GE/GF 626 kõrvalistmes turvapadja andur

GE/GF 626 kõrvalistmes turvapadja andur

PostitusPostitas jann » 19 Jaan 2007, 22:04

Avastasin täna pimedas, et turvapadja andur vilgub hästi tumeda tooniga(vaevu märgatav siis). Teab keegi milles asi võib olla? Tegelikuses muidugi huvitaks kas üldse reaalselt on ka turvapadjad olemas :?

Auto manuaalist leidsin selgituse selle kohta kui tuluke vilgub(eredalt), on SRC airbag süsteem korrast ära. Kas keegi teab kas Mazdaabis ka sellele ravi olemas on?
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

PostitusPostitas tomkulibin » 19 Jaan 2007, 23:43

Aga küsi Mazdaabist äkki? Ehk saad tõese vastuse. vajad ehk abi tel. numbri otsimisel?
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas doze » 20 Jaan 2007, 00:03

endal ka juba kuskil teist aastat need tuled vilguvad armatuuris...paari päevaga harjub ära :) üks võimalus on, et istme all olev pistik jamab...seda tasuks natuke näppida...kiskusin selle anduri kunagi istme seest välja ka et oma "hobi elektrooniku" silmaga üle vaadata aga ei minu mõistus sellest üle käinud...kui veendunud et ikkagi andur läbi siis üks variant on kuskilt romulast uus istmepõhi osta...alati võib ka need pirnid välja kiskuda :D aga ilmselt see nii väga õige pole sest turvapatjade vea tõttu ei tööta ükski padi ja avarii korral (ptui ptui ptui) patja kaisutada ei saa...
doze
 


PostitusPostitas doze » 20 Jaan 2007, 00:16

ja kui keegi mõtleb et kisuks ikka ise selle asja lahti siis vot palun kui elektroonika taipu on...aga hoiatan ette et see elektroonika osa on plastik karbi sees mis on mingit kuivand PVA taolist plöga täis lastud (ilmselt niiskuse eest kaitsmiseks)...nokitsemist kõvasti...kui keegi mõne lahenduse leiab siis kajastage siin ka see ikka :)
doze
 


PostitusPostitas jann » 20 Jaan 2007, 02:31

kulibin kirjutas:Aga küsi Mazdaabist äkki? Ehk saad tõese vastuse. vajad ehk abi tel. numbri otsimisel?


Tänan, eks ootab vist esmaspäevani, kontaktid olemas ja kohad juba käidud, nähtud ... aga hakkasin mõtlema, et kui andur(id) on seotud istmetega, siis seal sai äsja istmesoojendus vahetutud...kas vahetus sai saatuslikuks? Kuna ta helendab nii tumedalt ka, siis ei teagi täpselt millal tuluke seal vilkuma on hakanud.
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

PostitusPostitas doze » 20 Jaan 2007, 13:45

Ei tea kuidas vanematel on aga mu 98a 626'l põleb kollane tuli mis viitab kõrvalistuja turvapadjale ja punane turvapadja tuli annab vilkudes veakoodi.
doze
 


PostitusPostitas undu » 21 Jaan 2007, 00:14

jann kirjutas:
kulibin kirjutas:Aga küsi Mazdaabist äkki? Ehk saad tõese vastuse. vajad ehk abi tel. numbri otsimisel?


Tänan, eks ootab vist esmaspäevani, kontaktid olemas ja kohad juba käidud, nähtud ... aga hakkasin mõtlema, et kui andur(id) on seotud istmetega, siis seal sai äsja istmesoojendus vahetutud...kas vahetus sai saatuslikuks? Kuna ta helendab nii tumedalt ka, siis ei teagi täpselt millal tuluke seal vilkuma on hakanud.


nii palju kui mina tean, siis on Mazdadel probleemiks just kaasreiseja istemes olev andur. Ja see on kuradi tundlik niiskuse suhtes, isegi keemilises puhastuses võib see viga saada (nii on seda mulle selgitatud)
see, kes palju räägib ei pruugi alati palju öelda
undu
 
Postitusi: 200
Liitunud: 04 Jaan 2007, 16:50
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas doze » 28 Mär 2007, 13:09

Leidsin ühe vana plaadi pealt paar pilti ka sellest pätipoisist :)

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

PS! Kuupäevad piltidel ei vasta tõele, päris niikaua ma ka turvapatjadeta sõitnud pole :)
doze
 


PostitusPostitas doze » 28 Mär 2007, 13:22

Minu teooria oleks siis järgmine: kuna minul hakkasid tuled vilkuma siis, kui keegi kõrval istus ja alguses kustusid ära siis, kui see kõrvalistuja oma ahtrit liigutas, seega kardan et mõni siin (ehk juhe) mis seal võrgustikus jookseb, on natuke viga saanud ja oma takistust muutnud, mis omakorda ei meeldi anduri elektroonikale ja edastab veateate SAS moodulisse. Nii et järgmine katse on mul muuta nende siinide takistust ja vaadata, kas kood, mida see andur väljastab, muutub.
doze
 


PostitusPostitas HaHoHe » 28 Mär 2007, 13:26

Njaa, romulatele olen ise ka mõelnud, aga pole sellist aega et neid läbi tuhlata ja ise neid elektroonikaasju ka ei jaga niiet eks ootab ja vaatab, äkki leidub keegi kes oskab korda teha siis ma pakun kohe teenistust:P
Kasutaja avatar
HaHoHe
 
Postitusi: 147
Liitunud: 28 Mär 2007, 10:53
Asukoht: Harjumaa

1998 Mazda 626

PostitusPostitas jann » 12 Apr 2007, 00:09

Vahepeal olen nii palju targemaks saanud, et tegu on kõrvalistuja turvapadjaga. Veakood on 7 järjestikust vilgutust.
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

PostitusPostitas HaHoHe » 12 Apr 2007, 07:19

No mul põleb kollane kõrvalistujat märkiv tuli ja siis turvapadja punane tuli vilgub 4 korda aeglaselt ja 7 korda kiirelt (kui ma valesti ei mäleta), mis näitabki kõrvalistuja anduri riket.
Kasutaja avatar
HaHoHe
 
Postitusi: 147
Liitunud: 28 Mär 2007, 10:53
Asukoht: Harjumaa

1998 Mazda 626

PREMACY

PostitusPostitas Jyri I » 19 Apr 2007, 16:48

Mul hakkas sel kevadel Premacy kõrvaliste sama jama ajama. 4 pikka + 7 lühikest tuld = kõrvalistuja andur. Kui istuja vahetab asendit - kustub vahepeal. Tüüpviga. Kogu uus andur on ca 8 tuh... või pirnid välja, juhtme lahtivõtmine ei aita - annab ikka veakoodi.
Kasutaja avatar
Jyri I
 
Postitusi: 71
Liitunud: 21 Mai 2005, 17:15
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda MX-5

PostitusPostitas Mario » 23 Juun 2008, 16:55

täna peale kaht kilomeetrit kruusateed süttis minul kollane turvapadja tuluke.. pistikuid pole veel näppima läinud.. aga arvata võib, et terve andur on persses :?
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas HaHoHe » 23 Juun 2008, 23:08

Join the club:P
Kasutaja avatar
HaHoHe
 
Postitusi: 147
Liitunud: 28 Mär 2007, 10:53
Asukoht: Harjumaa

1998 Mazda 626

PostitusPostitas leviathan » 24 Juun 2008, 22:02

põhimõtteliselt mul üx istmepadi saadaval :lol:
leviathan
 
Postitusi: 1425
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

PostitusPostitas Mario » 09 Juul 2008, 22:20

summercampil käppisin pistiku juhet.. minul tuluke kadunud armatuurist.. :)
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Üks lahendusvariant

PostitusPostitas Viktor » 09 Okt 2008, 22:23

Kuna mul õnnestus lõpuks leida lahendus eelpool kirjeldatud Mazda kõrvalistme turvapadja anduri probleemile, siis tekkis mõte sellest ka teistele teada anda. Et ehk on veel mõnele hädalisele abiks.

Jõudis see kurikuulus Mazda veakood 47/48 ka minu 1999. aasta 626-ni. Pidin siis asja lähemalt uurima hakkama. Tulukeste vilkumine armatuuril on küll tüütu, kuid pole iseenesest veel probleem. Hoopis hullem on see, et istmeanduri vea ajal on turvapadjad välja lülitatud. Seega ei saa loota turvapatjadele.

Lootus lahendada olukorda pistikute kontrollimise-puhastamisega haihtus kohe, kui pistiku lahti ühendasin. Siis hakkas vilgutama veakoodi 45. Seega olid ühendused korras ja viga ikkagi anduris.

Kõne Esma Auto varuosade osakonda andis "meeldiva" üllatuse, et ainus mõeldav lahendus on terve istmepadja äravahetamine ja padja enda hinnaks nüüd juba "tühised" 21000 eeku. Sellest teadmisest uut jõudu ammutanud, hakkasin hoolega guugeldama, et leida veidigi rohkem
tehnilist inffi. Päeva lõpuks oli selge, et tegu on ühe paremini varjatud saladusega Universumis :) Jäi üle "paralleeluniversum" - kirillitsa taha varjuv slaavi veebimaailm. Pikkade ja vaevaliste päringute tulemusena leidsin lõpuks huvitava vihje ühest Valgevene meistrimehest, kes häda
sunnil ise sellise istmeanduri imitaatori valmis on teinud. Omaenda Mazdale. Siis vaatas, et asi toimib, ja hakkas neid ka müüma.

Asja põhimõte on järgmine: rikkis istmeanduri asemel ühendatakse süsteemi külge istmeanduri imitaator. Imitaator saadab süsteemile teavet, et istmeandur on olemas ja korras ning et kõrvalistmel istub reisija (et kõrvalistuja turvapadi avarii puhul rakenduks).
Ainus puudus on fakt, et kui kõrvalistmel kedagi pole, siis avatakse avarii puhul turvapadi ikkagi. Aga see on taolises olukorras ilmselt väike mure.

Veel niipalju, et arvatavasti kaob ära ka turvapadja automaatne väljalülitamine Mazda enda toodetud lastetooli paigutamisel esiistmele. Aga see pole üldse probleem - lasteiste tuleb panna tagaistmele.

Asi hakkas huvitama. Veel natuke otsimist ja leidsin meistrimehe meiliaadressi. Kirjutasin. Selgus, et tegu on ühe kogenud sideelektroonikuga. Kuna olen ise aastaid elektroonikaga tegelnud, siis võisin hinnata tema selgituse piisavalt usutavaks, et kusagilt kahtlase
kuulsusega Valgevenest midagi tellima hakata :) Hind oli soodne (70 dollarit - koos postikuludega). Tasumine Western Unioni kaudu.
"Ah, saan tünga siis saan," mõtlesin ja tellisin jublaka ära.

Üsna uskumatu, aga nädalaga oli kaup kohal (mees ise arvas, et kuigi Ukrainasse läheb 10 päeva ja Venemaale 3 nädalat, siis ehk Eestisse tuleb kiiremini). Panin autole peale - ja töötabki! :) Tegija annab ka garantii. Aga väidetavalt pole seni veel probleemi olnud.

Välimuselt on tegu päris pisikese plastikkestas plokiga. Tunduvalt väiksemaga kui pildi peal nägin, nii tegu siis uuema versiooniga. Realiseeritud ilmselt PIC-ilaadsel mikroskeemil. Täpselt ei tea - pole viitsinud lahti võtta. Paigaldamisega saab igaüks hakkama. Jälgida tuleb vaid, et tagurpidi ei ühenda, muidu tuleb ilmselt see sinine suits välja, mis seal sees tööd teeb :D

Kui millegi kallal üldse uriseda, siis ploki kinnitussüsteem võiks ehk parem olla. Aga kellele ei meeldi, see võib ju ise alati kindlama teha.

Nii et kui kellelgi on analoogilisi probleeme Mazdadega (Mazda 626 1998-2002; Mazda 323 1998-2003; Mazda MX-5 1998-2004; Mazda 6 alates 2002), siis võib sealt abi saada:

aadress: [b]valentin157@mail.ru[/b]
nimi: Valentin

Seda ma ei tea, kas mõnes muus keeles peale vene keele kah kontakti saab. Mina ei hakanud katsetama, panin oma "puuvene keelt", niipaljukest kui seda mäletasin. :)

Loodan, et on abiks info. :)
Viktor
 


Re: Üks lahendusvariant

PostitusPostitas jann » 09 Okt 2008, 22:58

Viktor kirjutas:Nii et kui kellelgi on analoogilisi probleeme Mazdadega (Mazda 626 1998-2002; Mazda 323 1998-2003; Mazda MX-5 1998-2004; Mazda 6 alates 2002), siis võib sealt abi saada:

aadress: valentin157@mail.ru
nimi: Valentin

Seda ma ei tea, kas mõnes muus keeles peale vene keele kah kontakti saab. Mina ei hakanud katsetama, panin oma "puuvene keelt", niipaljukest kui seda mäletasin. :)

Loodan, et on abiks info. :)


Väärt info :idea:
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

PostitusPostitas informer » 10 Okt 2008, 10:14

Nuh kodumaised elektroonikud võiksid copy-paste sellest asjast teha, kui endal kunagi selline mure tekib siis küll kuskilt Valgevenest seda taga ajada ei oskaks :)
W204
Kasutaja avatar
informer
 
Postitusi: 337
Liitunud: 04 Apr 2005, 14:48
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Elroy » 10 Okt 2008, 17:18

mul on ka see kõrvalistuja andur jamanud kaks korda, esimest korda hakkas siis tuli vilkuma, kui tühi klaaspudel sõiduajal istmealla oli jäänud ja ju ta siis põrkas seal vastu andurit ja teisel korral ei teagi mis põhjusel ta vilkus, aga mõlemal korral on aidanud lihtsalt see kui andurit pistikusse rohkem lükata, ta kipub sealt natuke lahti tulema
Kasutaja avatar
Elroy
 
Postitusi: 48
Liitunud: 21 Mai 2008, 13:42
Asukoht: Estland

1997 Mazda 626

PostitusPostitas HoLm » 14 Jaan 2009, 13:57

pane tatti vahele :twisted: ;)
Terf. Aivis
Kasutaja avatar
HoLm
 
Postitusi: 37
Liitunud: 27 Aug 2007, 18:38
Asukoht: Tallinn

1991 Mazda 626

PostitusPostitas liis » 28 Juul 2009, 14:34

mul vilgutab veakoodi 48 nii kui keegi kõrval istub ja liigutab. ei teagi mis nüüd saab, kas ka 8000 välja käima, ise neid pistikuid ka näppida ei julge....
liis
 
Postitusi: 254
Liitunud: 12 Veebr 2007, 22:38
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda 6

PostitusPostitas HaHoHe » 28 Juul 2009, 19:11

No odavam on http://www.mazdaklubi.com/foorum/viewtopic.php?t=8190 teemas antud juhiseid järgida ;)
Kasutaja avatar
HaHoHe
 
Postitusi: 147
Liitunud: 28 Mär 2007, 10:53
Asukoht: Harjumaa

1998 Mazda 626

Re: 626 kõrvalistmes turvapadja andur

PostitusPostitas Mario » 02 Jaan 2010, 18:00

Mul vilgutab 49, mida see kood võiks tähendada? :(
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Järgmine

Mine 626/MX-6/Xedos-6/6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

cron