Mazda Xedos-6 elektriantenn

Kõik probleemid ja ideed mis seotud helitehnikaga postitada siia.

Mazda Xedos-6 elektriantenn

PostitusPostitas Hudson » 14 Nov 2006, 16:32

Tere

Tüdruk on värske Mazda xedos 6 ´97 omanik. Probleemiks on nimelt elektriline antenn, mis ei taha välja tulla. Proovisin kord näpitsatega välja tõmmata, siis läks sisse küll, kuid välja ikka ei tulnud. Nüüd jätsin üldse välja ning toite tagant ära, sest muidu ei raadio ei võta.
Käisin küsimas ka Vilojett-ist, seal pakuti välja vahetada sisemine osa ära. Hinnaks oli 1600.-
On kellelgi taolise probleemiga tegemist olnud? Keegi pakub või teab kust saada odavamalt kogu antenni? Lammutused?

Jään ootama 8)
Viimati muutis Hudson, 28 Sept 2008, 00:14, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Hudson
 
Postitusi: 48
Liitunud: 10 Nov 2006, 22:40

PostitusPostitas tomkulibin » 14 Nov 2006, 22:21

Originaalid on alati kallimad universaalidest. Uue universaali hind on u 500.-, müüakse ka "keldripoodides". Lammaris suht vähe liikuv vist ja kasutatute põhi viga- südamik, mis lükkab-tõmbab, on katki.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8362
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas kentaur » 14 Nov 2006, 22:33

Telli ebay'st.
Kasutaja avatar
kentaur
Administraator
 
Postitusi: 401
Liitunud: 02 Veebr 2005, 22:17
Asukoht: Tartu

1992 Mazda MX-6

PostitusPostitas tomkulibin » 16 Nov 2006, 21:16

kulibin kirjutas:Originaalid on alati kallimad universaalidest. Uue universaali hind on u 500.-, müüakse ka "keldripoodides". Lammaris suht vähe liikuv vist ja kasutatute põhi viga- südamik, mis lükkab-tõmbab, on katki.

Täna käisin mustamäe Mazdaabis, seal oli letil elektriline universaal antenn hinnaga 500.-
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8362
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas Hudson » 22 Nov 2006, 23:24

Ühesõnaga antenn oli väljas, käisin pesulas ja tagajärjeks antenni polnud. Suundusin Mazda abisse ja neil oli just pakkuda üks kasutatud. Peale paigaldust selgus, et makist ei tule signali antenni ja seega ei hakka tööle.(LOE: ei tule väja) Audioks on xedos 6 originaal (panasonic vist oli). Varaste pärast ei tahtnud nagu midagi muud panna kuida nüüd vist peab midagi mõtlema. On soovitusi...kogemusi??????? On äkki võimalik seda originaal makki parandada?????? Kellelgi on äkki üle mõni selline....ehk cd variandiga? ootan vastuseid


Hudson
Kasutaja avatar
Hudson
 
Postitusi: 48
Liitunud: 10 Nov 2006, 22:40

PostitusPostitas Hudson » 22 Nov 2006, 23:27

kas xedos 6-l on 2 antenni?
Mul aasta 97.
Kus see teine asub ja kuidas need omavahel ühenduses on?

Tänud
Kasutaja avatar
Hudson
 
Postitusi: 48
Liitunud: 10 Nov 2006, 22:40

PostitusPostitas Haramount » 23 Nov 2006, 16:52

Hudson kirjutas:kuida nüüd vist peab midagi mõtlema. On soovitusi...kogemusi??????? On äkki võimalik seda originaal makki parandada?????? Kellelgi on äkki üle mõni selline....ehk cd variandiga? ootan vastuseidHudson


Süütelukust, ACC klemmi pealt juhe vedada. Kui võti on lukus sees ja I asendisse keeratud (raadio saab ka sealt toite - võid ka raadio toiteotsa pealt juhtme vedada) sõidab antenn välja.
Katsu ainult sinna luku lähedusse mingi kaitse ka panna...
Kasutaja avatar
Haramount
 
Postitusi: 514
Liitunud: 17 Apr 2006, 21:20
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Hudson » 23 Nov 2006, 19:47

See oleks ehk võimalik, kuid sellejaoks oleks vaja elektriskeemi. Oskab keegi aidata??
HAVE A NICE DAY!
Kasutaja avatar
Hudson
 
Postitusi: 48
Liitunud: 10 Nov 2006, 22:40

PostitusPostitas Hudson » 23 Nov 2006, 19:53

Originaalis annab raadio ainult ju mingi aeg seda elekrtrit antennile. Kui ma ühendaksin selle raadio toitega, siis ju mootor jääks koguaeg tööle ja lõppuks äkki kärssab läbi? On keegi sellist meetodit kasutanud enne?
HAVE A NICE DAY!
Kasutaja avatar
Hudson
 
Postitusi: 48
Liitunud: 10 Nov 2006, 22:40

PostitusPostitas Haramount » 28 Nov 2006, 12:45

Hudson kirjutas:Originaalis annab raadio ainult ju mingi aeg seda elekrtrit antennile


Ei anna ta midagi. Niikaua kui raadio on sisse lülitatud, on ka selle antennikarva peal 12 volti. Antenni lähevad 3 juhet - toide, mätas ja juhtimine. Ülejäänud lülitus on antennis.
Kasutaja avatar
Haramount
 
Postitusi: 514
Liitunud: 17 Apr 2006, 21:20
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas undu » 21 Jaan 2007, 00:22

Mul mure järgmine: auto 626 2002 aastast. Ja orig el. antenn liigub , aga ei tõmbu ta lõpuni sisse ega tule ka lõpuni välja. Küsimus sis järgimne: kas sellega on midagi võimalik ette võtta v on kah targem hakata kohe asendusantennile mõtlema?
see, kes palju räägib ei pruugi alati palju öelda
undu
 
Postitusi: 200
Liitunud: 04 Jaan 2007, 16:50
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Haramount » 21 Jaan 2007, 13:08

ESIMENE ASI: EI MINGIT ÕLITAMIST!!!
Pese antennimasti elemendid puhtaks. Bensiiniga, white-spiritiga... need jooksevad antenni seest koos kogunenud tolmuga välja. õli aga tekitab klompe, mis asja veel hullemaks teevad. Pesed, loksutad-keerad elemente, pesed veel kuni elemendid enam üksteise külge ei kleebi. Siis tõmbad masti käega lõpuni välja ja sõidutad kümmekond korda sisse-välja. Kui vaja, aitad käega. Kõik sodi, mis välja tuleb - kaltsuga maha. Samal ajal katsu mast kogu aeg võimalikult märg hoida.

NB! Osadel antennidel saab mootori siduri tugevust ka vähekese "peale keerata".
Kasutaja avatar
Haramount
 
Postitusi: 514
Liitunud: 17 Apr 2006, 21:20
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas diidzhei » 13 Veebr 2007, 12:00

kusjuures mul on ka xedos 6 ja mul on eraldi imepisikene lüliti vahel, kuna siis ei pea cd'd kuulates iga kord antenni jälle välja laskma ja autopesulas ka hea muusikat kuulata :D
diidzhei
 
Postitusi: 605
Liitunud: 30 Jaan 2007, 15:16
Asukoht: Järvamaa

1995 Mazda Xedos

PostitusPostitas ivark » 13 Dets 2008, 17:04

undu kirjutas:Mul mure järgmine: auto 626 2002 aastast. Ja orig el. antenn liigub , aga ei tõmbu ta lõpuni sisse ega tule ka lõpuni välja. Küsimus sis järgimne: kas sellega on midagi võimalik ette võtta v on kah targem hakata kohe asendusantennile mõtlema?


Vat kui hea, et iga asja jaoks teema olemas, näen et ma pole ainus elektriantenni ohver. Nüüd on olukord siis lõpuks selline, et enam ei liigu sisse, ainult välja. Olen puhastatnud, õlitanud, määrinud. Varasemalt lahendas selliselt toimimine probleemi aga nüüd olen hädas. Ilmselt pean kuidagi kogu agregaadile ligi saama. Mõtlesin, et ostaks selle arvutiklaviatuuri puhastamise vahendi, müüakse selliseid tuube, milles on suruõhk sees, ehk puhub vahelt välja midagi...
ivark
 
Postitusi: 47
Liitunud: 04 Dets 2006, 16:19
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Hudson » 13 Dets 2008, 18:51

Tegelikult on nii, et arvatavasti on seest hambad ikkagi kulunud ja tuleb asendada. Proovisin ka puhastada jne jne, aga lõpuks võeti lahti ja oli kulunud (hambad plastikust). Suhteliselt kapriisne värk :)
Kasutaja avatar
Hudson
 
Postitusi: 48
Liitunud: 10 Nov 2006, 22:40

PostitusPostitas ivark » 13 Dets 2008, 19:36

Hudson kirjutas:Tegelikult on nii, et arvatavasti on seest hambad ikkagi kulunud ja tuleb asendada. Proovisin ka puhastada jne jne, aga lõpuks võeti lahti ja oli kulunud (hambad plastikust). Suhteliselt kapriisne värk :)


Kus teha lasid, palju maksma läks? Mazdaabi mehed Mustakal eriti elektritöid teha ei taha ja esinduses on kirves (seal vahetatakse tõenäoliselt pigem terve antenn koos mootoriga ära, põhimõte on neil selline).
ivark
 
Postitusi: 47
Liitunud: 04 Dets 2006, 16:19
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Hudson » 14 Dets 2008, 22:30

Tehti Kose MazdaAbis.

Vahetati kogu asjandus ära. Asendati universaalsega. Hinda enam ei mäleta aga jäi ikka alla tuhande.
Kasutaja avatar
Hudson
 
Postitusi: 48
Liitunud: 10 Nov 2006, 22:40

PostitusPostitas tomkulibin » 15 Dets 2008, 07:40

El. antenn- u 500.-
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8362
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas ance » 15 Juun 2009, 22:17

Aeg taas teema üles võtta :)

Ostsin täna uue (Universaalse) antenni Fixus mustamäelt. Omalegi üllatuseks selgus, et mu eelmine antenn oli juba universaal old ja sain siis asemel täpselt samasuguse. Aga probleem:
Ühendasin juhtmed ära, andsin raadiole voolu ja antenn liikus vaid 10 cm välja... kõik. Siis keerasin voolu (süüte) välja ja vaikus... tagasi ka ei läind. Proovisin musta (massi) juhet panna otse keresse... ei aidanud. Siis on tal seal mingi kaitse vist vahel... vahetasin selle vana mootori omaga ära... vaikus.. vahepeal jälle liikus nagu suts välja, aga ei sisse enam. Lõpuks jätsin pooleli asja.

Kas on praaktoode või saaks veel midagi proovida ? Poodi tagasi ka ei saa viia, kuna pistikuid eelmisel antennil ei old ja seega läksid ka uuel antennil pistikud noaga maha ja vana hea "juhtme otsad puhtaks - teibi" süsteem külge.


Niipalju veel: et kui punast juhet kokku panna korduvalt, siis ikke mootor plõksub ja kui liikumine toimus, siis kuidagi vaevaliselt, tihkelt. Lasin erinevaid kruve seadme enda küljes lahtisemaks, kinnituskronsteini ja auto küljes samuti, ei old tolku.

Üks pilt ka sest sunnikust:
Pilt

On kellelgi IDEID ?
Kasutaja avatar
ance
 
Postitusi: 404
Liitunud: 30 Mai 2009, 06:52
Asukoht: Keila

1999 Mazda Xedos

PostitusPostitas ance » 17 Juun 2009, 21:10

Nonii... leidsin ise lahenduse.

Igaks juhuks panin ka juhtmed valepidi korra... ehk siis punase, sinisega ja toimibki :lol:

Päris hea ikke :lol:
Kasutaja avatar
ance
 
Postitusi: 404
Liitunud: 30 Mai 2009, 06:52
Asukoht: Keila

1999 Mazda Xedos

PostitusPostitas lines » 20 Juun 2009, 18:07

Kui saladus pole siis mis see antenn seal maksis? Mul ka Ge-le seda vaja.

Lines
Kasutaja avatar
lines
 
Postitusi: 1560
Liitunud: 07 Veebr 2005, 11:36
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Kolmik » 21 Juun 2009, 00:01

lines kirjutas:Kui saladus pole siis mis see antenn seal maksis? Mul ka Ge-le seda vaja.

Lines



pane parem see antenniauk kinni ja lase omale see klaasipealne antenn panna (A-Soundi pakkumine oli korralilule antennile mingi 800EEKU koos paigaldusega maksimum)
Kolmik
 


PostitusPostitas IvarR » 21 Juun 2009, 13:55

Kolmik kirjutas:
lines kirjutas:Kui saladus pole siis mis see antenn seal maksis? Mul ka Ge-le seda vaja.

Lines



pane parem see antenniauk kinni ja lase omale see klaasipealne antenn panna (A-Soundi pakkumine oli korralilule antennile mingi 800EEKU koos paigaldusega maksimum)


Boschi klaasiantenn ise on ~350eeku, paigaldamisega peaks igaüks hakkama saama.

IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

PostitusPostitas Kolmik » 21 Juun 2009, 14:15

IvarR kirjutas:
Kolmik kirjutas:
lines kirjutas:Kui saladus pole siis mis see antenn seal maksis? Mul ka Ge-le seda vaja.

Lines



pane parem see antenniauk kinni ja lase omale see klaasipealne antenn panna (A-Soundi pakkumine oli korralilule antennile mingi 800EEKU koos paigaldusega maksimum)


Boschi klaasiantenn ise on ~350eeku, paigaldamisega peaks igaüks hakkama saama.

IvarR



ei väidagi et ei saa hakkama,lihtsalt pakkumine oli selline
Kolmik
 


PostitusPostitas IvarR » 21 Juun 2009, 21:22

Kolmik kirjutas:
IvarR kirjutas:
Kolmik kirjutas:
lines kirjutas:Kui saladus pole siis mis see antenn seal maksis? Mul ka Ge-le seda vaja.

Lines



pane parem see antenniauk kinni ja lase omale see klaasipealne antenn panna (A-Soundi pakkumine oli korralilule antennile mingi 800EEKU koos paigaldusega maksimum)


Boschi klaasiantenn ise on ~350eeku, paigaldamisega peaks igaüks hakkama saama.

IvarR



ei väidagi et ei saa hakkama,lihtsalt pakkumine oli selline


Ma lihtsalt mainisin mis on hind juhul kui paigaldamisega ise hakkama saadakse :)

IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

Järgmine

Mine Audio

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist