626 GF Audio modimine.

Kõik probleemid ja ideed mis seotud helitehnikaga postitada siia.

626 GF Audio modimine.

PostitusPostitas villi » 02 Nov 2007, 23:31

Tegemist, siis 2000 aasta 626 GF autoga.Auto on Eestist ostetud.Olen kolmas omanik.Sooviks, oleks autoraadio heli soundi vähe parandada. Autos on Pioneer DEH-P4000R-B CD makk. Esimestes ustes ei tea, mis kõllid on. Taga akna peal on Pioneer B21H 66960 A ovaal kõllid. Plaan on alustada esimistest ustest. Vahetan välja kõllide juhtmed.Seda siis, 2*2,5 juhtmetega. Annab see palju juurde? Siis pigimatid.Ja uued kõllid P1683C Rockford Fosgate koaksiaalid. Mida arvate? Mida tagumisele aknale panna , ise veel ei tea? Kuna tegemist tavalise pereautoga, siis lisa võimu ja muid elemente ei paigaldaks. Lugesin vanemaid postitusi ja plaan sai sealt võetud. Järgisin kasutaja Ats soovitusi. Tänud, kes viitsib vastata. :wink:
Kasutaja avatar
villi
 
Postitusi: 281
Liitunud: 17 Okt 2007, 20:27
Asukoht: Lääne-Virumaa

PostitusPostitas Haramount » 05 Nov 2007, 14:46

Alusta ikka esikõlarite vahetusest. Soovitavalt ikka komponendid (madalate ja kõrgete helide valjukad eraldi). Seni kui need sul otse maki sabas on, pääsed ehk juhtmeid vahetamatagi (õigemini - vahetamine ei anna midagi juurde). Pigimatiga pole samuti esialgu mõtet üle pingutada... ülemäära "peale keeratud" maki võimendi pläriseb nagunii hullemini kui katmata ukseplekk ja see kümmekond vatti per kanal, mis sealt moonutusteta välja tuleb, plekki eriti ei võnguta. Otse valjuka taha võid muidugi alati mingi 25x25cm tüki kleepida. Tagumistele kõlaritele areta mingi madalpääsfilter vahele, et need mängiks ainult bassihelisid.
Kasutaja avatar
Haramount
 
Postitusi: 514
Liitunud: 17 Apr 2006, 21:20
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas villi » 05 Nov 2007, 22:51

Tänan vastamast Haramont. :wink: OK. alustan siis esiustest, kui olen vajalikud asjad muretsenud. Küsiks veel, kas neid madalpääsfiltreid elektroonika kauplustes müüakse? :wink:
Kasutaja avatar
villi
 
Postitusi: 281
Liitunud: 17 Okt 2007, 20:27
Asukoht: Lääne-Virumaa

PostitusPostitas Mario » 05 Nov 2007, 22:55

villi kirjutas:Tänan vastamast Haramont. :wink: OK. alustan siis esiustest, kui olen vajalikud asjad muretsenud. Küsiks veel, kas neid madalpääsfiltreid elektroonika kauplustes müüakse? :wink:

Tevalo, Oomipood, Noor-Tehnik ja kõik audioga tegelevad poed :P
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas villi » 05 Nov 2007, 23:39

Tänan! :wink:
Kasutaja avatar
villi
 
Postitusi: 281
Liitunud: 17 Okt 2007, 20:27
Asukoht: Lääne-Virumaa

PostitusPostitas informer » 06 Nov 2007, 10:44

Endal ustes samad RF-id, samuti otse maki taga, bassi erilist nendest kõlaritest ei tule, kuid karjuvad kõrgelt ja puhtalt. Arvan, et kui uks ära pigimatitada hakkaks kõlarid ka vähe mahlasemat häält tegema, pealegi peab Hr. Haramount neid vist küll päris krapikõlariteks, kui kõvasti kuulata panevad need kõlarid pleki värisema küll ja mis hullem, neid on valjusti läbi ukse tänavale kuulda...
W204
Kasutaja avatar
informer
 
Postitusi: 337
Liitunud: 04 Apr 2005, 14:48
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas vinq » 06 Nov 2007, 11:34

kuskjuures mu vanemate eelmine mazda( 626, 2000a.) lasi ka heli väga kergelt läbi, väljast oli muusikat sama hästi pea aegu kuulda kui seest . ja sama teema on mu sõbra 2000.a. mazda 626'ega.
Kasutaja avatar
vinq
 
Postitusi: 30
Liitunud: 22 Juul 2007, 00:41

PostitusPostitas villi » 06 Nov 2007, 19:35

Nii on tõesti. Ostsin täna pigimatid ära. Homme kisun ühe esiukse polstri lahti ja plaanin ikka tervele uksele pigimati panna. Näeb ka millised kõlarid on installitud. Pole veel otsustanud millised kõlarid panna. Kisub vist komponentide poole, kuid lisa avavusi ei tahaks teha. :)
Kasutaja avatar
villi
 
Postitusi: 281
Liitunud: 17 Okt 2007, 20:27
Asukoht: Lääne-Virumaa

PostitusPostitas Haramount » 08 Nov 2007, 09:57

Paganas, siis on GF ukseplekid veel lirumad, kui MX-6 omad (mida ma Legend Coupe omadega võrreldes hiina plekkämbriteks pidasin). Ega siis pole tõesti muud kui matt-matt-matt. Pole just suurem asi aastaaeg selle panekuks aga soojas garaazis ja fööniga toimetades saab hakkama. Ma soovitaks siis sisemise uksepleki ja polstri vibrad ka üle kuulata. Mul näiteks on polster lisapoltidega (suurte ilupeadega mööblipoldid) ukse külge tõmmatud - originaaltüüblid seda seal nagina-plärinavabalt kinni ei hoia.

Aga mis kõlaritega plekivõngutamisse puutub, siis sellega saavad hakkama suvalised "papid". Matsu järjest peale keerates hakkab esmalt maki nõrguke võim koledasti moonutama ja alles siis hakkab ukseplekk kuuldavalt plärisema. Taheti head heli - järelikult nii kaugele nuppu ei keerata... :shock:
Kasutaja avatar
Haramount
 
Postitusi: 514
Liitunud: 17 Apr 2006, 21:20
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas villi » 09 Nov 2007, 16:50

Otsustasin siis esiustele panna komponentkõlarid. Valisin alpine sps-571a, neid on sama koodiga kahte varjanti, kas ovaalsed või ümarad. Mina võtsin ümarad, nüüd tuleb vineerist vaheplaadid vahele teha. Ovaal kujuga oleks sobinud otse. Ümara kujuga olid poes olemas, ovaale oleks pidanud tellima. Ostsin veel fürthist liimitavat porolooni, mille panen polstrile sissespoole. Peab veel mõtlema kuhu panna crossoverid ja tweeterid. Tagumisele aknalauale tellisin kaheribalised koaksiaalkõlarid alpine sps-69c2. Peaksid sobima täpselt. Plaanis veel jõuluvanale kiri kirjutada, sooviga uus alpine makk. :lol:
Kasutaja avatar
villi
 
Postitusi: 281
Liitunud: 17 Okt 2007, 20:27
Asukoht: Lääne-Virumaa

PostitusPostitas Haramount » 12 Nov 2007, 14:32

Porolooni??? Ega see vett ei hakka imama? Iginiiske svammilötakas ukse sees pole üldse hea mõte.
Kasutaja avatar
Haramount
 
Postitusi: 514
Liitunud: 17 Apr 2006, 21:20
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas villi » 13 Nov 2007, 23:43

Haramount kirjutas:Porolooni??? Ega see vett ei hakka imama? Iginiiske svammilötakas ukse sees pole üldse hea mõte.
Tegemist spetsaalselt selleks mõeldud vett mitte imava porolooniga. Ja kinnitan ta polstri sise küljele. Polstri ja ukse vahel on veel vee kile. Ma küll aru ei sa, kust ta peaks svammilötakkaks muutuma? Sellel võib olla ka teine nimetus. Kuid mina kutsun seda niimoodi. Ühel pool on liim, keskel on hall porolooni taoline materjal ja välimine külg on must libe materjal. Mingis vanas teemas oli sellest juttu, et see ära ei upu. :wink:
Kasutaja avatar
villi
 
Postitusi: 281
Liitunud: 17 Okt 2007, 20:27
Asukoht: Lääne-Virumaa

PostitusPostitas Lennu » 25 Dets 2007, 20:48

Mina panin enda omal tweeterid uste peeglite taga oleva plastikust kolmnurga külge.Muideks mingid tavaovaalid ei mahu selle ukse sisse , kuna Mazda originaalkõllid on 6x8" aga meil müüakse 6x9".
Lennu
 


PostitusPostitas Mario » 26 Dets 2007, 13:57

Rockford Fosgate'il on 6x8" samuti ka Pioneeril ja Mystery'l .. lisaks veek mõned noname'id .. müüakse küll, aga vääääga vähe :?
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas roossaar » 26 Dets 2007, 23:17

Alpinel on kah :P
Aina paremaks läheb...
roossaar
 
Postitusi: 997
Liitunud: 17 Mär 2007, 13:51
Asukoht: Tallinn/Viimsi

PostitusPostitas villi » 28 Dets 2007, 00:36

Nüüdseks siis kogu süsteem paigas. Ja ütleks, et olen 100% rahul.
Tänud Haramountile, kelle soovitusel sai esiuste kõlariteks valitud
komponendid. On ikka komponendil ja koaksiaalil vahe päris suur.
Valisin siis ette need:http://www.akustika.ee/pood/index.php?GID=788&muuja=1&lang=est&currency=EEK
Tweeterid paigaldasin peegli taga oleva plastikust kolmnurga külge.
Ukse kõlari paigaldasin kõlaritega kaasasolevate vaheplaatidega
ukse külge. Selleks võttsin uksel olevad vana kõlari kinnitus tüüblid
välja. Vaheplaadi järgi puurisin uued augud ja viilisin need kandiliseks,
et sobiksid tüüblitega. Ja siis kinnitasin kõlari vaheplaadil olnud
kinnitus kohale. Vanast kõlarist tühjaks jäänud ovaalsed osad katsin
pigimatiga. Raskem osa oli uute juhtmete vedamine. Puurisin ukse-
piidas olevale pistikule kaks avavust ja sealt juhtmed läbi.

Tagumisele aknalauale paigaldasin need:
http://www.akustika.ee/pood/index.php?GID=1283&muuja=1&lang=est&currency=EEK
Sobisid täpselt, polnud vaja midagi ringi teha.

Raadioks valisin:
http://www.akustika.ee/pood/index.php?GID=1501&muuja=1&lang=est&currency=EEK
Ja nagu ma alguses mainisin olen väga rahul.
Küsiksin veel enne kui teema lukku panen.
Tulevikus kui soovin võimu lisada, kas see peaks olema nelja väljundiga
või kahega ainult esimestele kõlaritele? Ja kuhu te olete võimu paigaldanud?
Pole eriti ruumi kuhu seda panna.
Tänud kes viitsib vastata. :wink:
Kasutaja avatar
villi
 
Postitusi: 281
Liitunud: 17 Okt 2007, 20:27
Asukoht: Lääne-Virumaa

PostitusPostitas roossaar » 28 Dets 2007, 10:32

No minu omal olid võim näiteks subbaka kyljes ja kogu kupatus pagassis. Mul muidugi kõlaritele võimu pold, ainult kastile.
Aina paremaks läheb...
roossaar
 
Postitusi: 997
Liitunud: 17 Mär 2007, 13:51
Asukoht: Tallinn/Viimsi

PostitusPostitas villi » 28 Dets 2007, 11:33

Jah, subbaka puhul saan aru. Kuid salongis asuvatele kõlaritele kuhu võim panna? Kõrvalistuja istme alla? :?
Kasutaja avatar
villi
 
Postitusi: 281
Liitunud: 17 Okt 2007, 20:27
Asukoht: Lääne-Virumaa

PostitusPostitas vvs » 28 Dets 2007, 11:34

villi kirjutas:...kuhu te olete võimu paigaldanud?
Pole eriti ruumi kuhu seda panna.

Kui esiistme all piisavalt ruumi on, siis saab võimu sinna sobitada!
Tüüpiline koht on pagasiruum (näiteks tagumine seljatugi on selleks sobiv) :)
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
Kasutaja avatar
vvs
Moderaator
 
Postitusi: 1579
Liitunud: 30 Jaan 2006, 09:21
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Lennu » 28 Dets 2007, 11:34

Kui viitsid juhtmeid vedada , siis pane pagassi kõik võimud.
Lennu
 


PostitusPostitas Anonymous » 28 Dets 2007, 12:56

vvs kirjutas:
villi kirjutas:...kuhu te olete võimu paigaldanud?
Pole eriti ruumi kuhu seda panna.

Kui esiistme all piisavalt ruumi on, siis saab võimu sinna sobitada!
Tüüpiline koht on pagasiruum (näiteks tagumine seljatugi on selleks sobiv) :)


Esiistmete alla ei soovitaks, kuna talvel taha istuv inimene lennutab 99% tõenäosusega lund esiistme alla ja nii tekib võimu ümber ookean mis pole kohe kuidagi hea :idea:
Anonymous
 


PostitusPostitas vvs » 28 Dets 2007, 13:09

MazdaGTI kirjutas:Esiistmete alla ei soovitaks, kuna talvel taha istuv inimene lennutab 99% tõenäosusega lund esiistme alla ja nii tekib võimu ümber ookean mis pole kohe kuidagi hea :idea:

Ma ei tea kuidas sinuga lood on aga ma enne ei lase autosse küll kedagi, kui jalanõud puhtad on :)
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
Kasutaja avatar
vvs
Moderaator
 
Postitusi: 1579
Liitunud: 30 Jaan 2006, 09:21
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Mario » 28 Dets 2007, 13:10

siis tuleb kenake kast ümber teha..
Mazda3 selle mure all ei vaevle.

muidugi sobivaim koht oleks ikka jah ilusti tagaisme külge kruvida, või siis supaka kasti külge veel parem.. juhtmeid tuleb siis vedada kõvva :)
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas Anonymous » 28 Dets 2007, 18:39

vvs kirjutas:
MazdaGTI kirjutas:Esiistmete alla ei soovitaks, kuna talvel taha istuv inimene lennutab 99% tõenäosusega lund esiistme alla ja nii tekib võimu ümber ookean mis pole kohe kuidagi hea :idea:

Ma ei tea kuidas sinuga lood on aga ma enne ei lase autosse küll kedagi, kui jalanõud puhtad on :)


Miskit jääb ikka külge ja alati on ettearvamatud olukorrad võimalikud ja nende vältimiseks on ikkagi parem paigaldada võimud pakiruumi :wink:
Anonymous
 


PostitusPostitas Lennu » 30 Dets 2007, 00:12

Mul on nii pisike võim , et see mahtus GW pagasiruumi seinas olevasse panipaika aga see toidab ainult subakat.Ülejäänud mant on otse makist.Mulle piisab.
Lennu
 



Mine Audio

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron