Mazda 6 viiekäigulise automaadi probleemid

Mazda 6 viiekäigulise automaadi probleemid

PostitusPostitas mihkel » 19 Juun 2017, 18:14

Tervitus!

Mazdade kohalt päris hele leht ütleks alustuseks kohe ära :wink:

Probleemi allikaks sõbra 6, 2007a, 108kw bensukas. Jõudu viib ratasteni 5 käiguline automaat kast. Ühel päeval otsustas aga jahutusvedelik seguneda kasti õliga ja nii see kast loojakarja saigi. Vahetati radikas, kasti õli ning hiljem tegin ise ka dünaamilise õlivahetuse kastile korrektse õliga (nüüd enam täpselt kahjuks ei mäletagi marki, kuid oli õige spetsiga vastavalt õlivardale ning manuaalile). Mõned nädalad sõitis kenasti ja siis enam mitte üldse nii hästi. Õlipump iniseb ja käigud rakenduvad kahtlaselt ning vedu pole pidev.

Kasti remont on ebaotstarbekas, autot omatud liiga vähe, et julgeks nii palju investeerida (võibolla minu enda kiiks). Kasti vahetusega saaks ise kenasti hakkama, kuid probleemiks Mazdade kastide markeeringu mõistmine. Nii palju olen aru saanud, et esimesed mudelid siiski neljakäigulised ning viimased viiesed.

Mille järgi kasti otsida? Mis on korrektne markeering? Suure tõenäosusega võiks ju ka mõni teine kast peale konkreetse aasta, mudeli ning mootori sinna sobida? Järgmise generatsiooni oma ehk sama?

Kasti hinnad jäävad muidu 800€ kanti, laiem otsingu profiil suurendaks ehk valikuvõimalust.

Tänades!
mihkel
 
Postitusi: 1
Liitunud: 19 Juun 2017, 18:01

Mine 626/MX-6/Xedos-6/6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline