Soovin nõuandeid auto ostuks

Kui on vaja abi millegi ostmisega siis siin saad abi küsida.

Soovin nõuandeid auto ostuks

PostitusPostitas Amoob » 23 Mär 2008, 13:16

Olen uurinud Mazda 6 (universaal) pakkumisi auto24.ee-st (2003-2004) ja tekkisid mõned küsimused:

1) kas eelistada bensukat või diislit? Olen kuulnud, et jaapani diisli puhul laguneb kere enne kui mootor :) Kas see peab paika või on siiski õnneasi (kuda keegi autot kasutanud on vms)? Või tasub selle mudeli puhul eelistada bensukat?

2) kas universaali puhul peaks üldse margi puhul midagi silmas pidama?

2) uurisin hindu: 2003 võib saada 140 eest ja 2004 juba 170 eest. Mida hinnaklassist arvata? Ehk osakb keegi midagi tarka kosta?

Esialgu siis sellised küsimused, ehk kellegil oma kogemusi jagada.
Amoob
 


PostitusPostitas Mario » 23 Mär 2008, 13:41

1. vahet pole eriti. samas diisel on kütuse suhtes tundlikum ning 100kW diisel kulutab kütet umbes sama nagu 2.0 bensukas. mina valiks bensuka.

2. universaalid on igal margid samade omadustega. Mazda6 puhul on hea laadimisava ja suhteliselt vaikne masin tegelikult. mahutab palju ja mugav sõita. ei oska midagi erilist välja tuua.

3. üldiselt jälgi kere olukorda. 2002 kuni 2006 masinad kipuvad roostetama, kui masin on juba korra garantiikorras üle värvitud, oled murest prii.. kui mitte, siis võib sind mingi hetk oodata ebameeldiv üllatus. ja tähtis ikka see, et tehnika oleks korras, elektroonika ei jamaks.. üldiselt muretu ost, kui hooldatud ;)
eks vaata, mis lisad peal on. uuemad on kallimad lihtsalt sellepärast, et nad on uuemad.. täisvarustuses vanem masin on vb odavamgi kui aasta-kaks uuem... eks see ole sinu enda raha küsimus.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6047
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas pokenaut » 23 Mär 2008, 15:58

Kasutan ise 2007.a universaal 6-t.
1. Ise eelistan bensu, sest jamasi vähem(samas kütus on viimaste aastatega kõvasti paranenud), kütusekulu 2.0 bens(olenevalt sõitjast) maanteel 5,8-6,3, linn 9-10 keskmine 7,8-8,5. Need mul vanemate kulud... ise sõidan Maantee 6-6,8, linn 13-.... keskmine 9,5-12.

2. Ei oska midagi kosta. Üks probleem on katuseboksiga, minul on boksi pikkus 2.20 ja pikka orig. antenni kasutada ei saa. Põhjus, miks sai tegelikult universaal võtta peituski boksis, sest kui boks oli katusel ei saanud tagumist luuki täielikult avada :? Ülejäänu kirjutas Mario juba ära.

3. Hinnad on OK, kuigi kukuvad iga aastaga suhteliselt palju.

Terv,
Pokemon
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa


Mine Ostuabi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist