Mazda 6 õõtshoobade tolmukatted

Mazda 6 õõtshoobade tolmukatted

PostitusPostitas Birgit » 13 Juun 2017, 09:42

Käisin märtsis autoeksperdis oma autot kontrollimas ja selle käigus selgus, et esimestel õõtshoobadel pole enam tolmukatteid, koheselt tehti ka hinnapakkumine nende vahetamiseks, aga kuna see oli ca. 340€ siis ütlesin, et kaalun seda asja veel. Samuti kinnitasid nad omalt poolt, et autoga sõita võib aga kindlasti soovitavad nad ikkagi lähiajal seda asja ettevõtta. Olgu veel öeldud, et igapäevaselt ma autot ei kasuta, hetkel sõidan nädalas nii 30km.

Aga, mis mind imestama pani oli see, et selleks, et esimeste õõtshoobade tolmukatted välja vahetada, tuleb lisaks välja vahetada nii esimesed kui ka tagumised õõtshoovad. Kas see tundub asjakohane?

Seega paluks selle kohta natuke infot. Fakt on see, et ise ma õõtshoobasid vahetama ei hakka, kuigi siit foorumist lugedes, tundub see üsna tehtav olevat :)

Kui suverehvid alla panin, siis juhitavus on kehvemaks muutunud, auto krigiseb kui auklikel Tallinna teedel sõidan ja kui asfalt on rööpas, siis kisub rool ka veidi. See pidigi nende tolmukattete puudumise tagajärg olema, kuna igasuguna jama satub öötshoobade vahele ning need pididgi jäigemaks jääma. Tahaks selle asja siiski korda saada, kuna tahaks ikkagi ju autoga normaalselt ja ohutult sõita.

Tegemist siis 2007 a. sedaan kerega Mazda 6'ga.
Birgit
 
Postitusi: 3
Liitunud: 13 Juun 2017, 09:21

Re: Mazda 6 õõtshoobade tolmukatted

PostitusPostitas maaks » 13 Juun 2017, 13:51

Mina näiteks ei teadnudki, et õõtshoobadel on tolmukatted, enda autol selliseid asju küll näinud ei ole küljes :wink:
Kas nad näitasid sulle kah neid detaile mida nad vahetada plaanisid?
Pilt
EDIT: Äkki mõldi ikkagi šarniiride tolmukatteid, neid võib küll juhtuda, et saab vahetada koos õõtshoovaga ainult (siis detail nr. 34310/34310Z=alumised vasak/parem ja 34211/34211Z=ülemised vask/parem)
EDIT2: Taga küll ühtegi tolmukattega asja õõtshoova juures ei tuvastanud, äkki ikkagi mõeldi esimisei ülemisi/alumisi aga mitte esimesi ja tagumisi?
Pilt
Viimati muutis maaks, 13 Juun 2017, 14:18, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 õõtshoobade tolmukatted

PostitusPostitas esmo » 13 Juun 2017, 14:52

Kui jutt käib zarniiri tolmukaitsetest siis neid müüakse eraldi ka. Vahetus pole just väga lihtne aga kindlasti mitte 340€ väärt töö. Mazda originaal kood on GJ6A-34-541A.
See on esimese zarniiri tolmukaitse, kas tagumine on sama, seda ma ei oska öelda, aga arvan et on sama.
Kasutaja avatar
esmo
 
Postitusi: 138
Liitunud: 28 Juul 2008, 18:03
Asukoht: Rootsi & Hiiumaa

2007 Mazda 5

Re: Mazda 6 õõtshoobade tolmukatted

PostitusPostitas Birgit » 14 Juun 2017, 10:25

Tänud senise tagasiside eest.

Ise pigem kahtlustasin ka šarniiride tolmukatteid, sest tehnik veel rääkis, et see krigin, mida kuulen aukudest aeglase kiirusega läbisõitmisel on arvatavasti sellega seotud kuna sinna läheb igast jama vahele ja kuna tegemist on liikuva detailiga aga segadusse ajas, et diagnostikalehel oli õõtshoobade tolmukattd kirjas.

Olgu öeldud, et see krigisemine algas juba eelmine suvi, kahtlustati ka rattalaagerid, amorte jne. aga kõik oli korras ja ülevaatuselt sain 2016 a. lõpus ka kenasti läbi.

Aga tahaks lasta üle kontrollida ja korda teha. On kellelgi hea soovitus varuks, kuhu selle murega Tallinnas pöörduda?

Mazdaabi kohta olen nii ja naa kommentaar kuulnud, mingis eelmise aasta postituses soovitati ka Mustjõe tn asuvat Autoasi.

Olen ise muidu Tallinnast väljas teda hooldamas käinud aga hetkel väga maanteel sõita pole tahtnud, sest kardan, et mida rohkem sõidan, seda rohkem see muid detaile seal kandis kahjustab/paigast nihutab vms.
Birgit
 
Postitusi: 3
Liitunud: 13 Juun 2017, 09:21

Re: Mazda 6 õõtshoobade tolmukatted

PostitusPostitas Mel » 14 Juun 2017, 13:25

Mul küll puudub kogemus rem töökodadega seda teletorni läheduses olevat mazdaabi justkui kiidetakse. Seal vist paar klubilist ka ametis. Üle.v.vbl oleks kõikse kindlam saada asjakohast infot et kui lasta kontrollida aint neid konkreetseid kohti . See mudugi vähe imelik et ülv miskit ei mainitud :wtf:
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda 6 õõtshoobade tolmukatted

PostitusPostitas psyaddict » 14 Juun 2017, 15:05

kui ma üldse midagi teha olen lasnud siis mazda abis mustamäel, siiamaani on kõik tip-top olnud
RX-7 Turbo II 1989
626 GW
323 BG
Luce 1500 1969
B2200
Wankel mootorite remont TEL: 55518288
Kasutaja avatar
psyaddict
 
Postitusi: 709
Liitunud: 17 Okt 2012, 15:50
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 õõtshoobade tolmukatted

PostitusPostitas Kert » 14 Juun 2017, 22:14

Teema aluseks on esisilla alumised õõtshoovad 2x sirged + 2x kõverad.Õõtshoobade otstes on kuulliigendid(sarniirid),need omakorda kaitstud tolmukatetega.Juhul,kui need on-olid katki siis jah kõik mis teedel leidub vesi,sodi,pläga,keemia,lumi,liiv on arvatavasti lihtsamini leidnud oma tee neisse liigenditesse. Arvatavasti pakuti teile 4 õõtshoova vahetust.
Kert
 
Postitusi: 225
Liitunud: 26 Juun 2009, 19:17
Asukoht: Tallinn,Muuga

Re: Mazda 6 õõtshoobade tolmukatted

PostitusPostitas maaks » 15 Juun 2017, 10:25

esmo kirjutas:Kui jutt käib zarniiri tolmukaitsetest siis neid müüakse eraldi ka. Vahetus pole just väga lihtne aga kindlasti mitte 340€ väärt töö. Mazda originaal kood on GJ6A-34-541A.
See on esimese zarniiri tolmukaitse, kas tagumine on sama, seda ma ei oska öelda, aga arvan et on sama.

Taga ei ole mingit šarniiri! See, kes endale tagumise šarniiri on müüa lasknud, on tünni kauba peale saanud :lol:
Sinu toodud kood on 2005a mudeli (GG) oma, küsija ei ole täpsustanud kumb auto tal on, kas GG või GH, 2007 on piiripeal :?
Sildade vedrustus on neil erinev! (pildil siis GG)
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 õõtshoobade tolmukatted

PostitusPostitas Birgit » 15 Juun 2017, 10:55

maaks kirjutas:
esmo kirjutas:Sinu toodud kood on 2005a mudeli (GG) oma, küsija ei ole täpsustanud kumb auto tal on, kas GG või GH, 2007 on piiripeal :?
Sildade vedrustus on neil erinev! (pildil siis GG)


Vabandust, mul ikka GG.

Kert kirjutas: Teema aluseks on esisilla alumised õõtshoovad 2x sirged + 2x kõverad.Õõtshoobade otstes on kuulliigendid(sarniirid),need omakorda kaitstud tolmukatetega.Juhul,kui need on-olid katki siis jah kõik mis teedel leidub vesi,sodi,pläga,keemia,lumi,liiv on arvatavasti lihtsamini leidnud oma tee neisse liigenditesse. Arvatavasti pakuti teile 4 õõtshoova vahetust.


Tundub küll jah, lihtsalt pakkumisel olid nad esimene/tagumine, mitte ülemine/alimine pannud.

Aga eks küsin Mazdaabist hinnapakkumise ja vaatab, mis edasi saab.
Birgit
 
Postitusi: 3
Liitunud: 13 Juun 2017, 09:21

Re: Mazda 6 õõtshoobade tolmukatted

PostitusPostitas esmo » 15 Juun 2017, 20:05

maaks kirjutas:
esmo kirjutas:Kui jutt käib zarniiri tolmukaitsetest siis neid müüakse eraldi ka. Vahetus pole just väga lihtne aga kindlasti mitte 340€ väärt töö. Mazda originaal kood on GJ6A-34-541A.
See on esimese zarniiri tolmukaitse, kas tagumine on sama, seda ma ei oska öelda, aga arvan et on sama.

Taga ei ole mingit šarniiri! See, kes endale tagumise šarniiri on müüa lasknud, on tünni kauba peale saanud :lol:
Sinu toodud kood on 2005a mudeli (GG) oma, küsija ei ole täpsustanud kumb auto tal on, kas GG või GH, 2007 on piiripeal :?
Pidasin silmas esisillas olevat esimest ja tagumist šarniiri/ höötshooba.
Kasutaja avatar
esmo
 
Postitusi: 138
Liitunud: 28 Juul 2008, 18:03
Asukoht: Rootsi & Hiiumaa

2007 Mazda 5

Re: Mazda 6 õõtshoobade tolmukatted

PostitusPostitas maaks » 16 Juun 2017, 09:10

esmo kirjutas:
maaks kirjutas:
esmo kirjutas:Kui jutt käib zarniiri tolmukaitsetest siis neid müüakse eraldi ka. Vahetus pole just väga lihtne aga kindlasti mitte 340€ väärt töö. Mazda originaal kood on GJ6A-34-541A.
See on esimese zarniiri tolmukaitse, kas tagumine on sama, seda ma ei oska öelda, aga arvan et on sama.

Taga ei ole mingit šarniiri! See, kes endale tagumise šarniiri on müüa lasknud, on tünni kauba peale saanud :lol:
Sinu toodud kood on 2005a mudeli (GG) oma, küsija ei ole täpsustanud kumb auto tal on, kas GG või GH, 2007 on piiripeal :?
Pidasin silmas esisillas olevat esimest ja tagumist šarniiri/ höötshooba.

Nüüd siis selgus majas :-)
Ma ise vahetaks enda autol ainult tolmukatted. Šarniir on paigaldatud sellel "tagurpidi" ja sodi vägapalju sisse ei peaks "sadenema". Ise tehes on muidugi see eelis, et lahti võttes saab täpse ülevaate, mis seisus asi on.
Kummiluttide koodid on: GJ6A34541/GJ6A34541A ja GJ6A34551/GJ6A34551A (ma ei tea mis vahe on A-ga ja ilma, kataloog näitab 2-e võimalikku)
ladu24.ee annab tk hinnaks eespoolsel 9€ ja tagapoolsel 11€ (Febest toodang)
https://www.ladu24.ee/varuosad/0/,,0,1, ... end-febest
https://www.ladu24.ee/varuosad/0/,,0,1, ... end-febest
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn


Mine 626/MX-6/Xedos-6/6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist