Melli lõputu võitlus roosteussiga

Välimusega seotud probleemid

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas tomkulibin » 05 Dets 2023, 09:28

Mel kirjutas: justkui oleks igav...
Kui ta sul elamise/olemise mugavamaks teeb, siis on see ju asjaette.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 06 Dets 2023, 11:08

Ah tead ma kohe ei tea,tglt lume lükkamiseks niiväga vägevat masinat väga vaja polegi,saab ka vähemate vahenditega hakkama.See vbl aint ss kui virutab mingi poolm.ja tuisu vaalud,aga ikka ei ole see mis olla võiks 4x4.Samas on nii kui on,heaet niigi on.Tglt peaks autosi tegema,aga siin nüüd tekkinud mingi tõrge,midagi on juhtunud,need nö.töövõlad mul kaelas,närivad hinge :? .Uusi tööpakkumisi ka viimasel ajal eriti pole,see ka nijana ära olen öelnud paljudele,eesti väike ja jutud liiguvad.Vanasti oli kohe imelik tunne,kui garage tühi...no kohe tuli ka uus peale ja see konveier töötas
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3567
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 20 Dets 2023, 13:19

Pilt

Pusisin siitsealt ja kokku võttes tuli täitsa nitsevoo.Aint vahepeal lumi sulas ja ei saanudki väga testida.Agano küll kallab tagasi,igatahes ikka sain proovida,et kettidest on küll suur abi.Aint mõtsa minna ilma esi vintsita,väga ei julge,lund võiks võrrelda vb poriga,see ka selline jura mis mätsib täis ja libe jne.Taga olev palgi vints see olgugi aint selleks milleks ta loodud.
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3567
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 27 Dets 2023, 22:34

Pilt

Kuidagi niikui ei tahagi midagi öelda,läheb niikui läheb.Xirallic värv on valmis soetatud,pole ennem sellisega kokku puutunud,eks näis mis saab või saama hakkab.Ennem vaja ikka nats keevitada ka,just tagaotsas mujal väga ei tundu vaja olevat.Ideaalis peaks vb p.poole küljekarbi vahetama.Direktor ütles oma sõna sekka...jääb ära,paneb rohkem pahtelit :? Katuse tahaks valgeks teha.9 a.meite käes tiksunud,veerenud ja üldvanus 20a.kui nii võtta,ss jaapanlase kohta isegi hea veel.
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3567
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas maaks » 28 Dets 2023, 09:32

Vintsist niipalju, et sul näikse käed õigest kohast välja kasvavat - saad erijuhtudeks midagi sellist külge aretada
Pilt
PS Kui differ vaba, siis vaja mõlemale poole trumlid panna
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 537
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mario » 28 Dets 2023, 13:29

Täitsa mäletan seda päeva, kui selle Jatsuga Tartus käisid. :) Isegi mahtusid ära. Ainult ei mäleta, kas tookord oli Egon ka sul peal või mitte... :D
Japsid kestavad üldjoontes isegi rahuldavalt viimasel ajal. Vaadates viimase 6-7a vanuseid, siis kered püsivad head ka kruusateenühkijatel, tõsi, karbiotsad ja tiivakaared on nagu liivapritsi alt tulnud, aga roostet on vähestel. Mädanema lähevad just vähesõitvad autod. Ma oma taadi uuel Tucsonil tegin ka ennetava toimingu ja teadsin, et ta hakkab aastas ainult 5000km sõitma (mida ta teebki), siis Korea plekk vajab kaitset..
Taadil paarimees viskas kohe oma Škodillaci võtmed, et tema tahab kaa.. ja nüüd ma siin olen ka regulaarselt klientide autosid laiali kiskunud ja kõhualuseid võõbanud. Mitte nii nagu Krowni jobud teevad, vaid ikka korralikult ja mitte mingi toiduõliga. Pole küll paraku meie põhihinnakirja töö aga heale kundele olen ikka teinud.
Tahaks ka pilte jagada, aga Melli teema ikkagist ja fotojagamine ei toimi täna kuidagi Google poole pealt..
Proovin panna mõne pildi, kui ei ole näha, siis vaid öelge, koristan risu ära..
Hundu..
Pilt

Pilt

Pilt

Škodillac
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Aastalõpu tervitused Mellile. :) :mrgreen:
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6050
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 28 Dets 2023, 16:13

Mario kirjutas:Täitsa mäletan seda päeva, kui selle Jatsuga Tartus käisid. :) Isegi mahtusid ära. Ainult ei mäleta, kas tookord oli Egon ka sul peal või mitte... :D


Aastalõpu tervitused Mellile. :) :mrgreen:


Noo igast äge,sellised pildid just ongi need õiged,võiks isegi rohkem määrida.Sa kilega tervet keret kinni ei katagi,see põhja pigi lendub ja sisaldab hullult silikooni.Rattakoopa sise serva saab lasta sprai pudelist ja pintsliga veel lisa.Maru kahju jh,et seda kunstkautsuki,tehases aint jaopärast pritsitakse.Mõneti imelikud kohad,kus inseneerid on arvanud,et vot siin on see õige ala.Ja ss need imelikust materjalist taga logarid.Jazz see mu meelest suur autu :clap: vähemalt seest.Mul need koodid ju pea sama pikad kui väiksemad tegelased ja ss need armatuurid...Jazzul on see värk heasti lahendatud ja linnas hea manööverdada ka. Ka ei mäleta,kas portos oli,kuigi tundub justkui keegi oli aga kes? ja kes see muu sai ss olla
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3567
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 29 Dets 2023, 01:31

Pilt

Lõpuks sai ka see ära katsetatud,kuna kanal olemas,ss nii oligi arvestatud.Tuleb teha 2 pukki veel,et niikui mõlemas otsas ja keskele tugi,ss saab pikemaid keresi ka teha mugavamalt.Nii saan auto tõstuki postide vahelt välja ja tk.maad etem teha,ph.eeltööd ja põhjaga seonduvat.No vbl.võiks olla veidi kõrgemal
Pilt
Tundub mõnevõrra üllatav,vähese rooste poolest 20a.Klaasi ja luugi servad,ääred ka suht rooste vabad.
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3567
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mario » 29 Dets 2023, 12:57

:thumbup:
rambid on küll igati ägedad!

Oma projekti osas kobisen nii palju ainult, et püss, millega ma tulistan, laseb sellist mõnusalt kontrollitud juga ning ma ei lase trassirõhku peale vaid olen selle ära piiranud piisavaks, et pihustus toimuks ja ilma suurema tolmuta. Me teeme ka tehase kampaaniaid vanemate Hyundaide sillatalade vahatamiseks ja siis too pläust muutub ka uduks, kui 9 bari peale lasta. :D Siis terve töökoda köhib. Ma oma mäkerdamised olen sihtinud nädalavahetustele, siis rahvas olematu ja saab töökoja esmaspäevaks ära tuulutada. See Terosoni vingaal on tükk aega veel õhus.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6050
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 29 Dets 2023, 17:46

Eiei seda ei mõelnudki,et mingi hullu survega,see nvn lendub ja see mis lendub seda väga ei näegi,aint ss kui silikooni eemaldajat kasutada.Mul trassi rõhk
6.5 atm.ja sealt keeran ka veel maha 3-4 peale,sellest täitsa piisab,värvi poolel surve veel väiksem.Mul ka spets püstol,selline plast otsaga,kuigi see link see pole õige,aga on sarnane.Aint lehviku reguleerimis võimalus puudub,muus osas sama.See konkreetne isend on mõeldud,sise õõnsuste leotamiseks
https://fixus24.ee/toode/MjgzLU0xLTUwMD ... ec-bliste/

Rambid ägedad küll,aint kole raskeks kujunesid,saaks vbl.keskelt ka teha nii kaheks eraldi tk.Muidu oli plaan soetada käär tõstuk ja lõpuks ei suutnudki endaga kompromissi leida.
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3567
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas tomkulibin » 30 Dets 2023, 12:51

Sa nn tavotipritsi peale pole mõelnud värvipihusti otsaga, miskit säärast: https://www.amazon.de/Airless-Pressure- ... hdGY&psc=1
See pritsib ilma õhuta, st lendub vähem.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 02 Jaan 2024, 23:26

Ohh õudust,ei sellise temperatuuriga saa värvida.Eeltöö ruumi saab küll kahe ahjuga talutavaks,aga põrandal ei ole väga kiita.Vot selline see värk on kui pole korralikku,vundamenti ega soojustust.Värvikapi saan ka mudugi soojaks,aint kui õue ventika käima paneks,oles kõrval olev ruum hetkega miinustes.Hommikul mudugi ongi miinustes,nii mõnes kohas.Justkui see oleks esimene talv mis nii viisi,vanasti seda justkui ei märganudki,kõik käis kuidagi teistmoodi sujuvalt :roll:
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3567
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 20 Jaan 2024, 11:54

Pilt

Kas pilt ikka läheb kokku päris eluga :roll:
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3567
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas tomkulibin » 20 Jaan 2024, 22:45

Sa varjasid oma näu ära...
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 05 Veebr 2024, 02:36

On kätte jõudnud jälle meelis tegevus aeg,vajadus põhine.Olu kord vist nõuab ette ka vintsi aretamist,et saaks ennast vajadusel välja vedada.

Pilt
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3567
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas eksole » 05 Veebr 2024, 18:06

Mel".....,et saaks ennast vajadusel välja vedada.

Teadagi...kõige hullemini kaevuvad sisse maastikuvõimekusega riistad...
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 05 Veebr 2024, 20:15

eksole kirjutas:Mel".....,et saaks ennast vajadusel välja vedada.

...


Seda ma täitsa kardan kohe,see rikub kogu päeva.Ilma ratta ketita ei teeks see tagavedune soo metsas mitte midagi.Põhilise töö lasen teha vintsil,trossi poolil 50m ja polegi veel saanud,niiet selle kõik välja keriks.Sellisest metsa vintsist olen ammu unistanud,teeb ikka töö tk.maad lihtsamaks.Aint nats narr tundub,et oleks ju saanud kasvõi YT ahvida ja selle omale ise tekitada.Mingit muret pole,kui puud vajuvad langetades teineteise otsa,saab vintsiga kõik kätte.Bloki kasutamist tahaks ka veel proovida,see veel oma ette teadus.Ette el.vints see olekski rohkem häda varjant,mida vbl.ei lähegi tarvis,see teadmine nats teeb keerukaks töö mõtte.12000 lbs.el..vints olemas ja võiks ka küljes olla,aint ega ta sinna niiväga ise minna ei taha.Selleks tuleb vaeva näha ja teha jälle suuri muudatusi,eks paista.

Pilt

Momendil ikka ei saa vintsiga jännata,tuleb takka anda.
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3567
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 08 Veebr 2024, 19:13

Mel kirjutas:
Pilt

Sai ka ühe punasega pusitud :D


Nelja a.niiväga roostes polegi...tglt taga luugil on ikka natsa tekkinud,kasutatud ka sihtotstarbeliselt,saanud soola jm.koguaeg lennus.

Pilt
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3567
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 13 Veebr 2024, 17:31

Mel kirjutas:On kätte jõudnud jälle meelis tegevus aeg,vajadus põhine.Olu kord vist nõuab ette ka vintsi aretamist,et saaks ennast vajadusel välja vedada.

Pilt


Vintsi tootjatele tuleks saata idee,üritan enda omale tekitada käru haakimise võimaluse.Vanaraua hunnikust sai mingi auto oma,seda tuleb mudugi korralikult retsida ja sättida oma vajadus põhiseks.Ss saab käruga peened kaikad ka kodu tassida.
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3567
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 01 Mär 2024, 20:38

Pilt

Aeg lendab,tundub nüüd võiks öelda,et 2010 a.on autokerele juba liiast,see küll kaks a.vanem ja pole saanud mingit korrosiooni tõrjet.Ja pole tk.ka võtta,pakutakse mingit aseainet,või osta terve külg tuhat € .Iseenesest kui värvkate oli veel peal,ss kkarbi kahjustust väga ei olnudki näha.Karp lihtsalt tundus olema kaugelt vaadates,justkui oleks keskmine osa olnud alla vajunud.Mastiks + värv hoidsin ilusasti kujus,aint jh veic paindes :clap:
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3567
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas tomkulibin » 02 Mär 2024, 13:40

Et 10+a. vanused on juba ime, kui pole läbivat(mitte pindmist) roostet?
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas eksole » 02 Mär 2024, 13:47

tomkulibin kirjutas:Et 10+a. vanused on juba ime, kui pole läbivat(mitte pindmist) roostet?

Huvitav...ma ei julge oma 2008 punasele alla siis vaadatagi :cry:
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 03 Mär 2024, 00:02

Niikui öeldakse pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna :D sellest võib järeldused teha igaüks ise.Kuskil oli mingi lugu kus katuse servas oli rooste tekkinud kuus a.vanal autul.Mis ss rääkida põhja alusest,kui tänapäeval kõik sõltub kus masin tehtud ja kuhu regiooni saadetud.Põhjale lastud aint krunt ja värvi tolm,mis kaetud plastist katetega.Selle all hea mäendada,vb on mõeldud tuulutusele,aga ikkagi mingiaeg jäävad need ummuksisse.Kuigi antud isendil on põhja all mastiksi laadne ollus isegi täitsa olemas ja põhi ise täitsa nitsevoo,aint pole tehtud sise osade töötlust ja see ongi saatuslik.Esi tiivad,kapot ja tagaluuk plastist,mis ei idane ega mädane.Niikui tegi tomkulibin,kohe uuel autol põhjalik korrosiooni töötlus ja kui nüüd seda veel uuendada,mõne a.järel,ei juhtu sellisega miskit.Saab pärandada emalt pojale :wtf:
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3567
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 03 Mär 2024, 00:14

eksole kirjutas:Huvitav...ma ei julge oma 2008 punasele alla siis vaadatagi :cry:


Jaapanlased on tugevamad,mul 03.a. Honad Jazz originaal küjekarpidega.Juhi ukse ala äär,see tahab vbl.mingiaeg küljest kukkuda.Tagaosa põhja all onjh nutune,silla tala kinnitus kerekülge jm.selle ümbruses.Näit.Skooda 03.a.tagaosa samad kohad kui Jazzul,justkui eila tehtud,pindmist oli ja otseselt ei torkinud ka,vb.mastiksi all ongi tühjus,on seda ette tulnud.
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3567
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Melli lõputu võitlus roosteussiga

PostitusPostitas Mel » 07 Mär 2024, 18:26

Mõned päevad seisnud ja oodanud oma saatust
Pilt
Taga tõstekoha taastasin 2mm plekk, kui ikka keegi tahaks selleks ettenähtud kohast tõsta,et ss auto ka ikka tõuseks.Kuigi ega see nii väga hea mõte vb.polegi,kindlam ikka silla talast
Pilt
Kohutav,ei hakanud ma seda kõike amputeerima,mingiosa sai uueks ja ega polegi muud,kui aitab umbselt õliollus.Karbid tuevad need asendus tk.algul mõtlesin küll,ise painata,aga omanik arvas,et vb need oleks mõistlikum
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3567
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

EelmineJärgmine

Mine Välimus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist