Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

PostitusPostitas Mario » 11 Juun 2009, 16:35

njamh.. tänan mõistva suhtumise eest. Oleks eelmisel kevadel teadnud, et siuke nuss peale hakkab, poleks seda liigutust kunagi teinudki.. Oleks hambad ristis MXi üles toginud.. a noh, eks tagantjärgi ollakse ikka targemad. :)
hetkel ikka endiselt liikuri otsingud käivad, kuid lootus midagi normaalset leida, millest kohe läbi põhja ei kuku või millega tee peale ei jää, kipub kahanema, eriti kui on piiratud raha. Niiet kellel korralik sõitev, kuid jalgujääv Lada või bemm on, siis võib märku anda. Eelistaks tagaveolist. :)
Turg on ikka igast rappeid täis üldiselt.

Niipalju täienduseks, et uue võtme tegemine juba käib - paarsada eeki - vanavõtme saba (immopulk on sees) ja uus keel.
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6058
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas Mario » 21 Sept 2009, 15:31

niisiis.
pole välistatud, et peale mõningast varjusurma hakkab auto taas teid mõõtma.
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6058
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas cabernet1 » 21 Sept 2009, 17:16

Mario kirjutas: kõigil on ka sitaks normaalsemad vanemad, kui minul. .



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ei täpsusta kuskohast, kuid olen kuulnud EV perekonnast, kus lapsi kasvatati noaga ja kahvliga torkides, kui väheks jäi, siis jogase peaga vehiti tulirelvadega, kus vanemaid oli kodus sama tihti kui Jaanipäeva aastas on... sedagi pahatihti purjus olekus.
Lisaks isiklikule liiderdavale elule tõmmati takka suguliselt ka põlvkonniti, sugulasi ja hõimlasi.... Kus väga lähedal on nii mõrvarid kui enesetapjad... Seda kõike VAID ühes EV perekonnas.... 30 aasta lõikes :D Mõtle oma vanusele ja sa leiad, et ei olegi nii pikk aeg :D

Lühidalt naerata Mario... alati saab hullemaks minna ja pea meeles, et sugulased on seda armsamad, mida kaugemal nad viibivad ja vähem nägu näitavad :mrgreen:

Ja üleüldse pidid millaski oma asendusliikurit vibutama tulema... paneme mazda märgi külge ja oled taas aktsioonis.

Mazda Senaator 2,0 :D
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitas Mario » 21 Sept 2009, 17:54

seljuhul oleks see Mazdanaator 2.2E :D

aga ega jah, kui sul on selline tore ja toetav naine nagu minul, siis on naeratamiseks põhjust. Olgugi, et eelmine tööandja keeras täiega kanni mulle ja rahanduslik seis on alla igasugust arvestust.
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6058
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas jann » 21 Sept 2009, 22:38

Mario kirjutas:niisiis.
pole välistatud, et peale mõningast varjusurma hakkab auto taas teid mõõtma.


Päris põnev mis sinuga toimub! :P
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

PostitusPostitas Mario » 21 Sept 2009, 23:17

on jeh, aga midagi teha pole. vanemad leidsid, et ikkagi kehva aeg auto müümiseks + mõningad iluvead, siis oleks targem ikkagi kevadeni see masin säilitada ja hakata korrastama. Oletan, et peale paarikuist seismist on jälle mõningad asjad kinni.
Paraku olen ikkagi varsti juba üle poole aasta töötu olnud ja ausalt öeldes, närvid on juba olematud ja igasugune niidiots selles mäslevas meres on abiks. Eriti kui arvestada seda, et auto, mille ma omale soetasin, on rämbumast rämbum, seega püüan sealt saada natuke rohkem kui vanaraua hind ja see panna hetkel maazusse, et oleks vähemalt millegagi tööl käia. Viljandi-võhma bussiliiklus on väegade vilets ja kui ma pean hakkama nüüd naisega kõvasti naistearstide vahet käima, ning aegajalt on ka kasutütar vaja kaasa võtta, siis on see pea võimatu, kui sul on vaid jalgratas.... :(
midagi teha pole, mõru pill alla neelata, vait olla ja edasi teenida.
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6058
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas Mario » 01 Okt 2009, 20:56

Proovin siis rihmavahetusega ise hakkama saada.. väsinud juttudest, et oh, too siia, vaatame, teeme.. head töökojad jällegi maksavad raha.. parem teen ise, keeran pekki, siis vähemalt ise keeratud..
Kui leiaks veel kindluse mõttes märkide asetuse pildi... eriti just väntvõlli oma, samas rakis on olemas, millega nukkvõllid paika fikseerida ja alla ka tekitada märgid ning vana rihm maha ja uus peale. :D pigem kardan seda, et poldid ei tule lahti..
ära on ostetud juba osa vajalikke vidinaid, aku on ka toanurgas, aga liinibussiga päris seda siit viljandist tartusse ei vii...
lisandub siis veel õlivahetus ja küünlad..

nii uskumatu kui see ka pole, on auto viimasest rihmavahetusest möödas 125 000km. Rullide häält pole kuuldagi, kuid ära vahetada on vaja..
piduriõli vajab ilmselt vahetamist, kässar on ilmselt kinni.. oh jah.. seismine ei tee üldse autole head, aga mis teha eksole..
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6058
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas Justus » 02 Okt 2009, 15:11

Hei,
tundub, et oled päris tõsiselt mõõnas kuid siit edasi on ju võimalik ainult uus tõus. Ära heida meelt, kõik, mis ei tapa teeb tugevaks.
Jõudu ja edu Sulle!
Justus
 
Postitusi: 12
Liitunud: 09 Juun 2009, 16:17
Asukoht: Virumaa

PostitusPostitas leviathan » 02 Okt 2009, 15:25

Mario kirjutas:Kui leiaks veel kindluse mõttes märkide asetuse pildi...


aga palun
Pilt
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

PostitusPostitas risto_626 » 02 Okt 2009, 15:58

Mario kirjutas:aku on ka toanurgas, aga liinibussiga päris seda siit viljandist tartusse ei vii...


jalgratas pidi ju ka olema :lol:
Ära ütle mulle, mida ma tegema pean; sis ei ütle ma sulle, kuhu sa minema pead.
Kasutaja avatar
risto_626
 
Postitusi: 1745
Liitunud: 06 Mai 2007, 19:02
Asukoht: Ida-Viru

1992 Volkswagen Polo

PostitusPostitas Mario » 02 Okt 2009, 18:24

Justus kirjutas:Hei,
tundub, et oled päris tõsiselt mõõnas kuid siit edasi on ju võimalik ainult uus tõus. Ära heida meelt, kõik, mis ei tapa teeb tugevaks.
Jõudu ja edu Sulle!

loodame seda uut tõusu jah :P millalgi peab ju see MaSu üle minema kuram! :D

Aitähh leviathan, otsisin pool netti surnuks, kuid Autodata on ikka asi, mis hädast välja aitab. :)

risto, ratas on katki, kasutütar suutis keti pooleks väänata ja pidurilingi ära murda :D
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6058
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas Mario » 10 Okt 2009, 21:16

hmm.. kui keegi oskab autoosad.ee'd kuidagi maha teha, siis on õige hetk..
ma siin vaatasin nimekirja, mida kõike vaja oleks, siis pidurikettad on isegi odavamad, kui klotsid... :D
Kahjuks puudub ligipääs sellele infole, et mis mõõduga kettad on GW ja GF? Kas ma võin ajutiselt asendada kettad GFi omaga? Selle järgi siin oleks nagu GW ketas ees 273mm, sedaan 258mm.kas see 15mm loeb ka midagi? Praeguse seisuga on keegi vahetanud parempoolse esipidurisadula, kuid klotsid on valed, sest klotsi tööpind on pool kettast.. tõsine overkill ja see ka ilmselt põhjuseks, miks äkkpidurdustel ikka rooli vasakule tõmbas...

samuti painab mind dilemma.. talv kohe kohe tulemas.. hetkel on all 16" papud, millel slikiks kulunud rehvid.. keldris on autoga kaasa tulnud kõverad plekkveljed, mis ei taha sugugi õhku pidada ja ilukilpe neile ka panna ei saa mingil põhjusel, kuigi nad on niiiiiii roostes.. Ja keldris seisavad korralikud 15" talvekad.. mõtlen, mida teha, kas otsida 205/50 16" talvekad,või otsida kommiraha eest plekud/valukad talveks..

Teisipäeval vast saabub kauaoodatud hetk, kus ma saan ka autohäält kuulda. Aku sai laetud, kuid rõõmu jätkus üürikeseks ning kui tuppa jõudsin, hakkas juba alarm üürgama ja pulti enam ei tunnistanud uste lukustamiseks. Diagnoos lihnte - akuensis disfunktsia. Immo tõmbas aku tühjaks umbes 4 minutiga. :D
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6058
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas Mario » 13 Okt 2009, 22:20

IT'S ALIVE!!!
:)

sain siis aku lõpuks peale, mõned korrad köhimist... Kuna gaasi hakkas peale jätma, siis tõmbas ennast täis.. siis üks mees käivitas, mina hoidsin gaasitrossi paigal, sest auto ju külmalt tõmbab ise gaasi peale, et siis kolme käivitusega oli mul pedaal jälle vasta põrandat... lõpuks siis punnisin vastu ja käima ta läkski... pahvakas sinist ja siis jäi mootorihääl ilusaks. :) Pidurid polnud isegi kinni jäänud ja rehvid ei olnud ka päris maasse kasvanud. Eelmise aasta juulis ostetud AllRide sinine pirn on ENDISELT valge valgusega, kahju, et neid enam saada pole :( pean hakkama muud asja vaatama..
ja oligi kõik, kuna gaasi vajutada praegu ei saa, teen homme määrimistööd ära, siis võib isegi kindlustuse ära teha ja saab sõitma hakata. :)
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6058
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas jann » 14 Okt 2009, 00:17

Juhuuu :D
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

PostitusPostitas risto_626 » 14 Okt 2009, 10:05

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ära ütle mulle, mida ma tegema pean; sis ei ütle ma sulle, kuhu sa minema pead.
Kasutaja avatar
risto_626
 
Postitusi: 1745
Liitunud: 06 Mai 2007, 19:02
Asukoht: Ida-Viru

1992 Volkswagen Polo

PostitusPostitas Mario » 14 Okt 2009, 19:45

gaasiibri liigutaja ka nüüd määritud ja enam ei jää gaas peale. :)
sai väike tiir ka juba tehtud. Suht vaikne auto on ikka. :D

homme siis katsu autole õli ja filtrid ära osta. ja uued küünlad.
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6058
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas Mario » 21 Okt 2009, 20:58

niih, 4x pidurikettad + klotsid = 1600.- hakkan millaski ise vahetama. Nüüd vaja koguda nõks raha, et rihm ja rullid ära osta. Sain kätte ka härra kohtuniku, kes oli eelmine omanik, kes jõudis ka nüüd puhkuselt tagasi kodumaale ja lubas mulle ühtkomateist meili peale saata, mis selle autoga üleüldse tehtud on alates sept. 1999- mai2008.

vaja millalgi ka mõelda roostetõrjele. :)

Pilte teen hiljem.
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6058
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas Mario » 24 Okt 2009, 13:42

eile siis sai vahetatud õli - 200.- 4L, filter 37.- ning aega läks pool tundi, kuna mootor oli tuline ja lasin jahtuda veidi...

Suitsemine kadus ära hetkeks ja mootor käib siidisemalt.
kuna hetkel on veel masu kallal, siis sisse läks Addinol, eks kevadel panen midagi viisakamat..

hetke läbisõit 207 xxx km.
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6058
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas Mario » 31 Okt 2009, 01:04

peale seismist sai nüüd kõri puhtaks köhitud - 60 liitrit ja Tripmeter 888.5km.
Mis teeb siis keskmiseks kuluks 6,8L sajale (võhma-viljandi-võhma-viljandi vahet nühkimine). 2 korda kasutasin ka pilooti.

Talvekad vaja alla kruvida nüüd. Siin igatahes on jää maas ja suvekaga on elu lill.. :?
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6058
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas ZoommooZ » 31 Okt 2009, 02:42

Noovot,Mariol on õige suhtumine,hambad ristis kasvõi läbi ussi..... aga ISE olen oma õnne sepp :D .
Normaalne.
Ergo - 56362926
Kasutaja avatar
ZoommooZ
 
Postitusi: 681
Liitunud: 17 Dets 2007, 23:16
Asukoht: Tallinn,Laitse,Püssi,Lüganuse,Aa

PostitusPostitas Mario » 03 Nov 2009, 11:02

Varahommikul sai käidud töökojas näitamas siis seda amordi leket.
Heh, viga oli iseenesest lihtne, kuid vajas siiski rataste alt keeramist ja amordi näppimist.
Põhjus, miks mu nivooamordid lekkisid, oli rabedaks ja olematuks muutunud tihendites, mis torusid amordi külge ühendas. Vähemalt hetkel ei õõtsu ka enam nii palju.
Kui enne oli selline tunne, et sidur lööb läbi, siis nüüd juba on tõmme on taga. Enam ei keri tühja, kui vaja kiiret starti ja maanteel on roolitunnetus tagasi. :) paari tunni pärast saan talvekad ka kätte ja siis sõidan korra veel sinna viimsele ülevaatusele.
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6058
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas Mario » 06 Nov 2009, 13:52

ilmad on ilusad..

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6058
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas Mario » 17 Nov 2009, 23:15

huh.. tänud lines'ele, kes saatis mulle ühe pildi, mille järgi ma saan kevadel proovida uusi rehve valida :P hetkel suverehviks olnud 65 profiiliga ei sobi, peaksid olema 50 profiiliga hoopis ja seetõttu ei imesta, et rehv ka nii sügavale koopasse haukas.. eks oma osa oli ka lekkival amordisüsteemil..

lõpuks katalooge tuhnides jõudsin selgusele, et wagonile ei pea tingimata suuri kettaid ja klotse ostma. Sobivad edukalt ka GE kettad ja klotsid ja tagumised piduriklotsid kattuvat isegi GD omadega.. et võta siis nüüd kinni.. :lol: igatahes rahakott hingas veidi kergendatult. järgmise nädala lõpus võib vist minna jubinaid tellima.. siis peaks vaatama korraga ka uued rooliotsad ja peaks tasapisi ka piiluma pukse.. et siis õõtsapukside vahetamine käib koos õõtsaga jah? või saab neid sealt kuidagi pressides ka välja/sisse?
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6058
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas Mario » 18 Nov 2009, 22:38

kuna paar päeva tagasi põlesid korraga läbi mõlemad lähitule pirnid, siis käisin täna ja ostsin uut marki -"dunlop" pirne..
Pilt
40.- tk.. hetkel tundub, et kannatab AllRide'iga võrrelda, tuli on küll sutsu kollasem, kuid valgustugevus on sama.. Pole pimedas kaugtulesid vajagi (ma ei saakski neid kasutada.. :lol: )
Eks näis, kaua need vastu peavad, kui enne kevadet vajadust pole vahetada, siis igati positiivne, sest AllRide oma 35.- pidas vastu aasta ja 4 kuud ja ei põlenud ka kollaseks mitte, seda võivad nii mõnedki kaasfoorumlased kinnitada..

AllRide'i siniseid kahjuks enam euroopas ei pakuta...
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6058
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas cabernet1 » 19 Nov 2009, 06:59

sry, et OT kuid... kas mitte dunlop polnud see, kes kondoomi leiutas? :roll:
Äkki leiad sellest valikust veel midagi olulist autoapteeki või kindalaekasse lisaks... siniseid ja kollaseid :lol: :D
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

EelmineJärgmine

Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron