Konditsioneeri kopressori remont

Konditsioneeri kopressori remont

PostitusPostitas esmo » 07 Jaan 2014, 01:07

Tere.
Oskab keegi öelda, kas M 5 konditsioneeri kompressori siduri mähist saab vahetada ka, või tuleb terve pump ära vahetada? Nimelt probleem selline, et vool läheb pumba mähiseni, aga pumba sidurit kinni ei tõmba. Eurostauto elektrik arvas et mähises on katkestus ja tuleb uus pump panna. Tahaks enne suve ikka korda saada. :(
Kasutaja avatar
esmo
 
Postitusi: 135
Liitunud: 28 Juul 2008, 18:03
Asukoht: Rootsi & Hiiumaa

2007 Mazda 5

Re: Konditsioneeri kopressori remont

PostitusPostitas sleivo » 06 Aug 2015, 08:57

Kas said selle lahendatud? Endal analoogne probleem Mazda 5-ga. Klimma kord töötab ja siis jälle ei tööta. Kusjuures tundub et kui väljas on palav ilm, siis kliima ei tööta ja kui väljas jahedamaks läheb, siis hakkab kliima ka tööle uuesti. Alguses arvasin et vaja täita süsteemi, aga Inchcape kontrollis, et süsteem on täis ja öeldi samuti, et kliima pump vaja vahetust, kuna mähis on läbi. Pakkusid uut pumpa ca 700€ eest. Nüüd otsin samuti variante, kas saab mähist eraldi taastada ja kui, siis kus ja mis raha eest. S.t. kas tasub jamamist või on mõistlik ära kannatada need 3 kuud soojemaid ilmasid ja rohkem lahtiste aknatega sõita.
sleivo
 
Postitusi: 17
Liitunud: 10 Aug 2009, 19:54

Re: Konditsioneeri kopressori remont

PostitusPostitas esmo » 10 Aug 2015, 00:28

Lasin Eurost autos pumba ära vahetada . Maksis mingi 420 + vana pump. Mina oma lolli peaga ei saa aru, kuidas saab mähis läbi olla, kui ta sul kord töötab ja kord ei tööta. Soovitan sul igaks juhuks küsida veel kellegi arvamust enne kui vahetama hakkad. Hiinas saad uue mähise ja uue pumba ka tellida.
Mul ta teeb sellist pulli,et kui on väga soe ilm ja oled pikalt sõitnud ja jääd kohapeale seisma siis ei tule alati külma õhku. :)
Kasutaja avatar
esmo
 
Postitusi: 135
Liitunud: 28 Juul 2008, 18:03
Asukoht: Rootsi & Hiiumaa

2007 Mazda 5

Re: Konditsioneeri kopressori remont

PostitusPostitas sleivo » 10 Aug 2015, 09:01

Käisin Autokliimas selle probleemiga nüüd, kuna telefoni teel veel ühe autokliima inimesega vesteldes arvati samuti, et kui kord töötab ja siis jälle mitte, ei saa asi kuidagi mähises olla.
Probleem pidavat olema kompressori siduripeas ja väidetavalt on seda võimalik ka kuidagi lappida. Autokliimast hinnati töö hinnaks ca 150€. Eks nüüd mingi hetk lähen viin auto sinna ja lasen kuttidel selle ära lappida. Loodetavasti saavad korda.
sleivo
 
Postitusi: 17
Liitunud: 10 Aug 2009, 19:54

Re: Konditsioneeri kopressori remont

PostitusPostitas sleivo » 11 Aug 2015, 16:12

Läksin praegu seda teed, et tellisin Aliexpress-st endale täitsa uue siduriosa sellele kompressorile. Ametlikult see detail vahetatav pole, aga kuna hiinlased on identse jupi valmis teinud, siis proovin järgi. Uus sidur, koos mähise, laagri ja kõigega mis sinna komplekti kuulub maksab koos saatmisega 76€ ja peaks eestisse DHL vahendusel jõudma 3-8tp jooksul. Vahetada saab ilma kliimapumpa ennast maha võtmata. Kui uus detail küljes, annan teada, kas kliima hakkas tööle :)
sleivo
 
Postitusi: 17
Liitunud: 10 Aug 2009, 19:54

Re: Konditsioneeri kopressori remont

PostitusPostitas sleivo » 19 Aug 2015, 09:02

See teema minu jaoks nüüd samuti lõppenud.
Kahjuks hiinast tellitud uus sidurikomplekt ei sobinud. Detail oli küll täpselt sama nägu, nagu tehase oma v.a. detaili väline diameeter, mis oli tehase omast pisut väiksem (hiina tootjale edastasin enne tellimist ka auto VIN koodi, et detaili sobivuses veenduda :( ).
Asja lähemalt uurides selgus, et tegelik põhjus, miks kliima kord töötas ja siis jälle mitte oli selles, et siduri otsa rihmarulli ja tõmbeplaadi pinnad olid kulunud ja vahe selle rulliratta ja tõmbeplaadi vahel oli veidi suuremaks muutunud kui on ette nähtud ja sidur ei rakendunud enam korralikult.
Seal sees on tehase poolt päris paks seib, mis seda vahet reguleerib.
Asendasin selle õhema vastu, et seda rulliku ja tõmbeplaadi vahet väiksemaks korrigeerida ja sellega ka probleem lahendatud.
Seega kui algne väljapakutud lahendus oli uue pumba paigaldamina ca 700€ eest, siis päeva lõpuks oli lahenduseks 10min tööd ja 0,1€ maksev seib :)
Kahju, et nii lihtsat asja kohe ei osanud vaadata ja sai raha raisatud hiinast uue detaili tellimise peale.

Ise jälle targem :)
sleivo
 
Postitusi: 17
Liitunud: 10 Aug 2009, 19:54


Mine Premacy/MPV/5

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron