Mazda 6 - hetkeline plagin esisillas pöördel

Mazda 6 - hetkeline plagin esisillas pöördel

PostitusPostitas Anonymous » 12 Veebr 2007, 22:20

Külmade ilmadega on päris uue Mazda6-ga imelik probleem: külmast peast (külma all mõtlen temperatuure alates -13 kraadi) sõitma hakates käib parempöördel esisillast läbi hetkeline plagin. Subjektiivselt tundub, et plagin tuleb vasakust esisillast, tegu on sellise kummise heliga. Tundub, et plagin tekib rohkem siis, kui pööramise ajal kergelt gaasi vajutada, kuid ma pole selles ka väga kindel. Vasakule pöörates on samalaadne plagin olnud ainult korra. Auto soenedes paitab see heli kaduvat. Külmana kohapeal rooli liigutades mingeid helisid ei ole. Esma Auto vaatas hoolikalt esisilla üle, midagi lahti ei ole, esirattale ei paista midagi vastu ka käivat. Kui ma üritasin mehhaanikule seda uuesti demonstreerida, siis just seda heli enam ei tekkinud :(

On kellegil ideid? Esma, kellega ma väga rahul olen, üritab ka probleemile pihta saada, kuid ilma heli ennast kuulmata on neil see ka raskevõitu.

TS
Anonymous
 


Re: Mazda 6 - hetkeline plagin esisillas pöördel

PostitusPostitas pokenaut » 12 Veebr 2007, 22:42

TS kirjutas:et plagin tuleb vasakust esisillast

:shock:
Ma võin küll noor ja loll olla, aga minu teada ei ole ühtegi kolme/nelja sillalist sõiduautot mazda poolt toodetud, eriti veel eest kahe kõrvuti sillaga. :D

Terv,
Pokemon
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

PostitusPostitas portos » 12 Veebr 2007, 22:49

mul käib ka paremale pöörates mingi imelik hääl ja sama moodi ei ole keegi veel asjalepihta saand :cry:
keretööd ja värvimine 56396887
Kasutaja avatar
portos
 
Postitusi: 404
Liitunud: 26 Veebr 2006, 22:45
Asukoht: tartu

1994 Mercedes-Benz C Class

Re: Mazda 6 - hetkeline plagin esisillas pöördel

PostitusPostitas Anonymous » 12 Veebr 2007, 22:54

pokemon kirjutas:
TS kirjutas:et plagin tuleb vasakust esisillast

:shock:
Ma võin küll noor ja loll olla, aga minu teada ei ole ühtegi kolme/nelja sillalist sõiduautot mazda poolt toodetud, eriti veel eest kahe kõrvuti sillaga. :D

Terv,
Pokemon


Ok, ok, loe siis nii: "vasakult esisillast".

Mu sõnastus oli miteti tõlgendatav küll, kuid see, kes tahab aru saada, ka saab. Need, kes ei taha aru saada aga "teravmeelitsevad"

TS
Anonymous
 


PostitusPostitas nymmik » 12 Veebr 2007, 23:00

mul oli ka, aga kui veojõukontroll välja lükata siis kaob ära;)
nymmik
 


PostitusPostitas Anonymous » 12 Veebr 2007, 23:08

nymmik kirjutas:mul oli ka, aga kui veojõukontroll välja lükata siis kaob ära;)


Veojõukontroll teeb ju hoopis teist häält, sellin vidisev heli armatuuri alt. Pealegi on pööramisel kiirus väike ja rattad eriti (kui üldse) ei libise. Või on asi stabiilsuskontrollis? Või veovõlli otsas?

Mul juhe päris koos ...

TS
Anonymous
 


PostitusPostitas nymmik » 12 Veebr 2007, 23:16

TS kirjutas:
nymmik kirjutas:mul oli ka, aga kui veojõukontroll välja lükata siis kaob ära;)


Veojõukontroll teeb ju hoopis teist häält, sellin vidisev heli armatuuri alt. Pealegi on pööramisel kiirus väike ja rattad eriti (kui üldse) ei libise. Või on asi stabiilsuskontrollis? Või veovõlli otsas?

Mul juhe päris koos ...

TS

proovi, see jah ei ole selline hääl, mis veojõukontrolli rakendumisel on aga seotud kuidagi tema või anduritega. Aga nüüd kui masin 3 aastat vana pole enam seda häält, eelmine talv veel oli.
nymmik
 


PostitusPostitas Anonymous » 12 Veebr 2007, 23:35

nymmik kirjutas:proovi, see jah ei ole selline hääl, mis veojõukontrolli rakendumisel on aga seotud kuidagi tema või anduritega. Aga nüüd kui masin 3 aastat vana pole enam seda häält, eelmine talv veel oli.


Eks ma proovi. Homme hommikul on mul veel kohtumine Esma spetsialistidega. Sul oli see jama ka ainult külmaga? Ja väikese sõitmise järel kadus see plõgin/plagin?

Mu eelmisel 626-l oli ka veojõukontroll (stabiilsuskontrolli ei olnud). See küll selliseid tükke ei teinud. 626 läks aga lolliks siis, kui üritasid käsipiduriga pöörata. Stabiiluskontroll aga ei tohiks üldse rakenduda alla 20 km/h.

TS
Anonymous
 


PostitusPostitas Anonymous » 13 Veebr 2007, 00:33

Tuhlasin veidi netis, tundub et sama jama on kirjeldatud siin.

TS
Anonymous
 


PostitusPostitas Alar » 13 Veebr 2007, 14:17

Nagu sealt lugeda võib, puhastati ja määriti uuesti pooltelje otsad, mis aitas selle heli vastu. Võimalik, tehasest miski kehvake, külma kartev määre poolteljel. Aga arvestades su auto vanust, tuleks pöörduda esindusse, mitte foorumisse.
Alar
 


PostitusPostitas Anonymous » 13 Veebr 2007, 16:03

Alar kirjutas:Nagu sealt lugeda võib, puhastati ja määriti uuesti pooltelje otsad, mis aitas selle heli vastu. Võimalik, tehasest miski kehvake, külma kartev määre poolteljel. Aga arvestades su auto vanust, tuleks pöörduda esindusse, mitte foorumisse.


Tänud õpetussõnade eest.

Nagu ma kõige esimeses postituses mainisin, siis esinduses oli juba käidud. Samas ei saa ka igasugust määret pooltelje otsa panna, esindus lähtub ikkagi Mazda ettekirjutustest. Seega suvalist sünteetilist määret nad sinna ei pane. Tegu on Mazda määrde omapäraga ja äkki aitab see lõim ka hiljem teisi sarnaste probleemide lahendamisel. Ja foorumisse võib ikka abi järele pöörduda :)

TS
Anonymous
 



Mine Mazda 6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron