Öine Retrosõit 19.09.15 - Edukalt toimunud

Toimuvatest üritustest teadaandmise koht

Öine Retrosõit 19.09.15 - Edukalt toimunud

PostitusPostitas Seiklusminister » 31 Aug 2015, 11:23

Lugupeetud vanatehnika huvilised

Esimesest minu korraldatud Retro autode üritusest on möödas rohkem kui 5 aastat. Tegemist oli öise Retro Night Race orienteerumisega, mis tõi rajale 23 võistkonda. See oli minu esimeseks autoorienteerumiseks väljaspool Hiiumaad.

Seoses selle viie aasta möödumisega otsustasin korraldada analoogse ürituse võimalikult identsel rajal. Ürituse kuupäevaks on laupäev 19. september ja stardikohaks ning kellaajaks on sama koht, mis viis aastat tagasi. Start toimub esimesele autole kell 22.00 ja stardikohaks on Linnahalli kõrval Statoili taga asuv parkla.

Võistluse pikkuseks hindan 7-8 tundi, seega magamisest ei tule sel öösel eriti midagi välja. Võistluse sisuks on etteantud vihjete abil erinevate kohtade leidmine Tallinnas. Punktide vahel on ajalised ja kiiruslikud piirangud. Punkte tuleb läbida õiges järjekorras 1-2-3-4 jne. Lisaks tavalisele suundorienteerumisele ootab osalejaid ka raja keskel lisaülesanne, milleks on läbida joonorienteerumise rada etteantud keskmise kiirusega ja märkides ülesse rajale jäävad kõik tähed.

Osalema ootan kõiki aktiivseid vanatehnika fänne, kes ei pelga magamata ööd ja kes soovivad põnevat seiklust ning natuke peamurdmist. Võistlusel osalemise kriteeriumiks on istumise all olev vanatehnika, mis ka võistlusele veereb. See, kas ta on 2-3-4 või enama rattaline ja mitu kohta tal sees või peal on, see ei mängi rolli. Rolli mängib vanus. Masina vanus võiks jääda allapoole aastat 1985. Et seda soosida on osalustasu auto vanuse põhine. Mida vanem masin, seda vähem raha tuleks ka stardis loovutada ja mida uuem, seda rohkem tuleks raja välja käia.

Osalustasu 1980 aastal tehasest välja veerenud masina kohta on 30 eurot. Iga aasta paneb või võtab osalustasult 1 euro maha. Nt aastal 1990 väljunud masina meeskond peaks tasuma 40 eurot. Aastal 1970 väljunud masina juht 20 eurot. Aastal 1950 väljunud auto juht saab starti 0 euroga ja aastal 1930 tehasest väljunud autole maksab korraldaja 20 eurot peale.

Viimane nooruse piir masinale ongi 1990. Eriloal saavad rajale põnevad masinad ja nsvl "kaunid klassikud", mida on esmamainitud 70-80-del, aga toodetud isegi 2000 aasta alguseni. Siiski mõistlik ei ole nii uut masinat rajale tuua, kuna selle koht stardirivis on liiga kulukas.

Võistlusjuhend: http://www.seiklusministeerium.ee/retrojuhend

Registreerimine: http://www.seiklusministeerium.ee/10593/


Päikest,

Joonas
Joonas@seiklusministeerium.ee
Telefon taskus: 5226895

Pilt

Pilt
Viimati muutis Seiklusminister, 23 Sept 2015, 21:17, muudetud 4 korda kokku.
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused - http://www.seiklusministeerium.ee
Kasutaja avatar
Seiklusminister
 
Postitusi: 206
Liitunud: 28 Sept 2014, 10:25

Re: Öine (Retro)autoorienteerumine Tallinnas 19.09

PostitusPostitas Seiklusminister » 09 Sept 2015, 07:51

Kaunist kolmapäeva hommikut

Vaadates kalendrisse on näha, et öise seikluseni on jäänud täpselt 10 päeva. Kõigest 10 päeva, et oma masin sõidukorda saada ja asuda stardijoonele. Hetkeseisuga on startimas 10 võistkonda väga erineval tehnikal. Sõitsin ühel õhtul raja läbi ja kõik oli nii nagu see oli 5 aastat tagasi. Tõeline nostalgia pauk Smile

Homme õhtul läheb rajale audiitor, kes süütu kõrvaltvaatajana sõidab raja läbi ja korrigeerib kiiruse legendi. Siis on rada valmis ja ootab vapraid paugutajaid.

Kui sina või su sõber tahate osaleda, siis ei ole muud kui end kirja panna. Seiklusministeeriumi koduleht ootab ja link ka veel siin: http://seiklusministeerium.ee/retro/

Kui sul on puudu sõiduvahend, siis võid julgelt ka vanade veoautode poole piiluda. Auto24 pakub päris mitut põnevat isendit:

Kamaz - http://www.auto24.ee/used/2018212
Zil - http://www.auto24.ee/used/2070273
Gaz - http://www.auto24.ee/used/2072369

Kui su sõiduvahend on liiga uus, siis kirjuta mulle: Joonas@seiklusministeerium.ee. Kui ta on eriline, siis võib saada starti eriloal.

Kohtume juba järgmisel laupäeval!

Joonas
Rajameister
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused - http://www.seiklusministeerium.ee
Kasutaja avatar
Seiklusminister
 
Postitusi: 206
Liitunud: 28 Sept 2014, 10:25

Re: Juba sel laupäeval 19.09 Öine Retrosõit! Kas sa ei tuleg

PostitusPostitas Seiklusminister » 15 Sept 2015, 13:16

Hei

Nädalavahetuse suured vanatehnika üritused - Nostalgiapäevad ja Vanavanemate päev on möödas ja sügis läheneb suurel kiirusel. Seiklusministeerium annab veel ühe võimaluse oma truud hobiautot näidata juba sel laupäeval 19. septembril. Just siis saab stardipaugu seikluslik autoorienteerumine - Öine Retrosõit. Tule seiklema, sest see seiklus võib olla sinu hobiauto viimane sõit sellel aastal. Hetkeseisuga on kirjas 14 vaprat tiimi, aga usun, et seiklushimulisi vanatehnika omanikke on tunduvalt rohkem. Nüüd on aeg end näidata!

Laupäeval toimuv võistlus on 100% Tallinna linnas ja kulgeb 100 % asfalt kattega teel. Kusagile metsa, ega sohu ronima ei pea. Seega kui kardad oma autot kahjustada või kriipida, siis see kartus on alusetu.

Kui sa arvad, et su auto ei ole võistluse jaoks piisavalt kiire, siis lohutan sind sellega, et terve võistluse jooksul on osalejatele kiirusepiirang 60 km/h gps järgi. Kontrollime seda gps träkkeriga ja iga fikseeritud rikkumine saab karistatud.

Juhend lubas võistluse kestuseks 7-8 tundi. Usun, et esiotsa mehed sõidavad selle raja tunduvalt kiiremini läbi. Võistlustrassi pikkus on umbkaudu 160 km.

Kui sa pole varem sellisel üritusel käinud, siis tea, et kõik saavad hakkama ja rajale pole keegi veel jäänud. Usun, et ka sina leiad tee finishisse.

Kui sa plaanid tulla seiklema ja pole veel kirjas, siis tee seda lähipäevil. See teeb minu elu palju lihtsamaks võistlusmaterjale ettevalmistades.

Tahad midagi küsida? Aga palun, helista või kirjuta: Joonas@seiklusministeerium.ee või 5226895

Kohtume laupäeval!

Joonas
Rajameister
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused - http://www.seiklusministeerium.ee
Kasutaja avatar
Seiklusminister
 
Postitusi: 206
Liitunud: 28 Sept 2014, 10:25

Re: Juba sel laupäeval 19.09 Öine Retrosõit! Kas sa ei tuleg

PostitusPostitas Seiklusminister » 16 Sept 2015, 21:23

Et motivatsioon kõrgel püsiks avalikustan ka auhindade listi, mis ei ole kaugeltki lõplik

1. Rakvere Lihakombinaat – Mõnus kogus soolaseid snäkke - http://www.rlk.ee
2. Kohvik Cafe Noir – 30 eurone kinkekaart – http://www.cafenoir.ee
3. Restoran Platz – 30 eurone kinkekaart – http://www.paltz.ee
4. Restoran Bollywood – 30 eurone kinkekaart – http://www.bollywood.ee
5. Nõmme Pubi – 30 eurone kinkekaart – http://www.nommepubi.ee
6. Restoran Umami – 30 eurone kinkekaart – http://www.umamiresto.ee
7. Restoran Grill 250` - Poole meetrine grillvorst kahele koos õlledega –
8. Cantina Carramba – 30 eurone kinkekaart – http://www.carramba.ee
9. Keskaegne Kõrts III Draakon – 30 eurone kinkekaart – http://www.kolmasdraakon.ee
10.Restoran Villathai – 30 eurone kinkekaart – http://www.villathai.ee

Tahaksid süüa mõnes eelpool mainitud kohas? Lihtne, tule siis seiklema ja üks neist auhindadest võib olla sinu. Hetkeseisuga on stardis 15 masinat ja see teeb 1,5 masinat 1 auhinna kohta. Tõenäosus midagi saada on päris suur.
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused - http://www.seiklusministeerium.ee
Kasutaja avatar
Seiklusminister
 
Postitusi: 206
Liitunud: 28 Sept 2014, 10:25

Re: Öine Retrosõit - Laupäeval 19.09 - Lisatud auhinnad

PostitusPostitas Siim » 21 Sept 2015, 02:32

Huviga kuulan tulemusi?

Olemas endal terav liikur aastast 76,kui leiaks motiveerivaid vastaseid siis võiks isegi mõelda.
Est/Fin/Lt/Swe :)
Kasutaja avatar
Siim
 
Postitusi: 1897
Liitunud: 29 Nov 2007, 16:12
Asukoht: Juuru/Välismaa

Re: Öine Retrosõit 19.09.15 - Edukalt toimunud

PostitusPostitas Seiklusminister » 23 Sept 2015, 21:17

Laupäevasest võistlusest on möödas juba päris mitu päeva ja annaksin kiire ülevaate toimunud võistlusest. Öist seiklust ja magamata ööd tuli nautima 18 võistkonda, kellest kõik ka mingil moel finishisse jõudsid. Võistlus algas juba võistkond Pullimehed jaoks õnnetult kui peale 200 m sõitu kadus auto sidur ja see lõpuks üldse auto küljest irdus. Kurva näoga starti tulles saatsin nad uue auto järele. Ilma sidurita vana ford vedas ilusti Harkusse ja asenduseks toodi ZAZ 965, mis samuti eriti tööd teha ei tahtnud. Tegemist oli rohkem bobikelguga, mida pidevalt lükkama pidi. Sõltumata tehnilistest probleemidest ja väga sportlikust 6 tunnist saavutas see võistkond lõppkokkuvõttes päris hea tulemuse. Teine suurem ikaldus tabas võistkonda OK OKAS, kes Haapsalust ilusti kohale jõudsid ja raja algusosas päris edukad olid. Vanalinnas punkti otsides suudeti puruks sõita üks rehv ja peale selle vahetust oli ka aku oma viimasegi voolu loovutanud. Kahjuks ei laadinud linna tempos ka genekas ja nii see auto Paljassaare tipust nööri otsas finishisse tuligi.

Aga rajast. Rada oli 80% ulatuses sama, mis viis aastat tagasi. Osa kohti oli muutunud ja ei saanud neid sel korral kasutada. Võistlus algas kõigi jaoks hästi ja esimene punkt ei valmistanud kellelegi raskusi. Järgmine punkt oli ka tegelikult lihtne, aga asja tegid keeruliseks korralikud kaagid, kes punkti kleepsuga irvitades rongile astusid. Seega peale esimesena rajale lennanud võistkonna keegi seda punkti rohkem ei leidnudki. Peale võistlust võtsin vastu otsuse, et alustame võistluse tulemuste arvestust kolmandast punktist ja nii need tulemused ka tulid.

Rajal oli ka üks lisaülesanne Paljassaares, kus tuli läbida joon-orienteerumise rada. Lihtne 1,7 kilomeetrine rada valmistas peavalu paljudele. Kuidas lisakatsel läks saab näha siit:


Pilt

Võistlusel oli iga etapi vahel ka ülesanded, et kuidas punkti jõudma peaks. Kas siis ajavahemikus, keskmise kiirusega või kiirusega alla teatud numbri. Kuna etappide vahelisi teepikkusi antud ei olnud ja aluseks oli google-mapi soovitused, siis oli see kiiruse või keskmise jälgimine väga suur loto. Päris mitu punkti olid palju loogilisema teevalikuga kui google seda pakkus ja see tekitas paljudele peavalu ja ka lõppptulemustesse ka palju trahve. Seekord läks nii ja järgmine kord ma sellist süsteemi kindlasti ei rakenda. Jääb vaid üldine kiirusepiirang. Seekord oli selleks 60 km/h ja kõik tiimid olid väga korralikud. Terve 6 tunnise võistluse peale tuli vaid 1 rikkumine ja see on igati positiivne.

Kuidas tiimidel läks seda saab vaadata siit:

Pilt

Koondtulemused koos trahvidega on saadaval siit:

http://www.seiklusministeerium.ee/public/retro2015_koond.pdf

Aitäh kõigile osalejatele ja ka toetajatele. Ilma teieta ei oleks see võistlus olenud see mis ta oli! Suur kummardus ja südamest tänud.

Joonas Väärtnõu - Rajameister

NB! Järgmine võistlus leiab aset juba 07. november ja selle kohta jagan infot juba õige pea!
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused - http://www.seiklusministeerium.ee
Kasutaja avatar
Seiklusminister
 
Postitusi: 206
Liitunud: 28 Sept 2014, 10:25


Mine Üritused

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron