Mazda 6 Sport Wagon 2007 2.0 108kw kAiFo

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Mazda 6 Sport Wagon 2007 2.0 108kw kAiFo

PostitusPostitas kaifo » 12 Dets 2007, 13:02

Vana auto oli Mazda 626 2001 2.0 100kW (sedaan) ja läbisõit küündis 150-160 tuhande kanti. Eks aeg teeb omatöö ja nii oligi mõte vahetada autot. Kuna õel ja veel mitmel tuttaval on olnud mazda ja olen isegi kogenud, et mazda peale võib loota.

Niisiis sai soetatud oktoobri lõpus endale Mazda 6 Sport Wagon 6MT 2.0 108kW Active paketiga. Hetkel läbisõit mõned kilomeetrid üle 4000. Ja olen valikuga rahul. Paljud on küsinud, et miks universaal kerega "pere" auto. Põhjust lihtne, vajasin rohkem ruumi, kuna meeldib reisida ja avastada eestimaal uusi ning põnevaid kohti. Ei ütleks, et vanas autos just vähe ruumi oli, aga põhjust veidi nurisemiseks oli.

Mis mulle meeldib uue auto juures:
1. Bose 6-CD Box ning 7 kõlarit. Hea on see, et kõik CD-d on eest konsoolist sisse laetavad, ei pea selleks autost välja minema vahetama nagu osadel või siis paljudel on, CD box taga. Lisaks annab süsteem hea ja puhta ning nauditava heli.
2. Klaasipesurid, kaheksast august pritsitakse vett tervele klaasile. Üldiselt ei kannata üldse sõita, kui esiklaas vähegi sopane on.
3. Laevalgustus, valge ja iga autos reisija saab eraldi panna oma tule põlema.
4. Ökonoomsus, maanteel sõites 6,0-6,2L/100 (koos automaatse konditsioneeriga), linnas rahulikult sõites ca 9L/100. Tähelepanu väärib märkimist, et 626 oli ligi 300 kilo kergem ning selle kütuse kulu oli 6,5-6,7L/100
5. Auto on üpriski ruumikas.

Mis mulle ei meeldi uue auto juures:
1. Peenikese liiva/kruusa klõbin ratta koobastes on salongi kuulda.
Kasutaja avatar
kaifo
 
Postitusi: 189
Liitunud: 10 Sept 2007, 10:39
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda 6 GT

PostitusPostitas undu » 12 Dets 2007, 13:43

eks need rattakoobastest kostvad helid on jah Mazda 6gi puhul probleem.
Kuskilt jäi kõrva, et isegi müügimehed on soovitanud eriti tagumised koopad eraldi pigimatiga üle katta lasta.
see, kes palju räägib ei pruugi alati palju öelda
undu
 
Postitusi: 200
Liitunud: 04 Jaan 2007, 16:50
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas kaifo » 12 Dets 2007, 14:06

undu kirjutas:isegi müügimehed on soovitanud eriti tagumised koopad eraldi pigimatiga üle katta lasta.


Esitan nüüd võhikliku küsimus: kus seda teha saab ja palju see maksta võiks?

Aga üldiselt on auto salongis vaikne ka suuremal kiirusel maanteel...
Kasutaja avatar
kaifo
 
Postitusi: 189
Liitunud: 10 Sept 2007, 10:39
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda 6 GT

PostitusPostitas Mario » 12 Dets 2007, 14:09

väga ilus auto on.. :)

pigimatti saad ka ise panna, kui veidi tahtmist on :) maksad ainult mati eest ja töö on tasuta. :D

on olemas NikeSoundi matt ja ka Teroson, mis on minu silmale veidi paksem :)

hoia sis sirgena.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas kaifo » 12 Dets 2007, 14:13

Mingid arvuti müra/pigi matid ei sobi sinna? :D

EDIT: Pilte nagu ei olegi teinud... Aga see eest saab nädalavahetusel teha mõned klõpsud, kui Koeru sõidame.

EDIT2: Niih, leidsin ühe pildi ka... kerge lumemütsi alla jäi. Pilt on tehtud 3. november see aasta viljandimaal.

Pilt
Viimati muutis kaifo, 13 Dets 2007, 10:35, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
kaifo
 
Postitusi: 189
Liitunud: 10 Sept 2007, 10:39
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda 6 GT

PostitusPostitas Mario » 12 Dets 2007, 16:42

ma kardan et see arvutikraam jah hästi ei sobi..
nikesound ei ole väga kallis, vist oli 400.- rull ja seal on paar ruutmeetrit.. arvan, et kui sa põhjalikult tahad, siis sul läheb vist ikka üks 5 rulli vähemalt..

aga eks asjamehed teavad, küsi vvs-i käest näiteks ;)
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas vvs » 12 Dets 2007, 17:44

Auto on ilus ja soliidne 8)
Kas sinna nurkadesse saab mõne udutule/lisatule ka panna? Need nikkel randid seal on nagu võõrkehad :)

Mario kirjutas:...ma kardan et see arvutikraam jah hästi ei sobi..
nikesound ei ole väga kallis, vist oli 400.- rull ja seal on paar ruutmeetrit.. arvan, et kui sa põhjalikult tahad, siis sul läheb vist ikka üks 5 rulli vähemalt...

Mario, see rullis asi on vilt :D

Mis mulle ei meeldi uue auto juures:
1. Peenikese liiva/kruusa klõbin ratta koobastes on salongi kuulda.

Nende häälte vastu aitab pigimati paigaldamine!
Kõrgemad helid ja naginad kaovad vildi paigaldamisel :!:

Nikesoundi ja vilti saab siit:
http://www.raituning.ee/shop.php?i=487

Väikse ülevaate saad järgmiselt lehelt:
http://salupa.exe.ee/index.php?leht=1&menu=sys

.........................................
EDIT: Ega su perekonnanimi Vaatega seotud pole :D
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
Kasutaja avatar
vvs
Moderaator
 
Postitusi: 1579
Liitunud: 30 Jaan 2006, 09:21
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas pokenaut » 12 Dets 2007, 17:54

vvs kirjutas:Kas sinna nurkadesse saab mõne udutule/lisatule ka panna? Need nikkel randid seal on nagu võõrkehad :)

Originaali kindlasti mitte. Aero paketi stangel on minu teada kuju veidike teine ja sellepärast ei saa.

Mis värviks on? Ja kuidas nii pisikese kulu saad? Mul endal on praegu rekordiks hetkeline kulu 5,7(püsikiirus hoidjaga) Via Baltikal(Pärnust Ikla poole)... Kiirus GPS-i järgi 88 seieri järgi kuskil 94-95.

Terv,
Pokemon

Edit: Miski vigast ei ole veel pannud? Vasakul pool rooli olev sahtel püsib kinni? :lol:
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

PostitusPostitas art » 13 Dets 2007, 00:42

Auto varustus on igaljuhul väga viis!

Välimuselt aga on mulle silma jäänud selline variant http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html
ehk saad mingeid ideid siit kui midagi masinaga siis teha plaanid : )
art
 
Postitusi: 338
Liitunud: 02 Dets 2006, 19:03
Asukoht: Pealinn

PostitusPostitas jann » 13 Dets 2007, 01:17

Kurjam ilus jah!
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

PostitusPostitas kaifo » 13 Dets 2007, 10:30

Vilti pole sinna ilmselgelt mõtet panna vist. Eile käisin Vilojetis korra, midagi hakkas siristama nagu mazda 626, öeldi, et kollektori ja summutaja vaheline koonus hakkab seda häält tegema (mazda 626-l tegi sirinat generaator). Pidavat esinema põhjamaa kliimas külma ja niiskuse tõttu, mitte kõigil autodel. Vahetati välja.
Siis rääkisin seal tuttava müügimehega, kelle käest auto ostsin. Tema arvates, ei ole viga koobastes aga uksekarbist pidavat heli läbi tulema. Samas soovitas sellist kohta nagu www.audiocity.ee (kui ma õigesti mäletan) Kadaka tee 1, seal pidavat soovikorral paigaldama kergemaid mürasummutavaid matte, kui need nikesound matid. Vaatasin ise ka, et need teevad auto raskemaks. Autol muidu endal olemas mingi õhem vilti meenutav kate koobastes.


vvs kirjutas:Kas sinna nurkadesse saab mõne udutule/lisatule ka panna? Need nikkel randid seal on nagu võõrkehad :)

Tegelikult peaks saama, kui väga tahta. Pole vist tänapäeval midagi võimatud ja kõike võimalik ehitada.

Mario kirjutas:rull ja seal on paar ruutmeetrit.. arvan, et kui sa põhjalikult tahad, siis sul läheb vist ikka üks 5 rulli vähemalt...

Lihtsad arvutused näitavad, et 5x2 ruutmeetrit = 80 kilo autole juurde kohe. Ei tea, kas seda ikka päris tahaks.

vvs kirjutas:EDIT: Ega su perekonnanimi Vaatega seotud pole :D

On küll, kas ma tunnen sind? :P

pokemon kirjutas:Originaali kindlasti mitte. Aero paketi stangel on minu teada kuju veidike teine ja sellepärast ei saa.

Kui hästi googeldada ja otsida, siis mingisugused sobivad tuled on küll mõningatel. Aga ei tea, kas nad originaalid on. Või siis tuli vahetada välja stange, millele võimalik neid lisada. Eks tasuks uurida ka B-varuosade hulgas vms. PS. Udutuled on tal ka olemas ja need on xenon ja kaugtulede vahel. Toimivad väga hästi (Y)

pokemon kirjutas:Mis värviks on? Ja kuidas nii pisikese kulu saad? Mul endal on praegu rekordiks hetkeline kulu 5,7(püsikiirus hoidjaga) Via Baltikal(Pärnust Ikla poole)... Kiirus GPS-i järgi 88 seieri järgi kuskil 94-95.

Värviks on Stormy Blue (tellitakse suhteliselt vähe eestisse), kohalikust valikust ei tahtnud võtta, kuigi mõte käis silveri peal küll korra. Ehk Eesti kliimas oleks olnud parem mõte, ei lähe auto nii ruttu mustaks. Selle värvi juures meeldib see, et kui ilm on pilves või hämar vms. Siis auto näeb välja musta värvi, nii nagu seda ka üleval oleval pildil. Aga kui päike paistab või valgus peale paistab, siis on ilus sätendav sinine nagu lumi talvel külma ilmaga.

Sõidan tavaliselt 90-95 (vahest ka 100) seieri järgi, gpsi järgi 85-90 (erinevus sõltumata kiirusest 5km/h) ja cruise contol - lihtsalt nauditav on kruiisida selle autoga, ei näe põhjust, miks peaks kihutama (10 min võitu kusagile jõudmiseks ei anna mulle mitte midagi). 70 alas ma ei võta 6ndat käiku välja ja ala lõppedes kiirendan cruise controlliga (nii tavaliselt kompuuter üle 12-14L/100 current kütuse kulu ei näita. Abiks ka käiguga pidurdada. Siis kütuse peale jooks lüüakse lukku.

pokemon kirjutas:Edit: Miski vigast ei ole veel pannud? Vasakul pool rooli olev sahtel püsib kinni? :lol:

Selle sahtli avastasin mingi 2-3 nädalat pärast auto ostu... irw... aga selle sahtliga küll probleeme ei ole. Võiks veidi suurem olla, et auto dokumendid sinna ära mahuks.

PS. Ühel lörtsisel hommikul tuli sõita Tartust Tallinna poole, terve tee tuli mingit jama alla. Ja sellist asja ei tundnud, nagu vanal autol, et oleks visanud sissesõidetud lumerööbastest mööda sõidul vms. 300 lisakilo ja stabiilsuskontroll teevad siin vast omatöö. Igatahes tundsin palju kindlamalt.
Kasutaja avatar
kaifo
 
Postitusi: 189
Liitunud: 10 Sept 2007, 10:39
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda 6 GT

PostitusPostitas vvs » 13 Dets 2007, 10:59

kaifo kirjutas:
vvs kirjutas:EDIT: Ega su perekonnanimi Vaatega seotud pole :D

On küll, kas ma tunnen sind? :P

Nägupidi vist küll...SJG ajast jäi meelde sellise nimega tegelane IT vallas :)
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
Kasutaja avatar
vvs
Moderaator
 
Postitusi: 1579
Liitunud: 30 Jaan 2006, 09:21
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas kaifo » 13 Dets 2007, 11:43

vvs kirjutas:Nägupidi vist küll...SJG ajast jäi meelde sellise nimega tegelane IT vallas :)


Pilti? Hetkel ei ühenda küll oma juhtmeid. SJG aeg lõppes aastal 2000 suvel...


PS: Tahtsin veel lisada, et intelligentne tulede automaatika on ka lahe asi, hämaruse saabudes lülitab kellade tule põlema. Ja automaatselt tööle hakkavad kojamehed, kui vihma hakkab sadama.
Kasutaja avatar
kaifo
 
Postitusi: 189
Liitunud: 10 Sept 2007, 10:39
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda 6 GT

PostitusPostitas Muri » 13 Dets 2007, 11:50

kaifo kirjutas:PS: Tahtsin veel lisada, et intelligentne tulede automaatika on ka lahe asi, hämaruse saabudes lülitab kellade tule põlema. Ja automaatselt tööle hakkavad kojamehed, kui vihma hakkab sadama.


saan sama väita:)
aga parkimisandurid on vihmaga suht mõttetu teema, karjub koguaeg, et juba olen vastu seina :lol:
Parem must minevik, kui lilla tulevik.
Muri
 
Postitusi: 1705
Liitunud: 03 Juun 2007, 03:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas tomkulibin » 13 Dets 2007, 11:54

Muri kirjutas:...aga parkimisandurid on vihmaga suht mõttetu teema, karjub koguaeg, et juba olen vastu seina :lol:

Vaidleksin vastu. Sai naese autule pandud ja ei ole vahet vihmase ja kuiva ilma vahel, toimib perfektselt.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8370
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas kaifo » 13 Dets 2007, 11:59

Muri kirjutas:aga parkimisandurid on vihmaga suht mõttetu teema, karjub koguaeg, et juba olen vastu seina :lol:


Kas sul salongis paigaldatud? ja mis firma andurid sul on?

Kahel tuttava, ühel on BMW-l andurid (heliga), töötavad väga korralikult, ka vihmase ja lögase ilmaga. Teisel Audi, leidis netist mingid kõige odavamad heliga ja lasi paigaldada, ja ei kurda ka üldse, et ei tööta või ei toimi.

kulibin kirjutas:Vaidleksin vastu. Sai naese autule pandud ja ei ole vahet vihmase ja kuiva ilma vahel, toimib perfektselt.


Kus ja millised sa panna lasid?
Kasutaja avatar
kaifo
 
Postitusi: 189
Liitunud: 10 Sept 2007, 10:39
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda 6 GT

PostitusPostitas pokenaut » 13 Dets 2007, 12:05

kaifo kirjutas:
pokemon kirjutas:Originaali kindlasti mitte. Aero paketi stangel on minu teada kuju veidike teine ja sellepärast ei saa.

Kui hästi googeldada ja otsida, siis mingisugused sobivad tuled on küll mõningatel. Aga ei tea, kas nad originaalid on. Või siis tuli vahetada välja stange, millele võimalik neid lisada. Eks tasuks uurida ka B-varuosade hulgas vms. PS. Udutuled on tal ka olemas ja need on xenon ja kaugtulede vahel. Toimivad väga hästi (Y)

Udukad on ikka suunatulede ja kaugtulede vahel. Googeldades leiadki need, millel on aeropaketiga udukad stangesse viidud ja see plasti kuju on veidike teistsugune. Selleks, et udukaid alla saada tuleb stange ära vahetada(portos pakkus tervet aero ringi, kui õigesti mäletan(sedaanile)... stanged ja laiendid sobivad ilusti, aga luugi tiiba ei ole ja selleta jääb kole).

Terv,
Pokemon
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

PostitusPostitas kaifo » 13 Dets 2007, 12:25

Ei tea kas mulle tundub, aga vedrustus on ka mu praegusel autol tunduvalt jäigem. Auto kindlamalt püsib teel ja ei uju.
Kasutaja avatar
kaifo
 
Postitusi: 189
Liitunud: 10 Sept 2007, 10:39
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda 6 GT

PostitusPostitas Muri » 13 Dets 2007, 13:08

kulibin kirjutas:
Muri kirjutas:...aga parkimisandurid on vihmaga suht mõttetu teema, karjub koguaeg, et juba olen vastu seina :lol:

Vaidleksin vastu. Sai naese autule pandud ja ei ole vahet vihmase ja kuiva ilma vahel, toimib perfektselt.


minuomal hakkab vihmase ilmaga vahepeal lihtsalt karjuma, tagurpidi käik peab muidugi sees olema :lol:
Parem must minevik, kui lilla tulevik.
Muri
 
Postitusi: 1705
Liitunud: 03 Juun 2007, 03:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Muri » 13 Dets 2007, 13:10

kaifo kirjutas:
Muri kirjutas:aga parkimisandurid on vihmaga suht mõttetu teema, karjub koguaeg, et juba olen vastu seina :lol:


Kas sul salongis paigaldatud? ja mis firma andurid sul on?


pärnust ostin auto, seal oli kohe peale pandud :lol:
firmat ei tea :roll:
Parem must minevik, kui lilla tulevik.
Muri
 
Postitusi: 1705
Liitunud: 03 Juun 2007, 03:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas kaifo » 13 Dets 2007, 13:22

Mõtlen, et peaks laskma paigaldada Steelmate PTS 400 (ilma display-ta).
Päris piinlik on parkida tagurdades 1,5m kaugusele, peeglist vaatad, et kohe kohe sõidad otsa... harjumatu :S
Kasutaja avatar
kaifo
 
Postitusi: 189
Liitunud: 10 Sept 2007, 10:39
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda 6 GT

PostitusPostitas Muri » 13 Dets 2007, 13:39

kaifo kirjutas:Päris piinlik on parkida tagurdades 1,5m kaugusele, peeglist vaatad, et kohe kohe sõidad otsa... harjumatu :S


kusjuures ma sõitsin kodus isa passatiga, no sama teema :lol: , vaatan peeglist, et aitab küll vist ja kui välja autost tulin, siis oi, ruumi kui palju veel :lol:
Parem must minevik, kui lilla tulevik.
Muri
 
Postitusi: 1705
Liitunud: 03 Juun 2007, 03:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas tomkulibin » 13 Dets 2007, 14:12

kaifo kirjutas:Mõtlen, et peaks laskma paigaldada Steelmate PTS 400 (ilma display-ta)...

Sama firma toode, lõpus on täht "Q" ehk graafilise displeiga.
Paigalduse tegin ise vastavalt kaasasolevale juhendile. Järelreguleerimist ei ole vajadust olnud.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8370
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas kaifo » 13 Dets 2007, 16:23

kulibin kirjutas:Sama firma toode, lõpus on täht "Q" ehk graafilise displeiga.
Paigalduse tegin ise vastavalt kaasasolevale juhendile. Järelreguleerimist ei ole vajadust olnud.


Kõlab nagu hästi. Paigaldamisel probleeme ei tekkinud. Ei tea kas oma mazda 6-le ise seda on mõistlik paigaldama hakata või peaks laskma seda teha proffidel...
Kasutaja avatar
kaifo
 
Postitusi: 189
Liitunud: 10 Sept 2007, 10:39
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda 6 GT

PostitusPostitas tomkulibin » 13 Dets 2007, 17:28

Proff(kellelt soetasin antud seadme) kulutab u 1 tund aega, minul kulus u 1,5 tundi. Tagurpidi käigu lambi toitele tarvis ligi pääseda- sealt toide saatjale ja juhtmed läbi (väidetavalt keres olevate avade) välja andurite juurde. Andurite asukoha mõõdad vastavalt juhendile välja, markeerid kaasas olevate markeritega ja puurid avad kaasasoleva kroonpuuriga. Anduri pistad väljastpoolt sissepoole avasse, pöörad "õigeks" ehk vertikaalseks maapinna suhtes. Andurid võivad vajada eelnevat värvimist(tehases mustaks värvitud).
Vastuvõtja /displeiga paigaldad armatuurlauale ja toite otsid vasaku ukseposti juurest polstri alt. Toide on sama, mis käigukasti lülitist tagurdustuledele läheb.
Arusaadav?
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8370
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Järgmine

Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist