Mutter lahti alusraami küljes

Mutter lahti alusraami küljes

PostitusPostitas mazdaonu8 » 02 Juun 2024, 02:45

Tere

Palun andke nõu kuidas lahendust leida...Nimelt olin just esisilla stabika pukse vahetamas kui juhipoolse puksi klambrit lahti keerates käis pliks ja mutter mis alusraami sees on tuli oma kinnitusest lahti.Olin juba teiselt poolt ära vahetanud ja juhipoolsel klambril ka juba pool polti lahti keeranud kui tuli mutter lahti.Nüüd ei saa klambrit ei kinni ega lahti kuna polt lihtsalt keerleb ringi.Enne avamist kuumutasin ja leotasin õliga aga ikkagi...raami all nii väike ava
(U 10mm)et sealt ei pääse ka ligi padruniga.
Mis variandid oleks selle poldi avamiseks

Pilt
mazdaonu8

Re: Mutter lahti alusraami küljes

PostitusPostitas tomkulibin » 02 Juun 2024, 08:49

Tavaliselt lahendatakse sarnaseid probleeme keevituse ja/või ketaslõikaja/tiigersaega...
Kasutaja avatar
tomkulibin

PostitusPostitas Mel » 02 Juun 2024, 10:17

tomkulibin kirjutas:Tavaliselt lahendatakse sarnaseid probleeme keevituse ja/või ketaslõikaja/tiigersaega...

Njh ja nendega ongi üks krdi kepp kuubis,kuskilt ligi ei pääse ja välja nägemine peab ka jääma niiet midagi pole muudetud.Ja veel nii tungi otsas seda teostada,justkui sõja aeg,aga vb tulekski nii läheneda,sääskede ja parmudega tuleb ka võidelda :think: Mis siin ikka soovida,kõvat närvi ja head peale hakkamist.Kui poldi ka saab kätte ss asemele võiks vedada tõmbe muttri,mis mudugimõista pole võimalik
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel

PostitusPostitas Mario » 02 Juun 2024, 13:00

Oeh.. vanade autode rõõmud...
Mida mina olen teinud - kuna 2000-2010 japse satub mulle ka jätkuvalt, siis enamik probleeme on õõtsapoltide vastustega, nt Suzuki..
Kuna sa ei tea, mis suuruses see 4kant mutter seal all on, siis auk tuleb teha võimalikult lai, eeldame, kuni 17mm lehtvõti võiks sisse mahtuda.
Võta õõtshoob eest ja lõika võimalikult selle koha lähedale külgseina auk.
Esimese asjana muidugi veendu, et sul on keevitus käepärast võtta ja suurem hulk puure, freese, viile. Suzuki puhul olen ma teinud ümara ava ja pannud sobivas mõõdus kerepunni sinna auku ja mäkerdanud mastiksiga üle. Sinu puhul jääb see tuuning näha niivõi naa ja seepärast oleks hea kogu auk pärast kinni keevitada ja värvida, et ülevaatuseonu sulle võtmed ikka tagasi annaks.
Peast ei mäleta, kas seal all oli paks metall või mitte, äkki proovida ka otse alla auk teha, siis ei pea õõtsa eest rookima... No igatahes osav sell saab jagu.
Hyundai väikestel autodel on ka komme neid samu polte poolitada, siis ma olen leidnud, et oluliselt lihtsam on töid teostada, kui raam on autost eemaldatud...
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario

PostitusPostitas mazdaonu8 » 05 Juun 2024, 06:20

No nüüd siis asi korras.
Õnneks piisas sellest,et sai õõtshooba eest võttes piisavalt ligi mutrile ja mure lahendatud.
"See" kolks kadus nüüd ära aga mingitel hetkedel on ikka nagu mingi toksimine...ei teagi enam....
veermiku kontrollis ütles ülevaatuse onu,et õõtsad ja muud korras ja vaid need stabika puksid.Olen siis vahetanud nii esi kui tagasilla stabikavarda puksid ja ka esisilla kondid,mingid naksud ikka käivad.
Mis häält amordi tugilaagrid teevad kui ära väsivad?
mazdaonu8

PostitusPostitas tomkulibin » 05 Juun 2024, 08:52

mazdaonu8 kirjutas:...Mis häält amordi tugilaagrid teevad kui ära väsivad?

nagisevad ja/või kolksuvad sõltuvalt olukorrast...
Kasutaja avatar
tomkulibin

Mine Mazda 6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist