Turvatooli tähtsus!

Siin rääkida teemadel mis teiste teemade alla ei mahu

Turvatooli tähtsus!

PostitusPostitas Mazdagirl » 04 Jaan 2007, 11:58

Mazdagirl
 


PostitusPostitas arvutihdd » 04 Jaan 2007, 15:42

Oleks. Eks olgem targemad lapsevanemad. Linnas kyll jube vaadata kuidas noored emad ringi kihutavad oma jeepidega ja lapsed tagaistmel tiritamme ja saltosid viskavad.
arvutihdd
 
Postitusi: 263
Liitunud: 18 Okt 2005, 19:00

PostitusPostitas rqmon » 04 Jaan 2007, 16:41

arvutihdd kirjutas:Oleks. Eks olgem targemad lapsevanemad. Linnas kyll jube vaadata kuidas noored emad ringi kihutavad oma jeepidega ja lapsed tagaistmel tiritamme ja saltosid viskavad.


olen näinud ka kuidas lapsed taga aknalaua peal magavad :x
kuna endal 8 kuune poiss siis kasutan koguaeg turvahälli ja rihmad-traksid kindlalt kinni, ka sõidustiil on kõvasti muutunud aga just teisi lolle kardan.
rqmon
 


PostitusPostitas Margo » 04 Jaan 2007, 16:42

Laste korrektne kinnitamine autos on muidugi oluline, aga antud juhul on tegemist siiski õnnetusega. Pealegi, kui enamik turvatoolide tootjaid enam sellises kaalus lastele turvatoole ei tooda (nagu mainiti, siis lõpuks leiti üks tool, mis kannatab raskemaid lapsi), siis peaksid muud lahendused toimima.

Mingeid kaugeleulatuvaid järeldusi ma sellest ei teeks. Õnnetusi juhtub ikka. Samas täiesti mõistetav ka lapsevanemate-poolne käitumine- sageli on raske leppida, et tegemist oli õnnetusjuhtumiga ja proovitakse leida mingeid konkreetseid põhjuseid või viise sarnaste õnnetuste ärahoidmiseks. Õnnetusi aga ei saa ära hoida, nende esinemise riski saab lihtsalt maandada.

Turvavöö klamber purunes, see oligi õnnetus. Samamoodi oleks võinud puruneda mõne täiskasvanud reisija turvavöö kinnitus. Kas selle pärast peab igasse autosse igale kohale panema 4/5-punkti vööd?
Kasutaja avatar
Margo
 
Postitusi: 321
Liitunud: 01 Veebr 2005, 16:54
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas jann » 05 Jaan 2007, 01:43

Karm. Ka meie laps sõidab turvaistmel ja turvavöö koguaeg kinni. Lapse toolilt tulevad rihmad, mis kinnituvad turvavöö külge ja viivad auto turvavöö lapsel üle õla. Lisaks kasutame kaelakaitset, juhuks kui laps peaks magama jääma... see muidugi rohkem mänguasja moodi.
Ei saanud ainult päris hästi sellele 5 punkti süsteemile?
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

PostitusPostitas Anonymous » 05 Jaan 2007, 07:00

Ka mina sõidan palju perega ringi ja 8 kuune laps on tagaistmel turvatoolis korrlikult kinnitatud , samuti ka KÕIK teised reisijad autos , ka tagaistmel.Kahjuks on palju selliseid juhte , kes ei hooli ei enda ega ka teiste eludest-tervisest.
Anonymous
 


PostitusPostitas Haramount » 05 Jaan 2007, 10:42

veix kirjutas:Ka mina sõidan palju perega ringi ja 8 kuune laps on tagaistmel turvatoolis korrlikult kinnitatud , samuti ka KÕIK teised reisijad autos , ka tagaistmel.Kahjuks on palju selliseid juhte , kes ei hooli ei enda ega ka teiste eludest-tervisest.


Õige. Minu autos olen juba 10 aastat mina ise ainus, kellel on õigus olla liikuvas autos turvavööga kinnitamata. Ja sedagi vaid juhul, kui ma asun juhiistmel (pluss veel teatavad tingimused, mis ei puuduta tavapärast tänavaliiklust). Ülejäänud kas panevad vöö peale või käivad jala.
Kasutaja avatar
Haramount
 
Postitusi: 514
Liitunud: 17 Apr 2006, 21:20
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Priit86 » 07 Jaan 2007, 23:25

Haramount kirjutas:Õige. Minu autos olen juba 10 aastat mina ise ainus, kellel on õigus olla liikuvas autos turvavööga kinnitamata.

Möhh????? Isetehtud seadused mingid we???? :roll:
Õige mees mõjub naise südamele nii, et tollel on üheksa kuud süda paha .

Tel. (+372) 58 153 686
Kasutaja avatar
Priit86
 
Postitusi: 459
Liitunud: 05 Mär 2006, 17:47
Asukoht: Tartu - Võru

PostitusPostitas GEDOHC » 08 Jaan 2007, 01:32

8 kuusele lapsele jäi turahäll väikseks ja sai muretsetud häll-turvatool Concorde 2 in 1 laadi
GEDOHC
 
Postitusi: 271
Liitunud: 12 Juun 2005, 21:48
Asukoht: tallinn

PostitusPostitas GEDOHC » 08 Jaan 2007, 01:33

Priit86 kirjutas:
Haramount kirjutas:Õige. Minu autos olen juba 10 aastat mina ise ainus, kellel on õigus olla liikuvas autos turvavööga kinnitamata.

Möhh????? Isetehtud seadused mingid we???? :roll:


taksojuht? politsei? :roll:
GEDOHC
 
Postitusi: 271
Liitunud: 12 Juun 2005, 21:48
Asukoht: tallinn

PostitusPostitas tomkulibin » 08 Jaan 2007, 02:20

Kas viimati mainitutel on oht sattuda avariilisesse olukorda ellimineeritud?
Olen teadlik seadusest a la takso ja pollar jne. Vaataks äkki üle need oksjonile paisatud avariilised operatiivvärvides lömmis autud? Kas seadusega paika pannes ellimineerime füüsika seadused? Aga ka "need" seadusest vabad, kes saavad seaduse järgi füüsika seadustest "vabastuse" kas nemad ei väärigi turvalist liiklemist (lähtudes sõnast - turvavöö). Aga kui oleks olnud õnnetuse hetkel vöö kinni, kas mitte poleks vähem neid, keda leinama peame?
Kes on see, kes võtab endale julguse öelda, et tema elu on oluline vaid tema enda huvides? Noh näidaku välja see julge (või õigemini rumal) ja öelgu kõigile, et minust pole imimkonnale rohkem kasu, kui vaid endale.
Sorry, sattusin hoogu- mul kodus 5 järglast, kes ilmale toodud eesmärgiga elu neile kinkida.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8370
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas Anonymous » 08 Jaan 2007, 06:37

Priit86 kirjutas:
Haramount kirjutas:Õige. Minu autos olen juba 10 aastat mina ise ainus, kellel on õigus olla liikuvas autos turvavööga kinnitamata.

Möhh????? Isetehtud seadused mingid we???? :roll:


Kui tahad sõita mehega ühes autos , siis järgi ka mehe seadusi mehe territooriumil.Kui ei meeldi , siis sõida bussiga või leia mõni muu moodus liiklemiseks.Pigem on seda silmas peetud.Austa seda , et mees tunneb muret ka sinu kui kaasreisija elu ja tervise pärast.Me kõik sõidame väga hästi ja mõni meist arvab , et sõidab veel ÜLIHÄSTI , kuid aegajalt juhtutakse kalduma vastassuunavööndisse , juhtutakse kaotama kontroll auto üle , satutakse rooli taha joobunud olekus...juhtub ka mõni juhmard oma sõidukit oskamatult avalikuks liikluseks kasutatavatel teedel testima jne jne.
Anonymous
 


PostitusPostitas Margo » 08 Jaan 2007, 09:16

veix kirjutas:
Priit86 kirjutas:
Haramount kirjutas:Õige. Minu autos olen juba 10 aastat mina ise ainus, kellel on õigus olla liikuvas autos turvavööga kinnitamata.

Möhh????? Isetehtud seadused mingid we???? :roll:


Kui tahad sõita mehega ühes autos , siis järgi ka mehe seadusi mehe territooriumil.Kui ei meeldi , siis sõida bussiga või leia mõni muu moodus liiklemiseks.Pigem on seda silmas peetud.Austa seda , et mees tunneb muret ka sinu kui kaasreisija elu ja tervise pärast.Me kõik sõidame väga hästi ja mõni meist arvab , et sõidab veel ÜLIHÄSTI , kuid aegajalt juhtutakse kalduma vastassuunavööndisse , juhtutakse kaotama kontroll auto üle , satutakse rooli taha joobunud olekus...juhtub ka mõni juhmard oma sõidukit oskamatult avalikuks liikluseks kasutatavatel teedel testima jne jne.

Pigem on Priit seda silmas pidanud, et kas Haramounti sõidukis ei kehti see seadus, et kõigil peab autos turvavöö kinnitatud olema (sh juhil). Selles mõttes, et mis on mul kasu juhi kõrvalistmel kinnise turvavööga avariisse sattumisest, kui ma saan pihta autos ringi põrkava juhiga?
Kasutaja avatar
Margo
 
Postitusi: 321
Liitunud: 01 Veebr 2005, 16:54
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Haramount » 08 Jaan 2007, 15:40

Priit86 kirjutas: Möhh????? Isetehtud seadused mingid we???? :roll:


Just. Minu autos kehtivad minu seadused ja kes neid ei täida, käib jala. Ilmselt ma ise tean näiteks, kui ma kavatsen tanklas kümme meetrit edasi sõita ja siis minna pagassi kallale. Või garaazis manööverdamisel, kui on tarvis väravaid avada-sulgeda. Teistele ma seda seletama ei hakka ja seetõttu peavad neil vööd kinni olema. Ja nagu ma ütlesin - Haramounti Turvavööseadus ei puuduta tavapärast teeliiklust, ehk olukordi kus vöö niikuinii peab kinni olema.
Kasutaja avatar
Haramount
 
Postitusi: 514
Liitunud: 17 Apr 2006, 21:20
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas GEDOHC » 08 Jaan 2007, 23:23

kulibin kirjutas:Kas viimati mainitutel on oht sattuda avariilisesse olukorda ellimineeritud?
Olen teadlik seadusest a la takso ja pollar jne. Vaataks äkki üle need oksjonile paisatud avariilised operatiivvärvides lömmis autud? Kas seadusega paika pannes ellimineerime füüsika seadused? Aga ka "need" seadusest vabad, kes saavad seaduse järgi füüsika seadustest "vabastuse" kas nemad ei väärigi turvalist liiklemist (lähtudes sõnast - turvavöö). Aga kui oleks olnud õnnetuse hetkel vöö kinni, kas mitte poleks vähem neid, keda leinama peame?
Kes on see, kes võtab endale julguse öelda, et tema elu on oluline vaid tema enda huvides? Noh näidaku välja see julge (või õigemini rumal) ja öelgu kõigile, et minust pole imimkonnale rohkem kasu, kui vaid endale.
Sorry, sattusin hoogu- mul kodus 5 järglast, kes ilmale toodud eesmärgiga elu neile kinkida.


kas polnud mitte nii,et taksojuhil pole kohustuslik turvavöö kuna peab suutma ennast kaitsta ootamatu rünnaku eest...issanda loomaaed ju väga suur ... politsei võiks muidugi rihmad kinni hoida,meie liikluskultuuri eeskuju tarvis,
GEDOHC
 
Postitusi: 271
Liitunud: 12 Juun 2005, 21:48
Asukoht: tallinn

PostitusPostitas Priit86 » 09 Jaan 2007, 19:35

GEDOHC kirjutas:politsei võiks muidugi rihmad kinni hoida,meie liikluskultuuri eeskuju tarvis,

Tegelikult nad peavadki enne sõitma hakkamist selle kinnitama, kuid paljud ei täida seda lihtalt. Suht ebamugav on ka, kui revolver vööl on.
Aga minu teada ei pea õppesõiduõpetajad ka vöösid kinnitama asulas.
Õige mees mõjub naise südamele nii, et tollel on üheksa kuud süda paha .

Tel. (+372) 58 153 686
Kasutaja avatar
Priit86
 
Postitusi: 459
Liitunud: 05 Mär 2006, 17:47
Asukoht: Tartu - Võru

PostitusPostitas Mario » 09 Jaan 2007, 20:49

Priit86 kirjutas: Aga minu teada ei pea õppesõiduõpetajad ka vöösid kinnitama asulas.

just nii ongi.. :)
asulast v2ljas peavad aga nemadki traksid peale viskama :P
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6052
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas Anonymous » 12 Jaan 2007, 15:27

Teema algataja tegi juttu turvatooli tähtsusest , mitte mingite postiljonide-taksojuhtide-õppesõiduõpetajate turvavöö kasutamistest.

Igatahes liikudes ja nähes kuidas mingil madalalaubalisel maasturiga memmel laps autos ringi ronib , tekib tahtmine minna ja lihtsalt võtmed eest ära võtta ning seejärel politsei kutsuda.Mida iganes!Teha tahaks midagi , et inimene aru saaks , et kui ta pidurdab järsult siis lendab see laps tal tagaistmelt vastu esiakent vigaseks....

OT : Jeep on automark , mis kuulub USA autokontsernile.Iga linnamaastur EI OLE JEEP.Lepime nii kokku , et nimetagem asju õigete nimedega ja mingi Toyota või Lexuse vms linnamaastur EI ole JEEP (häälduspäraselt dziip)
Anonymous
 


PostitusPostitas 323IFF » 18 Jaan 2007, 14:37

[OT : Jeep on automark , mis kuulub USA autokontsernile.Iga linnamaastur EI OLE JEEP.Lepime nii kokku , et nimetagem asju õigete nimedega ja mingi Toyota või Lexuse vms linnamaastur EI ole JEEP (häälduspäraselt dziip)[/quote]


Paar aastat tagasi oli ju telekast+raadiost reklaam:
INVAMAASTUREID ON MITMEID , AINULT ÜKS AINUS ON JEEP
erinevalt RED BULL-ST minu pakutavad tiivad kannavad kauem, Kysi ATSi karikate tulemuste pöhjusi....
Kasutaja avatar
323IFF
 
Postitusi: 537
Liitunud: 07 Juul 2005, 11:04
Asukoht: TALLINN kIVIMÄE : 52 88765


Mine Vaba teema

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline