Eesti Politsei tugevdab liiklusjärelevalvet..

Siin rääkida teemadel mis teiste teemade alla ei mahu

Eesti Politsei tugevdab liiklusjärelevalvet..

PostitusPostitas Mario » 11 Juun 2007, 21:47

http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=233678

mina siis olen esimene "ohver", kes täna Tallinn-Tartu maanteel 112 km/h maha võeti.. kästi puhuda ja uuriti, kuhu mul nii kiire on :lol:
Ütlesin, et laps kodus haige ja viin rohtusid, näitasin apteegi kilekotti..

siis vaadati auto üle ja sooviti kena õhtu jätku. oli õnneks viisakas konstaabel, soovitas edaspidi lubatud kiirusest kinni pidada.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6055
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas risto_626 » 11 Juun 2007, 21:55

sa nugis küll, homme sõit tartusse ja tagasi, tuleb vist rohkem spidokat jälgima hakata. :roll: , kuna enamjaolt sõidan isegi sellise kiirusega :|

nüüd saab AS EP küll rikkaks, sest neid, kes maanteel 90km/h sõidavad võib ühe käe sõrmedel üles lugeda. :!:
Ära ütle mulle, mida ma tegema pean; sis ei ütle ma sulle, kuhu sa minema pead.
Kasutaja avatar
risto_626
 
Postitusi: 1745
Liitunud: 06 Mai 2007, 19:02
Asukoht: Ida-Viru

1992 Volkswagen Polo

PostitusPostitas HrHunt » 11 Juun 2007, 22:18

Pakun et niisuke sügavuti peedistamine omab mitmeid negatiivsed kõrvalmõjusid:

- 90 km/h on hea auto ja hea tee peal parjalt närvesööv - tähelepanu hajub ja tekib üleüldine urelus
- kui autopilooti pole kulub kiirusepiirangu piinlikule jälgimisele ohtlikult palju tähelepanu, eriti öösel
- kui risti üle eesti sõita teeb 20 km/h tuntava ajavahe
- tekivad jõhkrad kolonnid kuna keegi ei julge mööda kimada, ja need kolonnid tekkivad mõistagi 85 km/h sõitjate järgi jne.
- ja kui sõidetaksegi mööda siis 15 sek 95 km/h möödasõit on kokkuvõttes kordades ohtlikum kui 5 sek ja 135 km/h

Ühesõnaga - kala mädaneb peast. Kuna autod on tegelt jube heaks kätte läinud siis on ilmselgelt probleem lakkumises, süstimises ja labases sõiduoskuse puudumises. Tehke parem kõigile kehtivate juhilubade omanikele korduseksam + sõidutreening a la bmw teeb :) Uutele juntsudele tuleb topelt valusalt väänata, et tükk aega mõtleks kas ikka ei tasuks hoopis ühistransa kasuks otsustada - kui närv ei kannata ja reaktsioon ei võimalda. Sedaviisi saaks nii maaisandad palju pappi kui ka ei väänataks riski piiri tajuvatel juhtidel käsa.

Paraku midagi sellist ilmselt ei teha ja saksamaa kiirteed pannakse ka veel kinni. Siis tuleb küll jooma hakata. Juhtida pole enam mõtet :D
Kasutaja avatar
HrHunt
 
Postitusi: 315
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:05
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Anonymous » 11 Juun 2007, 22:33

Tahaks seda statistikat näha mille alusel on suurimaks surmade põhjustajaks kiirus :!: Minu meelest on surmaga lõppenud õnnetustest u.50 või rohkem% tingitud alkoholist :twisted:


Seega minuarust mõttetu aktsioon, mis viitab riigi eelarve puudujäägile :wink:


See aga ei tähenda et propageeriksin kiiruse ületamist :!: :!: :!:
Anonymous
 


PostitusPostitas risto_626 » 11 Juun 2007, 23:11

Kõik su jutt on väga õige ja isiklikult nõustun nende argumentidega, välja arvatud see
HrHunt kirjutas:...Tehke parem kõigile kehtivate juhilubade omanikele korduseksam + sõidutreening a la bmw teeb :)


milles on süüdi need juhid, kes kiirust ei ületa, lakku täis autoga ei sõida jne, miks peavad nemad uuesti arki eksamitega nussima hakkama.

pealegi- on kellelgi aimu, kui palju on eestis kehtivaid juhilubade omanikke-, millised järjekorrad ark-is oleksid, kui nad kõik peaksid hakkma korduseksameid tegema. see oleks võimatu, lisaks veel uued taotlejad...

aga liiklushuligaanide korduseksamile saatmisele kahe käega poolt :!: :!: :!: krt, miks seda siiani veel tehtud pole :?
Viimati muutis risto_626, 11 Juun 2007, 23:15, muudetud 1 kord kokku.
Ära ütle mulle, mida ma tegema pean; sis ei ütle ma sulle, kuhu sa minema pead.
Kasutaja avatar
risto_626
 
Postitusi: 1745
Liitunud: 06 Mai 2007, 19:02
Asukoht: Ida-Viru

1992 Volkswagen Polo

PostitusPostitas risto_626 » 11 Juun 2007, 23:14

kui sõidukiirus vastab tee- ja ilmaoludele, auto seisundile ja eelkõige juhi kogemustele, ei ole +10km/h küll erilti ohtlik.

:!: ei õigusta kihutamist :!:
Ära ütle mulle, mida ma tegema pean; sis ei ütle ma sulle, kuhu sa minema pead.
Kasutaja avatar
risto_626
 
Postitusi: 1745
Liitunud: 06 Mai 2007, 19:02
Asukoht: Ida-Viru

1992 Volkswagen Polo

PostitusPostitas IvarR » 11 Juun 2007, 23:22

HrHunt kirjutas:- kui risti üle eesti sõita teeb 20 km/h tuntava ajavahe


Kusjuures õigus. Kui sõita näiteks tallinnast võrru märkide järgi läheb aega ca 3.5 tundi.
Samas ma olen täitsa harjunud 2.5-3h sõitma ja ei kavatse küll hakata venima nii pika tee peale.
Tegelt oli süüdi tihti ka mu eksnaise ema kes toitu juba hakkas lauale laotama kui ma alles tartus olin ja seega pidin võrru tartust jõudma olematu ajaga.
Naised sunnivad meid kihutama. Jah täpselt :lol:
IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

PostitusPostitas risto_626 » 11 Juun 2007, 23:23

IvarR kirjutas:Naised sunnivad meid kihutama. Jah täpselt :lol:
IvarR


naised kõiges süüdi :D
Viimati muutis risto_626, 11 Juun 2007, 23:29, muudetud 1 kord kokku.
Ära ütle mulle, mida ma tegema pean; sis ei ütle ma sulle, kuhu sa minema pead.
Kasutaja avatar
risto_626
 
Postitusi: 1745
Liitunud: 06 Mai 2007, 19:02
Asukoht: Ida-Viru

1992 Volkswagen Polo

PostitusPostitas IvarR » 11 Juun 2007, 23:29

risto_626 kirjutas:
IvarR kirjutas:Naised sunnivad meid kihutama. Jah täpselt :lol:
IvarR


naised kõiges süüdi :D


http://www.youtube.com/watch?v=XeA1i1_QhwQ sellel ka ämm ajab tagant rsk.
IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

PostitusPostitas tomkulibin » 12 Juun 2007, 06:40

Eksam ei ole karistus. Eksam on teadmiste kontroll.
Liikluskorra kaitse organitel on tegelikult iga juhi poolt vahelejäädud eskimuse puhul saata kodanik juht profülaktilisele teadmiste kontrollile.
Ega ma ise kah vabatahtlikult eksamile ei läheks(ilmelt põruks läbi, kes neid eeskirju ikka peast teab),aga iga liikluses osaleja peaks ikkagi LE-d peast teadma ja ka täitma. Kui juba oled korra eksinud, siis võib ju saata ka uurimisele, et kas oli lihtsalt eeskirjade sihiliku eiramisega või rikkumisega, mis seotud teadmatusega. Esimesel juhul oleks karistus (trahv,lubade hoiustamine jne), teisel puhul taas koolitus ja ka uurimine, kus koolist tulevad "teamatud"(sealt ka vastavad järeldused koolide, nende õppejõudude suhtes ja ka ARK eksamikomisjoni suhtes)?
Ilmselt oleks see ideaali lähedane, paraku elukauge. Tulemusi näete ise argises liikluses.
Ärge unustage: auto on potensionaalne tapariist.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8373
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas Anonymous » 12 Juun 2007, 07:06

Täna lehest lugedes sain järgneva statistilise tulemuse:

Pühapäev 10.06.07

Liiklusõnnetusi 9
Põhjustaja joobes 2
Lubadeta 3(1 neist tsikkel)
Otsasõit ees peatunud autole 2
Paremakäe reegli eiramine 1

Korra kaldus sõiduk paremale teepeenrale ja sealt kraavi, seega täpsem põhjus tuvastamisel.

Arvatavaid kiiruseületajaid 1(17a. nooruk, kes oli loomulikult ka lubadeta), ise kipun arvama mauidugi et ka tsikkel :!: :!: :!:



Seega mis kiirusületajate piinamise aktuaalsusest me siin räägime :shock: :evil:



Kuna kõige reaalsem mõrvar on roolijoodik mitte kiiruse ületaja, isegi kui sõidab asulavälisel teel +40, siis miks ei kehti neile karistus mõrvakatse eest :?: Üle 0,5 prommillise joobega sõitmine võrdub rahvamassis noaga keerutamisega, ühesõnaga võimalik on MÕRV ettevaatamatuse tagajärjel :!: Aga millegi pärast surmaga lõppenud õnnetuse põhjustaja polegi mõrvar, vaid lihtsalt auto üle kontrolli kaotanud juht :shock: samas kui jahil lased kaaslase maha on kohe mõrv ettevaatamatuse tagajärjel :!: Kuid mis on avarii :?: liikleja ettevaatamatu käitumine, mille alla käivad liikluseeskirjade eiramised ja 99% avariidest toimub just kellegi liikluseeskirja eiramisest :!:



Seega tuleb kontrollida liikluseeskirjade täitmist, mitte teenida kerget kasutamist +10 juhtide pealt :!: :!: :!:
Anonymous
 


PostitusPostitas kennu » 12 Juun 2007, 11:04

väga lihtne.... pea kuu tagasi.. ületasin kiirust.. lihtsalt loll juhus oli (tavaliselt olen korralik liikleja +10-15km/h) Kiirus oli üle... 33km/h ja pärast infoallikate järgi sain teada, et mulle määrati 1 kuu lubadeta ja 3000 krooni trahvi.... ja see oli mul esimene rikkumine üldse. 9 aasta jooksul.. KARM!!!!!
Õnneks vist.. tutvus aitas.. ja saan 2,5 tuhat.. load jäävad kätte :S


KAS KEEGI ON KÄINUD LIBEDASÕIDUKOOLITUSEL? kui jah siis peaksite teadma väga hästi et kui vähendad kiirust 10 võrra siis väheneb pidurdusmaa poolevõrra.. jne jne.. Mida suurem on LUBATUST kiirem liikumine.. seda pikem on pidurdusmaa...

Toon näite: Kui sa sõidad linnas 60km/h... tuleb ülekäigurajale järsku jalakäija... sina pidurdad järsku! Jalakäiale otsa sõites on sinu kiirus 40km/h MÕELGE ISE....

kahju et ma ei saa siia autosõidu videot panna..
Kasutaja avatar
kennu
 
Postitusi: 1201
Liitunud: 02 Veebr 2005, 12:33

PostitusPostitas Kaadu » 12 Juun 2007, 11:11

Mina käisin alles libedakoolitusel.... tean millest sa räägid...
Tegelikult on kiirusepiirangud ikka mõeldud selle jaoks, et nendest kinni pidada.... kimada võiks ringrajal ja selleks ettenähtud kohtades...
Kaadu
 


PostitusPostitas tomkulibin » 12 Juun 2007, 11:27

Põhjustaja joobes 2- Teadlikult rikutud LE nõuded- karistada
Lubadeta 3(1 neist tsikkel)- Teadlikult rikutud LE nõuded- karistada
Otsasõit ees peatunud autole 2 Vale pikivahe( reageerimiskiirus vs pikivahe)- Teadlikult rikutud LE nõuded- karistada
Paremakäe reegli eiramine 1 - Teadlikult rikutud LE nõuded- karistada
+ kui palju ei tekitanud liiklusõnnetust rikkudes LE-d aga tekitasid sundolukorra kaasliiklejatele, kes olid sunnitud võtma kasutusele extreemseid meetmeid õnnetuse ärahoidmiseks?
Kui paljud rikuvad LE-d teadmatult, enda mugavusest, hooletusest....
Ütleme, et nõuka aegset statistikat keerati vastavlt partei vajadustele, aga mul on tunne, et siis kardeti valitsust ja tema korrakaitse organeid enam, kui praegusel demokraatia(mõned on ka anarhiaks arvanud demokraatiat) ajal ja sealt ka sujuvalt minnalaskmise seisukoht võetud. Ega ma ise ka väga pai poiss ei ole, aga vähemalt üritan.




Seega mis kiirusületajate piinamise aktuaalsusest me siin räägime Shocked Evil or Very Mad
Mitu õnnetust oleks suudetud ära hoida, kui kõik liiklejad oleks 100% täitnud LE, kaasaarvatud piirkiirused.
Ära võta kiiruse ületamist eraldi, võta liiklust ja sellekorraldust ühe tervikuna.
Näiteks kiiruseületusest: mina kõrvalteel oma vaateväljast(lähtudes, et kõik liiklejad peavad kiiruspiirangutest kinni) ei näe takistust ja hakkan ületama peateed. Sina ilmud minu vaatevälja ÄKKI ja ootamatult suure kiirusega. Ei mina,ega sina hoolimata pingutustest ei suuda ära hoida õnnetust.Mis edasi? kas õigustad kiiruse ületust? Ah et sina ei kihuta piiratud nähtavusega teedel. Aga need ülejäänud? Aga kust tulevad need õnnetused, kus miskil imelikul juhusel autod ei mahu teineteisest mööda, mingid puud on kellegil oletusliku sõidutrajektoorile ulmelise kiirusega kasvanud, ja jalakäijad (rulluiskudel) suudavad ettearvamatuid kiirusi aretada jne.
Ma ei pea kellegi peale otsest viha, aga mul veel lapsed väiksed, tahaks näha nende sirgumist ja ka mitte ratastoolist.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8373
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas IvarR » 12 Juun 2007, 11:48

Nooh kennu ma ütleks sulle niipalju et kui ma käisin kaks nädalat tagasi ise oma autoga rate.ee libedarajal tuttaval järgi ja proovisin oma autoga pidurdada seal siis ma sain 65 pealt kiiremini pidama kui nemad oma autodega 50 pealt 8-)
Eks see kõik oleneb väga palju ka autost/rehvidest/piduritest/juhist ;)
IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

PostitusPostitas tomkulibin » 12 Juun 2007, 11:54

IvarR kirjutas:Nooh kennu ma ütleks sulle niipalju et kui ma käisin kaks nädalat tagasi ise oma autoga rate.ee libedarajal tuttaval järgi ja proovisin oma autoga pidurdada seal siis ma sain 65 pealt kiiremini pidama kui nemad oma autodega 50 pealt 8-)
Eks see kõik oleneb väga palju ka autost/rehvidest/piduritest/juhist ;)
IvarR

Oleks pidanud võrdluseks ise proovima "nende" autosid ja pidamist.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8373
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas HrHunt » 12 Juun 2007, 12:19

kulibin kirjutas:Oleks pidanud võrdluseks ise proovima "nende" autosid ja pidamist.


No aga milleks? Ma näiteks olen täiesti kursis et liikluses on autosid ja juhte kellel kulub 3x pikem maa millegi peale reageerimisele ja peatumisele. Ja on ka neid kelle kõrval ma ise nagu lõpnud lammas olen. See on paratamatus. Mina leian et nõrgima lüli alusel teiste ülemäära diskrimneerimine ei vii eriti kusagile. Rohkem peaks mõtlema sellele kuidas tagada et juhid oskaksid adekvaatselt teeolusid hinnata, ei lakuks jne. Enamus juhte pole ju elu sees proovinudki kuidagil rajal näiteks - mis juhtub kui viinamarjad hapuks lähevad. Aga miks? Miks ei ole see kohustuslik osa lubade saamisel. EI SAA ARU.
Samamoodi ma ei saa aru miks mingi sierraga debiilik heade talvekatega 4veolisest 110nega mööda uhab kiilaka peal, kui ma 60nega sõidan. Ja miks ment elu kallale kipub kui ideaalse nähtavuse korral möödasõidul 5esest pikivahedeta kolonnist kiirus MPSil näiteks 160 peale hüppab.
Kuna tundub et võimud ei saa ka sellest aru - siis ei osata muud teha kui ment igasse põõsasse ja hakkame aga väänama, mis siis et linnas keegi suunakat ei viitsi näidata või arvab et auto läheb alati sinna kuhu rool näitab :|
Kasutaja avatar
HrHunt
 
Postitusi: 315
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:05
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Anonymous » 12 Juun 2007, 20:10

Rääkides politsei eeskujuks olemisest (ületavad kiirust, ei näita suunda, ei peatu ülekäiguraja ees jne.), siis on järgmine ütlus:"Kala hakkab mädanema ikka peast" :wink:
Anonymous
 


PostitusPostitas pokenaut » 13 Juun 2007, 01:20

sittagi nad tugevdavad! Ma sõitsin täna mööda maanteid ligi 500km-i(kiirus kuskil 100-120 vahel) ja ei nägin ainult ühte politseid. Ja sellel hetkel olid nad ka söömas. :lol:

Terv,
Pokemon
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

PostitusPostitas Kaadu » 13 Juun 2007, 08:15

pokemon kirjutas:sittagi nad tugevdavad! Ma sõitsin täna mööda maanteid ligi 500km-i(kiirus kuskil 100-120 vahel) ja ei nägin ainult ühte politseid. Ja sellel hetkel olid nad ka söömas. :lol:

Terv,
Pokemon


Ma nüüd ei saa hästi aru... kas see oli irooniaga öeldud? Kui jah, siis tekib küsimus, et kas politsei ei tohigi söömas käia? :shock:
Kaadu
 


PostitusPostitas Mario » 13 Juun 2007, 10:06

MazdaGTI kirjutas:Rääkides politsei eeskujuks olemisest (ületavad kiirust, ei näita suunda, ei peatu ülekäiguraja ees jne)... :wink:

nii ta on jah.. ja mul väike videogi tehtud telefoniga, kus politseiauto kimas pikast rongist mööda u. 140 km/h... ja jõudis napilt oma ritta tagasi...
ühesõnaga topeltstandard jälle.. :?
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6055
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas martin » 13 Juun 2007, 10:55

Ah, las se politsei tegutseb. Loodan ainult, et nende tegevus kiiruse
ületajatega ei piirdu.
Ambitious, but Rubbish
Kasutaja avatar
martin
 
Postitusi: 432
Liitunud: 15 Juul 2005, 11:40
Asukoht: Tartu

1996 Mazda 626

PostitusPostitas pokenaut » 13 Juun 2007, 11:13

Kaadu kirjutas:
pokemon kirjutas:sittagi nad tugevdavad! Ma sõitsin täna mööda maanteid ligi 500km-i(kiirus kuskil 100-120 vahel) ja ei nägin ainult ühte politseid. Ja sellel hetkel olid nad ka söömas. :lol:

Terv,
Pokemon


Ma nüüd ei saa hästi aru... kas see oli irooniaga öeldud? Kui jah, siis tekib küsimus, et kas politsei ei tohigi söömas käia? :shock:

Oli see öeldud selle mõttega, et ma tiirutasin päev otsa mõttetult ringi(igalpool kus viitsisin) ja ma nägin selleaja jooksul ühte politsei autot. (Neid rikkumisi, mis ma teadlikult selle aja jooksul tegin ei viitsi/jõua üles lugeda.)

Terv,
Pokemon
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

PostitusPostitas martin » 13 Juun 2007, 11:23

pokemon kirjutas:
Kaadu kirjutas:
pokemon kirjutas:sittagi nad tugevdavad! Ma sõitsin täna mööda maanteid ligi 500km-i(kiirus kuskil 100-120 vahel) ja ei nägin ainult ühte politseid. Ja sellel hetkel olid nad ka söömas. :lol:

Terv,
Pokemon


Ma nüüd ei saa hästi aru... kas see oli irooniaga öeldud? Kui jah, siis tekib küsimus, et kas politsei ei tohigi söömas käia? :shock:

Oli see öeldud selle mõttega, et ma tiirutasin päev otsa mõttetult ringi(igalpool kus viitsisin) ja ma nägin selleaja jooksul ühte politsei autot. (Neid rikkumisi, mis ma teadlikult selle aja jooksul tegin ei viitsi/jõua üles lugeda.)

Terv,
Pokemon

Ja oled oma tegevuse üle uhke?
Ambitious, but Rubbish
Kasutaja avatar
martin
 
Postitusi: 432
Liitunud: 15 Juul 2005, 11:40
Asukoht: Tartu

1996 Mazda 626

PostitusPostitas vvs » 13 Juun 2007, 11:24

pokemon kirjutas:...ma tiirutasin päev otsa mõttetult ringi(igalpool kus viitsisin) ja ma nägin selleaja jooksul ühte politsei autot. (Neid rikkumisi, mis ma teadlikult selle aja jooksul tegin ei viitsi/jõua üles lugeda)

Kas otsid ohvreid, et sihilikult rikkumisi teed :?

Soovin siis omaltpoolt, et mundrimees õigel ajal õiges kohas oleks ja selliseid asju sul fikseeriks :roll:
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
Kasutaja avatar
vvs
Moderaator
 
Postitusi: 1579
Liitunud: 30 Jaan 2006, 09:21
Asukoht: Tartu

Järgmine

Mine Vaba teema

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist