi hinnates arvasid, et täitevärvi ning poleerimisega on võimalik üldpilt kenamaks saada ning esialgne hinnapakkumine oli kuni 50EUR.
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Värvivahad

PostitusPostitas Pulku » 06 Mai 2013, 20:44

skyline kirjutas:Olen mõlemat oma auto peal kasutanud nii Motipit kui Turtle Waxi. Motip on suhteliselt saast, vaha määris kohutavalt ja pealt oli läinud peale teist pesu. Turtle wax värvivaha on parem. See, et sul Turtle waxiga töödeldes veidi vähem nähtavaks muutusid tuleneb sellest, et see must värvivaha värvis need valged kriimud veidi tumedamaks, peale mõnda pesu on need samahästi näha.
Sul on need kriimud värvi läbivad, neist sa vahadega võitu ei saa, võin omast kogemusest öelda. Mul pagasiluugil analoogsed kriimud, proovisin algul Color Back värvitaastamisvahaga, siis värvivahaga, siis mingisuguse Michelini spetsiaalse kriimueemaldajaga. Aitab vaid värvimine, nii väikeste kriimude puhul soovitaksin pigem osta värvikoodi järgi väikeses pintslikesega pudelis Motipi parandusvärv ja lakk. Nendega saad pisikesed värviparandused ära teha. Kogu kulu oleks ca 10 euri ja eeldusel, et autol on originaalvärv peaksid saama kenasti ära peidetud.

PS Ma ei välistaks, et need kriimud said automaatpesulas, juhul kui käid automaatpesulas. Tööautoga seal käies tuleb ikka sügistalvel õud peale, kui sinu ees läheb sisse mingi mudas müttanud Landcruiser, kellel harjake tõmbab uksekarbi alumist mudast äärt ja see sama harjake ulatub sinu sõiduautol juba aknajooneni ning see hari ei tundu enam väga puhtana.


Ja mis puudutab sinu öeldut siis tuleb tunnistada, et kasutasin tõepoolest hiljuti Jazz'i automaatpesulat. Olen sama pesulat ka varasemalt üpris tihti kasutanud aga point on selles, et musta värvi autot oman esmakordselt nüüd ning selle pealt on tulemused paremini näha kui nüüd tõepoolest antud kriimud on automaatpesula tekitatud :evil:
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Värvivahad

PostitusPostitas skyline » 06 Mai 2013, 21:53

Enne Smartservicesse minekut võid proovida veel seda imetoodet :) http://www.youtube.com/watch?v=UciNl8bynIw
Ma talvel puhtalt sportlikust huvist tellisin selle Fix It pulga ja ootan sooja ilma, sest see tahtvat pärast päikese käes kõvenemist, ehk juba homme proovin ära :)
eBayst tellides maksab mõned eurod, suurt usku sellesse pole, aga katsetan ära mõne oma auto peal.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Värvivahad

PostitusPostitas tomkulibin » 06 Mai 2013, 22:03

Pilt näitab, et parandatakse vaid läbipaistvat laki kihti, mis värvi peal, mitte värvi ennast.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Värvivahad

PostitusPostitas Pulku » 07 Mai 2013, 00:46

Sügavamate kriimude puhul ei ole sellest pliiatsist paraku tolku jah. Peidab pindmised ära ainult
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Värvivahad

PostitusPostitas skyline » 07 Mai 2013, 20:50

Proovisin täna oma auto peal selle Fix It pulga ära, tulemused üllatasid ausalt öelda. Peitis ära ka pea plekini välja ulatuvad kivitäkked, pindimised kriimud kadusid ka kõik. Vaid osade väga tugevate kivitäketega jäi hätta.
Sinu piltidel need paremale poole jäävad kriimud on selliseid veidi kahtlased selle Fix It pulga jaoks, ei pruugi 100% ära katta, siis peaks aitama see väikene pintsliga parandusvärv.
Mina isiklikult nii väikeste kriimude pärst tervet detaili värvimisse ei saadaks eriti kui arvestada üsna korralikku omavastutust, mis tegelikult antud töö maksumuse kaskoväliselt tehes rohkem kui 100% ära kataks.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Värvivahad

PostitusPostitas Pulku » 07 Mai 2013, 21:27

Ma olen enda kriimude osas maad uurinud natuke. Puhtalt piltide põhjal on pakkumisi tulnud seinast seina. SmartService pakub, et kuni 50eur ning peidab kriimud ära või teeb nad vähem nähtavaks, samas on öeldud, et aitab ainult värvimine ehk siis detaili põhine töö keskeltläbi 100eur, mõni küsis 150eur. Samas huvitava pakkumise tegi Autoguru, kust tuli pakkumine, et 170eur ning terve auto saab värvi uuenduse, poleerimise ning vaha ka endale selga. Samas kui vaadata https://www.facebook.com/AUTOGURU.SpecialCare pildi materjale siis on nende tööd muljetavaldavad ning väärt täitsa kaalumist. Kui kellegil on nedega kokkupuudet olnud varasemast või on kellegi auto nende juures käinud töös siis ootaksin meelsasti tagasisidet vms.
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Värvivahad

PostitusPostitas polukoli » 08 Mai 2013, 21:17

Väga asjalik teema!
Pulku, tänud viimase lingi eest. See värk tundub eriti huvitav.
Kasutaja avatar
polukoli
 
Postitusi: 170
Liitunud: 05 Nov 2010, 21:06
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 6

Re: Värvivahad

PostitusPostitas Pulku » 08 Mai 2013, 22:00

polukoli kirjutas:Väga asjalik teema!
Pulku, tänud viimase lingi eest. See värk tundub eriti huvitav.


Kasutasin puht juhuslikult linki http://www.paring.ee/ ning saatsin päringu vastavalt enda soovidele ning sain pakkumise ka Autogurult. Kui aus olla, polnud varasemalt sellisest saidist ning veel vähem asutusest kuulnudki. Pildimaterjal tehtud töödest on jah kena, samas mõtlesin ka, et kui asi õige siis poleks iseenesest paha 1x aastas kasvõi nende juures lasta auto kere üle käija. Samas internetis tuhlates ning googeldades ei suutnud ma tuvastada mingit infot selle nn. "Uqual" tehnoloogia vms. kohta. Et ei teagi, kas see mingi nende enda omalooming?
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn


Mine Vaba teema

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline