Mazda 6 GH 2009 Tühikäik ja "uksed lahti" märge armatuuril

Mazda 6 GH 2009 Tühikäik ja "uksed lahti" märge armatuuril

PostitusPostitas Mazda609 » 11 Dets 2023, 22:02

Tere!

Mul on kaks probleemi mille puhul sooviks saada nõu.

1. "uksed lahti" märge: Peale auto toomis sooja garaaži ja ukselukkude ja hingede määrimist hakkas armatuuris põlema märge "uksed lahti". Algul olin et savi ehk peale paari uksega kinni lahti tegemist läheb märge ära aga ei läinud. Kuna armatuuril täpselt ei näidanud ka mis uks lahti siis võtsin diagnostika seadme nimega "autel" et kontrollida. Diagnostika seadmega vaadates BCM plokki sain vaadata livedatat kus näitas mis uks lahti ja milline kinni, veidral kombel ta ei näidanud seal kahte tagumist ust. Vaatasin ka BMC ploki veakoode ja näitas V.T ust. vahetasin ära ukseluku kasutatud vastu aga viga on ikka sees. Uksed kõik liiguvad toimivad ja lähevad kukku ka kui aku - klemm maha võtta, kuna auto ei lase kesklukust ega võtmest panna uksi lukku kui "uks lahti" ja salongi tuled jäävad ka põlema. Kust võiks viga edasi otsida? Ma ei tahaks uskuda ,et viga on juhtmestikus aga kes seda teab.

2. Tühikäik: Hommikul käima pannes külmalt töötab auto tavapäraselt ehk normaalselt. Peale väikest sõitu peatudes kui mootori temp on natuke tõusnud (siuke 40-50 +kraadi) hakkavad mul pöörded kõikuma. Algul seisma jäädes kõiguvad päris korralikult 600-900 paar sekundit vahel nii, et esituled vilguvad ja siis normaliseerub. Veidraks teeb asja see, et kui ma vajutan pöörete kõikumise ajal gaasi siuke 1500rpmi-ni siis kõiguvad pöörded ka seal. Kui auto saab töösoojaks siis pöörete kõikumine on väiksem või pole üldse aga auto töötab ebaühtlaselt/vibreerib. Sooviks saada nõu.
Asjad mida olen teinud juba:
*uued süüteküünlad
*puhastasin MAF sensori koos drosseliga ära
Mazda609
 
Postitusi: 5
Liitunud: 13 Juul 2023, 13:55

Re: Mazda 6 GH 2009 Tühikäik ja "uksed lahti" märge armatuur

PostitusPostitas Mazda609 » 11 Dets 2023, 22:03

Unustasin kirjutada auto andmed: Mazda 6 GH 2009 2.0 bensiin/lpg manuaal universaal.
Mazda609
 
Postitusi: 5
Liitunud: 13 Juul 2023, 13:55

Re: Mazda 6 GH 2009 Tühikäik ja "uksed lahti" märge armatuur

PostitusPostitas maaks » 12 Dets 2023, 12:25

Uks kinni/ lahti (ei tohi segi ajada lukus/ lahti!) on eraldi lüliti ja mitte ukse luku osa. Sul ilmselt üks lüli või siis lülitisse minev kaabel katki.
Otsi sellist asja:
Pilt
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 537
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 GH 2009 Tühikäik ja "uksed lahti" märge armatuur

PostitusPostitas Mazda609 » 12 Dets 2023, 21:02

Oled sa kindel, et sa GG ja GH segamini ei aja? Minu teada on GH generatsioonil ukse kinni ja lahti asendiandur ukseluku sees.
Mazda609
 
Postitusi: 5
Liitunud: 13 Juul 2023, 13:55

Re: Mazda 6 GH 2009 Tühikäik ja "uksed lahti" märge armatuur

PostitusPostitas maaks » 13 Dets 2023, 09:41

Pildi leidsin internetist otsinguga.
https://www.motor-doctor.co.uk/door-con ... zda/6/6-gh
Visuaalne vaatlus aitab selgusele jõuda - ukseava ei ole väga suur pind, kust lülitit otsida :)
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 537
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 GH 2009 Tühikäik ja "uksed lahti" märge armatuur

PostitusPostitas Mazda609 » 13 Dets 2023, 21:29

Sain asja korda, viisin auto Mazdaabisse probleemiga. Tegu oli siis minu enda tekitatud veaga. Nimelt uksi määrides avastasin, et mul V.T ukselukul üks kruvi puudu ja panin sinna sobiva keermega kruvi asemel mis oli originaalist healjuhul 2mm pikem ja kuna ta oli veidi pikem ei liikunud üks ukselukus olev hoob oma asendisse ja näitaski uksi lahti. Kuna ma vahetasin P.T ukses ka ühe roostes kruvi selle samuse pikema vastu siis tekkis sinna ka viga. Nii, et tegelikult tekkis mõlemas ukses "uksed lahti" viga. Peale õigete kruvidega asendamis kadus viga koheselt ära ja kõik töötas laitmatult. Järeldus, et uue ukseluku ostmine oli ebavajalik ja veidi pikemad kruvid tekitasid probleemi. :lol: :lol:
Mazda609
 
Postitusi: 5
Liitunud: 13 Juul 2023, 13:55


Mine 626/MX-6/Xedos-6/6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron