Esiklaasi läbipaistvus..

Siia postita see mis teiste teemade alla ei lähe

Esiklaasi läbipaistvus..

PostitusPostitas dilidon » 05 Jaan 2007, 00:51

Mul autol esiklaas märgade ilmadega on ,,läbipaistmatu,,
Probleem see,et uued kojamehed on pandud ja klaasi pestud igasugu ,,normaalsete ainetega,,kuid midagi ei aita...
Nagu mingi õlikiht oleks peal-siis kui kojamees teeb oma tööfaasi ära on vaade nagu läbi kile-objekti piirjooned ähmastuvad,tasapisi õige pilt taastub.Uus faas..... :evil: Kuiva ilmaga on ok.
Ise arvan,et on vahalapiga eelmise omaniku poolt üle tõmmatud... :?

Küsimus ka siis,et kas kellegile on probleem tuttav ja mis selle vastu aitab?

Uut klaasi paneks siis kui asjast jagu ei saagi...
Pole head mõtet praegu..
Kasutaja avatar
dilidon
 
Postitusi: 323
Liitunud: 23 Mai 2006, 14:48
Asukoht: Läänemaa,Pärnumaa viis170viis07

PostitusPostitas pokenaut » 05 Jaan 2007, 01:51

Vaha ei tohiks mõjutada klaasi läbipaistvust, sest vaha kulub kojamehi kasutades kiiresti maha. Kui tahad, et vaha klaasil säilib, siis ära kojameeste kangi üldse puudu. Törts fairyt äkki aitab. Suvel sai igakord, kui vedelikku juurde lisasin fairyt hulka pandud.

Terv,
Pokemon
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

PostitusPostitas arvutihdd » 05 Jaan 2007, 02:14

tõenäoliselt tegu mingi rainaway või taolise saastaga. Peale kasutamise lõppu on tal komme mingi hall kiht peale tõmmata, endal aitas selle vastu pigieemaldus vahend, mingi pihustatav mögin plast pullos säästust ostsin 45 eeguga. Pihustad yle ja pyhid lapiga ära mingi aja möödudes. Iseo lin sama jamaga eelmine talv hädas .
arvutihdd
 
Postitusi: 263
Liitunud: 18 Okt 2005, 19:00

PostitusPostitas vvs » 05 Jaan 2007, 09:16

Kas sõidu ajal libiseb vihm klaasilt puhtalt ja selgelt minema, et isegi kojamehi pole vaja kasutada?

Kui sedasi on lood, siis tõenäoliselt on jah klaasile seda nn. rainaway-d (libestit) peale pandud, mis toimib kõige paremini siis kui kojamehi üldse ei kasuta vihmasel ajal ja kõik muu olukord on ideaalne - sõidad üksi maanteel ja kedagi ega midagi vastu ei tule - vesi läheb klaasilt ise liueldes ära!
Aga kui juba kojamehed tööle panna siis muutub see rainaway kiht kojameeste tööpiirkonnas õrnalt hallikaks ja hakkab väljanägemist segama!

Olen enda autol ka seda vahendit kasutanud ja edaspidi tõmban ainult küljeklaasid rainaway-ga üle!

Minul läheb asi paremaks peale igat pesu!
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
Kasutaja avatar
vvs
Moderaator
 
Postitusi: 1579
Liitunud: 30 Jaan 2006, 09:21
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas tomkulibin » 05 Jaan 2007, 22:51

Peale kojameeste abil kaaside pesu ja käsipesu soovitan ka kojamehi endid aegajalt kodus sooja vee ja pesuvahenditega pesta. Tuleb kasuks.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8370
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas kentaur » 06 Jaan 2007, 19:59

vvs kirjutas:Aga kui juba kojamehed tööle panna siis muutub see rainaway kiht kojameeste tööpiirkonnas õrnalt hallikaks ja hakkab väljanägemist segama!

Olen enda autol ka seda vahendit kasutanud ja edaspidi tõmban ainult küljeklaasid rainaway-ga üle!

hmm ei nõustu, olen rainawayd pikalt kasutanud.
Kui sa vahendi pärast peale kandmist kuiva pehme lapiga üle hõõrud siis laseb kojamees seal sama odavalt liugu kui veetilk.

Kas sul on esiklaas väga kriimuline äkki ?
Kasutaja avatar
kentaur
Administraator
 
Postitusi: 401
Liitunud: 02 Veebr 2005, 22:17
Asukoht: Tartu

1992 Mazda MX-6

PostitusPostitas dilidon » 06 Jaan 2007, 21:11

Sai täna kojamehed toas sooja veega pestud ja klaas Ajax nõudepesuvahendiga (ühed fairid kõik..) ja ohtra kuuma veega. Tulemus- esimene veerandtund linna vahel nati parem,kuid kriitikat ei kannataks ikka. Eelnevast seisust muidugi parem,kuid see hall kiht tuleb ikka nähtavale ja kohe tugevalt ikka, enne oli suisa rasvane,kuigi klaasipesuvedelik peaks selle välistama.
Kui seal ongi see rainaway kiht, siis linnasõidul ei teki sellist tuult, mis vee minema puhuks. :shock:

Klaas kriimustatud pole,(pole jäädki mida hommikuti kraapida :wink: )
Nii,et probleem alles.

Tuttava tuttav teadis juba,et ongi käidud klaasi vahetamas sellise asja pärast. Proovin homme veel leotada... :evil:
Pole head mõtet praegu..
Kasutaja avatar
dilidon
 
Postitusi: 323
Liitunud: 23 Mai 2006, 14:48
Asukoht: Läänemaa,Pärnumaa viis170viis07

PostitusPostitas vvs » 07 Jaan 2007, 17:09

kentaur kirjutas:hmm ei nõustu, olen rainawayd pikalt kasutanud.
Kui sa vahendi pärast peale kandmist kuiva pehme lapiga üle hõõrud siis laseb kojamees seal sama odavalt liugu kui veetilk.

Kas sul on esiklaas väga kriimuline äkki ?

Peale kandmist olen hoolikalt pehme lapiga klaasi üle käinud, kuid sellest pole tolku olnud!
Esiklaas on täkkeline küll muidu, viga ehk seal :roll:
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
Kasutaja avatar
vvs
Moderaator
 
Postitusi: 1579
Liitunud: 30 Jaan 2006, 09:21
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas arvutihdd » 07 Jaan 2007, 17:11

proovi mingit lahustit, lakibensiini or smt . See vaha peab maha tulema, mul tuli pigieemaldus vahendiga
arvutihdd
 
Postitusi: 263
Liitunud: 18 Okt 2005, 19:00

PostitusPostitas cabernet1 » 07 Jaan 2007, 18:09

tavaline bensiin 95 teeb ära ideaalse töö.
Sama bensiiniga tõmba ka kojameeste pühkimisribad paar korda üle ja asi vask.
Rainawayd olen kasutanud oma eelmise auto puhul ja ka uuele kandsin peale. vihmaga ikka hea sõita - ei pea kojameestega rapsima. Kuid sellist kilekihti võib jätta vahest jah... sõiduga muidugi kaob see kiiresti.
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitas tomkulibin » 07 Jaan 2007, 20:10

cabernet1 kirjutas:tavaline bensiin 95 teeb ära ideaalse töö.
Sama bensiiniga tõmba ka kojameeste pühkimisribad paar korda üle ja asi vask.

Bensiiniga võib pühkida /pesta vaid õlikindlat kummi. Sellist väidet kojameeste kohta pole kunagi kuulnud(bensiin muudab kummi keemilist struktuuri). Küll olen näinud bensiinist kahjustatud kummidetaile, ja palju. Mõnel üksikul juhul on bens aurustunud ilma detaili kahjustamata, aga ainult mõnel üksikul juhul.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8370
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas Evert » 08 Jaan 2007, 11:37

Proovi teist aknapesuvedelikku. Mul oli kord sarnane probleem nagu sul praegu. Põhjuseks 1 üsna kallis, aga niru kvaliteediga Statoilist otstetud aknapesuvesi.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas margus » 08 Jaan 2007, 13:59

mul ka see statoili saast praegu sees ja on jah tõesti selline udu peale pühkimist kojamehega.

aga millist aknapesu vedelikku soovitab keegi?
margus
 


PostitusPostitas vvs » 08 Jaan 2007, 15:58

margus kirjutas:aga millist aknapesu vedelikku soovitab keegi?

Kasutan ise Mayeri klaasipesuvedelikku (-21" sidrun 5L) ja 32,70.- hinnaks :!:

Soovitan siis aroomidega varianti, kuna lõhnatul pidi mingi seos alkoholiga olema :x
Viimati muutis vvs, 08 Jaan 2007, 18:50, muudetud 1 kord kokku.
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
Kasutaja avatar
vvs
Moderaator
 
Postitusi: 1579
Liitunud: 30 Jaan 2006, 09:21
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas jan » 08 Jaan 2007, 18:46

Vanasti kasutasin seda odavat sinist mida saastamarketis müüakse, kuid minu arust see küll eriti ei pese. See mis mul praegu on paistab palju parem olevat nimelt polar helesinine selline =) Jõhker etanooli(või metanooli) hais käib üle pea, kui klaasi pesed, aga see-eest peseb hästi :D :D :D
Peale kiiruse, punase Mazda, ei ole meil midagi enam...
Kasutaja avatar
jan
 
Postitusi: 91
Liitunud: 05 Dets 2005, 21:54
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas jann » 08 Jaan 2007, 22:06

Meie auto tarbib "Tuuleklaasi Vedelikku", lõhnatu, kannatab -21 C ja tootja APChemicals. Teeb oma töö igati hästi ära, müüdaval Prismas ja ilmselt ka mujal. Hind kõigub 3 L = 23 eeki ja enne jõule oli 5 L = 29 eeki.
Oli vist ka Auto Lehe testivõitja.
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

Mazda 3 kojamehed

PostitusPostitas Anonymous » 13 Jaan 2007, 15:57

Endal esiklaasi probleem naise 2005a suvel ostetud Mazda 3'ga. Juhipoolne kojamees ei suuda talvise vahendiga klaasi puhtaks tõmmata. Kasutusel Polari talvine klaasivedelik, mis kahe vana fordi esiklaasidel pika testimise tulemusena endale parim tundus (tõesti kulunud ja täkkeliste klaaside puhul töötab).

Aga nüüd selle suht uue Mazda 3 juhipoolne kojamees ei saa oma tööga hakkama. Kõrvalistuja oma saab hindele "hea". Proovitud klaasipuhastuvahendiga klassi pesta, fairy'ga kojamehi pestud, aga tulemus suurt ei parane või kui siis ajutiselt.

Kogemusi Mazda 3 omanikelt? Kaua teil algselt peal olnud kojamehed vastu pidasid? Kas olete kasutanud mingi teise tootja omi, kogemused nendega?
Anonymous
 


PostitusPostitas YanZa » 13 Jaan 2007, 19:47

minu teada on soovitatav kojamehi 2 korda aastas vahetada :wink:
•°zoom-zoom°• tähistab liikumise rõõmu ja vabaduse tunnet
:arrow: #mazdaklubi jutukasse saab siit :wink:
Kasutaja avatar
YanZa
 
Postitusi: 200
Liitunud: 06 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Saaremaa

1987 Mazda 626

PostitusPostitas Evert » 15 Jaan 2007, 14:33

Jah, soovitav oleks kevadel ja sügisel kojamehi vahetada. Mul aga on viimased 2 aastat Valeo raamita kojamehed hästi vastu pidanud, täna alles pidin uue paari ostma.
Vastukaaluks hoiataksin samasuguste Aero-marki kojameeste eest. Neid promoti isegi Roolivõimus, aga tegelikult on tegemist puhta sõnnikuga. Mul pidas 1 prooviks ostetud kojamees ainult 1,5 nädalat.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas 323IFF » 18 Jaan 2007, 16:27

Evert kirjutas:Jah, soovitav oleks kevadel ja sügisel kojamehi vahetada. Mul aga on viimased 2 aastat Valeo raamita kojamehed hästi vastu pidanud, täna alles pidin uue paari ostma.
Vastukaaluks hoiataksin samasuguste Aero-marki kojameeste eest. Neid promoti isegi Roolivõimus, aga tegelikult on tegemist puhta sõnnikuga. Mul pidas 1 prooviks ostetud kojamees ainult 1,5 nädalat.


samad sõnad.viimase kohta.
erinevalt RED BULL-ST minu pakutavad tiivad kannavad kauem, Kysi ATSi karikate tulemuste pöhjusi....
Kasutaja avatar
323IFF
 
Postitusi: 537
Liitunud: 07 Juul 2005, 11:04
Asukoht: TALLINN kIVIMÄE : 52 88765

PostitusPostitas ivark » 08 Juul 2008, 13:42

323IFF kirjutas:
Evert kirjutas:Jah, soovitav oleks kevadel ja sügisel kojamehi vahetada. Mul aga on viimased 2 aastat Valeo raamita kojamehed hästi vastu pidanud, täna alles pidin uue paari ostma.
Vastukaaluks hoiataksin samasuguste Aero-marki kojameeste eest. Neid promoti isegi Roolivõimus, aga tegelikult on tegemist puhta sõnnikuga. Mul pidas 1 prooviks ostetud kojamees ainult 1,5 nädalat.


samad sõnad.viimase kohta.


Eks need Roolivõimud jm sarnased saated räägivad seda, mida neile müügimehed ette dikteerivad, mingit tõde sealt küll ei kuule.
ivark
 
Postitusi: 47
Liitunud: 04 Dets 2006, 16:19
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Mario » 08 Juul 2008, 13:53

minul pidasid tutikad Valeod vastu 3 kuud.. ja seda uue klaasi peal :?
nüüd olen juba päris tükk aega AllRide'i oma kasutanud ja pole veel väsimuse märki näidanud :D
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6053
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255


Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist