Milline navi

Kui on vaja abi millegi ostmisega siis siin saad abi küsida.

Milline navi

PostitusPostitas maaks » 14 Veebr 2008, 10:45

Mõte muretseda lähituilevikus GPS/naviseade. Millist (mitte) valida?
Hinna suurusjärk nii 5K, kallimat pole mõtet soovitada - juba see summa on mänguasja eest palju.
1. Garmin NÜV 250W
http://www.garmin.ee/?nuvi250wide
2. TomTom ONE XL
http://www.gps.ee/tomtom/?op=body&id=1
3. Nokia 6110 navigator või kasutatud N95, koos vastava tarkvaraga (Nokia või TomTom)
4. Mõni (kasutatud) pihuarvuti millel oleks sisseehitatud GPS, koos vastava tarkvaraga (TomTom)
------
Tahaks: autos navina kasutada, võõras linnas kätte võtta ja kaardi asemel kasutada, seenele (eestis) minnes auto üles leida.
Kas keegi omab ehk Garmini või TomTom vastavat seadet ja oleks nõus näiteks nädalavahetuseks proovima andma mingi raha eest?
Ühesõnaga jagage oma kogemusi!
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 537
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas leviathan » 14 Veebr 2008, 13:08

mul endal tomtom xl koos viimase kaardiga(715.1703). töötab normaalselt. kaart suht täpne, üx kord ainult pidas ühte kahetasandilist ristmikku ühetasandilisex. siin on võrdlus http://digitark.elion.ee/?p=813 ja tunnistataxe tomtom parimax. mul pole küll see mudel aga kaart neil ikka sama, niiet soovitax tomi :)
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

PostitusPostitas Mario » 14 Veebr 2008, 14:27

mul on 6110 Navi.
Töötab, ainult et peal tallinna on ülejäänud eesti suht pime. seega installisin siia sellise asja nagu aMaze ja ongi olemas. ainult et hoiab pidevalt andmeside käigus ja kui sõidad tallinnast tartusse, siis 30kb on läinud :D

seega TomTom on mugavam ses suhtes. :)
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6051
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas maaks » 14 Veebr 2008, 14:47

Sellest et nokia puhul peab arvestama "mõningse" kuluga olen jah teadlik, see on küllalti tõsine argument, kui väljamaal liikuda. Kas selles saab käigupunkte kah salvestada? Muidu on nokiale võimalik paigaldada ka see TomTom tarkvara, siis ei pea nokia kaarte laadima, aga see vist ei suuda kohale juhatada - näitab ainult kaarti.
TomTom il on minumeelest kaks väga olulist puudust, kaasa saad ainult ida euroopa kaardi, koos lääne euroopaga on juba kirves ja aku kestab kuni 2h. Kui seenele lähed - pead ruttu tegema. Huvitav mis kujuga see aku seal sees on, kas mingi patareivariant on mõeldav?
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 537
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Mario » 14 Veebr 2008, 14:57

kahjuks nii palju kui nad letis mul on, ei ole lõhkuda tahtnud, aku on kaane all peidus.

Jah, tegelt odavam tuleks osta see XL Europe 4,5k ja sinna juurde saad osta omale sobiva kaardipaki 1700.- umbkaudu lisaks. minu kaudu seda kahjuks ei saa, kuid hindasid tean :)

Ma tegin oma Nokkijale softiuuenduse, mina saan käigupunkte panna küll. Saan salvestada ka igast muud pahna. ainult jah, kilobaidid jooksevad. :D

sest 6110 sisse ehitatud Navteq ei anna täpset eestit, ja TomTom siin ei tööta, mitte ühegi versiooniga - mul juba läbi proovitud. Installib ära, kuid ütleb, et Sertid on uuendamata ja kui uuendama hakkan, siis ütleb Sorry, wrong operation..

HinnaVaatluses oli teema, kus kutid katsetasid telefonide ja softidega. TomTom Mobile 6 minul vähemasti ei tööta. :( ja ei tööta ka sõbral, kellel ka 6110 Navi..

Samas on Garmini NüVI väga asjalik. Soovitan soojalt. Euronicsi päevil sai neid ikka müüdud omajagu.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6051
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas Snowdog » 14 Veebr 2008, 17:48

Mul Nokia 6110...tore kyll aga ei ole eesti kaart eriti t2iuslik..Tallinn ja suuremad maanteed.
Endal plaanis ka parem vigur osta...kuid otsustasin midagi palju praktilisemat valida..millega saab midagi muud ka teha.
Selline vigur:http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Pihuarvutid/47231/
S6ber ostis endale sellise...kaardid v2ga t2psed ja t2iuslikud. Ja netist alati v6imalik kaarte juurde v6tta. Kaasas oli auto hoidja, auto laadia, tava laadia/hoidja, nahk kott jne.
Kasutaja avatar
Snowdog
 
Postitusi: 124
Liitunud: 06 Apr 2005, 11:55
Asukoht: Finland/Estonia

1995 Mazda 323/Familia

PostitusPostitas leviathan » 14 Veebr 2008, 18:13

maaks kirjutas: kaasa saad ainult ida euroopa kaardi, koos lääne euroopaga on juba kirves ja aku kestab kuni 2h.

muidex ammu juba on selline kaart(2gigase SD kaardipeale mahub) kus on kõik euroopa riigid, ka venemaa peal.ja nuh neid "saab" netist endale. endal on west-central kaart sees 44 riiki :D ja samas metsa seenele naviga :D :D . kui vaja auto ülesse leida saad ju sisse lülitada ei pea ju koguaeg sees olema metsas.
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

PostitusPostitas maxxxim » 14 Veebr 2008, 20:07

Endal on ära tellitud selline isend:
http://www.asus.com/products.aspx?l1=8& ... odelmenu=1

Hinnavaatluse andmetel maksumus 4200-4600 EEK. Sisaldab ka Car kiti (kinnitus, autolaadija).

Saabuma peaks umbes 25-26. veebruaril, siis saaksin muljetada.

Selle Fujitsu-Siemens 560 kohta: töökaaslasel on selline isend, kiidab taevani, kahjuks pole seda enam saada (Fujitsu enam PDA-sid ei tooda).
maxxxim
 
Postitusi: 4
Liitunud: 16 Jaan 2008, 18:53
Asukoht: Tartu

2007 Mazda 6

PostitusPostitas Jyri I » 15 Veebr 2008, 22:03

TomTom on vaieldamatult parim! Kõik testid Saksas, Soomes, Inglismaal kinni löönud.
Kasutavad parimat kaardi tegijat ja softis kõige vähem vigu!
Ära üldse mõtlegi teistele!
Always Blue Sky
Kasutaja avatar
Jyri I
 
Postitusi: 71
Liitunud: 21 Mai 2005, 17:15
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda MX-5

PostitusPostitas Mario » 15 Veebr 2008, 22:08

ilmselt väljamaal on TomTom hea. siinmail on ikka suht vigane see kaart.

valgas käies käskis paremale keerata, kui tegelikult oli kellegi koduõu ja aed ees. Maanteel käskis sõita 130km/h, Tartus jäi hätta paari tänavaga (jooksis kokku sama aadressi kaks korda sisse toksides), Tallinnas käskis ühel ristmikul vasakule keerata, kui tegemist oli ikka viaduktiga :lol:

samas jah, hea abimees :)
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6051
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas Jyri I » 15 Veebr 2008, 22:15

Veel niipalju - olen kasutanud Garminit ja nüüd viimased aastad TomTomOne, sellega kärutanud juba 20 tuh km.
One toimib vigadeta (kui kaart on vigadeta) ta saab aru ka peegeldunud signaalist kõrghoonete või mägede vahel, kus Garmin kustutas pildi juba. EasternEurop kaartides on apse, kuna usinad post-sotsid ehitavad uusi teid nii kiiresti, et hollandi poisid ei jõua järgi.
Nii et TOM-TOM!
Always Blue Sky
Kasutaja avatar
Jyri I
 
Postitusi: 71
Liitunud: 21 Mai 2005, 17:15
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda MX-5

PostitusPostitas IvarR » 15 Veebr 2008, 23:32

Mina olen siiani kasutanud kõige rohkem Beckerit. Vana hea saksa kvaliteettoode ning pole siiani alt vedanud kui olen kasutanud. Küll aga soovitas sõita ummiku ajal läbi park hotelli parkla ning näitas vabakal mulle lubatud kiiruseks 70 :D
IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

PostitusPostitas leviathan » 16 Veebr 2008, 00:16

kusjuures beckerit saab modida niiet on terve eesti sees mitte ainult tallinn(teine soft sisse ja teised kaardid, ise teinud sellepärast tean). tglt navide võtmesõna on kaardi kaasaegsus . kui sul on ikka mingi 5aasta tagune kaart siis muidugi juhatab puu taha :D ja tomtom on siiani meie regioonis kõige täpsem( juhul kui on ikka uuendatud kaardid mitte krt eelmisest sajandist)
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

PostitusPostitas andu » 16 Veebr 2008, 13:50

Tomtom One XL tundub siis suht popp olema. Isegi värkse omanik 1-2 nädala jagu. Kaardil vigasid leidub, mitmes TLN sõlmristmikus juhatab keelatud pöördele, kuskil lõigul on juba aastakümneid maas olnud teelõik kaardilt puudu, jne.
Aku jah 2 tunnine, see on nõrk minu meelest, väljamaal soovid linna peale jalutama minna nt, jne... võiks kesta kauem. Samas need akupakid on vahetatavad, kuskil netipoes nägin suurema mahtuvusega. Protsessor on aeglane, kui panna kaart näitama huvipunkte, võib tegelane crash'ida.
Tomtom Go720 tundub olema parem, võimsam prose, suurem mälu, 5h aku, mõttetud multimeediavidinad... paar lisatonni kah... :(
Kaardimaterjali poolest ja vigadest hoolimata tundum Tomtom mõistlik valik. Mulle oli oluline hea Balti ja East-Europe kaarditugi.
Praegu ootan millal jõuab kohale netipoest tellitud mugavam autohoidik ja built-in vooluadapter, komplektis olnud ei meeldi sugugi.
andu
 
Postitusi: 6
Liitunud: 24 Sept 2007, 11:31

PostitusPostitas maxxxim » 16 Veebr 2008, 15:05

Mainiksin ära, et PDA-le saab samuti TomTomi või Garmini tarkvara peale panna.
maxxxim
 
Postitusi: 4
Liitunud: 16 Jaan 2008, 18:53
Asukoht: Tartu

2007 Mazda 6

PostitusPostitas leviathan » 16 Veebr 2008, 18:33

maxxxim kirjutas:Mainiksin ära, et PDA-le saab samuti TomTomi või Garmini tarkvara peale panna.

mainiks kah sellepeale et uued Tomtomi versioon 7 kaardid siis PDA ja mobla peal ei tööta. ainult originaalseadmetes. versioon 6 omad töötavad
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

PostitusPostitas liis » 17 Veebr 2008, 11:37

Plaanisin osta Tomtom GO720 aga nüüd tutvustati Mio C520 -t. Kas keegi oskab midagi Mio kohta öelda. Niipalju ma tean et Mio-l on 16 riiki rohkem peal kui Tomtom GO720 mudelil.
liis
 
Postitusi: 254
Liitunud: 12 Veebr 2007, 22:38
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda 6

PostitusPostitas Anonymous » 17 Veebr 2008, 11:58

Kodulehtedel on küll kirjas et mõlemal ühepalju riike :?
Anonymous
 


PostitusPostitas leviathan » 17 Veebr 2008, 14:03

mõlemal peax olema sama teleatlase kaardipõhi, niiet siis ainult kasutajkaliides on erinev. see eestikeelne juhatus miol on :oops: , nagu mingi aksendiga tiblast robot. inglise keel on normaalne näitex
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

PostitusPostitas liis » 17 Veebr 2008, 14:20

leviathan kirjutas:mõlemal peax olema sama teleatlase kaardipõhi, niiet siis ainult kasutajkaliides on erinev. see eestikeelne juhatus miol on :oops: , nagu mingi aksendiga tiblast robot. inglise keel on normaalne näitex




eesti keel pidavat olema jah uuendamisel....
liis
 
Postitusi: 254
Liitunud: 12 Veebr 2007, 22:38
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda 6

PostitusPostitas Jyri I » 17 Veebr 2008, 18:11

Üldine küsimus:
öelge mulle mis pagana päralt peaks üldse eestis sõites kasutama GPS-i?
meil on ju niiii lihtne liiklus, ja midagi erilist pole muutunud viimased 30 aastat, et mina isiklikult ei näe selle riista järele mingit vajadust.
kui muidugi istusid rooli eelmine aasta ja ei jaga muhvigi... vastasel juhul täiesti mõtetu teema ja kulutus.
kui käid aga euroopa poolel, kus ühes väikelinnas elanikke sama palju kui eestis - seal on see hädavajalik.
Always Blue Sky
Kasutaja avatar
Jyri I
 
Postitusi: 71
Liitunud: 21 Mai 2005, 17:15
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda MX-5

PostitusPostitas liis » 17 Veebr 2008, 19:47

kesse ütles et plaanis ainult Eestis kasutada mina näiteks lähen soome märtsis pikemaks ja vaja soome risti-põiki läbi sõita... :roll:
liis
 
Postitusi: 254
Liitunud: 12 Veebr 2007, 22:38
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda 6

PostitusPostitas dellu » 18 Veebr 2008, 21:46

Ei ole see One XL ka nii kehva akuga midagi. Mul toodi siin üks garantiisse tagasi, et näe aku peab 15-20 minutit. Laadisin asja korralikult täis (ööläbi oli arvuti taga ja kinnises olekus). Siis sai saksas teda proovitud ilma laadijata lõpuni tühjaks lasta. 3h 15min sain hetkeni, mil pildi taskusse pani. Aku märk hakkab tõesti juba kuskil 2h pealt vilkuma, kui mitte varem. Siit ka soovitus, et laadige ikka enne korralikult täis. See kui ta teil mõne minuti autolaadijas on ei lae teda korralikult täis. Esimest korda seda garantiilist laadides jäi üldse mulje, et kui seade samal ajal töötab, siis pigem aku isegi natuke väheneb kui täitub. Seega oleks teda tark väljalülitatud olekus teinekord ka lisaks laadida.
PDAga (QTEK) on ka proovitud. Ega seal ka üle 5h vastu ei tahtnud pidada, seal muidugi oli üle bluetoothi GPS seade ka taga.
Kusjuures TomTom on tõesti Eestis praegu väga populaarne. Maaletooja ladu on pidevalt tühi. Hetkel ka One V3, One XL, Go720 osas seis ikka täitsa 0 mis 0. Paar 920 ja One XL T-d on ainult laos. Gol720 hind on ka märkimisväärselt langenud paari viimase kuu jooksul, mina müün juba 6400ga.
dellu
 
Postitusi: 63
Liitunud: 21 Apr 2005, 16:18
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas maaks » 19 Veebr 2008, 10:22

maxxxim kirjutas:Endal on ära tellitud selline isend:
http://www.asus.com/products.aspx?l1=8& ... odelmenu=1

Hinnavaatluse andmetel maksumus 4200-4600 EEK. Sisaldab ka Car kiti (kinnitus, autolaadija).

Saabuma peaks umbes 25-26. veebruaril, siis saaksin muljetada.

Selle Fujitsu-Siemens 560 kohta: töökaaslasel on selline isend, kiidab taevani, kahjuks pole seda enam saada (Fujitsu enam PDA-sid ei tooda).

Kas sellel on kaasas kah juba mingi kaarditarkvara, või see tuleb veel lisaks sebida?
Ja mida selle PDA-ga veel teha saab, helistada nagu ei saa, integreeritud telefoni nagu ei hakanud silma.
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 537
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas maxxxim » 20 Veebr 2008, 01:02

maaks kirjutas:
maxxxim kirjutas:Endal on ära tellitud selline isend:
http://www.asus.com/products.aspx?l1=8& ... odelmenu=1

Hinnavaatluse andmetel maksumus 4200-4600 EEK. Sisaldab ka Car kiti (kinnitus, autolaadija).

Saabuma peaks umbes 25-26. veebruaril, siis saaksin muljetada.

Selle Fujitsu-Siemens 560 kohta: töökaaslasel on selline isend, kiidab taevani, kahjuks pole seda enam saada (Fujitsu enam PDA-sid ei tooda).

Kas sellel on kaasas kah juba mingi kaarditarkvara, või see tuleb veel lisaks sebida?
Ja mida selle PDA-ga veel teha saab, helistada nagu ei saa, integreeritud telefoni nagu ei hakanud silma.


Ei ole tõenäoliselt kaasas kaarditarkvara. Internetiavarustest plaanis hankida. Telefonina seda kasutada ei saa ja ma ise pean seda eeliseks - ekraan on suurem. Mida veel teha saab: tegemist on pihuarvutiga, millega saad vajadusel internetti minna (WiFi), maile vaadata, isegi filme vaadata jne, lisaks on sisseehitatud GPS, navigatsiooni jaoks. Asusel eksisteerib ka selliseid mudeleid, millel telefon sisse ehitatud, näiteks Asus MyPal P535:
http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arv ... tid/59338/
maxxxim
 
Postitusi: 4
Liitunud: 16 Jaan 2008, 18:53
Asukoht: Tartu

2007 Mazda 6

Järgmine

Mine Ostuabi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

cron