Kõlarikastid 626 GE pagasiruumi

Kõik probleemid ja ideed mis seotud helitehnikaga postitada siia.

Kõlarikastid 626 GE pagasiruumi

PostitusPostitas Matuest » 25 Juun 2008, 13:06

kuna otsing ei andnud mulle tulemust või ei osanud ma otsida siis

Ma tahan teha Mazda 626 GE luukpärale pagasnikusse tagumistesse nurkadesse (tulede juurde) kõlaritele kastid mis oleks suunatud autosse sisse umbes 45 kraadise nurga all auto keskteljest.

põhiline küsimus on see et kui paks peab olema kõlari kasti sein. arvestades et sisse lähevad max 300W kõlarid see teeb siis u 150W RMS ehk siis kummagiusse nurka üks

materjalina on plaanis kasutada klaasriiet ja vaiku.
ja kas on võimalik kuidagi ka selle materjali arvelt kokku hoida sest ruutmeetri hind on 90 eeki ümmarguselt (1 mm paksune)
ise arvan et 1 mm on kindlasti vähe.

tegemist siis kublinilt saadud poe infoga www.comosite.ee
Viimati muutis Matuest, 27 Juun 2008, 00:11, muudetud 1 kord kokku.
El-Magnifico
Kasutaja avatar
Matuest
 
Postitusi: 294
Liitunud: 11 Apr 2008, 15:08
Asukoht: Põltsamaa

1995 Mazda 626

PostitusPostitas commer » 25 Juun 2008, 13:12

isiklikult arvan et ei ole pointti mässata, aknalauale(pagassi kattele) lisa toestus ja kõlarid sinna :wink:
Kasutaja avatar
commer
 
Postitusi: 370
Liitunud: 25 Apr 2006, 00:32
Asukoht: Tõrvandi - Tartu

1997 Mazda 626

ei lähe läbi

PostitusPostitas Matuest » 25 Juun 2008, 13:30

ei lähe läbi su pakkumine sest selle tarbeks on ostetud juba 5 mm paksune pleksklaasi tahvel mis ootab vormimist selle samase originaal mütsiriiuli asemele kuna see riiul on suht räbal:D

ainus mure on see et kuidas see pleks ära toonida kas kile või sprayga

kuulsin et pidi olema sellist toonsprayd millega saab ka auto esiklaasi ülemisu servasid toonida ja selle vastu pole ka ülevaatuse meestel midagi kui riba ei ole liiga lai et hakkaks segama vms ei mäleta täpselt aga kleepsu esiklaasile panna ei tohtivat

niiet räägime ikka sel teemal mida alustasin et siis ei soovi siia muid ideid vauid arutlust just sel teemal :d mille postitasin ehk siis kui paks peaks olema see kõlari kast seal taga vaigust 300W kõlari jaoks
El-Magnifico
Kasutaja avatar
Matuest
 
Postitusi: 294
Liitunud: 11 Apr 2008, 15:08
Asukoht: Põltsamaa

1995 Mazda 626

PostitusPostitas undu » 25 Juun 2008, 15:08

Kõlarite paigutamine pagassi ja siis veel pleksiklaasist "kaan" kah otsa :shock: Nii võib vuufrit paigaldada, kuigi sellise asetuse korral pole sellest "kaanest" kasu, pigem kahju, vibreerib kaasa bassiga. Aga kui sa pead silmas 300W koaksiaale, siis ära parem hakka aega raiskama - effekt sama kui teises toas mängival raadiol.
see, kes palju räägib ei pruugi alati palju öelda
undu
 
Postitusi: 200
Liitunud: 04 Jaan 2007, 16:50
Asukoht: Tallinn

hmm

PostitusPostitas Matuest » 26 Juun 2008, 23:51

Kuna tegemist on ikkagi pereautoga mitte muusikakeskusega. ja ka pereauto võib ilus olla :D

siis ma mitte ei otsi muusika võimsust vaid kena väljanägemist:D

ja antud juhul minu jaoks on see parim lahendus sest see võtab kõige vähem pagassi mahtu ,ja samas ma võin ka eksida aga kui kõlarid on suunatud auto sisemuse poole siis peaks ka enamus helist ikkagi autosse jääma :D . ja need kõlarid ei tule sinna väga suured ja võimsad. juhtsalt peavad kenad välja nägema.

ja selle "mütsiriiuli" tahan ma selle pärast ära vahetada et see praegune on nats räbal :D ja miks siis mitte osta pleksklaasi tahvel ja sellest uus vormida :D samuti kenam väljanägemine. minuarust:D
El-Magnifico
Kasutaja avatar
Matuest
 
Postitusi: 294
Liitunud: 11 Apr 2008, 15:08
Asukoht: Põltsamaa

1995 Mazda 626

PostitusPostitas hullkonn » 04 Juul 2008, 21:40

Aga tee mütsiriiuli asemele kast ja koksiaalid peale ning pleks klaas pagasniku poolsele seinale ja kui toonid siis ikka kilega,või lased kuskil tahmaklaasiks teha :D
Tasa sõuad jääd teistele jalgu!!!
Tafka:53038827[color=#0040BF][/color]
Kasutaja avatar
hullkonn
 
Postitusi: 951
Liitunud: 24 Mär 2006, 10:24
Asukoht: Pärnumaakond audru vald

tere

PostitusPostitas Matuest » 21 Jaan 2009, 22:19

nii. aeg on läinud aga asja on ka saanud. muusikasüsteem on valmis :D
osalt kasutatud osalt uutest komponentidest Very Happy

nüüd küsimus.

kas mazda 626 ge toidab ära 80 amprit võimendeid. basskasti toidab 1 võim 40 amprit ja koaksiaale (4tk) toidab teine võimendi. 40 amprit.

ja koos isolatsiooniga mõõtes on toitekaabli jämedus 10mm. arvestan siis juhtme jämeduseks 8 milli. kas sellest piisab 80 ampri võimendisse transportimiseks.

ja kui keegi teab kuskohast saada kaitsme karpi kuhu läheb 8 mm juhe sisse ja jaguneb kaheks seal karbis. molemale väljuvale juhtmele on siis 40 amprine kaitse lisaks. või pole seda sinna enam vaja?

kuigi juhe peab ikka kaheks jagunema :d
El-Magnifico
Kasutaja avatar
Matuest
 
Postitusi: 294
Liitunud: 11 Apr 2008, 15:08
Asukoht: Põltsamaa

1995 Mazda 626

Re: tere

PostitusPostitas tomkulibin » 21 Jaan 2009, 22:36

Matuest kirjutas:...40 amprine kaitse lisaks. või pole seda sinna enam vaja?...

Kindlasti kaitsmed vahele.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8358
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: tere

PostitusPostitas cabernet1 » 22 Jaan 2009, 10:46

ja pilte siia kindlasti :D
Et ka teised teaksid mida ja kuidas tegid. Lisaks kirjeldus kuidas heli tundub.
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

tere

PostitusPostitas Matuest » 24 Jaan 2009, 11:54

siia panen ilmselt muud vidinad mis lisan

aga ma arvan et mida ja kuda tegin siis äkki panen need pildid lugejate autode rubriiki enda teema alla?

või peab siia ka panema? kindlasti leian pilte mis siia ka panna :D
El-Magnifico
Kasutaja avatar
Matuest
 
Postitusi: 294
Liitunud: 11 Apr 2008, 15:08
Asukoht: Põltsamaa

1995 Mazda 626

Re: tere

PostitusPostitas cabernet1 » 24 Jaan 2009, 13:40

Pane ikka oma auto teemasse ja siia võid lingi visata :wink:
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

tere

PostitusPostitas Matuest » 24 Jaan 2009, 14:10

kas tagavararaatas on kohustuslik et ülevaatuselt läbi saada?

või võib see puudu olla?

kuna see rattaruum on piisavalt suur siis sinna annaks mõlemad võimendid kenasti sisse mahutada ilma pagasiruumi mahtu jagamatta :D
El-Magnifico
Kasutaja avatar
Matuest
 
Postitusi: 294
Liitunud: 11 Apr 2008, 15:08
Asukoht: Põltsamaa

1995 Mazda 626

Re: tere

PostitusPostitas tomkulibin » 24 Jaan 2009, 14:35

Matuest kirjutas:kas tagavararaatas on kohustuslik ...

Kena vaadata, mkuis Maantee servas seisab auto, üks ratas asendatud tungrauaga....
Hiljem, kui omanik koos puuduoleva rattaga naaseb, on külgaken katki, makk lännu....
Või oled kindel oma rehvide purunematuses?
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8358
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: tere

PostitusPostitas cabernet1 » 24 Jaan 2009, 17:04

Ei ole varuratas kohustuslik.
Paljud uued autod tulevad juba tehasest ilma varurattata ning nii mõnelgi on varuratas asendatud rehviparandus vahuga.
Seadus varuratta puudumist ei keela, kaine mõistus aga küll :D

Kui teed oma sõidud 100 % linnas ning kaugeim punkt kodust on 2 km, siis võid ju varurattast loobuda. Üle selle, ma ise ei teeks.
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

hmm

PostitusPostitas Matuest » 24 Jaan 2009, 17:58

vaata oleks väike varuratas nagu uutel on savi aga seal ju suur kolakas mis allgi on.

ja rehviparandusvahtu on mul 2 purki alati kaasas.

sellepärast tuli mõte et äkki võib üldse ära võtta

sain tagumise otsa tööle. nüüd vaja veel makk suisse panna.

kenwood kdc-7080r 2*rca lineout

1 ühele võimendile teine teisele võimendile :D makk on kasutatud sain ta 600 eegi eest tuttava käest. ostis endale mingi clarioni sisse

http://www.audiophile.pl/p/57_kenwood_kdc-7080r
leidsin mingi lingi kah :D
El-Magnifico
Kasutaja avatar
Matuest
 
Postitusi: 294
Liitunud: 11 Apr 2008, 15:08
Asukoht: Põltsamaa

1995 Mazda 626

Re: hmm

PostitusPostitas cabernet1 » 24 Jaan 2009, 18:21

Matuest kirjutas:vaata oleks väike varuratas nagu uutel on savi aga seal ju suur kolakas mis allgi on.

ja rehviparandusvahtu on mul 2 purki alati kaasas.

sellepärast tuli mõte et äkki võib üldse ära võtta



Esiteks soovitaks muretseda siis väikese varuratta, mille max kiirus 80 km/h. Kindlasti on sellist vajalikus mõõdus müüa, sest tean isegi paljusid uute autode omanikke, kes selle vankriratta täismõõdus varuratta vastu on vahetand. Seega neid liigub.

Teiseks nagu öeldud sai sinu mõte varurattast loobuda on sinu enda vaba valik. Ükski seadus sind ei takista.

Kolmandaks: 2 purki parandusvahtu on väga hea valik. Näiteks toon juhuse, kui sinu ees sõitvalt veoautolt kukub teele poolik telliskivi vms. Sõidad sinna otsa, vältida ei saa. Valuvelg pooleks või plekkveljel selline mõlk sees, et rehv tühi ning võid velje ja rehvi vahelt käe läbi lükata :D
Või siis poe parklas sõidad pahaaimamatult ning autode vahelt sööstab sulle ette laps rulaga. Ainuke hetk reageerida ja vastavalt käituda. Keerad auto äärekivi otsa, mis Eestis on suva kõrgusega pandud, et maasturimehed nende otsa ei sõidaks.
Tulemuseks rehv, mis on pikalt lõhki nagu l*tsi v.... peale sõda :mrgreen:

Voh. siis tuled autost välja, meisterdad pisut. Paigaldad rehviparandus vahu purgid MacGyvery teibiga otse telje külge, purkide otsa paned oma jalast saapad ja annad kuuma kuni koduni, kus varuratta alla saad panna. :D :D :D
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

irw

PostitusPostitas Matuest » 24 Jaan 2009, 18:33

kõike võib juhtuda. aga ikkgi sellest suurest kolakast tahan mna kindlasti loobuda ja mingise muu siis sinna panna :D

uurin neid väiksemaid
El-Magnifico
Kasutaja avatar
Matuest
 
Postitusi: 294
Liitunud: 11 Apr 2008, 15:08
Asukoht: Põltsamaa

1995 Mazda 626

Re: irw

PostitusPostitas cabernet1 » 24 Jaan 2009, 18:38

Matuest kirjutas:kõike võib juhtuda. aga ikkgi sellest suurest kolakast tahan mna kindlasti loobuda ja mingise muu siis sinna panna :D

uurin neid väiksemaid


Hakkab juba mehejutu moodi kõlama :D
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

tere

PostitusPostitas Matuest » 25 Jaan 2009, 12:06

nii soovitage nüüd mooduseid kuidas esimene ja tagumine numbrialus vaikseks teha :D

ja kas ma ean kuidagi tihendama ka luuki lisaks?
El-Magnifico
Kasutaja avatar
Matuest
 
Postitusi: 294
Liitunud: 11 Apr 2008, 15:08
Asukoht: Põltsamaa

1995 Mazda 626

Re: tere

PostitusPostitas IvarR » 25 Jaan 2009, 14:05

cabernet1 kirjutas:Lisaks kirjeldus kuidas heli tundub.


Mille alusel ta kirjeldab sulle heli? Millise koolituse või võrdluses millega?

Vaevalt et on olemas vastavad testplaadid ja et inimene oskab sealt konkreetseid asju kuulata.

Ma olen ise tegelenud pea 10a proffesionaalsel tasemel autode helitehnikaga ja võistelnud SQ võistlustel ning nyydseks olen lisaks ka ametlik kohtunik võistlustel. Ja ma olen ehitanud sadu autosid et kogemusi omandada. Ka mina ei oska võtta kirjeldada heli sulle Cabrnet1. Tead ka miks? Sest mismoodi saad sina aru ametlikest terminitest ja minu muljetest?


Matuest-le:

Sa oled alustanud väga valest otsast oma tegemisi. Kõigepealt oled ostnud valmis materjalid. Siis võtad otsid netist pilte et kuidas oleks "cool" ja saaks palju "feimi" ning lõpuks veel ehitad teiste järgi.

Kõigepealt pane paika mida sa soovid saavutada. Kas heli või siis välimust.
On võimalik ka mõlemat saavutada kuid kahtlen ausalt et sa selleks võimeline oled (no offence).

Esita korrektselt oma kysimus ja mida saavutada soovid siis äkki võtan kulutan ka aega sulle pikemalt vastamiseks.

PS! Ma pole ylbik ja seda võivad kinnitada ka need inimesed kes mind lähemalt tunnevad. Asi on pigem selles et miks ma peaksin kulutama oma aega arvutamiseks/uurimiseks jne kui tegelikult pole kasutajal vahet mismoodi heli lõpuks kostma hakkab.
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

Re: tere

PostitusPostitas cabernet1 » 25 Jaan 2009, 14:14

Heh. Tegelikult pidasin silmas seda, et kui kõlarid pagasiruumis, kas üldse heli tulebki temani või kostab nagu läbi seina või padja madalatooniline kõmin ainult.

Egas ma pidanudki silmas midagi konkreetsemat :oops: :D
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: tere

PostitusPostitas IvarR » 25 Jaan 2009, 17:38

cabernet1 kirjutas:Heh. Tegelikult pidasin silmas seda, et kui kõlarid pagasiruumis, kas üldse heli tulebki temani või kostab nagu läbi seina või padja madalatooniline kõmin ainult.


Võin kohe öelda et tal tekivad probleemid faasidega/peegeldustega. Ehk hakkab tulema metsiku viitega valesti kostuv heli pagassist. See kui sa juba kuuled et heli tagantpoolt tuleb on vihje valesti ehitatud helisysteemile.
Kas kontserditel tuleb heli lavalt või selja tagant?
IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

heaküll

PostitusPostitas Matuest » 25 Jaan 2009, 20:01

ivarile.

ma tahan saavutada lihtsalt seda et ma kuuleks soundi mitte plirinat ega plärinat.

ivar kasti infot küsisin ma sellepärast et ma tahan teha kahele infiniti kappa 120.1se-le võimalikult väikse kinnise kasti. tõsi sul on õigus sest praegune kastt on golfi kerest võetud ja mazda pagassi ei mahu.hõivab pool ära :D ma ei tea mix ta selline on :D. ma tahaks kasutada selleks kõiki võimalikke kere õnarusi et võimalikult vähe kaotaks pagasiruumi mahtu.

vastuseks cabernetile.ma ei oska sulle seletada sest tunne on erinev ka sõna normaalne on nii personaalne mõiste et seda ei saagi kasutada :D

ja lisaks ivarile. ainus abi mida su käest palun oleks võibolla see et arvutaksid välja nimetatud kõlaritele minimaalse liitrite arvu kinnise kasti puhul. ja ütleksid minimaalse seinapaksuse ja enamvähgem kuhu võiks nad pagasiruumis paigutada et ma ei kuuleks kasti plärinat ja heli kostaks salongi vahet pole kas kast on eraldi või koos.

endal liigub pilt silme ees tagumistesse koopaõnarustesse suunaga salongipoole ja mingi nurga all ülespoole.ülespoole ma ei tea kuidas seda sõnastada.

mul on basspox pro 6 programm oma lisadega aga ma ei mõista teda kasutada õieti :D
El-Magnifico
Kasutaja avatar
Matuest
 
Postitusi: 294
Liitunud: 11 Apr 2008, 15:08
Asukoht: Põltsamaa

1995 Mazda 626

Re: heaküll

PostitusPostitas IvarR » 25 Jaan 2009, 21:14

Matuest kirjutas: ivarile. ainus abi mida su käest palun oleks võibolla see et arvutaksid välja nimetatud kõlaritele minimaalse liitrite arvu kinnise kasti puhul. ja ütleksid minimaalse seinapaksuse ja enamvähgem kuhu võiks nad pagasiruumis paigutada et ma ei kuuleks kasti plärinat ja heli kostaks salongi vahet pole kas kast on eraldi või koos.

mul on basspox pro 6 programm oma lisadega aga ma ei mõista teda kasutada õieti :D


Aga äkki leiad mulle elementide parameetrid jne siis saan asja ära arvuatud. Sa ilmselt tead täpsemalt mis elemendid on. Bassbox pro ei ole õige vahend arvutamiseks.
Anna parameetrid ja ma arvutan välja kasti.
IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

tere

PostitusPostitas Matuest » 25 Jaan 2009, 21:56

ivar

see link peaks avama pdf downloadi
http://manuals.harman.com/INF/CAR/Boxes ... 1201se.pdf

leidsin ka mingi html versiooni
http://74.125.77.132/search?q=cache:WBt ... =firefox-a

neid kõlareid on 2 tükki.

kui saad sealt vajaliku info ja kasti arvutatud äkki annad mõne vihje ,kuhu ma ta pagasiruumis peaks paigutama ,et heli autosse tuleks mitte pagassi ei jääks
El-Magnifico
Kasutaja avatar
Matuest
 
Postitusi: 294
Liitunud: 11 Apr 2008, 15:08
Asukoht: Põltsamaa

1995 Mazda 626

Järgmine

Mine Audio

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron