626 1,8 77kw 97a. õli kogus? ja sooja ei puhu?

626 1,8 77kw 97a. õli kogus? ja sooja ei puhu?

PostitusPostitas eivoe » 22 Jaan 2014, 16:55

Tere. Oma ESIMESE Mazda ostust on nüüd möödas peaaegu 2 päeva ning kuni tänase hetkeni olen ma kas internetiotsingutes saamatu või pime, igatahes, ei ole ma leidnud ei siit foorumist ega mujalt vastust oma küsimusele.

Mitu liitrit õli läheb pealkirjas nimetatud mootorisse?
Mazdal kapotiall on kaitsmekarp kus "soojenduse" kaitse on teistest väga erinev. Ei ole mina veel seda poest leidnud. Kust ja kas seda üldse peale esinduse kuskilt saada on?

Mure ka. Selle kohta oli siin natuke infi ka kuid enamus ei kattu minu probleemiga. Nimelt puhub igast asendist külma, isegi sooja mootoriga. Kõike kange ja nuppe olen liigutanud ning kangid käituvad normaalselt (ei ole vedelad nt siis kui mingi tross/kang tagant ära). Arvatavasti peaksin viga otsima soojendusmootorist jah kuna kaitse tundub korras olevat, jahutusvedelik on normis ja lõdvikud lähevad soojaks.
Kuna ei ole eelnevalt bensiinimootoriga autot omanud, siis kahtlen et külmalt need vaevaliselt käima lähevad. Aku viisin täna igaksjuhuks laadima kuna ei tea selle olukorda. Kui sellega vaevaline käivitus ei lahene, siis võib selle lahendada äkki õlivahetus koos filtrite ja muu jutuga?

Ja veel ehk oskate soovitada mõnda meistrimeest kes on mazdade hingeeluga sinapeal. Vajadusel tehnilist nõu küsida või lasta mingi spetsiifilisem mure/probleem lahendada. Mazda abi ettevõttega olen kursis ja lähen sinna esimesel vabal hetkel oma soojapuhumis murega kui siit enne lahendust ei leia :)

Igatahes suured tänud ette ära.
Viimati muutis eivoe, 22 Jaan 2014, 23:06, muudetud 1 kord kokku.
Mazda 626GE
eivoe
 
Postitusi: 6
Liitunud: 21 Jaan 2014, 23:07

Re: Mazda 626 1,8 77kw 97a. Küsimus ja mure!?

PostitusPostitas martin » 22 Jaan 2014, 19:46

Tere tere :wave:

1. Mootorisse läheb umbes 3,7l õli.
2. Selliseid spetsiifilisi kaitsmeid võib ehk ka lammutusest vaadata, kui kusagil olemas on, siis saad ehk tasuta selle kätte. Lisaks vaata ka foorumis ringi, meil siin nii mõnigi 626 varuosadena müügis.
3. Mazdal see süsteem kõik elektriline seal, trossiga on ainult see välisõhu klapp. Kas sõidu ajal puhub rohkem külma või pole seal erilist vahet? Muidugi eks 20 aastat vanal autol võib hakata ka juba salongi radiaator ummistuma, aga siis võiks vähemalt leiget õhku tulla ikkagi.
4. Korralik puhas õli parandad oluliselt mootori külmkäivitust, muidugi kui aku omadega ikka läbi on, siis ei aita siin miskit.

Vaata kindlasti lähiajal ka küünlajuhtmed, küünlad ja jagaja kaas üle, see mootor on nende suhtes üsna pirtsakas.
Ambitious, but Rubbish
Kasutaja avatar
martin
 
Postitusi: 432
Liitunud: 15 Juul 2005, 11:40
Asukoht: Tartu

1996 Mazda 626

Re: Mazda 626 1,8 77kw 97a. Küsimus ja mure!?

PostitusPostitas eivoe » 22 Jaan 2014, 20:43

martin kirjutas:Tere tere :wave:

1. Mootorisse läheb umbes 3,7l õli.
2. Selliseid spetsiifilisi kaitsmeid võib ehk ka lammutusest vaadata, kui kusagil olemas on, siis saad ehk tasuta selle kätte. Lisaks vaata ka foorumis ringi, meil siin nii mõnigi 626 varuosadena müügis.
3. Mazdal see süsteem kõik elektriline seal, trossiga on ainult see välisõhu klapp. Kas sõidu ajal puhub rohkem külma või pole seal erilist vahet? Muidugi eks 20 aastat vanal autol võib hakata ka juba salongi radiaator ummistuma, aga siis võiks vähemalt leiget õhku tulla ikkagi.
4. Korralik puhas õli parandad oluliselt mootori külmkäivitust, muidugi kui aku omadega ikka läbi on, siis ei aita siin miskit.

Vaata kindlasti lähiajal ka küünlajuhtmed, küünlad ja jagaja kaas üle, see mootor on nende suhtes üsna pirtsakas.



Tere Martin! Suured tänud adekvaatsete vastuste eest! Ei ole vahet kui kiiresti sõidad, puhub ikka ühe tugevusega ja ainult külma. Küünlajuhtmed, küünlad ja jagaja kaas...küünalde peale tulin isegi aga hea, et mainisid ka teisi asju. Kuna ise eluaeg diisli peal olnud siis ei osanud nende poole väga vaadata. Samas mootor töötab ülivaikselt ja väga ühtlaselt, mis minujaoks kergelt harjumatu :)
Mazda 626GE
eivoe
 
Postitusi: 6
Liitunud: 21 Jaan 2014, 23:07

Re: Mazda 626 1,8 77kw 97a. Küsimus ja mure!?

PostitusPostitas nomore » 22 Jaan 2014, 21:04

eivoe kirjutas:Tere. Oma ESIMESE Mazda ostust on nüüd möödas peaaegu 2 päeva ning kuni tänase hetkeni olen ma kas internetiotsingutes saamatu või pime, igatahes, ei ole ma leidnud ei siit foorumist ega mujalt vastust oma küsimusele.

Mitu liitrit õli läheb pealkirjas nimetatud mootorisse?
Mazdal kapotiall on kaitsmekarp kus "soojenduse" kaitse on teistest väga erinev. Ei ole mina veel seda poest leidnud. Kust ja kas seda üldse peale esinduse kuskilt saada on?

Mure ka. Selle kohta oli siin natuke infi ka kuid enamus ei kattu minu probleemiga. Nimelt puhub igast asendist külma, isegi sooja mootoriga. Kõike kange ja nuppe olen liigutanud ning kangid käituvad normaalselt (ei ole vedelad nt siis kui mingi tross/kang tagant ära). Arvatavasti peaksin viga otsima soojendusmootorist jah kuna kaitse tundub korras olevat, jahutusvedelik on normis ja lõdvikud lähevad soojaks.
Kuna ei ole eelnevalt bensiinimootoriga autot omanud, siis kahtlen et külmalt need vaevaliselt käima lähevad. Aku viisin täna igaksjuhuks laadima kuna ei tea selle olukorda. Kui sellega vaevaline käivitus ei lahene, siis võib selle lahendada äkki õlivahetus koos filtrite ja muu jutuga?

Ja veel ehk oskate soovitada mõnda meistrimeest kes on mazdade hingeeluga sinapeal. Vajadusel tehnilist nõu küsida või lasta mingi spetsiifilisem mure/probleem lahendada. Mazda abi ettevõttega olen kursis ja lähen sinna esimesel vabal hetkel oma soojapuhumis murega kui siit enne lahendust ei leia :)

Igatahes suured tänud ette ära.


Tere!
Õli mahutavus on kirjas auto maintenance manualis, mis on ka siit foorumist leitav (eeldan, et su auto on GE?). Seda manuaali läheb sul tulevikus nagunii tarvis, nii et otsi kohe üles. GE manuaalis on õlimaht kirjas lk 274 (just tegelen sama asjaga ise ;)).
Minu eelmisel Mazda 626-l ('92 a) oli ka sooja puhumisega raskusi – tegin jahutussüsteemi läbipesu ära ja natuke paremaks läks. Sain testida ainult linnas, sest ca kuu aega pärast läbipesu sõideti masin puruks ja selle aja jooksul maanteesõite ette ei võtnud ning ilmad polnud ka külmad (meie hiljutine soe detsember).
Kui asud Tartus, võid minu doonorilt kaitsme tasuta saada. Kui mujal asud ja huvitud, võta ühendust.

Toredaid aastaid Mazda seltsis! ;)
Kasutaja avatar
nomore
 
Postitusi: 183
Liitunud: 07 Mai 2011, 15:28
Asukoht: Tartu

1996 Mazda 626

Re: Mazda 626 1,8 77kw 97a. Küsimus ja mure!?

PostitusPostitas eivoe » 22 Jaan 2014, 22:11

Selle asja ma just leidsin jah foorumist kuidagi läbi ussiemmi..aga eks homme prindin ta välja. Ma arvan, et on GE..ega ma Mazdadest tean umbes nii palju, et Jaapani päritolu masin :)

Nagu ma aru olen saanud, siis see läbipesu suurt ei aita. Ei hakka sooja puhuma vaid sellist leiget õhku. Sellegi poolest võin seda proovida. Nüüd hakkan otsima kuidas seda teha :)

Ma veel ei tea kas Mazdaga neid aastaid tuleb :D esialgu oli plaanis sellega talv üle elada..aga....pidin positiivselt üllatuma, et täitsa mugav on sõita ja varuosad on ka naeruväärse hinnaga. Juba see on väga positiivne, et õli läheb ca 4 liitrit :D. Ainukesena häirib see plastmass salongis..see on ikka jube :)
Mazda 626GE
eivoe
 
Postitusi: 6
Liitunud: 21 Jaan 2014, 23:07

Re: 626 1,8 77kw 97a. õli kogus? ja sooja ei puhu?

PostitusPostitas raivo36 » 24 Jaan 2014, 02:18

Lugesin seda teemat ja olin mures sama veaga aga 2001a 626ega .Vahetasin ära termostaadi aga tolku erilist polnud.Kuressaarde muhust sõita praeguse ilmaga natuke julm ,kui varbad jääs .Leidsin siit foorumist manuali ja hakkasin kurjajuurt taga ajama .Õnneks ei pidanud erilist suurt vaeva nägema .Eemaldasin kinda laeka ja oligi viga käes.Nimelt vahekoblakas mille sees filter tuli vahekohtadest tuult läbi ja ei jõudnudki salongi radikani eriti õhku .Suurem osa puhus jalgadesse ja kesk konsooli .Hakkasin vaatama korralikult milles asi ja avastasin,et kere küljes olev 6mm polt mille otsas mutikas katki ja üks kinnitus samuti .Rippus ainult ühe mutriga kinni.Võtsin korra lahti kohendasin tihendeid ja puurisin vanade kinnitus kohtade peale väikese 3mm augu ka tõmbasin metalli kruviga kinni.Panin pudinad kokku tagasi ja oh õnne varbad jälle soojas salong ka soe.Tõõ võttis aega 40min rahuliku tegemise juures . Vot selline kogemus :) .
Mazda 626 2001
raivo36
 
Postitusi: 7
Liitunud: 18 Juul 2013, 23:58
Asukoht: Muhu

Re: 626 1,8 77kw 97a. õli kogus? ja sooja ei puhu?

PostitusPostitas eivoe » 24 Jaan 2014, 15:03

Selge Raivo tänud. Kui ükspäev rohkem aega, eks siis hakkan lammutama :)
Mazda 626GE
eivoe
 
Postitusi: 6
Liitunud: 21 Jaan 2014, 23:07


Mine 626/MX-6/Xedos-6/6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist