Varajased naastrehvi entusiastid

Siin rääkida teemadel mis teiste teemade alla ei mahu

Varajased naastrehvi entusiastid

PostitusPostitas Mel » 19 Okt 2017, 13:10

Ahoi.
Kui spekuleeriks,et on justkui teada juba kruditakse auto alla naaste. On see mõistlik liig vara jne.
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Varajased naastrehvi entusiastid

PostitusPostitas psyaddict » 19 Okt 2017, 14:46

mina ei paneks :D ja üldse naastrehvid on sellepärast, et niisama sain need.
RX-7 Turbo II 1989
626 GW
323 BG
Luce 1500 1969
B2200
Wankel mootorite remont TEL: 55518288
Kasutaja avatar
psyaddict
 
Postitusi: 709
Liitunud: 17 Okt 2012, 15:50
Asukoht: Tallinn

Re: Varajased naastrehvi entusiastid

PostitusPostitas kipu33 » 19 Okt 2017, 15:43

Naastud lähevad alla küll. Aga nu praegu kindlasti vara veel, kuna pole veel öökülmasidki.
Kulutad naastud niisama ära :D
"If you can't get someone out of your head, then maybe it`s supposed to be there."
Kasutaja avatar
kipu33
 
Postitusi: 277
Liitunud: 03 Nov 2010, 23:19
Asukoht: Pärnumaa/ Tallinn

Re: Varajased naastrehvi entusiastid

PostitusPostitas justin.keiss » 19 Okt 2017, 19:37

Naastud velgedel ootamas ja kui mõni öö peaks lund või jääd tulema, viskan kasvõi hommikul alla.
Kasutaja avatar
justin.keiss
 
Postitusi: 266
Liitunud: 07 Mär 2015, 02:26

Re: Varajased naastrehvi entusiastid

PostitusPostitas kulles » 19 Okt 2017, 19:50

Esimese lumega ei tasu üldse ehmatada, minna tund aega hiljem välja ja saab kuu aega pikendust.
ex-2008 Mazda 6 GT 2.3 GY
kulles
 
Postitusi: 133
Liitunud: 22 Mär 2012, 22:48
Asukoht: Tallinn

Re: Varajased naastrehvi entusiastid

PostitusPostitas lines » 20 Veebr 2022, 14:34

Tere

Eesti kliimas oleks parim lahendus 3 komplekti rehve. Suverehv, sügisel paned alla lamelli ja siis kui detsembris kui päris talv kohal siis paned alla naelad.

Rahaliselt see kindlasti otstarbekas ei ole.

Lines
Kasutaja avatar
lines
 
Postitusi: 1559
Liitunud: 07 Veebr 2005, 11:36
Asukoht: Tallinn

Re: Varajased naastrehvi entusiastid

PostitusPostitas eksole » 20 Veebr 2022, 22:37

lines kirjutas:Tere

Eesti kliimas oleks parim lahendus 3 komplekti rehve. Suverehv, sügisel paned alla lamelli ja siis kui detsembris kui päris talv kohal siis paned alla naelad.

Rahaliselt see kindlasti otstarbekas ei ole.

Lines


No mida nende naeltega peale hakata, kui just karulaanes ei ela
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Varajased naastrehvi entusiastid

PostitusPostitas maaks » 21 Veebr 2022, 09:58

Ma elan Nõmmel, töökoht Muuga sadamas ja minu valik on jätkuvalt naastud. Sellel talvel vähemalt 2x "päästnud" olukorra + kindlasti on olnud ka paar sellist olukorda, kus roolis olles pole märganud, et naast tööd teeb.
Ei ütle, et lamelliga ei saa (kuidagi)sõita, aga ma ei näe miks (keegi)peaks tahtma proovima.
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Varajased naastrehvi entusiastid

PostitusPostitas justin.keiss » 21 Veebr 2022, 23:25

Elan maal, see talv sõitnud igapäevaselt tagaveolise autoga lamellidel, protid ka veel. Ei meeldi naelad asfaldil ja valisin seekord lamellid.
See vaidlus pole küünlaid väärt, igaüks valib endale sobivad. :wave:
Kasutaja avatar
justin.keiss
 
Postitusi: 266
Liitunud: 07 Mär 2015, 02:26

Re: Varajased naastrehvi entusiastid

PostitusPostitas Mario » 21 Veebr 2022, 23:57

just.

lamell on hetkeseisuga igast asendist parem, kui naelrehv. Kahjuks lamelli hea omadus läheb esimese talvega ära. Seda on ka korduvalt tõestatud testides ja ega paljuski on kinni sõiduharjumustes.
Nael tõstab rehvi maast üles ja reaalselt ainus koht, kus temast kasu ongi, on kiilasjää. Odavamate rehvide mustritüüp on aga paraku selline, et ei viska sodi vahelt minema ja see kultuurikiht jäätub massiks ning nullib naela head omadused ära. Mina olen linnainimene juba pikki aastaid, ämma juurde saan mööda asfalti igast suunast ja põhimaanteed on päris ilusad. Pigem soovitaks osta neliveoline auto, tekib vähem üllatusi. Ei osanud ise ka kunagi sellest midagi arvata aga nüüd paar aastat 3 tonnise kolakaga koos elatud ja kõik rõõmud ja mured ja lumehanged läbi kahlatud. Tõsi, olen viletsam vend, sõidan Soome inseneride poolt Hiinas toodetud rehviga ja ei ütle mitte ühtegi halba sõna. Linnas on see soolalume sopp piisavalt raskesti läbitav, et naelrehvi mees jääbki koha peale kerima, sest jää ei lahku rehvilt... Aga sõiduoskused on teine oluline faktor ja siin ei saagi kellelegi vastu vaielda. Kõigi arvamus on õige. Avastasin, et mulle on juhiluba antud aastal 2002 ja ei saa ka öelda, et olen kõike näinud ja teinud aga nende 20 aasta jooksul alles sellel talvel kogesin esimest korda olukorda, kus ma ei saanud rooli taga reisijana mitte midagi teha aga õnnelik lõpp, nelivedu tõi mülkast välja ja suurem kahju jäi olemata.
Niiet vastavalt rahakotile tuleb teha vastav valik - ehk siis ka halvematest on võimalik saada päris head variandid aga pead enne ära harjuma nendega. Ka Hiina rehvid on muutunud päris ahvatlevaks, siiski GT Radiali kohta oskan vaid sõimusõnu öelda - talverehv on nagu suverehv ja suverehv on suisa plastmassist.
Lihtsalt, et naelrehviga sõitmisel iga läbitud 100km toodab 10L ämbritäie tolmu. Tartu-Tallinn-Tartu ja 4 ämbrit olemas. Ja siis ei maksa imestada, et teed on soonilised ja autod hallikarva. :P
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Varajased naastrehvi entusiastid

PostitusPostitas tomkulibin » 22 Veebr 2022, 08:47

Tere üle tüki aja-Mario, "kadund laps" välja ilmunud. Mitu aastat foorumist eemal olid?
Üle 40 aasta rooli keeranud,igasugu olukordi vast olnud. Viimased u 20aastat päälinnas, enamasti kõrvaltänavatel. See talv esimest korda lamellidaga ja ainiti ka esimest korda kraavis((kaldus teel, ristmikul, vee all jää, kiirus u 5-10km/h)- järeldus minu jaoks - ei lamellidele. Lapsed linnast eemal, argipäevaselt maantee ja linna vahet- tunnistavad ka vaid naelu...
Kasutatavate teede olukord sunnib valikuid tegema ja igaühel on õigus oma arvamusele...
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Varajased naastrehvi entusiastid

PostitusPostitas Mel » 22 Veebr 2022, 11:42

Noovot siis,eks see sõiduoskus ongi märk sõna,omalgi hulka aastaid staazi ja kraavis oldud ja need korrad ongi lamelliga.Või ss vene ja krooni algus aeg,kui suurt midagi asjalikku ei liikunud.Elangi karup...s kus teid ei soolatata,eks sahkavad ka kuidas tuju jne.mingi 25 km tuleb läbida igas suunas jääteed enne kui hakkab asfalt paistma mõnest kohast.Vahest on tunne,et võiks lausa piigid olla,just kergest kallakust üles saamisega.Seda kohe naljakas vaadata,kui mu oma õuel,kus ongi kerge kallak ja ei saada üles lamelliga,eriti veel kui värske lumi jääle kukkunud.Nelik see liigub vist leenini peadega ka igalt poolt üles alla ja vahetpole kes roolitaga 8)
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Varajased naastrehvi entusiastid

PostitusPostitas Mario » 22 Veebr 2022, 18:51

tomkulibin kirjutas:Tere üle tüki aja-Mario, "kadund laps" välja ilmunud. Mitu aastat foorumist eemal olid?
Üle 40 aasta rooli keeranud,igasugu olukordi vast olnud. Viimased u 20aastat päälinnas, enamasti kõrvaltänavatel. See talv esimest korda lamellidaga ja ainiti ka esimest korda kraavis((kaldus teel, ristmikul, vee all jää, kiirus u 5-10km/h)- järeldus minu jaoks - ei lamellidele. Lapsed linnast eemal, argipäevaselt maantee ja linna vahet- tunnistavad ka vaid naelu...
Kasutatavate teede olukord sunnib valikuid tegema ja igaühel on õigus oma arvamusele...

vaikusehetk on vist pikalt jah, muidu ikka aegajalt käisin lugemaski.. :wave:

Nagu öeldud - siis testivõitja ei pruugi ka sind tee peal hoida. Loeb kogemus ja kogemus ja... kogemust vist mainisin juba? Seetõttu ei saagi kedagi halvustada tema eelistuste pärast.

Nagu ühes teises teemas natuke mainisin, siis tehniku töö pidin kahjuks jätma.. nüüd olen seotud ühe suurema rehvifirmaga ja märtsis viib üks rehvitootja meid ka ringrajale koolitama.. rohkemat ei tea isegi, aga küllap see äge saab olema. See, muidugi ei tähenda, et ma nüüd kõvasti midagi promoks. Olles ise praktilisema meelega, et rehv kulub ühtemoodi, siis ma eelistan odavamat hinnaklassi, kuid ka nendest üritan siiski parema valida.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Varajased naastrehvi entusiastid

PostitusPostitas Haljazme » 25 Veebr 2022, 22:17

Ähh, õige rehv on suure klotsiga mudarehv, kõik teised kõlbavad vaid jaanilõkkesse :D
Alles täna sikutasin ühe maa alla kaevunud mazdarati välja ....
Kui teil pole midagi tarka teha, siis palun ärge tehke seda siin ! Tel:51717-null-seitse
Kasutaja avatar
Haljazme
 
Postitusi: 627
Liitunud: 09 Sept 2007, 21:09
Asukoht: Aakre - Valgamaa (tööpäeviti - Elva)

2000 Mazda 626

Re: Varajased naastrehvi entusiastid

PostitusPostitas tomkulibin » 01 Mär 2022, 23:25

Haljazme kirjutas:...Alles täna sikutasin ühe maa alla kaevunud mazdarati välja ....
Ja kui sa ise kinni jääd, kessugune asi sinu jeebu välja sikutab?
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Varajased naastrehvi entusiastid

PostitusPostitas Mel » 03 Mär 2022, 19:06

tomkulibin kirjutas:
Haljazme kirjutas:...Alles täna sikutasin ühe maa alla kaevunud mazdarati välja ....
Ja kui sa ise kinni jääd, kessugune asi sinu jeebu välja sikutab?


Kuulge kodanikud,kuda seesamune olu x kattub teema pealkirjaga.Ju tal pole nii äge jeep,et tuleb minna traka järgi :silent:
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa


Mine Vaba teema

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

cron