nanovaha

Siin rääkida teemadel mis teiste teemade alla ei mahu

nanovaha

PostitusPostitas cabernet1 » 14 Aug 2008, 18:47

Tervist klubilised.
Teen siia uue teema, et rääkida nanovahast ning kogemustest.
Kuna nn tavaliste vahade hinnad on kerkinud juba pea 200 krooni kanti (neil, mida usaldan) siis tekkis mõte proovida ka uudisasja NANOVAHA.
Valikuks langes ameeriklaste toodang nimega EAGLE-ONE. Hinnaks 450 EEK.
Esimene mulje oli negatiivne, kuna Viljandis on vesi lubjane ning olen harjunud autot vahatades ka neist koledatest lubjaplekkidest lahti saama. Antud vaha seda aga ei teinud. :roll:
Siiski keeldusin alla andmast ning pesin auto taas ning KUIVATASIN lapiga.
Loksutasin pudeit ca 1 minut intensiivselt ning hakkasin vaha peale kandma nii nagu õpetus oli - edasi-tagasi liigutustega, kasutades väikest poroloonkäsna, mis vahaga karbis kaasas oli.
Suur oli üllatus, kui vähe seda vaha peale läks. Tegemist on vahaga, mille õpetus ei peta - ühe pumbavajutusega tulnud kogusega sain ca pool kapotikaanest üle käia. Olgu siinkohal mainitud, et vahatan autot alati 2 korda järjest.
Lasksin vahal kuivada umbes 15 minutit ning hakkasin pehme fiiberlapiga (Lypsiliina - Fiibertex toodang 3 tk pakis ca 15 eeku) üleliigset vaha eemaldama.
Töö oli raske, kuna antud vaha jääb nagu vaik lapi külge kinni niipea, kui lapp mustaks saab. Seega lapi külgede vahetamine ning üha uute lappide võtmine oli paratamatus. :lol:
Kuid kui lõpuks olin asjaga ühele poole saanud, jäin autot vaatama ning võrdlema nn tavavahaga kaitstud auto kõrval. Esmamulje oli, et auto ei läigigi, kuid siis jõudsin järeldusele, et läigib, kuid ei peegelda. See on oluline vahe, et konkreetne vaha toob välja värvi ja paneb selle särama, kuid ei jäta sellist halba rasvakihti peale, mis hakkaks liivateri külge korjama ning päikese käes lihtsalt silma peegeldaks.
Seega isiklikult olen antud vahendiga hetkel rahul ning soovitaks kõigile autoomanikele/kasutajatele omasõiduvahendi jaoks.
(Olgu ära mainitud, et tema pealpüsivusest ja kaitseomadustest ei oska veel kommentaare jagada) :P
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitas risto_626 » 14 Aug 2008, 20:18

ma proovisin miskit Nanowaxi...müügimees rääkis pool maad ja ilma kokku. peale kallima hinna ei tuvastanud mina küll mingit erinevust :roll:
vb s*tt auto lihtsalt :lol:
Ära ütle mulle, mida ma tegema pean; sis ei ütle ma sulle, kuhu sa minema pead.
Kasutaja avatar
risto_626
 
Postitusi: 1745
Liitunud: 06 Mai 2007, 19:02
Asukoht: Ida-Viru

1992 Volkswagen Polo

Re: nanovaha

PostitusPostitas skyline » 24 Mai 2011, 11:00

Soojendan üles vana teemat ja jagan oma kogemusi ja hindeid nano ja muude vahadega:) Erinevate vahadega kogemusi ca 15 aastat eri autode peal ja panen oma meenutused kirja.
Kui oma praeguse Mazda ostsin, siis oli näha, et see oli aastaid vahatamata ja mingeid puuvaiguplekke oli katus tihedalt täis. Hoolimata mustast värvist õiget läiget nagu polnudki. Esmalt käisin auto 2 korda üle Turtle Wax Color Back abrasiivse värvitaaste vahaga, et saada värvipind oksiidist puhtaks ja valmis tavavaha jaoks.
Suure reklaami peale sai esmalt ostetud lisaks Autoeksperdist SONAX Xtreme Polish & wax 3 NanoPro. Hind oli vist ca 200 eek toona(ei hakka eurodesse ümber lööma). Esimene kasutuskogemus oli suht pettumist valmistav, kuigi pidi olema nanovaha vist ka carnauba komponendiga ei saanud ma kätte head läiget ei tol korral ega ka hilisematel vahatamistel sama vahaga. Viiepalli skaalal annaks hindeks 4-
Eelmine aasta sai siis ostetud Turtle Wax Extreme Nano-Tech Polishing Wax. Hind ca 120 eek. Seda vaha julgen soovitada, andis väga hea läike ja peal püsis ka üsna hästi. Viiepalli skaalal annaks hindeks 5-
See aasta sain poolmuidu kätte ühe Motipi musta värvitoonile mõeldud vaha. Hind 99.- eek. Tulemus oli see, et tööd lõpetades olid käed nigu korstnapühkijal mitu päeva ning vaha kulus autolt (mitte minult :) ) maha kahe pesukorraga. Läige oli ka keskmine. Viiepalli skaalal annaks hindeks 3. Sain kinnitust, et Motip on ikkagi keskpärane tootja ja nende toodangust imet loota pole mõtet.
Senini kõige kehvem vaha, mis kätte on sattunud on Automaailmas müüdav Carplan Triplewax vaha, mis tuli maha esimese pesukorraga. Toona maksis ka alla 40 eek ehk ilmne kinnitus, et mida maksad seda ka saad. Viiepalli skaalal annaks hindeks 1.
Olen proovinud ka Valma vaha- üsna Motipi sarnane keskpärane tulemus. Viiepalli skaalal annaks hindeks 3.
On õnnestunud ka osta CarBrite karnauba profivaha, kuid ma ei tea kas asi oli minu töövõtetes või milles, aga ei saanud sugugi mitte superläiget ega ei püsinud see vaha peal ka lubatud poolt aastat. Viiepalli skaalal annaks hindeks 4, arvestades hinda võiks muidugi madalamalt hinnata, aga hindan eelkõige läiget ja pealpüsivust.
Erinevatel autodel olen kasutanud ka Turtle Wax Color Magic värvivahasid. Annab üsna hea läike ja kestab ka suht hästi. Hind on ca 160-190 eek. Viiepalli skaalal annaks hindeks 4.

Lähiajal tahaks veel ära proovida samuti paljukiidetud AutoGlym vaha.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: nanovaha

PostitusPostitas tomkulibin » 24 Mai 2011, 20:01

Ise olen kasutanud sellist asja: http://www.finishkare.com/pr-333MR_Blue_Wax_21_7_6.htm
Pole küll otstarbeline kasutus, aga sügisel autole 2 kihti peale hõõrudes on kevadel mahapesemisega veel probleeme. värvikahjustusi pole tuvastanud :thumbup:
400gr purgitäie eest andsin u 150 eeku, kasutatud on u 5-7 masinavahatamise jagu ja pea pool potti on veel alles.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: nanovaha

PostitusPostitas roossaar » 25 Mai 2011, 23:49

ise kasutan vahatamisel yhe firma teenuseid. pole omal kohta ja viitsimist sellise asjaga jamada.
ja selle hinna koha pealt olen kuulnud lihtsalt, et see kõikse kallim koht.
Aina paremaks läheb...
roossaar
 
Postitusi: 997
Liitunud: 17 Mär 2007, 13:51
Asukoht: Tallinn/Viimsi

Re: nanovaha

PostitusPostitas skyline » 26 Mai 2011, 15:51

Ostsin ka prooviks ära selle esimeses postituses nimetatud Eagle 1 Nanowax-i. Üsna kallis oli, Stokkeris maksis koos kodukaardi soodustusega 22,8 eur.
Nädalavahetus proovin ära ja eks näis kas on ka raha väärt. Annan teada kui vaha peale kantud ja mõned pesud ka üle elanud, et kuidas tulemus on.

Erinevate foorumite vahateemasid lugedes leidsin palju kiidusõnu ka Meguiars toodete kohta ja selle Smart Service asemel leidsin neid autokaubad24.ee veebilehelt üsna heade hindadega. Tellisin ka Meguiarsi vahakomplekti ära, eks näis mis on siis parem :)
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: nanovaha

PostitusPostitas skyline » 20 Juun 2011, 13:50

Jagan nüüd selle Eagle One vaha kasutuskogemust.
Peale kanda oli lihtne nagu enamike laiatarbevahadega. Läike andis väga hea ja sügava. Positiivne ka, et kaasas pealekandmise švamm, mille abil kulub vaha väga vähe.
Miinuseks see, et ega ta kuigi kaua kahjuks peal ei püsi, eile pesin peale vahatamist neljandat korda autot ja enam aru ei saanud, et autol oleks vahast jälgegi.Ja kõik pesud olen teinud ise käsitsi tiigiveega. Peale teist pesu oli näha, et enamik vaha oli läinud, aga mingil määral veel tõmbas vett tilka, eile enam mitte. Ütleksin, et kvaliteedilt võrdleks selle eelpool minu poolt nimetatud Turtle Wax Extreme Nano-Tech Polishing Wax vahaga, läike annab hea, aga see Eagle One maksab paraku pea 3 korda rohkem kui Turtle Waxi analoogne toode. Seega eelistaksin pigem Turtle Wax Extreme Nano-Tech Polishing Waxi, aga nüüd on mul see Eagle One siiski vaja ära kulutada :) Õnneks-kahjuks peres kolm autot, nii et ära kuluvad vahapotsikud suht kiiresti.
Olemas on nüüd mul ka kolmeosaline Meguiars vahasari (http://www.meguiarsdirect.com/product_d ... =MEG+A2216 ) ja eile sai seda ka ühel detailil katsetatud, tulemus paistis väga hea, sai auto peale selgelt oma peegeltpilti kaeda :), aga eks näis kaua see peal püsib.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: nanovaha

PostitusPostitas cabernet1 » 22 Juun 2012, 19:04

Pealkiri juba pisut eksitav, kuid ikka jutt vahadest. Nimelt STP on toonud turule vahendi nimega ArmorAll
Tegemist siis mingi kaitsekihiga nii vahatatud kui vahatamata sõidukitele, mis peaks hoidma eemal nii vee )ei lase tekkida lubjasettel) kui ka tolmu... Pihustiga pudeli hinnaks oli 7.3 euri ja täna ta ära tõin ning oma masinale peale kandsin. Oli ka saada mingi pastataoline ollus, mille hinnaks pea 18 euri, kuid sellest loobusin.
Tulemustest ja vaha omadustest annan ülevaate hiljem. Hetkel teada vaid, et peale kanda oli mugav, poleerida lihtne ja peal PEAKS püsima KUNI 10 pesukorda.
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: nanovaha

PostitusPostitas skyline » 23 Juun 2012, 15:44

cabernet1 kirjutas: Nimelt STP on toonud turule vahendi nimega ArmorAll
Tegemist siis mingi kaitsekihiga nii vahatatud kui vahatamata sõidukitele, mis peaks hoidma eemal nii vee )ei lase tekkida lubjasettel) kui ka tolmu...
Tulemustest ja vaha omadustest annan ülevaate hiljem. Hetkel teada vaid, et peale kanda oli mugav, poleerida lihtne ja peal PEAKS püsima KUNI 10 pesukorda.

Kas ostsid selle asja? http://www.armorall.com/products/view_p ... x=wash_wax
Eks anna teada kuidas peal püsib. Mina olen suht skeptiline nende peale pihustatavate asjade osas ja mina liigitan sihukesed asjad kiirvahade alla, mis saab kiirelt peale ja esimese pesuga ka kohe maha. Kiirvaha kasutan ise vaid varakevadel või hilissuvel kui tavavaha ei taha õues kuivada, siis saab kiirelt nende abil mingi kaitsekorra autole peale kanda.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: nanovaha

PostitusPostitas cabernet1 » 24 Juun 2012, 10:56

samane asi neh
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: nanovaha

PostitusPostitas cabernet1 » 04 Juul 2012, 18:04

Tutkit vasja... pole see asi nii hea ühti.
rõhk on sõnal KUNI 10 pesu püsib peal... üks tiir Tallinna kus teeremondiga sai masin kõva porilaadungi osaliseks ja 5 päeva hiljem survepesuriga puhastades oli pori kinni nagu s*tt lapse mähkmes...
Ka öubatud veeplekkide mittetekkimine on luiskelaul. Masin oli täpiline nagu lepatriinu. Fiiberlapiga nn järelkuivatust tehes ei tulnud ka paljud plekid välja, mis omakorda tekitas pettumust. Putukate surnuaed esipamperil tahtis aga ikkagi konkreetset eemaldusvahendit ja pisut tugevamat nühkimist.
Vahend sobiks iga pesu järel kiiresti pealekandmiseks ja ülejääkide eemaldamiseks, kuid sellisel juhul peaks pudeli hind jääma ca 2 euri kanti. 7 kopikatega on ilmselgelt üleliiast
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: nanovaha

PostitusPostitas tomkulibin » 04 Juul 2012, 18:31

cabernet1 kirjutas:...Ka öubatud veeplekkide mittetekkimine on luiskelaul...
Oled asjast valesti aru sanud. Ei tekki ühtki veejälge! juhendisse jäi lihtsal lisamata et juhul, kui ei niisuta autut :wave:
Otsi vana head hülgerasva, see on kindel kvaliteet :thumbup:
Ise kasutan käepärasemat- vormi eraldusvaha. See kestab talvejagu ära.
Ka on hea maine: http://www.sperrzone.net/web/sperrzone/ ... enDocument
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: nanovaha

PostitusPostitas skyline » 04 Juul 2012, 21:22

cabernet1 kirjutas:Tutkit vasja... pole see asi nii hea ühti.
rõhk on sõnal KUNI 10 pesu püsib peal... üks tiir Tallinna kus teeremondiga sai masin kõva porilaadungi osaliseks ja 5 päeva hiljem survepesuriga puhastades oli pori kinni nagu s*tt lapse mähkmes...
Ka öubatud veeplekkide mittetekkimine on luiskelaul. Masin oli täpiline nagu lepatriinu. Fiiberlapiga nn järelkuivatust tehes ei tulnud ka paljud plekid välja, mis omakorda tekitas pettumust. Putukate surnuaed esipamperil tahtis aga ikkagi konkreetset eemaldusvahendit ja pisut tugevamat nühkimist.
Vahend sobiks iga pesu järel kiiresti pealekandmiseks ja ülejääkide eemaldamiseks, kuid sellisel juhul peaks pudeli hind jääma ca 2 euri kanti. 7 kopikatega on ilmselgelt üleliiast

M.O.T.T.
Need peale pihustatavad asjad käivad kiirelt peale ja kiirelt maha. Ei ole head nahka neid pihustiga asjadest.
Isegi sellised kõvemat nühkimist tahtvad poolprofi vahad (Eagle One, Meguiars) püsivad meie oludes ehk max 5 pesu peal. Kunagi sai isegi Carbrite profivaha proovitud, lubatud poolt aastat no see kohe kindlasti ei kestnud.
Kui puhkusele saan võtan taas oma auto suurema mäkerdamise ette Meguiars sarja toodetega, esmalt cleaner, siis polish ja pärast nö konverveeriv vaha. Aga see üritus võtab pausidega 2 päeva ära ja on paras tüütus :) See eest peale seda mitmed autodest ebapädevamad isikud alati küsivad, et kas see on sul ikka peris uus auto või? :)
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu


Mine Vaba teema

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist