M6 udutule pirni vahetus?(08)

M6 udutule pirni vahetus?(08)

PostitusPostitas Lobbyfloppy » 18 Aug 2014, 14:00

Oskab keegi aidata? Kuidagi ligi ei pääse.
Kasutaja avatar
Lobbyfloppy
 
Postitusi: 27
Liitunud: 07 Okt 2013, 17:14

Re: M6 udutule pirni vahetus?(08)

PostitusPostitas Pets » 18 Aug 2014, 14:39

Pets
 
Postitusi: 9
Liitunud: 16 Apr 2013, 19:13

Re: M6 udutule pirni vahetus?(08)

PostitusPostitas Lobbyfloppy » 18 Aug 2014, 15:40

Kahjuks mitte.
Kasutaja avatar
Lobbyfloppy
 
Postitusi: 27
Liitunud: 07 Okt 2013, 17:14

Re: M6 udutule pirni vahetus?(08)

PostitusPostitas maaks » 18 Aug 2014, 16:58

Lobbyfloppy kirjutas:Kahjuks mitte.

Mis mõttes? Et kui logari ära võtad alt, siis ei saa ligi või? Peaks küll saama. Hulka kruvisid/düübleid tuleb ainult lahti kiskuda.
EDIT: mul on 2010a auto, äkki ongi niipalju teistmoodi :roll:
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: M6 udutule pirni vahetus?(08)

PostitusPostitas Lobbyfloppy » 18 Aug 2014, 19:19

Lootsin lihtsamat lähenemist lihtsalt. See udutule pirni vahetus veel vaevalisem kui päevatule oma. Õudne nikerdamine.
Kasutaja avatar
Lobbyfloppy
 
Postitusi: 27
Liitunud: 07 Okt 2013, 17:14

Re: M6 udutule pirni vahetus?(08)

PostitusPostitas leviathan » 18 Aug 2014, 19:51

Lobbyfloppy kirjutas:Lootsin lihtsamat lähenemist lihtsalt. See udutule pirni vahetus veel vaevalisem kui päevatule oma. Õudne nikerdamine.

Mis sa sa lootsid et udutuli käib krõpsuga eest? Logari eemaldamisega saab ju kenasti ligi

Ja mis see päevatuli on? Gh-l tehasest päevatuld pole, mõtled vast lähituld ikka
Viimati muutis leviathan, 19 Aug 2014, 14:16, muudetud 1 kord kokku.
leviathan
 
Postitusi: 1425
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: M6 udutule pirni vahetus?(08)

PostitusPostitas maaks » 19 Aug 2014, 13:41

Lobbyfloppy kirjutas:Lootsin lihtsamat lähenemist lihtsalt. See udutule pirni vahetus veel vaevalisem kui päevatule oma. Õudne nikerdamine.

Saab ju ka lihtsamalt - sõidad esindusse ja palud pirni ära vahetada, ise lürbid samalajal diivanil kohvi/kakaod :-)
Aga reeglina on autoomanik selline kooner, et ei raatsi selle töö eest maksta ja arvab, et küll ma ise hakkama saan :lolno:
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: M6 udutule pirni vahetus?(08)

PostitusPostitas Evert » 19 Aug 2014, 15:51

maaks kirjutas:Saab ju ka lihtsamalt - sõidad esindusse ja palud pirni ära vahetada, ise lürbid samalajal diivanil kohvi/kakaod :-)
Aga reeglina on autoomanik selline kooner, et ei raatsi selle töö eest maksta ja arvab, et küll ma ise hakkama saan :lolno:

:crazy:
1. Abitus ei ole voorus.
2. Raha mõistlik kasutamine ei ole koonerdamine.
2. Kellelegi lambi vahetuse eest raha maksta lihtsalt selleks, et lambivahetajal ikka tööd jätkuks, oleks jabur.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: M6 udutule pirni vahetus?(08)

PostitusPostitas Lobbyfloppy » 19 Aug 2014, 17:43

leviathan---siirad vabandused, et julgesin sassi ajada päevatule ning lähitule. Kust küll sellised targutajad sünnivad?
maaks ---tekib küsimus mida sa üldse siin foorumis teed kui kõike saab esinduses teha? Uskumatu kaader ikka.... :wtf:
Kasutaja avatar
Lobbyfloppy
 
Postitusi: 27
Liitunud: 07 Okt 2013, 17:14

Re: M6 udutule pirni vahetus?(08)

PostitusPostitas leviathan » 19 Aug 2014, 19:31

Einuh sry härra .Võibolla sinu autol on eraldi päeva ja öötuled ega mina ei tea.
Ja oma targutamisega olen siin mõndagi abistanud, sinu võib siis nimekirjast maha tõmmata
leviathan
 
Postitusi: 1425
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: M6 udutule pirni vahetus?(08)

PostitusPostitas maaks » 22 Aug 2014, 13:59

Lobbyfloppy kirjutas:maaks ---tekib küsimus mida sa üldse siin foorumis teed kui kõike saab esinduses teha? Uskumatu kaader ikka.... :wtf:

Mis ma muud ikka teen, kui et sinusuguste "äkki saan ise odavamalt" tegijate postitusi kommenteerin :mrgreen:
Või tohivad siin kirjutada ainult need, kes küliti auto all on?
EDIT: Ära nüüd solvu ainul! Täna reede ja mul aega rohkem käes kui vaja :wave:
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: M6 udutule pirni vahetus?(08)

PostitusPostitas Pets » 22 Aug 2014, 14:33

eks ta ole... kõige lihtsam lasta kellelegi pirni ära vahetada :thumbup: aga eks mida uuem auto, seda raskem on pirnidele ligi pääseda, tundub vähemal nii...
Pets
 
Postitusi: 9
Liitunud: 16 Apr 2013, 19:13

Re: M6 udutule pirni vahetus?(08)

PostitusPostitas eksole » 22 Aug 2014, 18:35

Njah.
tegin treti mööda euroopat, sattusin ka Slovakkiasse ... ja ühel päeval ütles töölepingu üles vasak lähituli.
Mõtlesin, asi see siis ka ära ei ole, vahetan ise ära.
Aga võta näpust, ei saa kusagilt ligi, omaniku käsiraamat rohkem kui tuhande kilomeetri kaugusel jne.
Ok, helistasin koju, et sealsed kodanikud vaataksid järele, et mis ja kuidas. Vaatasidki, tegid moblaga vajalikest lehekülgedest pildid ja saatsid mulle. Saatsid ka, et millise pirni peaksin hankima.
Siiamaani oli suht tore. Edasi aga läks huvitavamaks - kuskohast ma Bratislavas ka ei küsinud, H11 pirni polnud kusagil, ühes poes lausa pakuti, et pane H7 ja H4, et tuleb ju küll 11 kokku ... huumorikool. Seda, mismoodi see pirni vahetus veel käima peaks, ma siia ei kriba. Kes teab, see võib ette kujutada, kuidas seda toimetatakse, kui ei ole olemas muud peale rattavõtme ja taskunoa. Aga see selleks, ühesõnaga ise võimlemine ei tulnud kõne allagi.
Viimases hädas lasin saata Mazda esinduste aadressid Bratislavas - toksisin tomtomi sisse ja vurasin kohale. Käte ja jalgadega tegin selgeks, mis autol häda - viimases hädas vedasin esindusest härrasmehe kuuenööpipidi välja, panin süüte sisse ja näitasin esitule peale ning ütlesin "kaput"... Vot selle peale läks vanal endal peas lambike põlema, võttis minult tehnilise passi, klõbistas jupp aega oma kompuutris ning seejärel konfiskeeris minult autovõtmed ning vuras mu masinaga minema. Tagasi ilmus kolme minuti pärast, pakkus kõike head ja paremat, alustades värsketest puuviljadest ja lõpetades kohviga. Kohvi ma tarbisin - päris hea oli. Umbes kümne minuti pärast uhas vana jälle minema ja tuli hetke pärast tagasi mu auto võtmetega, sikutas mind särginööbist välja ja seal mu kullake oligi - pandi süüde sisse ja esituli säras taas.
Mida ma tahan öelda, on see, et iga asja kallale ei maksa ise ronida, saati kui ette tead, et see töö saab paras nöök olema ning selle peale on olemas meistrid, kel asi käpas. Seda esiteks. Ise teha on tihti väga hea, aga oskamatu asjale lähenemisega võib palju asju ka tegemise käigus nahka keerata, seda teiseks. Ja kolmandaks seda, et tänu minu makstud papile saab nii mõnigi mees omale leiva peale vorsti. Kas vähe või palju, see ei ole minu asi.
Ahjaa, kogu lõbu läks maksma 19,22 euri.
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: M6 udutule pirni vahetus?(08)

PostitusPostitas Lobbyfloppy » 22 Aug 2014, 20:16

Saan aru kui ma hakkaksin mootori remonti tegema ning küsiksin siin nõu kuidas seda tegema hakata. Soovitaksin samuti pöörduda spetsialistide poole, aga ma küsin kuidas vahetada udutule pirni mehed? Olgu pealegi,et mul võib võtta see kauem aega. Olen sellega ju arvestanud ning järgmine kord teen seda juba poole kiiremini. Arvasin, et foorum ongi selleks, et küsida nõu ning inimesed kes seda varem teinud on lahkelt ja sõbralikult kogemusi jagavad. Mitte ei hakka rääkima sellest, kui hea on kohvi rüübata teeninduses või lihtsalt norima valesti öeldud sõna pärast. Vaevalt ka nüüd keegi nälga jääb kui teenindus minu pirnivahetuse rahast ilma jääb. Soovisin kuulda lihtsalt kas äkki tuleb võtta ka põhjakate ära või ratas alt et oleks lihtsam. Mul on võibolla keskmisest suurem huvi tehnika vastu nagu paljudel siin foorumis, ning ei arva, et pirni vahetus endast suurt ohtu kujutab või varalist kahju. Kas te kutsute siis ka abimehe kui vaja suuretoa laes pirni vahetada, sest laes on uus lühter millel pole varem pirni vahetanud. Olge positiivsemad! :wave:
Kasutaja avatar
Lobbyfloppy
 
Postitusi: 27
Liitunud: 07 Okt 2013, 17:14

Re: M6 udutule pirni vahetus?(08)

PostitusPostitas m6tln » 22 Aug 2014, 21:09

omfg, mulle tundub et see foorum on nagu lasteaed ja "suured" mehed kardavad pirne vahetada :)

Teemaalgajale: mina udutule pirne pole vahetanud õnneks veel ,aga kui paigaldasin sinna xenonid, siis pidin terve esistange maha võtta, kokku läks kuskil 1.5-2 tundi.
Aga juhul, kui kunagi mõni lamp põleb läbi, siis proovin näiteks plastmass kate maha võtta ja käega ligi saada pirnile. Lihtsam teha, kui võtad ratas maha :wave:
Aga selle plastmass kate mahavõtmesega on nii, et need kinnitused on juba peaagu katki ja tuleb uued osta, nad ei maksa mitte midagi õnneks.
Kui ei soovi sõita esindusse või kellegile raha maksta, või lihtsalt põhimõtte pärast ei soovi kellegile anda pirni vahetada, siis võime teha koos mingi maaaluses parklas :)
Mazda 6 Sport 2.5 manuaal.
Kasutaja avatar
m6tln
 
Postitusi: 29
Liitunud: 26 Apr 2012, 08:45
Asukoht: Tallinn

Re: M6 udutule pirni vahetus?(08)

PostitusPostitas eksole » 22 Aug 2014, 22:42

Lobbyfloppy kirjutas:... Arvasin, et foorum ongi selleks, et küsida nõu ning inimesed kes seda varem teinud on lahkelt ja sõbralikult kogemusi jagavad. Mitte ei hakka rääkima sellest, kui hea on kohvi rüübata teeninduses või lihtsalt norima valesti öeldud sõna pärast. Vaevalt ka nüüd keegi nälga jääb kui teenindus minu pirnivahetuse rahast ilma jääb.

Sul on ju mõnes mõttes õigus ja ära võta seda minu lugu või öeldut südamesse.
Kodus olles oleks ka ise vahetanud, kuna kodus on igasugu tööriistu võtta.
Samas võiks ka mõelda selle peale, et kogu aeg tambitakse meile pähe, et me peame olema effektiivsemad, kasumlikumad jne jne. Aga järjest rohkem asju tehakse inimeste eest masinate poolt ära. Igasugu pudi-padi ja pidu-padu võid tellida omale interneti teel koju, kusjuures kohaletoomine ei maksa midagi ning kõik see on oluliselt odavam kui sa siin mõnes poes ostes oleks. Samas mõtle selle peale, et see inimene, kes mis iganes tööd teeb, saab selle eest palka. Kujuta ette, et ülehomme lastakse sind lihtsalt lahti, sest sinu töö teeb mingi masin kümme korda odavamalt ja kiiremini ära.
Ma ei ole seisukohal, et ei peaks ise midagi tegema ja õpetuste ning juhiste ja veel saja asja jaoks see foorum ju ongi.
Minu lugu oli viimase kuu jooksul naljaks juhtum mu endaga ning haakus selle teemaga, et ise ei saanud pirni vahetamisega hakkama.
Võta heaks või pane pahaks .. :silent:
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: M6 udutule pirni vahetus?(08)

PostitusPostitas maaks » 26 Aug 2014, 17:26

Lobbyfloppy kirjutas:Saan aru kui ma hakkaksin mootori remonti tegema ning küsiksin siin nõu kuidas seda tegema hakata. Soovitaksin samuti pöörduda spetsialistide poole, aga ma küsin kuidas vahetada udutule pirni mehed? ...

Oot, aga mida sa nuuksud siin nüüd? Sa said juba esimeses vastuses teada, et udutule pirni vahetuseks tuleb logar alt ära võtta, sama asja kordasin mina oma 3. vastuses! Kui sa oleks kohe alustanud, oleks nüüd juba valmis olnud :D
Seejärel oli nutt ja hala, et kas saab lihtsamini: saab küll - mine autoteenindusse ja vahetatakse ära.
Või sa mõtlesid, et keegi meist tuleb seda vahetama :roll: Põhimõtteliselt võin ära vahetada, aga minu tunnihinne on veel suurem kui Inscape lukksepal, kuna pean seda tegama oma vabast ajast (mida mul on ääretult vähe) :mrgreen:
EDIT: ei lugenud su juttu algul kõike läbi, aga "põhjakatet" pole vaja eraldi maha võtta, logari esiots ulatub esipamperini ja kinnitubki sinna külge. Alusta esiotsast, kui õnnestub niipalju eemal/alla painutada, et saad käe vahele, siis võib-olla saad tehtud. Kui ei saa, siis haruta aga edasi.
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn


Mine 626/MX-6/Xedos-6/6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron