valuvelgede puhastus haavli/liivapritsiga

Välimusega seotud probleemid

valuvelgede puhastus haavli/liivapritsiga

PostitusPostitas Katie » 04 Dets 2007, 09:46

Tahtsin viia valuveljed puhastusse ja värvimisse, aga öeldi, et velgedel on kivikaitse peal ja liivapritsiga maha ei saa. Öeldi, et vaja teha haavlipritsiga. Kas kellegil on niimoodi valuvelgi puhastatud? Kui on, siis kus (Tallinn)? Palju maksma läks?

Tänud! :)
Katie
 
Postitusi: 4
Liitunud: 03 Dets 2007, 18:35
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas karli » 04 Dets 2007, 11:30

Haavliprits jätab pinna väga karedaks.
Zoom-Zoom
karli
 
Postitusi: 63
Liitunud: 19 Okt 2006, 13:45
Asukoht: Läänemaa

PostitusPostitas jaan mmc » 04 Dets 2007, 20:16

Värvi eemaldus kemikaalidest saad abi.
vana algaja
jaan mmc
 
Postitusi: 28
Liitunud: 05 Nov 2007, 23:25
Asukoht: pärnu

PostitusPostitas Moss » 30 Dets 2007, 04:20

Haavliprits ei sobi selleks tööks, pind jääb liiga kare. Kivikaitse võib ju ära tulla aga velje teeb ka jube krobeliseks.

Vana värvi on saanud ära kraapida ka nii, et see fööniga enne pehmeks lastud. Ma ei näe põhjust, miks mitte katsetada. Suvaline juustele mõeldud Braun muidugi sinna ei päde.
Kasutaja avatar
Moss
 
Postitusi: 142
Liitunud: 24 Mär 2007, 21:50
Asukoht: Saue

PostitusPostitas assax » 10 Jaan 2008, 00:02

Olemas on värvieemaldus kemikaal, kuid kivikaitse ei pruugi sellega eemalduda. (samas ei tea ma eriti, et veljele kivikaitset pannakse)
Põhimõtteliselt saab ka liivapritsiga puhtaks, kuid võtab kauem aega.
Kindlasti on kallimsul minna firmadesse, kes spets teenust teevad. Lihtsam on leida metallifirma, kellel on haavli/liivprits olemas ning nendega rääkida.
Neid firmasid on palju, kuid kas nad sellist tööd ette võtavad on teine küsimus. (kuigi kui panna neli velge konstruktsiooni kõrvale ning paraleelselt ära teha, siis ei näe probleemi)

Edasi on siis kas pulbervärv või pahtel ja autovärvid (on spets veljevärvid).

Pulbervärv on kõige tugevam värvitüüp üldse, kuid kui on valesti värvitud, või esineda probleeme, kus värv tuleb maha näiteks mehaanilise löögi peale... (liiga vähe ahjus olnud näiteks)
assax
 


PostitusPostitas Katie » 10 Mär 2008, 16:27

Olen küsinud metallifirmast. Aga seal vist nelja veljega suvalisele tšikile eriti hästi ei vaadatud. Arusaadav ka, sellistes kohtades vist ei hakata nii väikese tööga aega raiskama.

Talvel viisin veljed Sauele. Rehvid maha võetud ja veljed pestud. Seal vaadati neid ja öeldigi, et kivikaitse peal ja liivaga maha ei saa. Soovitati nii, et kui ma kuskil mujal haavliga maha saan, et siis toogu ma tagasi, siis värvivad küll.

Kamikaalidega ma ise vist hakkama ei saa. Iseasi muidugi, kui on olemas mingi koht, kus kemikaalidega värvi eemaldatakse :?:

Praegu tundub, et jäävad värvimata need veljed. Lähevad kevadel jälle suvekatega alla või siis jäävad seisma :lol:

Aga tänud ikka, kes vaeva nägid ja vastasid.
Katie
 
Postitusi: 4
Liitunud: 03 Dets 2007, 18:35
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas jann » 10 Mär 2008, 23:16

Siit teemast ( http://www.mazdaklubi.com/foorum/viewto ... liivaprits ) leiad koha, kus saad oma veljed puhtaks. Ise lasin Männikul puhastada ja pärast Sauel värvida.

Tulemus jäi selline ja ise olen rahul.

Pilt
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

PostitusPostitas Evert » 11 Mär 2008, 15:15

Mul ka teemasse küsimus: Kuidas/kas saaks kodustes tingimustes velje servalt vana, kobrutava laki maha nii, et all olevat harjatud viimistlusega alumiiniumpinda ei kahjusta? Kas mingi kemikaali kasutamisel peaks rehvid ka maha võtma, et kummi ei söövitaks vms?
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas assax » 11 Mär 2008, 15:59

Soovituslik oleks.

Kemikaaliga tuleb teha üle terve velg... poolikult see ei ole võimalik. Rehv maha.
assax
 


PostitusPostitas Katie » 17 Mär 2008, 15:10

jann kirjutas:Siit teemast ( http://www.mazdaklubi.com/foorum/viewto ... liivaprits ) leiad koha, kus saad oma veljed puhtaks. Ise lasin Männikul puhastada ja pärast Sauel värvida.

Tulemus jäi selline ja ise olen rahul.

Pilt


Tänud! Oskad sa äkki natuke juhatada, kuhu pöörduda?!?! Olen ise Männiku tee lõpus töötanud ning veidi seda kanti tean, aga hetkel ei tule ette. Kas nendest Haljase ladudest mööda ja kuskil seal taga. :? Oskad äkki öelda, kas tegu mõne autoremondi- või värvimistöökojaga vms.
Katie
 
Postitusi: 4
Liitunud: 03 Dets 2007, 18:35
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas art » 17 Mär 2008, 15:26

Katie kirjutas: kas tegu mõne autoremondi- või värvimistöökojaga vms.


Kuna olen selle liivapritsiga ka mingit moodi seotud, siis anna sulle vihje : )


Helista 55 633 941. Vaja läheb sul vene keelt.

Männiku tee 108 territooriumil asub see.
http://kaart.otsing.delfi.ee/index.php? ... =2011.2.27
art
 
Postitusi: 338
Liitunud: 02 Dets 2006, 19:03
Asukoht: Pealinn

PostitusPostitas Evert » 17 Mär 2008, 15:38

assax kirjutas:Soovituslik oleks.

Kemikaaliga tuleb teha üle terve velg... poolikult see ei ole võimalik. Rehv maha.

Selge, järelikult tuleb mehaanilisel teel puhtaks teha.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln


Mine Välimus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline