TV autosse.

Kõik probleemid ja ideed mis seotud helitehnikaga postitada siia.

TV autosse.

PostitusPostitas Lennu » 09 Dets 2006, 11:00

On keegi kokku puutunud või paigaldanud selliseid asju?
Endal idee ja eesmärk selles , et paigaldada monitorid masinasse - 1 ette ja 2 peatugedesse.(laemonitor tundub liiga keerulise paigaldamisega olevat)
Asja olemus järgmine.Paigaldasin enda sõidukisse GPS süsteemi ja praegu on sedasi , et kõrvalistme on seoses sellega hõivanud laptop.
Vaatasin puutetundlikku ekraani (paigaldaksin ette) ja juhtmed jms veaks pagassini ja paneks läpaka kusagile sinna.
Monitor , mida ette panna jäi silma selline :
Pilt

Peatugedesse pandavate monitoridega ei ole kiiret kusagile.Võimalik , et neid ei tulegi aga ei või iial teada.
Lennu
 


PostitusPostitas Lennu » 10 Dets 2006, 02:44

Hmm , tundub , et kellegil ei ole kokkupuuteid selle asjaga.Eks peab ise leiutama hakkama....
Lennu
 


PostitusPostitas Laisu » 10 Dets 2006, 02:49

no ma pannud neid küll, endalgi tv autos, aga ei saa aru mida sa täpselt soovid? kas sa tahad seda et keegi sul juhtmeid veaks, või soovid sa seda et keegi ehitaks su armatuuri ringi, et nagu ekraan oleks integreeritud, mitte "jalapeal"
Laisu
 


PostitusPostitas Priit86 » 10 Dets 2006, 14:39

Laisu kirjutas:no ma pannud neid küll, endalgi tv autos, aga ei saa aru mida sa täpselt soovid? kas sa tahad seda et keegi sul juhtmeid veaks, või soovid sa seda et keegi ehitaks su armatuuri ringi, et nagu ekraan oleks integreeritud, mitte "jalapeal"

Võiksid siis näpunäiteid jagada! Lennu saaks paigaldamisega ise ka hakkama, ma arvan! :)
Õige mees mõjub naise südamele nii, et tollel on üheksa kuud süda paha .

Tel. (+372) 58 153 686
Kasutaja avatar
Priit86
 
Postitusi: 459
Liitunud: 05 Mär 2006, 17:47
Asukoht: Tartu - Võru

PostitusPostitas nymmik » 10 Dets 2006, 20:46

No vaata minu auto teemat.
nymmik
 


PostitusPostitas Evert » 11 Dets 2006, 15:14

Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas Laisu » 11 Dets 2006, 20:32

Priit86 kirjutas:
Laisu kirjutas:no ma pannud neid küll, endalgi tv autos, aga ei saa aru mida sa täpselt soovid? kas sa tahad seda et keegi sul juhtmeid veaks, või soovid sa seda et keegi ehitaks su armatuuri ringi, et nagu ekraan oleks integreeritud, mitte "jalapeal"

Võiksid siis näpunäiteid jagada! Lennu saaks paigaldamisega ise ka hakkama, ma arvan! :)


mida ma siin jagan kui pole üldse öeldud mida soovitake teada?
siinkohal peaks siis kordama oma eelmist küsimust - "mida sa täpselt soovid? kas sa tahad seda et keegi sul juhtmeid veaks, või soovid sa seda et keegi ehitaks su armatuuri ringi, et nagu ekraan oleks integreeritud, mitte "jalapeal" ???
Laisu
 


PostitusPostitas Lennu » 12 Dets 2006, 23:08

626-l on käigukangi ees 1 selline taskukene või laegas.Ilmselt panen ta sinna ja jala peale seisma.Juhtmete vedamisega saan ka ise hakkama.Lihtsalt tundisin huvi kas on mingeid asju mida peaks tähele panema ja mida ennetama...kuidas midagi lahti käib ja kustkohast oleks kõige lihtsam juhtmeid vedada.
Kaableid ei müüda samuti täpselt sellises pikkuses nagu vaja oleks...
Vool kuidas võtta?Kaitsmed jms tuleb otse loomulikult vahele panna ning ilmselt tuleb vool võtta aku pealt eraldi.Tahaks pagassi vedada sigarisüütaja pesa laadse vidina voolu tarbeks kuna läpaka autolaadija on see mis võtab voolu sigarisüütajast...st otsik on selline ja ei tahaks seda laadijat ära lõhkuda.
Milliseid juhtmeid vaadata?
Kas keegi teeb spetsiaalselt S-video juhtme mulle vajaliku pikkusega?
Vaatasin nymmik'u auto systeemi ja krt võtaks , ilmselt tahaks ikka laemonitori kah.Siit ka küsimus nymmikule : kas vedasid kõik juhtmed jms ise või lasid teha kusagil?
Ise selle lae asjaga tegelema hakates on oht , et võib midagi ära rikkuda.Ehk on kogemust jagada?
Samas oleks ilmselt lihtsam ja mõistlikum kokku saada ja siis seletada...

Tekkis küsimus jälle : kas on vajalik ka mingi hiirelaadne juhtseade kusagile salongi?
Lennu
 


PostitusPostitas Evert » 13 Dets 2006, 13:45

Kui kavatsed kasutada täpselt sellist ekraani nagu pildil on, siis hiirt vms. pole vaja, sest ekraan on puutetundlik. Samas pole sul muide vaja ka S-video kaablit vaid hoopis DVI kaablit. 5m jupp seda maksab ntx Beestingus 320.-
Kui aga otsustad tavalisema LCD ekraani kasuks, siis sul on vaja mingit juhtmeta hiirt (u. 350.-) või välist "touchpadi" (USB, u. 950.-). Kui juba arvuti autosse panna, siis võiks seda maksimaalselt ära kasutada. Ma mõtlen, et võiks ka mingi õhukese klaviatuuri ntx. kõrvalistme alla lükata (USB, soft-touch, u. 200.-). Kõigi lisaseadmete lihtsaks ja kiireks ühendamiseks on abiks USB harukarp (4-ne USB "hub", u. 220.-).
Juhtmete valimise/tõmbamise koha pealt ei oska ma eriti midagi öelda.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas Lennu » 13 Dets 2006, 21:35

Mõte on ikka panna puutetundlik ekraan.
Samas tahaks neid komponente enne oma käega katsuda ja silmaga näha.
Arvutit statsionaarselt ei hakka vist esialgu paigaldama.Pigem sellise eemaldatava kuid samas hoolega mõeldes : tassi tuppa , tassi autosse...ühenda juhtmeid külge ja küljest ära...jne jne..paras nuss tegelikult.
Arvutite võrgutamiste ja kaabeldamistega saan iseenesest hakkama.Kartus pigem selles , et midagi ära lõhun.
Täna sõitsin mitusada kilti maha ja mõtlesin , et kui see monitor ikka sinna alla käigukangi ette panna , siis see ikka ei sobi.Pigem makk ja selle all olev kell välja visata.Jääb ca 25 cm diagonaaliga ava kuhu monitor istutada.
Kerkib üles aga järgmine probleem : muusika
Kui makk välja visata , siis muusika suhtes saaks kasutada läpakat mp3 kuulamise näol.Kuid siiski oleks vaja vist mingit eelvõimu laadset asjandust millega volüümi ja toone juhtida?Sealt edasi saadaks juba juhtmed võimendisse ja sealt omakorda kõlaritesse...Vist on nii???
Muusika iseenesest on tore aga raadiot tahaks ka mõnikord kuulata.Kindlasti on vastav tehnika olemas kuid tekib küsimus : kui võtta praegusest asukohast makk ( ja kell) välja , asendada see puutetundliku monitoriga , siis kuhu pista see vajalik eelvõimendi-tuuner?


Võimalik , et mu jutt läks väga segaseks.
Lennu
 


PostitusPostitas Evert » 14 Dets 2006, 14:38

Kas su läpakale dokkimisjaama ka pakutakse? Siis oleks arvuti liigutamine lihtne, juhtmed püsiks kõik doki küljes. Kui dokki ei ole, siis peab kahjuks jah leppima selle juhtmenussiga.

Kui raadio välja viskad, siis läpaka ja võimu vahele peaks ilmselt panema mingi sarnase aparaadi nagu Pioneeri DEQ-seeria.
Mina isiklikult üritaks raadio kui vähegi võimalik alles jätta ja läpakast muusika raadio AUX'i sisendi kaudu käima panna. Kui raadiol AUX sisendit ei ole, saab selle CD-boksi pistikust teha. Ma sinu olukorras ilmselt paneks raadio sinna, kus praegu on salongisoojenduse nupud. Viimastele omakorda teeks pleksist/plastist/klaaskiust sahtli käigukangi ette. Või siis paneks raadio kindalaekasse ja laseks kellelgi elektroonikagurul raadio ja paneeli vahele pikendusjuhtme teha. Raadio paneeli paneks salongi kuhugi suvalisse sobivasse kohta.

Kuidas sa juhiistmelt arvuti sisselülitamise teha kavatsed? Või käid iga kord enne sõitu korraks pagassis ära?
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas Lennu » 14 Dets 2006, 19:04

mnjah.sisse-väljalülitamisele ma ei mõelnudki.
Lennu
 


PostitusPostitas Evert » 14 Dets 2006, 19:35

Nojah, p.mõtteliselt peaks saama läpaka pauer-nupule paralleelse lüliti külge joota, mille siis paigutad armatuurlauda. Selle "remote-nupu" väljaviigu peaks saama läpaka korpusesse nii viisakalt ära peita, et midagi eriti näha ei jäägi. Lihtsalt 1 väike lisapistik, millega ühendad selle kaugjuhtimisnupu.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas Lennu » 19 Dets 2006, 22:34

Tundub , et lihtsam on osta mingi ekraaniga dvd-mängija + laemonitor.
See asi kisub parajalt keeruliseks.
Lennu
 


PostitusPostitas Evert » 21 Dets 2006, 16:29

Nojah, eks alati ole lihtsam mingi valmis asi osta kui ise ehitama hakata. Kehtib kõige puhul.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas MazdaMPS » 02 Jaan 2007, 00:41

mis autosse läheb telekas
MazdaMPS
 


PostitusPostitas Evert » 02 Jaan 2007, 13:12

Kui natuke vaeva näha, läheb telekas igasse autosse :wink:
Antud juhul oli tegemist GW 626'ga (e. mendi-mazda kirstuversioon). Kuna aga Lennu siin inimestega tülli läks ja lõpuks nö. klubist välja astus, siis pole selles teemas olev eelnev jutt enam eriti ajakohane.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas doze » 20 Jaan 2007, 00:46

Räägiks ka siis natuke oma kogemustest...soetasin omale mingi aeg ühe LCD ekraani...esialgu ühendasin ta ka läpaka taha...läpaka asetasin juhi seljatoe taha olevasse taskusse (minu GF'il see olemas ei tea kuidas teistega lood on). Heli siis maki AUX sisendisse ja video läpaka S-Video väljundist ekraani taha. Puldi eest oli Logitechi wireless mediaplay hiir (volüümi ja kerimise nupud peal). Esialgu oli igati lahe. Aga peale paari korda hakkab ära tüütama see käima/kinni panemine...isegi kui poweri nupp kuidagi välja on toodud siis startup võtab ikka oma aja...peale mõnda aega ei viitsinud läpakat üldse enam autosse kaasa võtta...soetasin hoopis dvd mängija ja nüüd palju lahedam :) ja kui gps'i vaja kasutada siis võtan läpaka autosse...12->220v konverter vahel...ei pea seda "kirbusitta" lcd pealt taga ajama vaid lükkan oma 14 tollise läpaka lahti ja palju lahedam :)
doze
 



Mine Audio

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist