Ford Probe GT 95 2.5 120kw Probz

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Ford Probe GT 95 2.5 120kw Probz

PostitusPostitas Probz » 10 Aug 2016, 20:07

Tere!
Minu elu teiseks autoks oli Ford Probe 2.2 GT F2T, mis sai ostetud turbo pärast :D See auto on mul "kilekotis" tänaseni alles, igatahes sealt alates hakkasid mulle Mazdad ja Probed meeldima.
Eelmine suvi sai ostetud selline auto:
Pilt


Plaanid autoga: Tehtud, Ootel, Tegemata
Klapptulede mootorid korda teha
Airbagi aju korda teha
Kojamehe harjased välja vahetada + kojamehed värvida
Õhufilter vahetada
Uus antenn + juhe vedada
Kõrvalistuja peegel vahetada
Udutuled vahetada
Manzo väljalaskekollektor + downpipe
2.5 inch katalüsaator
Magnaflow catback (tellitud, ootan)
2x Lambda andur välja vahetada
Väljalaske kollektori tihendid
Sisselaske kollektori tihendid

MSD blaster coil 2
Uued küünlajuhtmed
NGK süüteküünlad
Mootoririhma vahetud + rullikud + pinguti
Veepump
Esitulede vahetus
Tagumiste rattakoobaste aukude lappimine
Kapott sirgeks saada
Cold air intake

Ford logo projektorid ukse sisse (olemas, ei viitsi paigaldada)
Heliisolatsioon
Uus helitehnika + juhtmestik
Juhiistme parandus

K-sport Coiloverid :D (kui rikkaks saan)
Klapikambrikaane tihendid
Põhjakate
Uus toonklaasi kiletamine
VÄRVIPARANDUS (kui ropult rikkaks saan)


Eelmine suvi sai kergemaid asju tehtud, talvel seisis garaažis ja sellest suvest olen jälle tegema hakanud (oleks vaja oktoobriks sõidukorda saada üv+kindlustus).

Lasin naisel natukene kapotialust pesta :D
Pilt
Pärast enam vasak plokk ei töötanud :D kolises 3 silindri peal nagu traktor, siis avastasin, et keegi on HEI modi teinud sinna ja ümberaretatud juhtmestik oli kokku teibitud, mis pärast pesu oli läbimärg.

Plaanis oli rihmavahetus teha sellel suvel kuna veepump lekkis meeletult ja pingutusrulli laager oli omadega õhtal ja kolises meeletult. Asjad arenesid nii, et sai kuidagi tellitud uued kollektorid, ja kuna klapikambri kaaned lekkisid ohtralt õli, ei jäänud muud üle kui sisselaske kollektor maha lammutada, mis muutis kollektorite vahetuse ka tunduvalt lihtsamaks.
Pilt

Uus kollektor vs vana:
Pilt

Räägitakse, et plastikust rullikud pole head, aga ei olnud tuju laagreid välja pressida ja kestasid vahetama hakata:
Pilt

Igavusest sai karteripõhi ära värvitud:
Pilt
Pilt

Klapikambri kaante tihendite vahetus:
Pilt

Kui juba siis juba:
Pilt
Pilt

Vahepeal sai Garaažipõranda valamisega tegeletud, auto jäi mõneks ajaks tahaplaanile. Kuni õues värskes õhus seisis, otsustasin kütusefiltri ära vahetada.
Pilt

Hetkel ootan sumpa saabumist ja tegelen ajaviiteks nipet-näpet asjadega. Lammutasin tuled laiali ja tõrjusin roostet pisut.
Pilt

Olemas on 93nda USA variandi tuled mis on viisakad, minu omad ära ussitanud:
Pilt
Kahjus 93nda aasta tuledel pole tulede kõrguse regulaatorit (elektrilist) ja lambid on pisut teise ehitusega. Saaksin panna terved tuled, aga klapptulede mütsid siis ei istu (lillad sinistele peale) ja peaksin panema sinised klapptule plaadid.
Kasutaja avatar
Probz
 
Postitusi: 25
Liitunud: 10 Aug 2016, 19:29

1995 Ford Probe

Re: Ford Probe GT 95 2.5 120kw

PostitusPostitas Mel » 12 Aug 2016, 10:50

Ahhoi.
Ma arvan et nii lihtsalt ei pääse kui aint taga koobaste keevitusega :)
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Ford Probe GT 95 2.5 120kw

PostitusPostitas Probz » 13 Aug 2016, 12:23

Mel kirjutas:Ahhoi.
Ma arvan et nii lihtsalt ei pääse kui aint taga koobaste keevitusega :)


Miks mitte? Seal on umbes 2x3cm augud kummalgi pool. Hakkab seestpoolt järgi ussitama?
Hea kuulda tagasisidet, hakkasin juba arvama, et ainult rootormeeste foorum :D
Kasutaja avatar
Probz
 
Postitusi: 25
Liitunud: 10 Aug 2016, 19:29

1995 Ford Probe

Re: Ford Probe GT 95 2.5 120kw

PostitusPostitas Mel » 13 Aug 2016, 15:53

Nhjh nii see tavaliselt lääb algul 2X3 cm ja see mudugi kasvab tk maad suuremaks jne. :) Ja mudugi ega mu jutt ei pruugi tähendada suurt.
Vanklid satuvad siia küll väga harva ja niikui Madis oma teemas märgib et lihtsalt proovis mis selle rem saab
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Ford Probe GT 95 2.5 120kw

PostitusPostitas tomkulibin » 14 Aug 2016, 08:05

Mel kirjutas:Nhjh nii see tavaliselt lääb algul 2X3 cm ja see mudugi kasvab tk maad suuremaks jne...
Sissejuhatuseks räägitakse ju nähtavast kahjustusest, seestpoolt on alati asi olnud tunduvalt hullemas olekus.
Tavaline teema: karbi vahetus- nähtavalt mõni auguke, veidi pindmist roostet. Tegemise käigus vana karbi eemaldamisel avastad et kinni on ta olnud mitte kere vaid püha vaimu ja roosteussi ristsugutise küljes.
Kui autot tehakse töökojas, siis üldjuhul taotletaksgi vaid kliendi rahulolu, ehk parandatakse vaid nähtav osa kinnitades seda misiganes viisil(makrofleks on vist standardiks saanud), et oleks vaid üleandmise hetkel ok olek.
Kui teed ise ja endale siis on suhtumine tavaliselt selline nagu seda on Melli teemades näha.
PS vaikivaid jälgijaid on üksjagu, sõnavõtmine on omaette teema. Teadmiseks: toetaja liikmete teemades on enamat näha, seal ka minu propsi teema.... :wave:
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Ford Probe GT 95 2.5 120kw

PostitusPostitas Kert » 14 Aug 2016, 21:46

Ilus puhas mootor seestpoolt
Kert
 
Postitusi: 225
Liitunud: 26 Juun 2009, 19:17
Asukoht: Tallinn,Muuga

Re: Ford Probe GT 95 2.5 120kw

PostitusPostitas Mel » 15 Aug 2016, 12:21

Tom äkki nii ikka pole ilus hirmutada tegelt on ta ju olnud natuke tubli ka üritab ikka teha. Ja tuleb välja ka vbl karteri põhja oles võind vähe karmimalt kratsida. Ega nende vanakeste elus hoidmine pole noku näitus :idea:
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Ford Probe GT 95 2.5 120kw

PostitusPostitas ivoK » 21 Aug 2016, 21:17

Edu tegemistes, Endal ka 96a probe ja juba aastast 2007 kasutan ka nö suve autona ja alguses ühe talve sõitsin ka. Plastikrullikute kohta ei oska midagi öelda, kuna tegelen igapäevaselt autodega ja ka hammasrihma vahetustega, siis minul pole nende rullikutega kunagi probleeme olnud. Enda probel peaks ka hammasrihma koos jubinateka uuesti ära vahetama, kui ostsin siis vahetasin, aga aastaid päris palju juba aga km vähe et sõita veel võiks :)
Kasutaja avatar
ivoK
 
Postitusi: 126
Liitunud: 21 Sept 2008, 21:32
Asukoht: Järvamaa<->Tallinn.

Re: Ford Probe GT 95 2.5 120kw

PostitusPostitas Probz » 31 Aug 2016, 20:45

ivoK kirjutas:Edu tegemistes, Endal ka 96a probe ja juba aastast 2007 kasutan ka nö suve autona ja alguses ühe talve sõitsin ka. Plastikrullikute kohta ei oska midagi öelda, kuna tegelen igapäevaselt autodega ja ka hammasrihma vahetustega, siis minul pole nende rullikutega kunagi probleeme olnud. Enda probel peaks ka hammasrihma koos jubinateka uuesti ära vahetama, kui ostsin siis vahetasin, aga aastaid päris palju juba aga km vähe et sõita veel võiks :)



Ehk näitad pilte enda omast?

Vahepeal pole palju muutunud, sumpa hakkas USAst konterineris loksuma, vahepeal tegelesin tuledega.
Otsustasin ikkagi USA tuled peale panna valede katetega.
Pilt

Ostsin uued lambid ja pirnid.
Pilt

Mis seal ikka :D olen edev mees, peale värvimist lasin kleepeka teha.
Pilt

Just lõpetasin rassimise ja tulemus on ikka nukker küll.
Pilt

Panin sinna relee ka vahele ja uute lampide ja pirnidega oli väga ilus särav valgus, aga lihtsalt see värvivahe ja tühimikud on jubedad. Ma ei tea kas seal midagi nihutada enam annab, või siis on USA variandil tõesti tulede kaaned teises mõõdus.
Tundub, et USAkatel on stange ja tiivad teises mõõdus, tulede mütsid ulatavad stangeni aga EU omadel on väiksed jullad seal vahel.
Pilt
Kasutaja avatar
Probz
 
Postitusi: 25
Liitunud: 10 Aug 2016, 19:29

1995 Ford Probe

Re: Ford Probe GT 95 2.5 120kw

PostitusPostitas ivoK » 01 Sept 2016, 22:30

Need nö pikad klapid tuledel olid tootmisest vist kuni aastani 94, siis tulid juba väiksemad.

minu probest

Pilt
Pilt
Pilt
Viimati muutis ivoK, 28 Jaan 2017, 22:17, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
ivoK
 
Postitusi: 126
Liitunud: 21 Sept 2008, 21:32
Asukoht: Järvamaa<->Tallinn.

Re: Ford Probe GT 95 2.5 120kw

PostitusPostitas Probz » 03 Okt 2016, 19:45

Ootan siis pikkisilmi oma catbacki, mis peaks 5.ndal tollist saabuma.
Seni olen maadelnud tuledega. Täiesti müstika :D 3-4 kord juba võtan lahti ja panen kokku neid. Õnnestus siit foorumist leida omale originaaltulede raamid ja sai need USA omad maha võetud. No ei saa tulesid paika, üks liiga madalal teine liiga kõrgel. Avastasin, et ühe tule mootor on nuudist vales hambas, ikka liiga madal. Avastasin, et tulede mootorite kõrgust annab ka veel reguleerida, ehk kui kunagi tulede mootoreid vahetasin panin erineva kõrguse peale. Kiskusin stange eest ja tõstsin ühe mootoritest kõrgemale, vist sai enam-vähem. Kokku ei julge panna, selja tõstsin ka eile paigast ja täna rohkem ei jõua maadelda. Ei julgegi enam kokku panna, sest kui stange tagasi läheb ja kapott peale siis võin kihla vedada, et ikka ei istu ilusti.

Pilt
Kasutaja avatar
Probz
 
Postitusi: 25
Liitunud: 10 Aug 2016, 19:29

1995 Ford Probe

Re: Ford Probe GT 95 2.5 120kw Probz

PostitusPostitas Probz » 05 Okt 2016, 19:13

Just lõpetasin, tuled sain ilusti joonele, aga plastikuid pannes juhipoolse tule katus hakkas halvasti istuma. Mõnda aega peab sobima, kui kapott peale ja sõiduks läheb ja väga silma riivama hakkab, võtan uuesti asja käsile.

Pilt
Kasutaja avatar
Probz
 
Postitusi: 25
Liitunud: 10 Aug 2016, 19:29

1995 Ford Probe

Re: Ford Probe GT 95 2.5 120kw Probz

PostitusPostitas ivoK » 05 Okt 2016, 21:23

Kui tahad et vahed ja kõrgused ilusti paigas oleks, tuleb probel kogu nina lahti võtta kapott, stange poritiivad ilma nendeta üks või teine asi ikka ei istu. Minu oma talveks jälle garaasi, siis tuleks nina lahti võtta kuna kapotti kojameeste poolsed nurgad ei ple ühel joonel tiiva nurkadega :roll:
Kasutaja avatar
ivoK
 
Postitusi: 126
Liitunud: 21 Sept 2008, 21:32
Asukoht: Järvamaa<->Tallinn.

Re: Ford Probe GT 95 2.5 120kw Probz

PostitusPostitas Probz » 22 Okt 2016, 21:05

ivoK kirjutas:Kui tahad et vahed ja kõrgused ilusti paigas oleks, tuleb probel kogu nina lahti võtta kapott, stange poritiivad ilma nendeta üks või teine asi ikka ei istu. Minu oma talveks jälle garaasi, siis tuleks nina lahti võtta kuna kapotti kojameeste poolsed nurgad ei ple ühel joonel tiiva nurkadega :roll:


Ma vist siiski üritan selle talve sõita, ei jõua enam oodata lihtsalt.

USA kraam jõudis kohale, varsti peaks hääled sisse saama:
Pilt

Teisipäeval saan uued küünlad ja juhtmed kätte ja siis ülevaatusele.
Kasutaja avatar
Probz
 
Postitusi: 25
Liitunud: 10 Aug 2016, 19:29

1995 Ford Probe

Re: Ford Probe GT 95 2.5 120kw Probz

PostitusPostitas Injection » 31 Okt 2016, 22:35

Väga nummi :thumbup: .
Kasutaja avatar
Injection
 
Postitusi: 283
Liitunud: 15 Dets 2010, 13:25

1992 Mazda MX-3

Re: Ford Probe GT 95 2.5 120kw Probz

PostitusPostitas Probz » 06 Nov 2016, 18:02

Injection kirjutas:Väga nummi :thumbup: .


Tänud :wave:

Pole kaua postinud, eelmine nädal ÜV puhtalt läbitud :thumbup: summuti pisut vali ainult, soovituslik oleks vaiksemaks muuta. Palgapäeval tahaks resonaatori vahele panna, kuigi ruumi pole seal all väga.

Vahepeal uued küünlad + küünlajuhtmed, saaks nüüd süütepooli ja jagaja kaane ka ära vahetada oleks timm.
Pilt

Tellisin kelladele ja viledele plasma taustad, kõik näidikud peale spido suutsin nahka keerata nõelta eemaldamisega :D peale palgapäeva uue kellaploki otsingul.
Pilt

Just hetk tagasi tulin garaažist ja tegin salongi puhuri korda, juba peale auto ostu oli vastik kõrin sees aga üldse polnud tahtmist lahti kakkuda seda, kuni nüüd talvel külm on ja normaalselt sooja tahaks saada autos :D
Pilt

Aru ma ei saa miks ei võiks nad filtrit kasutada seal nagu volkaritel ja muudel autodel :D
Kasutaja avatar
Probz
 
Postitusi: 25
Liitunud: 10 Aug 2016, 19:29

1995 Ford Probe

Re: Ford Probe GT 95 2.5 120kw Probz

PostitusPostitas Probz » 14 Nov 2016, 16:24

Sain uued pastlad alla, lamellid.
Pilt

Manzo kollektor, 2.5 torustik ja katt, magnaflow lõpupütt.
https://youtu.be/lII9-xWjnWY
Kasutaja avatar
Probz
 
Postitusi: 25
Liitunud: 10 Aug 2016, 19:29

1995 Ford Probe

Re: Ford Probe GT 95 2.5 120kw Probz

PostitusPostitas Mel » 15 Nov 2016, 01:18

Nuu kuda selle 2 ruutcm auguga lood või pole veel tegelenud?
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Ford Probe GT 95 2.5 120kw Probz

PostitusPostitas Probz » 15 Nov 2016, 22:34

Mel kirjutas:Nuu kuda selle 2 ruutcm auguga lood või pole veel tegelenud?


Ega ta ilus ei ole :D pole tegelenud aga pilti olen teinud :clap:

Pilt

Teisel pool on asi hullem.

Pilt

Tahad ära teha minu eest? :angel:
Kasutaja avatar
Probz
 
Postitusi: 25
Liitunud: 10 Aug 2016, 19:29

1995 Ford Probe

Re: Ford Probe GT 95 2.5 120kw Probz

PostitusPostitas tomkulibin » 16 Nov 2016, 00:19

Paistab vaid"jäämäe" veepealne osa, reaalsus on tunduvalt hullem :silent:
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Ford Probe GT 95 2.5 120kw Probz

PostitusPostitas Mel » 16 Nov 2016, 02:30

Ega see jh niiväga nummi polegi,sealt võib misiganes avastada :think: Õline kalts prundiks sisse lükata,vbl.paneb edasi ussitamise kinni mingiks ajaks ja ei pääse soolavesi ligi,see kobrutav osa see enmv kõik pehme,näpuga võib lükata ava suuremaks
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Ford Probe GT 95 2.5 120kw Probz

PostitusPostitas ivoK » 18 Nov 2016, 21:27

Minu oma igaltpoolt kenasti mastiksi all ja sellepärast ma temaga talvel ei sõidagi, sest see sitt mis meil teedele lastakse, see keerab kõik asjad nii p...se
Kasutaja avatar
ivoK
 
Postitusi: 126
Liitunud: 21 Sept 2008, 21:32
Asukoht: Järvamaa<->Tallinn.

Re: Ford Probe GT 95 2.5 120kw Probz

PostitusPostitas Probz » 21 Dets 2016, 08:50

10k muretud kilomeetrit sai sõidetud, ainult kallasin ja tallasin :D Kõik eelnevad probleemid olid kadunud, õli ei võta tilkagi, salong läheb ülisoojaks, aga eile öösel, kõige ootamatul hetkel kui asjatoimetusi kõige rohkem andis midagi rihmade poolelt järgi. Tugev kolin ja ragin on sees, tundub et mõni rullik või veepump. Hetkel tööasjadega jube kiire ja pole aimugi kuna leidub aega, et asja uurima hakata.
Kasutaja avatar
Probz
 
Postitusi: 25
Liitunud: 10 Aug 2016, 19:29

1995 Ford Probe

Re: Ford Probe GT 95 2.5 120kw Probz

PostitusPostitas Kert » 21 Dets 2016, 09:26

Tavaliselt lendab väntvõlli rihmaratas(vulgist lahti).
Kert
 
Postitusi: 225
Liitunud: 26 Juun 2009, 19:17
Asukoht: Tallinn,Muuga

Re: Ford Probe GT 95 2.5 120kw Probz

PostitusPostitas Probz » 20 Mär 2017, 11:25

Pole pikka aega postitanud, viimane kord lendas geneka rihm ribadeks ja peksis igale poole, see seda kolinat tegi.
Vahepeal muretuid kilomeetreid igapäevaselt sõitnud, nüüd aga viimasel ajal vastik kolin sisse tulnud, kuidagi ei saa jälile mis seda teeb.
https://youtu.be/ipTPuVmF5p4

Täna käisin süüdet regullimas ja süüde oli 4 kraadi varasem kui peaks, sai paika timmitud aga kolina poolest midagi ei muutunud lihtsalt tühikäik läks madalamaks.
Eile vahetasin vändarulliku ja veepumba rihma, tundub et vända rullik natuke loperdab, sellepärast välja vahetasingi et loperdas aga uus teeb sama moodi, ehk on vänt tasakaalust väljas? Samas rihmad jooksevad ilusti sirgelt,

Kolin tundub tulevat tagumise ploki pealt, ehk on hammasrihm hamba üle visanud sealt? Ideid? Tahaks sellest kolinast lahti saada. Ilmselt tuleb mingi muu liikur soetada mõneks ajaks ja suveks jälle mootor laiali kakkuda. Nookurid tahaks ära vahetada ja nukkvõllide vedruseibid.
Kasutaja avatar
Probz
 
Postitusi: 25
Liitunud: 10 Aug 2016, 19:29

1995 Ford Probe

Järgmine

Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline