P0420 Cataclyst System Efficiency Below Threshold

P0420 Cataclyst System Efficiency Below Threshold

PostitusPostitas puulabidas » 29 Mai 2017, 08:06

Tere. :wave: Olen uus RX-8 omanik ja siin foorumi kasutaja. Pöörduks targemate poole küsimusega, et kuidas edasi toimida sellise veateatega? Mul on olemas üle wifi loetav OBD2 veakoodi lugeja, millega saan selle veakoodi kustutada, aga see tuleb suhteliselt kiiresti tagasi. Kas nõnda käitudes võin midagi veel untsu keerata? Eile õhtul autot tankima kihutades tundus nagu justkui kõrgetel pööretel on kiirendus katkendlik. See võib olla sellest veast tingitud?
Kuna ma ei ole selline inimene, kes kasutab sõidumasinat seni, kuni ta liigub, siis teadjamehed palun aidake.

Jaanus
puulabidas
 
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Mai 2017, 12:56

Re: P0420 Cataclyst System Efficiency Below Threshold

PostitusPostitas maaks » 29 Mai 2017, 10:26

See veateade viitab katalüsaatori veale, ehk siis kat ei suuda kõike peale tulevat "ära põletada". Nüüd peaks edasi otsima, kas tuleb liiga palju peale (siis peaks esimene lambda karjuma!?) või ongi kat surnud või on tagumine lambda "vigane". RX8-l ikka on 2 lambdat?
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: P0420 Cataclyst System Efficiency Below Threshold

PostitusPostitas ndrk » 29 Mai 2017, 14:32

tagumine lamda peab olema sest see tuvastabki "katalüsaatori tomimise"

Põhimõtteliselt on vastus öeldud. Viga on kas esimeses lamdas (vähem tõenäoline), katalüsaatoris või tagumises lamdas mis kontrollib katalüsaatorit.
ndrk
 
Postitusi: 105
Liitunud: 10 Juun 2014, 13:50

Re: P0420 Cataclyst System Efficiency Below Threshold

PostitusPostitas puulabidas » 30 Mai 2017, 08:18

Suur tänu vastamast. Masin käis suht hiljuti (aprillis) ülevaatusel, seal peaks vast ikka mainitama, et lambda anduri näitajad on piiripeal või et asi on minemas. Endal selline kogemus vähemalt ühe teise vana autoga. Katalüsaatori töövõime vähenemisega peaks ju heitgaasid üle normi olema, või kuidas. Ma vaatasin kiirelt väljamaa foorumistest sama probleemi kohta ning seal on öeldud, et asi võib olla veel lisaks süütes (küünlad, süütepoolid) või isegi mõnes anduris(hapniku või midagi) :eh:
Kuidas asjale nüüd läheneda? Tuleks vähe täpsem diagnoos kuskil teha, et selgust saada?
puulabidas
 
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Mai 2017, 12:56

Re: P0420 Cataclyst System Efficiency Below Threshold

PostitusPostitas puulabidas » 14 Juun 2017, 15:59

Ise küsin, ise vastan. Sai siis täna käidud diagnostikas ja ainukene viga, mida näitas oli seesama veakood. Kõik muu oli roheline ehk korras. Seega vist tuleb uus kat soetada. Kellelgil soovitusi, kust osta? Autodoc´ist ei taha midagi kuulda, aga kellelgil autovaruosadonline kohta kogemusi?
puulabidas
 
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Mai 2017, 12:56

Re: P0420 Cataclyst System Efficiency Below Threshold

PostitusPostitas maaks » 15 Juun 2017, 10:42

Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn


Mine RX7/RX8

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline