Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 10 Dets 2012, 23:22

krt, pildid jäid tegemata.. teen homme..
loomkatse tõestas, et FL istmepõhi ei sobi pre-FL külge. Üks veakood jääb ikka alles, nagu jäi ka emulaatori puhul.
Eks siis tuleb midagi muud välja mõelda. Roolivõim on nüüd "uus". Vaikus kraabib nüüd hinge, mitte "kriip-kriip-kriip"... :D
Nina on endiselt tatine, kuid tahaks siduri töösilindri ka ära vahetada siduri toru puhtaks pesta. Seal on päris must kraam juba sees...
a vot rohkem ei olegi midagi kribada. neljapäeval vuran mööda pealinna veidike. uurin elu ja külastan ühte foorumlase kodust lammutust jälle :)

Reedel sattusin ka kitsega kokku, õnneks kõik jäid terveks, nii minu auto, kits, kui ka ämm, kes tagaistmel lausa lendama hakkas. :D
Aga nüüd on kange soov ühed Hella Luminatorid ette kruvida. Olen avatud pakkumistele!
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas leviathan » 11 Dets 2012, 00:43

Mario kirjutas:loomkatse tõestas, et FL istmepõhi ei sobi pre-FL külge. Üks veakood jääb ikka alles, nagu jäi ka emulaatori puhul.

siis pidi see põhi peetis olema, tean et ka premacy istmepõhi on pandud pre-FL-ole ja toimib, süsteem on neil kõigil sama seal sees
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 11 Dets 2012, 15:47

FL masina peal toimib. minu masinal mitte. järelikult midagi ikka on erinev...
emulaator samuti - minu omal ei toimi, FL masina peal OK. OBD vahe ilmselt, minul on tehase standard, FL on ju korralik OBD juba.

Pilt
kes tahtsid näha, siis selline see matt on, täpselt sedasi asetseb ka. Siin on airbag ja istmesoojendus koos.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas freerider » 17 Dets 2012, 22:25

Selge, nägin siis ära selle süsteemi :) näeb välja, nagu arvuti klaviatuur lahtivõetuna, natuke vähemate nuppudega.
Mazda 626 2.0i GD FE mootorijuhtimise elektroonikaga Zaporozets, 1972 a.
Kasutaja avatar
freerider
 
Postitusi: 494
Liitunud: 05 Nov 2009, 14:54
Asukoht: Viljandi

1988 Mazda 626 GD

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 24 Dets 2012, 00:16

üks pikem sõit ka nüüd seljataga, pidas hästi vastu. ühe foorumlase auto küljest tuli korralik RV pump ja eks lähiajal veel nii mõndagi - starter hakanud vaevaliselt vedama ja genekas vilistab juba normaalsest kauem/kõvemini. aga töötavat asja näppida pole mõtet ja nii hoopis loobusingi udupeenetest LED tuledest ja kruvisin ette suured prožed. Ära hakkas tüütama, et ma järjest rohkem ja rohkem metsaloomi kohtama hakkasin, 2 lähedasemat kohtumist õnneks lõppesid nii autole kui loomale õnnelikult ja siis oli otsus tehtud. Läksid ette Hella tütarfirma odavad kausid (Sim), teadjamad räägivad, et muidu päris head aga reflektorid pidavat aasta-paariga ära minema, aga no 10€ tükist ei olnud midagi hullu ka. 180mm diameeter ja valgust peaks tulema oluliselt...
Archimedese poolt antud rahahunnik peaks ka saabuma lähiajal, siis toon ära kõik muu vajaliku, mida ammu igatsenud olen.
Tulede automaatika kaksasin ka läbi, aitab jamast. Tahaks vahest inimeste järgi ka luurata. :P

Paraku pole külmadega rohkem jõudnud, kuigi tahaks. Ühed matused, 1 koer pureti huntide poolt surnuks ning teine, 12-aastane kutsa, lahkus ka taevariiki sellel nädalal, minu jõulud on igatahes päris "ilusad". Aga tuleb uus aasta kindlasti parem, maailmalõpu oleme kõik üle elanud, elame edasi kah. :)
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas freerider » 26 Dets 2012, 11:01

Sul on tõesti raske siis olnud, kui pidevalt metsloomad ees ja nüüd koerte kaotus ka. Truud sõpra ei taha keegi kaotada, endalgi jooksid kolm kutsat aasta tagasi kodunt ära(naistesse) ja tõenäoline on, et mõni kohalik jahimees lasi nad sea pähe ära. :/ aga rääkides masinast edasi - minulgi on starteriga probleemid. Vahel on nii(eriti külma ilma ilmaga) , et esimese jõnksu tahab kinni puua kui käivitan, korralik peaaegu uus aku on täis laetud. Tundub, nagu pukside viga? Imelik on see, et eelmisel talvel võtsin starteri maha, määrisin puksid ja puhastasin kommutaatori ja harjad. Milles viga võib olla. :)

Häid jõule ja kena rahulikku aastavahetust ka sulle! :D
Mazda 626 2.0i GD FE mootorijuhtimise elektroonikaga Zaporozets, 1972 a.
Kasutaja avatar
freerider
 
Postitusi: 494
Liitunud: 05 Nov 2009, 14:54
Asukoht: Viljandi

1988 Mazda 626 GD

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 30 Dets 2012, 14:41

nojah, eks ma ühe foorumlase juures jälle pean käima, et varu-generaator ja starter ära tuua ja siis hakata otsast sättima.. minu "poomine" on vb ka selles kinni, et mul on i30 aku peal, mis on tegelikult 50Ah ja eelmisel talvel sisuliselt surnuks kuulutatud, mille ma aga CTek smartlaadijaga suutsin "recondition" teha ja 20% pealt 88% peale tõsta elujõu. kardan, et uut akutesti see aku enam ei läbi. :D aga uut ka ei osta! eks peab kuskilt hakkama ajama jah seda värki, samas lisatulede paigaldamise ajal pimedas kannatas täistuledega seista küll ligi üle poole tunni aega ja vedas veel käimagi. :P

lõpuks eile sai ära tehtud pikk Rakvere sõit, tõin sm. Anvari juurest ära lõpuks kõik keretükid, mis minu omal haihtuma hakkavad. Esitiivad on minu omal väga head, aga ta andis tiivad ka kaasa, seega kes tahab, võib minu käest saada 2 normaalset GFi esitiiba, huvi puudumisel jäävad ikkagi varuks. suur tänu Anvar, et ära jaksasid oodata! :wave:
Nüüd on siis mul roostevabad uksed ja tagaluuk, kes tahab, võib pärast tasuta minu omad endale saada, kasvõi pleki enda pärast... aga jamh, nüüd ootan, millal keevitaja-maaler huvi ilmutab, saab auto ära keretöösse sõidutada.
Kõige vahvam seiklus oligi selle minekuga, sest Tartu linnas oli saada veel vaid 1 tendiga käru ja seegi Olerexis ning 2.5m tendiga. heakene küll, käru oli vaja ju ja nii siis teele asusin, aga üllatus oli suur, kui gaas põhjas vaid 80km/h kätte sain. Selle tulemusena siis 250km ja 35 liitrit kütust :D noh irvhambad, kus te nüüd olete?
igatahes peale lõunat laadisin koorma jõgevale garaaži maha, tõin käru tartusse ära, võtsin paagi uuesti täis ja panin padavai uuesti türi-rapla tiiru ning peale tankimist rahunesin. trassikulu jälle kenasti 5.5L :) aga ilmselt kõrgepingejuhtmed vahetan ära. 5 aastat pole mina neid puutunud ja usun, et enne mind on neid ka ehk eelmisel sajandil vahetatud.. peale seda rakveres trampimist hakkas tühikäik veidi tavapärasest rohkem lonkima..
tellisin ära uued esiõõtsad, sest sain teada, mis lõpuks mul siin aasta otsa on õrna kolksu teinud - õõtsade esimesed puksid. aga kuna šarniirid samuti juba minekul ja parempoolne õõts on juba minu käes 2x saanud valu ja vasakpoolne saksast tulnud auto alt, siis pigem panen uued õõtsad koos uute puksidega. tellisin ka uued tagasilla vardad ja reguleerimispoldid. e-parts on väga sõbralik keskkond ja specialprice 14€ poldi eest. Vähemalt saab siis korralikult silla paika lõpuks. tellisin ka uued seisupiduri trossid. enne ülevaatust peaks selle kõigega hakkama saama.
Ja rohkem polegi kirjutada, 8 jaanuar on esimene kutseeksam, peab vist õppima hakkama.
pilte tuleb ka, kui vahepeal viitsin klõpsutama minna.

Aga seniks head vana lõppu! :wave:
Viimati muutis Mario, 30 Dets 2012, 21:53, muudetud 1 kord kokku.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas skyline » 30 Dets 2012, 18:37

Mario, tore sinu viimaseid muljetamisi lugeda :)
Ctek laadija paistab jah väga hea asi olevat, sul konkreetne mõõtmistulemus võtta, mina lihtsalt nägin kuidas see Ctek eelmine talv suutis mul 9a vana traktoriaku taaselustada, protsente ma muidugi ei tea, aga eelnevalt oli see aku 3 kuud olnud kutu mis kutu.
Kütusekulu hakkab sul ka juba käruga looma, 14 sajale siis...pole paha :thumbup: Aga eks käru vedamine olegi selline omamoodi asi, mina vean järelkäruga küttepuid isa autoga, millel on 40 kw mootor ja tühja käruga saab heal juhul allamäge 100 km/h kätte, nii et pole imestada :)

Õõtsad tasub jah uued osta, kuna need silmused kipuvad seal korduvate pukside vahetuste tulemusel lohvkaks ära kuluma. Mina pidin praakpukside tõttu see aasta kahel korral neid õõtsa eesmisi pukse vahetama ja peale viimast vahetust jäi remondimehega juba jutt, et kui taas kolksuma hakkab tuleb panna uus õõts, sest silm nõnna suureks juba kulunud.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 30 Dets 2012, 21:57

ega jah, ja see oli veel tühja käruga. ekstreemsemad näited - jõgeva maanteel tartu poolt tulles Lähte mäest üles - mäe all oli veel 90 suure surmaga ja siis mäe peal vajus ära 50 peale... :lol:
edasipidi vaatan vähe hoolikamalt neid kärude kõrgusi, see oli ikka liiga kõrge selle madala auto jaoks.. pull oligi see, et madal plastkaanega käru tuli just, kui hakkasin enda omaga välja sõitma. :lol:

õõtsadest on mul ka parempoolne juba saanud mitu korda šarniiri vahetust ja vasakpoolne andis alla ning tõingi eelmine jaanuar lammarist korraliku õõtsa.. aga sellel on ka juba vahetamise jäljed küljes ja ei näe mõtet enam pehmet metalli hoida.. uus on ikka uus.

seda cteki laadijat tahaks endale ka osta hirmsasti, töö juures olev aparaat massab 150 raha, odavamalt saab ka õnneks, vähemate funktsioonidega aga kõige vajalikuga.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas freerider » 31 Dets 2012, 02:23

Kõige lihtsam 12V autoaku "Cteki" laadija asendus on 14,5V pingega laadija, mille laadimisvoolu annab reguleerida(näiteks 55 Ah aku jaoks 5,5 amprit laadimise alguses) ja aku täis laadida(koormamata, eemaldatud laadijaklemmideta aku pinge peab saavutama vähemalt 12,7V väärtuse), seejärel koormata aku klemmid 55W 12V lambipirniga ja tühjendada aku miinimumpingeni(12,4V). Seda tsüklit alustada uuesti ja korrata umbes 5..6 korda, see treenib akut ja aitab ühtlustada elementide elektrolüüditihedust ja n.ö. mahajäänud elemente laadida.
Sulfateerunud plaatidega akut(tühjalt seisnud, liiga kõrge pingega laetud vms) ei päästa muidugi ka Ctek-i laadija, järele proovitud.
Mazda 626 2.0i GD FE mootorijuhtimise elektroonikaga Zaporozets, 1972 a.
Kasutaja avatar
freerider
 
Postitusi: 494
Liitunud: 05 Nov 2009, 14:54
Asukoht: Viljandi

1988 Mazda 626 GD

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas skyline » 01 Jaan 2013, 14:23

Mario kirjutas:
seda cteki laadijat tahaks endale ka osta hirmsasti, töö juures olev aparaat massab 150 raha, odavamalt saab ka õnneks, vähemate funktsioonidega aga kõige vajalikuga.


Ma ka eelmine talv raske südamega ostsin Akukeskusest Ctek 7.0 laadija, raske südamega just seetõttu, et käisin tema eest välja ca 115 euri (müüja tegi letihinnast veidi alet :) )mille eest saaks ka pea 2 uut akut oma autole.
Mõtlesin ka algul lahjemat 5.0 laadijat osta, kuid kuna ka traktoriakusid on vahel vaja laadida, siis sai see suurem versioon võetud. Mina olen küll ülirahul, laadija väga kompaktne, turvaline ja lollikindel.
Ja see traktoriaku mida Ctek laadijaga elustasin oli ikka väga sulfateerunud plaatidega, aga mingi vurtsu ta talle igatahes taastamisrežiimil sisse tekitas ja 2012 aasta vedas see aku veel T-25 peal välja.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 02 Jaan 2013, 23:58

vaatan, et neid CTeki laadija fänne on päris palju ikke... :P

ma siis natuke jagan pilti ka, siiamaani ainult teksti olnd...
Pilt
selline nänn siis jõgeva garaažis nüüd ootel... tagaluuk, 4x uks, vähemalt pole ühtegi roostetäppi kuskil... mingi aeg peaks kuhugi vedama, et need uue võõba saaks.. keremeister ka endiselt ootel, alles märtsis saaks ette võtta.. keegi odavat keevitajat-maalrit tartu/jõgeva kandis teab, siis võib teada anda...
nevermind the taust, garaaž on ehitatud 1920, koos majaga, RussoBalti mõõtude järgi, minu auto mahub sinna vaid jeelijeeli ja siis pean ka läbi prao pugema... aga nänni hoida on hea ja suvel saab oma masinat ka teha, mingi algeline tali on ka laes, et trossiga midagi tõsta..

no ja uue aasta esimesel minutil sai ka üks pilt tehtud:
Pilt
ööd on ikka väga valged ja autojuhid vist päris närvis, et kilomeetri kaugusel juba keegi näkku keevitab :D
vähemalt ma näen nüüd metsloomi tulemas.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mel » 03 Jaan 2013, 01:08

Need justkui tõllarattad,ma algul vaatasin,et ford sierra.Hmm,see küll põnev,et on võtta roostest puremata det.Mingid vidinad on olemas mis tekitavad heli ja mõjuvad metsalistele :) kinnitatakse kuskile sinna etteotsa,ribide vahele. :crazy:
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3584
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas kanemgi » 03 Jaan 2013, 01:11

Kas kandilised kauglaternad poleks äkki ette sobind paremini aga no maitse asi ikkagi :D
Lükka üks kaugem eestvaade kh üles koos nende laternatega :D
Märts pole kaugel võrreldes ühe minu kandis oleva kere/remondi meistriga kellel on küll kallis hind aga rahvast jookseb murdu ta juurde, millest tingituna on tal pea 2 aastane järjekord :D
Hoolistsed oma auto eest ja auto hoolitseb sinu eest. Hooli oma Mazdast!!!
O/M/V: 83-87 aasta 626 mazdasid ja nende varuosi. 53482036
Kasutaja avatar
kanemgi
 
Postitusi: 1340
Liitunud: 04 Jaan 2010, 16:16
Asukoht: Põhja Saaremaa

1987 Mazda 626

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 03 Jaan 2013, 02:22

:D
no Fordiga sugulus on ju teada.. aga jah, ei väga tõllarattad ei ole, vähemalt käes hoides on maru pisikesed. :lol:
179mm on reflektori kasuliku pinna diameeter. Kusjuures proovisin sinna passitamiseks ka ovaalseid ja kandilisi, aga kandilised ei sobi ja on kallid (odavad ei kannata esimest vihmagi) ning ovaalsed on imelikud. Ümarad on Tartus veel ühel GWls ja hakkas meeldima. VÕib juhtuda küll see, et soojema ilmaga keeran kanduri teistpidi ja panen tuled allapoole rippu. hoopis.
Aga seda võin küll käsi südamel väita, et vähemalt 1.5km kaugusel on puud nähtavad ning tühjal maanteel on u. 2km helkurpostid kenasti nähtavad... :D Hella tütarfirma, aga tundub, et sama hea ikkagi. praegu tundub, et ka kasutuses olev kütusepumba relee toimib kenasti.. :D
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas skyline » 03 Jaan 2013, 11:04

Mel kirjutas:Mingid vidinad on olemas mis tekitavad heli ja mõjuvad metsalistele :) kinnitatakse kuskile sinna etteotsa,ribide vahele. :crazy:

Need metsloomaviled on mu autol juba mitu aastat küljes-erilist usku nendesse pole, aga sai nö meelerahuks soetatud peale ühe kassi alla ajamist. Ei maksnud ka suurt midagi. Ptüi-ptüi-ptüi, senini nende viledaga keegi enam ette jooksnud pole- ei teagi kas puhas õnn või nende mõju. USA uuringud politseiautodega küll vilede mõju ei tõestanud, võimalik et platseebo efekt.
Aga valge tee on iga kell parem kui poolpimedas vilega sõitmine :) Mario, sa kileta tuuningmeeste eeskujul nüüd need lisatuled süsimustaks ;)
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 03 Jaan 2013, 13:31

õnneks pole ma tuuningmees :D
ei näe mõtet nüüd kohe hakata head asja pärssima. öösel kell neli sai käidud Võhma ristis burksi nosimas, noh tegin õppimisest pausi või nii, ja siis isegi kursavend tõdes, et tema udupeen Audi ei hakka kunagi niimoodi näitama. poleks kunagi arvanud, et C5 kerega A6 nõnda nigelate esituledega on. xenon ei toimi lihtsalt.. tema kaugtuli on minu lähituli... Aga noh, nüüd tuleb hakata keskenduma ülevaatusele. :)
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Pulku » 03 Jaan 2013, 14:46

Selliseid prosektoreid ette vajaks isegi minu X9 aga puht visuaalselt rikuksid nad kogu pildi ära ja sellepärast ei tuleks kõne alla nende paigaldus. Loodan, leida pirnide näol parema lahenduse enda jaoks. Aga sinu masina küljes on need laternad täitsa tibens :thumbup:
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas MMclub » 03 Jaan 2013, 15:21

[/quote] Mario, sa kileta tuuningmeeste eeskujul nüüd need lisatuled süsimustaks ;)[/quote]
No kasutaja skyline süda ikka ei anna rahu ... isegi pool aastat hiljem...
Aga mis ajendas siis nende tulede lisamist !? Kas on õhtust sõitu maanteedel niipalju!? Sest linnas seda ju väga peale ei lükka, pigem on nende lisatulede lainet näha põhja norras kus on polaaröö ja ongi kottpime päevläbi :wave:

Martin
Kasutaja avatar
MMclub
 
Postitusi: 352
Liitunud: 03 Juun 2012, 13:31
Asukoht: Tallinn

2001 Mazda 323

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Pulku » 03 Jaan 2013, 16:14

Praegu periood, kus palju pimedat aega, lisa valgus kulub ikka marjaks ära. Võibolla suvel krutib küljest ära!? :)
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 03 Jaan 2013, 16:48

no kuna ma stabiilselt sõidan Tartu-Türi-Tallinn-Jõgeva (lisaks Tartu maakond põigiti), siis 90% olen tõesti maanteel ning paraku see lisavalgus kulus ka hädasti marjaks ära, sest detsembri alul oli juba liiga palju metsloomadega kokkupuuteid, kus neid oleks tegelikult juba varem saanud avastada/vältida,sealt see soov tekkiski. Ning seetõttu on mul ka nad väga minimaalselt külgedele suunatud, et oleks ka veidi teeääri valgusvihus...
valged ööd mulle meeldivad, ilmselt ikka jätan külge, aga nagu mul mõte oli, keeran kanduri teistpidi, aga siis hakkab see valgusvihku valesti suunama ja sada muud häda.. katsetamise küsimus. eks need tuledki sai põhimõtteliselt lumehanges ette pandud ja ei olnud eriti isu külmetada, pigem tõin ilu praktilisusele-ohutusele ohvriks.
Ja noh, linnas on hea kiusata neid, kes arvavad, et öösel võib ääretuledega aind sõita või päeval täistuledega sõita.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas MMclub » 03 Jaan 2013, 17:06

Mario kirjutas:valged ööd mulle meeldivad,

Kuidas ajakirjanikud asju jutust välja kisuvad http://www.youtube.com/watch?v=Lm1vaCUYIPE
No kui 90% maanteed siis arusaadav... tõesti on väsitav sõita tuledega mis ei näita.. enamus energiat kaob kuhugi mujale ära kui muidu kaoks

Martin
Kasutaja avatar
MMclub
 
Postitusi: 352
Liitunud: 03 Juun 2012, 13:31
Asukoht: Tallinn

2001 Mazda 323

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas leviathan » 03 Jaan 2013, 19:40

Mario kirjutas:Ja noh, linnas on hea kiusata neid, kes arvavad, et öösel võib ääretuledega aind sõita või päeval täistuledega sõita.

pane pätixenonid kah prosedesse siis veel mõnusam ;-)
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Mario » 03 Jaan 2013, 22:52

nääh.. :D kuigi su pakkumine on ahvatlev. esialgu ehk, kui üks läbi põleb, proovin siniseid vb..
esialgu on nii ka hea :) mul niigi süümekad, et ma vastutulijat piinama pean :D
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 GW 2.0 100kW 99a. - Mario

PostitusPostitas Pulku » 03 Jaan 2013, 23:33

Mul on vastutulijast sellesmõttes kahju, et ta nii loll on ja sinu laternatesse vahib. Neid tarkasin on nii palju, kes näiteks Tallinnast välja sõites Tartu suunal nelja realisel kukuvad kaugtuledega vilgutama ja tõmblema, kuna mina öösel täistuledega sõidan. Mind nende täistuled ei sega aga kuna debiilid minu laternatesse vahivad siis kukuvad tõmblema :crazy:
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

EelmineJärgmine

Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist