Mazda 3 MPS '07 - ZaintS

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Re: Mazda 3 MPS '07 - ZaintS

PostitusPostitas ZaintS » 23 Mai 2014, 13:46

Hommikul paar tundi sisustatud ja proovisõidud tehtud :D

Külge sai siis poogitud Cobb tuning sisselase ja James Barone Racing 88A jäikusega mootoripadi. Peaks olema jäigeim, mis turul saada...

Jaaa mis häält nüüd auto teeb, kui turbo spoolib. Ja ohoh, milline vibra nüüd salongi tuli. :D
Samas on super, kuidas nüüd auto käitub. Gaasile reageerib kõvasti kiiremini. Käiguvahtus on võrreldes varasemaga nagu öö ja päev - lausa imeb käike sisse. Torque steer on samuti kõvasti väiksem.

Mina rahul! :thumbup:
Kasutaja avatar
ZaintS
 
Postitusi: 58
Liitunud: 25 Mär 2014, 20:37
Asukoht: Peetri/Tallinn

Re: Mazda 3 MPS '07 - ZaintS

PostitusPostitas Reimers » 24 Mai 2014, 10:08

Pane pilte ka nendest junnidest ikka
Lexus IS 250
Kasutaja avatar
Reimers
 
Postitusi: 108
Liitunud: 17 Jaan 2012, 10:40
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 3 MPS '07 - ZaintS

PostitusPostitas ZaintS » 16 Juun 2014, 13:54

Olen pikalt foorumist eemal olnud, aga katsun nüüd end parandada :D

Paar pilti siis nendest juppidest, mis külge läksid.

Mootoripadi originaal vs JBR:
Pilt

Sisselase (lisaks TurboXS Hybrid bov):
Pilt

Vahepealne kaaluvähenduskuur :D
Pilt

Sõpradele ja tuttavatele sai naljatledes öeldud, et vahetasin gabariittule pirne. Tegelikult said ka need vahetatud, aga põhilise asjana said uued ksenoonid ette (4300k).

Kuna pärast veebruaris õli vahetust oli vahepeal märkamatult läbitud juba 8000 km, tegin enne OMC-d ka õlivahetuse ära. Kasutust leidis selline komplekt:
Pilt

Ja nüüd põhilise juurde. Eile, pühapäeval, oli siis Haapsalus Kiltsi lennuväljal üritus nimega One Mile Challenge, kus ma ka osalesin ja Mazdade lippu kõrgel püüdsin hoida :D
Pilt

Kuigi vahetult enne võistlust sai enda eesmärgiks seatud tagasihoidlikud 215-220 km/h, siis esimese sõidu miili kiiruseks tuli auto jukerdamisest hoolimata siiski 227 km/h. Nimelt, mulle seniteadmata põhjusel, hakkas veidi maad enne ühe miili joont autot fuelcut kimbutama :problem:

Teise sõidu alguseks lugesin sõnad peale, võtsin pöidlad pihku ning vuhisesin kiirendusraja lõpu poole minema...
Ja kui joon probleemideta ületatud ning värisevate kätega telefonist sõnumit avasin, vaatas vastu ilus number - 231 km/h!!! :clap:
Kasutaja avatar
ZaintS
 
Postitusi: 58
Liitunud: 25 Mär 2014, 20:37
Asukoht: Peetri/Tallinn

Re: Mazda 3 MPS '07 - ZaintS

PostitusPostitas MPSTann » 16 Juun 2014, 14:03

Asi areneb! Aeg on ilus! :thumbup: Mis järgmised plaanitud kohendused on? Tahtsin ise ja väga miilil kohal olla, aga eraelu ei lubanud, stage2'l olen olemas hetkeseisuga!
Drive carefully, not Zoom-Zoom! Police is watching Zoom-Zoom!
Kasutaja avatar
MPSTann
 
Postitusi: 104
Liitunud: 23 Jaan 2014, 15:17
Asukoht: Pärnu

2006 Mazda 6 MPS

Re: Mazda 3 MPS '07 - ZaintS

PostitusPostitas ZaintS » 16 Juun 2014, 15:25

Järgmise asjana katsun juuli alguses Cobb Accessporti ära tellida, et uus soft peale lasta ja siis peaks ametlikult stage 1 tasemel MPS olema.

Siis tulevikuks 50% parema tootlikusega kõrgsurvepumba sisu, turbosse minev plastikust (meeletu takistusega) õhu sisselaske toru silikoonist toruga asendada, sisselaskele minigisugune karbi laadne asjandus ehitada ja perspektiivis front mount vahejahuti ning teise kati asemele otsetoru. Siis vastavad softi muudatused ja siis oleks minu jaoks mootoriga kõik. Vahepeal jõuab ehk veermikku ka järgi aidata.

Ideaalmaailmas, oleks sooviks 300 hp ja 500 Nm kätte saada. Siis mulle aitab.

OMC Stage 2 ajal on mul endal puhkus, mis tähendab, et suhtkoht kindlalt olen ka seal kohal. Selleks ajaks loodetavasti uue softiga. Nüüd peaks juba 240 poole hakkama püüdlema ja kiireima Mazda tiitel omastada :D

*Seekord olin teine. Üks 6 MPS suutis 235 välja venitada.
Kasutaja avatar
ZaintS
 
Postitusi: 58
Liitunud: 25 Mär 2014, 20:37
Asukoht: Peetri/Tallinn

Re: Mazda 3 MPS '07 - ZaintS

PostitusPostitas wilson » 16 Juun 2014, 17:47

järgmine kord võid ju üritada kiiremaiks Mazdaks saamist :D


tervitused 235kmh sõitnud MPSilt :wave:
wilson
 
Postitusi: 19
Liitunud: 23 Mai 2014, 18:10

Re: Mazda 3 MPS '07 - ZaintS

PostitusPostitas IvarR » 25 Juun 2014, 17:12

wilson kirjutas:järgmine kord võid ju üritada kiiremaiks Mazdaks saamist :D


tervitused 235kmh sõitnud MPSilt :wave:


Millal järgmine omc on?

Teemaalgatajale soovitan vähe kvaliteetsemat õli ka kasutada. See õli läheb väga kiirelt väga vedelaks ning õlisurve kaob.

IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1931
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

Re: Mazda 3 MPS '07 - ZaintS

PostitusPostitas MPSTann » 25 Juun 2014, 18:58

Järgmine sõit on 16 august.
Drive carefully, not Zoom-Zoom! Police is watching Zoom-Zoom!
Kasutaja avatar
MPSTann
 
Postitusi: 104
Liitunud: 23 Jaan 2014, 15:17
Asukoht: Pärnu

2006 Mazda 6 MPS

Re: Mazda 3 MPS '07 - ZaintS

PostitusPostitas ZaintS » 10 Juul 2014, 11:18

Ei oska ise selle õli kohta halba öelda. Miilil pidas ilusti vastu ja praegu 2000km peale vahetust ka täitsa hea. Ja põhilise asjana kadus ära ka kohatine tühikäigul suitsemine. (ptüi, ptüi, ptüi) Ehk mille pärast üldse 5W40 sai sisse valatud.

Miili teise etapiga on aga paraku see lugu, et pole enam kindel, kas olen ise sõitmas, või mitte. Olude sunnil ei jõua selleks ajaks arvatavasti midagi eriti täiustada ja samas seades autoga ei näe mõtet sõita.
Kasutaja avatar
ZaintS
 
Postitusi: 58
Liitunud: 25 Mär 2014, 20:37
Asukoht: Peetri/Tallinn

Re: Mazda 3 MPS '07 - ZaintS

PostitusPostitas ZaintS » 18 Aug 2014, 09:58

Kuna kõik mängis minu kasuks, siis sai ikkagi ennast ka OMC stage 2-le kirja panna, et mazdade au ikkagi üleval hoida.

Paraku mängis aga ilm korraliku vimka ja üks auto enne minu teist sõitu löödi võistlus kinni ning pidin leppima ainult ühe sõiduga.

Esimese sõiduga läks aga nii kiireks, et ei jõudnud rehvidesse kõrgemat rõhku sisse lasta ning olin sunnitud tegema sõidu 2,35 bar rõhuga. Vähemalt nii näitas esialgu manomeeter. Teiseks sõiduks sai rehvirõhk 2,8 peale tõstetud, aga vahet ei saanudki proovida.

Sellest hoolimata sai parandatud kevadel sõidetud tulemust. Uueks rekordiks sai sedapuhku 234 km/h! :thumbup:

Pilditõestust ka:
Pilt
Kasutaja avatar
ZaintS
 
Postitusi: 58
Liitunud: 25 Mär 2014, 20:37
Asukoht: Peetri/Tallinn

Re: Mazda 3 MPS '07 - ZaintS

PostitusPostitas art » 18 Aug 2014, 13:07

Tore näha enda vana autot. Müüsin kunagi ta Mazda esindusele maha ning seejärel rändas ta Sakusse ühe noore krossisõitja juurde.

Palju praegu läbisõit on?
Väga fun auto oli, aga kahjuks ainult kuiva ilmaga...

Muideks kui soovid, siis mul samale autole ostetud ketipinguti üle:
topic20561.html
art
 
Postitusi: 338
Liitunud: 02 Dets 2006, 19:03
Asukoht: Pealinn

Re: Mazda 3 MPS '07 - ZaintS

PostitusPostitas wilson » 18 Aug 2014, 15:27

Tore et kiiremini ei sõitnud, muidu oleksin lausa kurb olnud et seekord tulemata jäi :lol:
wilson
 
Postitusi: 19
Liitunud: 23 Mai 2014, 18:10

Re: Mazda 3 MPS '07 - ZaintS

PostitusPostitas ZaintS » 18 Aug 2014, 15:28

Selle krossisõitja käest ma ta veebruaris ostsingi :wave:

Läbisõit on praegu 163700. Probleeme pole esinenud (ptüi ptüi ptüi).

Tore lõpuks kunagine omanik üles leida :D

Mina olen temaga ikka rohkem kui rahul. Väga fun mänguasi.

Ja kuna sõrm sai antud, siis 1. September läheb Jõujaama väiksele kohendusele :twisted:
Kasutaja avatar
ZaintS
 
Postitusi: 58
Liitunud: 25 Mär 2014, 20:37
Asukoht: Peetri/Tallinn

Re: Mazda 3 MPS '07 - ZaintS

PostitusPostitas wilson » 18 Aug 2014, 16:12

miks just Jõujaama ?
ja mida plaanis seal teha ?
wilson
 
Postitusi: 19
Liitunud: 23 Mai 2014, 18:10

Re: Mazda 3 MPS '07 - ZaintS

PostitusPostitas ValdurKivirand » 18 Aug 2014, 18:13

Soovitan ka JõuJaama, prj annab garantii oma töö eest. :wave:
Kasutaja avatar
ValdurKivirand
 
Postitusi: 301
Liitunud: 05 Apr 2009, 22:29
Asukoht: Piirsalu.

Re: Mazda 3 MPS '07 - ZaintS

PostitusPostitas wilson » 18 Aug 2014, 18:30

Pigem soovitaks EsRacing ja Samvel.
enda masinaga käisin seal, ega see 235kmh ju niisama tulnud ( 3" otseläbi,Fmic,aem long CAI,k04 hybrid )
Eelmine Miil kus oli punane mps6 mis sõitis 222kmh , on Jõujaamas käinud ja päris asjaliku Spec listiga. Oleks pidanud üle 235kmh kindlasti sõitma.
wilson
 
Postitusi: 19
Liitunud: 23 Mai 2014, 18:10

Re: Mazda 3 MPS '07 - ZaintS

PostitusPostitas ZaintS » 18 Aug 2014, 19:05

Jõujaamas noored kutid ja tunnevad tegelikult asja väga hästi.

Praegu lasen seal ainult väljalaske ringi teha. Tagumine katalüsaator minema ja lõpuni otseläbi.

Kui võtta, et ma ei ole veel softi näppinudki, siis see 234 km/h tundub täitsa väärt tulemus juba. Aga softi vahetan nii kui nii ise ära.
Kasutaja avatar
ZaintS
 
Postitusi: 58
Liitunud: 25 Mär 2014, 20:37
Asukoht: Peetri/Tallinn

Re: Mazda 3 MPS '07 - ZaintS

PostitusPostitas wilson » 19 Aug 2014, 14:40

Raha on miks mitte :thumbup:
wilson
 
Postitusi: 19
Liitunud: 23 Mai 2014, 18:10

Re: Mazda 3 MPS '07 - ZaintS

PostitusPostitas ZaintS » 13 Sept 2014, 15:18

Nädal tagasi sai siis MPS JõuJaama poiste juurde ära viidud, et nad mulle lõpupüti alla meisterdaks. Tahtsin korralikku japstyle lahendust ja nad tegid, mis suutsid.

Katsetused:
Pilt

Pilt

Ja lõpptulemus:
Pilt

Pilt

Kulleriga läks enne JõuJaama viies natuke nihu ja decat toru sain alles hiljem kätte. Nii et selle vahetasin ise kodus pukkide peal ära. Vana kätte saamine oli paras peavalu - 4 poldi lahti saamisega läks kaks tundi. Aga sellised nad on:

Pilt

Vahepeal olid aga selline kehv juhus, et autopesulas sai tagaspoiler natuke kannatada:

Pilt

Pilt

Tiib ise kinnitustest ribadeks ja luugi nurgad väänas ka ära. Pesulas oldi väga viisakad ja sooviti kohe kõik ilusti ära vormistada ja maksavad kõik kinni. Praegu ootangi, et uus tiib kohale jõuaks ja korda tehakse.

Lõpuks hea noodiga lõpetamiseks lihtsalt üks jäädvustus MPS-st:
Pilt
Kasutaja avatar
ZaintS
 
Postitusi: 58
Liitunud: 25 Mär 2014, 20:37
Asukoht: Peetri/Tallinn

Re: Mazda 3 MPS '07 - ZaintS

PostitusPostitas MPSTann » 13 Sept 2014, 15:26

Kuidas seadistusega on? Sul Accessport käes juba? Või näppisid Jõujaama poisid aju? Muidu näeb ilus välja ja hääl on ka kindlasti palju etem! :thumbup:
Drive carefully, not Zoom-Zoom! Police is watching Zoom-Zoom!
Kasutaja avatar
MPSTann
 
Postitusi: 104
Liitunud: 23 Jaan 2014, 15:17
Asukoht: Pärnu

2006 Mazda 6 MPS

Re: Mazda 3 MPS '07 - ZaintS

PostitusPostitas ZaintS » 13 Sept 2014, 15:39

Ei ole accessporti tellinud. JõuJaamas ka aju ei näpitud. Seega veel täiesti originaalseades. Pärast decat'i hakkas aga märgatavalt paremini edasi liikuma. Ja need hääled... :thumbup:

Enam ei ole kahinat, kui kiirendada, vaid Subaru bokserit meenutav müdin. Maantee peal ei ole häirivalt valjem, kuigi märgatavalt valjem kumin on küll. Samas gaasi lahti lastes kumiseb kuuma väljalasketorustikuga kohati päris kurdistavalt. Sellest hoolimata mulle meeldib. koos jäigast mootoripadjast tingitud vibratsiooniga on mõnus toores tunne. :D
Kasutaja avatar
ZaintS
 
Postitusi: 58
Liitunud: 25 Mär 2014, 20:37
Asukoht: Peetri/Tallinn

Re: Mazda 3 MPS '07 - ZaintS

PostitusPostitas MPSTann » 13 Sept 2014, 15:43

Kadedaks ajad!! :D Mis järgmiseks plaanid?
Drive carefully, not Zoom-Zoom! Police is watching Zoom-Zoom!
Kasutaja avatar
MPSTann
 
Postitusi: 104
Liitunud: 23 Jaan 2014, 15:17
Asukoht: Pärnu

2006 Mazda 6 MPS

Re: Mazda 3 MPS '07 - ZaintS

PostitusPostitas ZaintS » 13 Sept 2014, 15:57

Kuna pidurid tahavad korrastamist, siis need käin üle. Ette-taha uued kettad ja klotsid. Kettad sain juba kätte. Klotsid tulevad Inglismaalt ja jõuavad järgmine nädal. Ketasteks Zimmermanni omad, ette puuritud. Klotsid EBC Redstuff. Et visuaalset poolt ka paremaks teha, siis pidurisadulad saavad uue värvi - hõbeda ning tellitud juba MPS-i kirjaga kleepsud, et vähe ägedam oleks :D Nagu Brembode kirjad või siis Audidel need S-kirjad.

Muidu tahaks ikkagi veidi jõudu ka veel juurde väänata, aga kuna mul on haiglane kiiks madalate autode järele, siis hetkel kutsub vist hoopis selle poole, et tulevad BC-Racing coilover vedrustus, JBR camber kit ja 18x8,75 ja et20 veljed. Et ilusti istuma saaks :thumbup:
Kasutaja avatar
ZaintS
 
Postitusi: 58
Liitunud: 25 Mär 2014, 20:37
Asukoht: Peetri/Tallinn

Re: Mazda 3 MPS '07 - ZaintS

PostitusPostitas ZaintS » 15 Okt 2014, 15:56

Täna sain lõpuks uue tiiva ka külge. Ja et meie teedel veel ainulaadsem oleks, läks külge USA turu Mazdaspeed3 tiib. :thumbup:

Kiire fotosessioon ka sügiseses looduses:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
ZaintS
 
Postitusi: 58
Liitunud: 25 Mär 2014, 20:37
Asukoht: Peetri/Tallinn

Re: Mazda 3 MPS '07 - ZaintS

PostitusPostitas MPSTann » 15 Okt 2014, 17:15

Väga ilus näeb välja! :thumbup:
Drive carefully, not Zoom-Zoom! Police is watching Zoom-Zoom!
Kasutaja avatar
MPSTann
 
Postitusi: 104
Liitunud: 23 Jaan 2014, 15:17
Asukoht: Pärnu

2006 Mazda 6 MPS

EelmineJärgmine

Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline