Probe- mootor purisb??

Probe- mootor purisb??

PostitusPostitas reinkiinvald » 28 Apr 2015, 21:23

Tere! Mul on selline küsimus, et kes suudaks Probet remontida. Probe GT 2.5. 24V 120KW. 1997. Sellest autost olen ennem ka rääkinud. 2014 jaanuaris lõi sõites purina sisse ja sealt peale ainult juppe vahetatud. Jagaja juhtmed ja jagaja. Lambda andur ja kütuse filter. Need olid siis väidetavad vea põhjused. Peale selle töötas vigaselt edasi. Kord võttis pöörded üles ja siis jälle mitte. Huvitav, et samal ajal hakkas ka salongi soojendus nöökima. Kord töötas ja siis jälle mitte. Vahetatud on ka väntvõlli rihmaratas. See oli küll ennem seda jama. Viskas soonvöö pealt ära. Ühel ajal siis ei läinud enam üldse käima. Auto on väimehe käes Tallinnas . Tema uuris veel viimati aga ei midagi. Saan aru,et selle info põhjal on raske midagi arvata aga küsimus on selles, et korralikult töötav auto ei saa hetkega niimoodi ära laguneda ,et kogu auto tuleks välja vahetada.
Neid oletusi ja juppe mis tuleks veel välja vahetada on mustmiljon aga siiani pole keegi suutnud sedagi öelda kuidas seda kõike diagnoosida saaks. Jutt käib OBD -II ga diagnoosimisest aga siis selgub,et probet sellega ikka uurida ei saa. Küll ei sobi juhe küll ei sobi pistik. Asi on ka põhimõttes. Remonditund maksab ja seda remonti on juba koos juppidega 1000 euro ringis makstud. Keegi ei garanteeri ,et asi korda saab ja nii võib ju üüratu raha teenida ja ikka õlgu kehitada.
Mul nüüd ongi üleskutse või õigemini palve. On siis eestimaal keegi lukksepp olemas kes suudab selle auto korda teha ja mõistliku ning põhjendatud hinna eest

Lugupidamisega Rein Kiinvald
reinkiinvald
 
Postitusi: 3
Liitunud: 20 Apr 2013, 18:56

Re: Probe- mootor purisb??

PostitusPostitas zpotoloom » 29 Apr 2015, 09:32

http://www.banggood.com/Car-USB-ELM327- ... 80974.html
ELM327 peaks Probe koode lugema

http://pinoutsguide.com/CarElectronics/ ... nout.shtml
( Ford Probe GT 2.5L V6, Gasoline (190HP) 1997 ISO 9141 )

Pistik asub:
Pilt
Kasutaja avatar
zpotoloom
 
Postitusi: 15
Liitunud: 13 Aug 2014, 10:37

1994 Mazda 626 GE 2.0D Comprex

Re: Probe- mootor purisb??

PostitusPostitas ivoK » 02 Mai 2015, 17:11

reinkiinvald kirjutas:Tere! Mul on selline küsimus, et kes suudaks Probet remontida. Probe GT 2.5. 24V 120KW. 1997. Sellest autost olen ennem ka rääkinud. 2014 jaanuaris lõi sõites purina sisse ja sealt peale ainult juppe vahetatud. Jagaja juhtmed ja jagaja. Lambda andur ja kütuse filter. Need olid siis väidetavad vea põhjused. Peale selle töötas vigaselt edasi. Kord võttis pöörded üles ja siis jälle mitte. Huvitav, et samal ajal hakkas ka salongi soojendus nöökima. Kord töötas ja siis jälle mitte. Vahetatud on ka väntvõlli rihmaratas. See oli küll ennem seda jama. Viskas soonvöö pealt ära. Ühel ajal siis ei läinud enam üldse käima. Auto on väimehe käes Tallinnas . Tema uuris veel viimati aga ei midagi. Saan aru,et selle info põhjal on raske midagi arvata aga küsimus on selles, et korralikult töötav auto ei saa hetkega niimoodi ära laguneda ,et kogu auto tuleks välja vahetada.
Neid oletusi ja juppe mis tuleks veel välja vahetada on mustmiljon aga siiani pole keegi suutnud sedagi öelda kuidas seda kõike diagnoosida saaks. Jutt käib OBD -II ga diagnoosimisest aga siis selgub,et probet sellega ikka uurida ei saa. Küll ei sobi juhe küll ei sobi pistik. Asi on ka põhimõttes. Remonditund maksab ja seda remonti on juba koos juppidega 1000 euro ringis makstud. Keegi ei garanteeri ,et asi korda saab ja nii võib ju üüratu raha teenida ja ikka õlgu kehitada.
Mul nüüd ongi üleskutse või õigemini palve. On siis eestimaal keegi lukksepp olemas kes suudab selle auto korda teha ja mõistliku ning põhjendatud hinna eest

Lugupidamisega Rein Kiinvald


Ei saa nüüd täpselt aru, milles see purin seisneb. Ei lähe pöördesse või jõnksutab, puterdab ??
Kasutaja avatar
ivoK
 
Postitusi: 126
Liitunud: 21 Sept 2008, 21:32
Asukoht: Järvamaa<->Tallinn.

Re: Probe- mootor purisb??

PostitusPostitas kentaur » 05 Mai 2015, 21:43

Vala jahutusvedeliku peale ja lase süsteemist õhk välja - foorumis on kuskil ka õpetus.
Põhjustaja on tühikäigu tahkepaisuja, mis peaks ujuma jahutusvedelikus ja
tühikäigu pöördeid reguleerima vastavalt mootori temperatuurile, kui sinna satub õhk siis on kombes.
Lisaks kontrolli, kas sisselaskekollektori õhulõdvik on terve.
Kasutaja avatar
kentaur
Administraator
 
Postitusi: 401
Liitunud: 02 Veebr 2005, 22:17
Asukoht: Tartu

1992 Mazda MX-6


Mine 626/MX-6/Xedos-6/6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline