kas on klubilist kes ehitaks esiustesse kõlarikastid.

Kõik probleemid ja ideed mis seotud helitehnikaga postitada siia.

kas on klubilist kes ehitaks esiustesse kõlarikastid.

PostitusPostitas lines » 06 Juul 2007, 12:54

Tere,

minu autol hakkavad ära surema esimesed originaal kõlarid. Kui uurisin et millised kõlarid vanasse auku sobivad siis selgus et suht väikesed ning nende valik ka nutune. Nüüd olen mõelnud et peaks laskma esiustesse mingid "kastid" (ma ei tea kas nimetus õige) ehitama et saaks panna veidi suuremad ja võimsamad kõlarid. On keegi klubis kes suudaks mind nõu ja jõuga aitama siis palun anna märku ja saame edasi arutada. Ps. ei aja taga super heli kvaliteeti aga tahaks veidi paremat kui originaal kõlarid suudavad

Autoks siis ikka 626 GE
Kasutaja avatar
lines
 
Postitusi: 1560
Liitunud: 07 Veebr 2005, 11:36
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas vvs » 06 Juul 2007, 16:20

Uuri välja, mis augu diameeter ukses on! Mul ühed 3-ribalised oleks pakkuda :!:
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
Kasutaja avatar
vvs
Moderaator
 
Postitusi: 1579
Liitunud: 30 Jaan 2006, 09:21
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas lines » 06 Juul 2007, 16:38

vvs kirjutas:Uuri välja, mis augu diameeter ukses on! Mul ühed 3-ribalised oleks pakkuda :!:


diameetri saan öelda Esmaspäeval
Kasutaja avatar
lines
 
Postitusi: 1560
Liitunud: 07 Veebr 2005, 11:36
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Anonymous » 06 Juul 2007, 19:31

Räägin IvarRiga :wink:
Anonymous
 


PostitusPostitas commer » 06 Juul 2007, 20:25

GE-l on 6x8

mul on mingid bolt firma kõllid, peab kokkusaama ja laskma sul kuulata, ise olen rahul
Kasutaja avatar
commer
 
Postitusi: 370
Liitunud: 25 Apr 2006, 00:32
Asukoht: Tõrvandi - Tartu

1997 Mazda 626

PostitusPostitas Anonymous » 07 Juul 2007, 09:13

Kui juba kastid tulevad ustele, siis on juba mõtetu panna koaksiaale, parem juba komponendid :idea:
Anonymous
 


PostitusPostitas vvs » 07 Juul 2007, 10:03

MazdaGTI kirjutas:Kui juba kastid tulevad ustele, siis on juba mõtetu panna koaksiaale, parem juba komponendid :idea:

lines kirjutas:Ps. ei aja taga super heli kvaliteeti aga tahaks veidi paremat kui originaal kõlarid suudavad!

Ainuüksi tehase pappide väljavahetamine annab tuntavat vahet :!:
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
Kasutaja avatar
vvs
Moderaator
 
Postitusi: 1579
Liitunud: 30 Jaan 2006, 09:21
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Anonymous » 07 Juul 2007, 11:33

Milleks kõrged toonid jalgadele, neil ju nagunii kõrvu pole :idea: samas temale sobivad kompod saab umbes sama raha eest mis 6x9 ovaalid :wink:
Anonymous
 


PostitusPostitas lines » 09 Juul 2007, 09:37

Jep esiustesse sobivad 6*8 koaksaalid ja minu andmete järgi võimsus vaid 35w :cry:
Kasutaja avatar
lines
 
Postitusi: 1560
Liitunud: 07 Veebr 2005, 11:36
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Haramount » 09 Juul 2007, 17:09

6x8... sama jama siis, mis mx-6 ustega... mina leidsin ainult ühe tootja, kes sellist mõõtu enam-vähemgi teeb. Teised pakuvad kas pikkade kõrvadega 5x7 või täielikku saasta. (Kui keegi teab HÄID 6x8 komponente - palun öelge mulle ka)

Aga OK, mida Sa siis teha tahad? Odavat lahendust või head? Kõige odavam on osta Lighting Audio Bolt B1.68.2. Mingi 800 eeku ja 1:1 asendus. Kõrvad vast ka küljest ära ei kuku. Järgmine variant on osta Lighting Audio 6x8 sett (oli vist B1.68C), mida saab paigaldada nii koaksiaalidena kui komponentidena. Mina tegin niiviisi alustuseks. Suht normaalsed midwoofrid (kui ainult liiga madalale mängida ei lase. IIRC, mul on vist 75Hz pealt järsult lõigatud), tviitrid olid mul autos alla nädala - liiga metalne heli minu kõrvadele. Viskasin välja ja panin korralikud Infinity kõrged asemele. Sai päris hea.
Aga õige variant (mille peale ma lollakas tulin alles siis, kui Lightingud juba autos olid) on ikkagi võtta 6.5" komponendid, relakas ja tugev vineer ning midwoofrid ustesse aretada. Kastidega või kastideta, kuidas härrased soovivad :D

BRM
Kasutaja avatar
Haramount
 
Postitusi: 514
Liitunud: 17 Apr 2006, 21:20
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas kentaur » 09 Juul 2007, 21:28

Haramount kirjutas:Aga õige variant (mille peale ma lollakas tulin alles siis, kui Lightingud juba autos olid) on ikkagi võtta 6.5" komponendid, relakas ja tugev vineer ning midwoofrid ustesse aretada. Kastidega või kastideta, kuidas härrased soovivad :D

Ma paigaldasin 6.5" ilma relakata, tegin vineerrõngast adapteri tehase 6x8 alusesse.
Kuna alus oli pilbas siis sai epo, klaasriide ja alumiinium plekist "võileib" tehtud.
Plekk läks mõlemale poole ja neetidega kinni.
Kasutaja avatar
kentaur
Administraator
 
Postitusi: 401
Liitunud: 02 Veebr 2005, 22:17
Asukoht: Tartu

1992 Mazda MX-6

PostitusPostitas IvarR » 09 Juul 2007, 21:42

kentaur kirjutas:Ma paigaldasin 6.5" ilma relakata, tegin vineerrõngast adapteri tehase 6x8 alusesse.
Kuna alus oli pilbas siis sai epo, klaasriide ja alumiinium plekist "võileib" tehtud.
Plekk läks mõlemale poole ja neetidega kinni.


mhmhm kentaur tegi õigesti ja asi mängib minu kõrva järgi täitsa hästi isegi.
IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

PostitusPostitas Deus » 17 Okt 2007, 17:36

Ärge öelge, et kõrged jalgadele. Selleks, et ilusat helipilti saada, peab panema Main-tweetrid võimalikult basside lähedale (korralikel coxidel olemas ka filter kõrge jaoks) ja siis secondary ehk lava või ruumiefekti tweetrid a-piilarite juurde ca 1-3db vaiksemalt mängima NING kui tahta veel paremaks siis kesktweetri keset armatuuri.

Kas VDO ei tee 8x6" ?

Minu käest saaks CDT Audio toodangut kõlarite poole pealt. Sub, norm ovaalid, kompod ja coxid. Kui huvi, siis võin hinnakirja saata.
Rooste tahab minu masinat :(
MyMazda
Kasutaja avatar
Deus
 
Postitusi: 62
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:58
Asukoht: liikuv

PostitusPostitas Mario » 17 Okt 2007, 18:24

Deus, mulle võid küll saata hinnakirja, endalgi sama probleem tulekul :?
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas commer » 17 Okt 2007, 19:06

ja mulle kaa
Kasutaja avatar
commer
 
Postitusi: 370
Liitunud: 25 Apr 2006, 00:32
Asukoht: Tõrvandi - Tartu

1997 Mazda 626

PostitusPostitas Deus » 18 Okt 2007, 00:17

ok, ma panen kogu stuffi hinnakirja kuhugi veebi ülesse, siis vaadake ise, kuidas ja mis sobib ja loomulikult on minu poolt erapooletu nõustamine hoolimata sellest, kas otsustada GAS, Innovatek, minu poolt pakutava CDT audio või mis iganes audio poolt.
Rooste tahab minu masinat :(
MyMazda
Kasutaja avatar
Deus
 
Postitusi: 62
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:58
Asukoht: liikuv

PostitusPostitas Deus » 18 Okt 2007, 12:25

http://tera.hk.tlu.ee/~markok/hinnakiri1.pdf
http://tera.hk.tlu.ee/~markok/hinnakiri2.pdf

Olge lahked.

CDT Audioga saab tutvuda veebist: www.cdtaudio.com
innovatek'i kraamiga saate tutvuda www.autostereo.ee lehel
Rooste tahab minu masinat :(
MyMazda
Kasutaja avatar
Deus
 
Postitusi: 62
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:58
Asukoht: liikuv

PostitusPostitas IvarR » 18 Okt 2007, 21:23

Deus kirjutas:Selleks, et ilusat helipilti saada, peab panema Main-tweetrid võimalikult basside lähedale (korralikel coxidel olemas ka filter kõrge jaoks) ja siis secondary ehk lava või ruumiefekti tweetrid a-piilarite juurde ca 1-3db vaiksemalt mängima NING kui tahta veel paremaks siis kesktweetri keset armatuuri.


Nagu mis mõttes? Mis jutt see nüüd oli? Selle jutu järgi küll ei soovita kellelgi midagi ehitada. Kerge võimalus naerualuseks saada.
Olen alati pakkunud konsultatsiooniteenust TASUTA mazdaklubile helitehnika vallas.
IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

PostitusPostitas Moss » 19 Okt 2007, 00:55

IvarR kirjutas:
Deus kirjutas:Selleks, et ilusat helipilti saada, peab panema Main-tweetrid võimalikult basside lähedale (korralikel coxidel olemas ka filter kõrge jaoks) ja siis secondary ehk lava või ruumiefekti tweetrid a-piilarite juurde ca 1-3db vaiksemalt mängima NING kui tahta veel paremaks siis kesktweetri keset armatuuri.


Nagu mis mõttes? Mis jutt see nüüd oli? Selle jutu järgi küll ei soovita kellelgi midagi ehitada. Kerge võimalus naerualuseks saada.
Olen alati pakkunud konsultatsiooniteenust TASUTA mazdaklubile helitehnika vallas.
IvarR


Mina näiteks tahaks täiesti kuulata sellist süsteemi :lol:
Teinekord on ju idiootsuse ja geniaalsuse vahel piir natuke hägune või nii...
Kuigi jah, sellise setupiga võimatu määrata ühe või teise instrumendi kujutletavat asukohta laval.
Kasutaja avatar
Moss
 
Postitusi: 142
Liitunud: 24 Mär 2007, 21:50
Asukoht: Saue

PostitusPostitas Deus » 19 Okt 2007, 11:38

CDT Audio on minu poolt pakutud versiooni autoriks. Ühes Chrysleri Town&Country's proovisin siis järgi ja ausalt öeldes mulle meeldis selline setup. Maitse asi siiski :roll:

http://www.cdtaudio.com/speaker_placement.htm
http://www.cdtaudio.com/downloads.htm <-- PDF'id igasugu õpetustega.

Ma ise olin ka enne muidu selle pooldaja et bass ustesse kõrged armatuuri peale aga ma otsustasin silmaringi laiendada ja proovida seda versiooni.

EDIT: Typod
Rooste tahab minu masinat :(
MyMazda
Kasutaja avatar
Deus
 
Postitusi: 62
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:58
Asukoht: liikuv

PostitusPostitas IvarR » 21 Okt 2007, 20:14

Moss kirjutas:Mina näiteks tahaks täiesti kuulata sellist süsteemi :lol:
Teinekord on ju idiootsuse ja geniaalsuse vahel piir natuke hägune või nii...
Kuigi jah, sellise setupiga võimatu määrata ühe või teise instrumendi kujutletavat asukohta laval.


Kui ma nüüd ei eksi siis sa olid ju abiks kui me ühte SQ autot ehitasime :) Peaks tolles siis võtma ja tviitrid ümber tõstma 8-). Äkki tuled appi ;)
IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

PostitusPostitas Deus » 21 Okt 2007, 23:05

Aga kes teil keelab prooviga? :lol:
Rooste tahab minu masinat :(
MyMazda
Kasutaja avatar
Deus
 
Postitusi: 62
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:58
Asukoht: liikuv


Mine Audio

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist