Silla reguleerimine.

Kus remondid/tuunid sina oma autot? Jaga ka kogemusi teistega.

Silla reguleerimine.

PostitusPostitas otsija » 26 Jaan 2009, 20:25

Tervist..Mul siis 323F-il mingi pool aastat tagasi juba umbes õrnalt paremale kakkunud.Nüüd talvel nagu asi veelgi hullemaks läinud.Algul mõtlesin,et asi ehk mingil määral selles et ma ei tasakaalustanud rehve(tavaline küla mees vahetas odavalt ära:D).. Nüüd mingi päev viskasin pilgu vasakule rehvile ja see on seestpoolt tublisti rohkem kulunud ja rooli kiskumine paremale ka vaikselt suurenenud. Rasked ajad,aga peab vist silla ära reguleerida laskma.Raha mul hetkel suurt pole(majanduslangus tõukab).Aga siiski nii vist edasi lasta ei saa,kuna varsti polegi rehvi:S.Kuskohas Tartus ära reguleeritakse odavalt? Ja ei taha sellist juttu kuulata,et oi see vajab vahetamist ja see vajab vahetamist(remondimeeste käest),lihtsalt ei jagu ressurssi.Otseselt mingit kolinat nagu ei kostu sillal olevat,aga vana aparaat ja nagunii midagi leiavad(kas vaja olekski,aga raha teenimise eesmärgil).Niisiis soovitage häid ja odavaid firmasid vms,kes reguleerimisega tegelevad..Tänud ette..
otsija
 
Postitusi: 22
Liitunud: 24 Mär 2008, 14:30
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Siim » 26 Jaan 2009, 20:38

kui on mõni lõtk siis ei saa regullida.
Est/Fin/Lt/Swe :)
Kasutaja avatar
Siim
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 29 Nov 2007, 16:12
Asukoht: Juuru/Välismaa

PostitusPostitas otsija » 26 Jaan 2009, 21:04

Ta kisub täiega paremale.. Lõtku ei tohiks olla ,,ma loodan..
otsija
 
Postitusi: 22
Liitunud: 24 Mär 2008, 14:30
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas otsija » 07 Veebr 2009, 21:20

Viga oli hoopis pees rehvis,see oli mingi 3cm kõrgem kui peaks.Ei mahtunud ilma tühjaks laskmata tagavararehvi koha peale pagassigi mitte(mõlemad 14").
otsija
 
Postitusi: 22
Liitunud: 24 Mär 2008, 14:30
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas tomkulibin » 08 Veebr 2009, 07:55

otsija kirjutas:...(mõlemad 14").

Nä tulebki välja, et rehil veel teisedki parameetrid, mida peab arvestama rehvi valikul. Abiks on "Veljed ja rehvid" alguses olevad "kleeps"ud.
otsija kirjutas:... ma ei tasakaalustanud rehve(tavaline küla mees vahetas odavalt ära)...
Odav ja hea on erinevad asjad, veelkordne tõestus.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8360
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas otsija » 08 Veebr 2009, 12:32

Mis mõttes teised parameetrid? Mul ees kaks samasugust talverehvi(olid õigemini) ja ühel olid traadid seest katki siis läinud arvatavasti ning rehv lihtsalt välja veninud.Algselt oli rehvi kõrgus õige.
otsija
 
Postitusi: 22
Liitunud: 24 Mär 2008, 14:30
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas cabernet1 » 08 Veebr 2009, 15:05

tomkulibin kirjutas:
otsija kirjutas:... ma ei tasakaalustanud rehve(tavaline küla mees vahetas odavalt ära)...
Odav ja hea on erinevad asjad, veelkordne tõestus.


Ehk siis polegi rohkem midagi kommenteerida - kõik öeldud. :D
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitas tomkulibin » 08 Veebr 2009, 16:21

Pakuks odavalt välja kaks rehvi, väljanägemiselt ühesugused, parameetrid ka, naelu küllaga ja mustrit üle 60% algsest. Müün odavalt, 200.- paar
prott on aluse küljest lahti ja õhk jookseb naelte aukudest välja Viimase ütluse jätan müügi hetkel ütlemata :D , aga odavalt müün.
Lisaks kaks samasugust heas korras rehvi hinnaga 500.- tükk. Lisan veel, et proti rehv.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8360
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas otsija » 08 Veebr 2009, 19:05

Ahh mõtetu talvekaid osta,mul pigem suvekaid vaja varsti:D. 20 päeva pärast ei ole ju enam talverehvid kohustuslikud:). Seniks üritan selle tagavararattaga ringi lasta ning kui ment kinni peab ja mölisema hakkab,siis ütlen et just läks katki:D ehk jätavad rahule siis.
otsija
 
Postitusi: 22
Liitunud: 24 Mär 2008, 14:30
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas cabernet1 » 08 Veebr 2009, 21:13

otsija kirjutas:Ahh mõtetu talvekaid osta,mul pigem suvekaid vaja varsti:D. 20 päeva pärast ei ole ju enam talverehvid kohustuslikud:). Seniks üritan selle tagavararattaga ringi lasta ning kui ment kinni peab ja mölisema hakkab,siis ütlen et just läks katki:D ehk jätavad rahule siis.



oeh...

Kulla inimene... ma panen su pärast käed kokku, laskun põlvili ja palun: "Tule taevas appi!!!!"

Esiteks suvekate allapaneku aeg ei tähenda, et enam libe ei oleks. Rehvivahetus ikka pigem teeolude, mitte rahakoti taga peaks seisma.
Samas 3 naela ja 1 suvekas.... ohustada kaasliiklejaid ning siis pravuuritseda, et "just läks katki"??????

Kui ei ole raha, et autot korda teha, kurat käi jala... Hoia paar kuud bensiini ja viina pealt kokku, tee auto korda, vii rehvid vastavusse VAJADUSE ning seadusandlusega ja siis elame rõõmsalt edasi.
Hetkel anna andeks, kuid suhtun sinusse su teksti alusel, kui järjekordsesse pohui-istist joobarisse, kes kuskil külavaheteedel rallitab ja aegajalt linnas oma rondiga "salaküttimist" teeb.

(sry adminnid) :oops:
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitas otsija » 08 Veebr 2009, 22:00

Rahuneme maha:D.. hetkel käin koolis ja ei ole eriti vaba raha..Jala ka käia ei saa ja ei taha.Paljukest ma tollega ikka sõidan,nädala alguses mööda enamjaolt mittelibedat tln-trt maanteed Tartusse,siis väheke linnas ning nädala lõpp tagasi koju..Rullnokast kihutaja ka ei ole,üritan lihtsalt sel raskel ajal kuidagi hakkama saada.Ja bussiga ei olekski see rahaline võit kuigi suur(juhul kui auto peale investeerima ei pea eriti:D) pluss ajakulu meeletu bussiga liigeldes.
otsija
 
Postitusi: 22
Liitunud: 24 Mär 2008, 14:30
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas tomkulibin » 08 Veebr 2009, 22:15

otsija kirjutas:Rahuneme maha:D.. hetkel käin koolis ja ei ole eriti vaba raha..Jala ka käia ei saa ja ei taha.Paljukest ma tollega ikka sõidan,nädala alguses mööda enamjaolt mittelibedat tln-trt maanteed Tartusse,siis väheke linnas ning nädala lõpp tagasi koju..Rullnokast kihutaja ka ei ole,üritan lihtsalt sel raskel ajal kuidagi hakkama saada.Ja bussiga ei olekski see rahaline võit kuigi suur(juhul kui auto peale investeerima ei pea eriti:D) pluss ajakulu meeletu bussiga liigeldes.

Taaskord
- Tule taevas appi!
Just sellise enesekindlusega on ka need juhid, kes süütu inimese alla ajavad ja või ennast sandiks sõdavad, et oleks kellel hoolitseda sinusuguse eest ja ka maksumaksja raha läbi sotshoole just selliste tarbeks vaja.
Ütle mille krdi pärast ma pean selliste idioodi mõttekäiguga inimeste ülalpidamist tagama? Mul niigi mitu alaealist tarvis kindlustada ja veel sellised...
Ole parem vait ja ära tule enda liiklusohtliku potensiaalse tapariistaga tänavatele inimesi ähvardama.
Temal on ebamugav bussiga liigelda...
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8360
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas pokenaut » 08 Veebr 2009, 22:21

Mitte paha pärast, aga ma käin igahommik 20km bussiga kooli ja mul tuleb see igaljuhul odavam, kui sõita korras autoga, mis võtab ainult kütte raha(siia lisa veel ülejäänud kulutused: rehvid, kindlustus, hooldus jne). Ajakulu autoga võrreldes olematu.

Terv,
Pokenaut
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

PostitusPostitas cabernet1 » 08 Veebr 2009, 22:31

Autol peavad esmajoones korras olema pidurid, roolisüsteem, sillad ja alles siis kõik muud, alates mootori minekust kuni helitehnikani...

Kui käid Tartus koolis, eeldan, et on tegemist juba mingitlaadi tudengiga või VÄHEMALT põhihariduse saanud isikuga, kes ometigi VÕIKS oma hallollust kasutada ja saada aru, kui oluline on anda ka omapoolne panus liiklusohutusse.

Mina käisin 5 aastat ülikoolis, sellest 4 bussiga, sest auto oli, kuid remondi ja bensiini raha ei olnud. Kõik mis tuli, jõin õllepähe maha :D

Alles 5-dal aastal hakkasin käima autoga, kuna teenisin ise ja mamma-papa rahakotist hoidsin kaugele. Nüüd raban nagu jaksan - olin 6 kuud töötu, kuid auto vajas hooldust. Naisega tõmbasime 3-ks kuuks püksirihma koomale, panime päevarahaks 3 inimese + koer+kass + akvaariumikalad kokku 25 EEK.
3 kuud elasime nii, sain autoga hoolduses käidud, leidsin töökoha ning elan nagu inimene....
Kui enam ei saa muidu, müün auto maha ja ostan jalgratta, et käia 80 km eemal tööl.
Vähemalt ei ohusta ma oma käitumisega teisi.... välja arvatud oma naine, kuid tema püsib mu kõrval vabast tahtest...
Need potensiaalsed surmasaajad, keda sia oma suhtumise ja mittekorras liikurile ohustad, ei ole kindlasti mitte seda vabatahtlikult.

(PS anna oma kontaktandmed ja aadress - homme olen tööl, lasen mõnel töökaaslasel tulla ja su auto üle vaadata ning vajadusel teha sulle ettekirjutus korduvülevaatuseks) BTW Kui tahad vestlust telefonitsi jätkata, helista 110
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitas otsija » 09 Veebr 2009, 01:52

IRW.. Kuhu ma nüüd sattusin:D.Aga noh teie enam vähem käsu peale jalameheks siin hakata suverehvi pärast.Pean kurvastama,aga sedasi mul ei mängi välja.Ja ega mingi enamus 2000 plus aasta korras pillid,mis minust 90-ga venijast nagu postist mööda lendavad ei kujuta endast vähem ohtu.. Ja see kordusülevaatuse teema..Sellega pole nalja tegelikult,paras ämblik jookseb mööda esiklaasi ja eelmie aasta sai selle ülevaatusega oma moodi asjad aetud:)..Krt oleks üht teist veel isegi rääkida aga....

Kohe tuleb vist selle foorumi ajaloo suurim kriitikapuhang:D:D..
otsija
 
Postitusi: 22
Liitunud: 24 Mär 2008, 14:30
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas cabernet1 » 11 Veebr 2009, 12:28

Ämblik esiklaasil?
Esiklaas on kojameeste tööpiirkonnas katki juba aasta või enam?
Oi jah.

Ei mingit kriitikat minu poolt. Pigem soovitus - tee teema, kirjuta sinna oma masin üles lugejate autona, pildista, kirjuta, kirjelda. Räägi vigadest, küsi, kas keegi saab varuosadega aidata, neid odavamalt müüa jne...

Tee oma auto korda ja kui ise ei saa hakkama, küsi abi - usun, et oleksime nõus aitama kasvõi põhjusel, et suudame nii mõne avarii ära hoida.
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitas hardstyler » 11 Veebr 2009, 14:16

otsija, ära võta kurje sõnu südamesse. Loomulikult saame kõik aru, et hea rehv on oluline jne. Ise olen ka si#a rehviga sõitnud, kui olla piisavalt ettevaatlik ja katsuda olukordi ette näha saab kenasti ja turvaliselt hakkama. Kindlasti oled nii ohutum liikleja, kui maanteel 150km/h kimav rullnokk, masinal tutikad naelad all. Aga ära jumalaeest maini siin foorumis (ega ka kusagil mujal) et sõidad kehva rehviga. Täpselt seadust järgivaid inimesi on ikka igalpool (ei väida, et mina ei ole) ja paljud neist arvavad, et neil on kohus kõiki rikkujaid noomida, paraku vahel väga valjuhäälselt. :wink: Katsu ikka korralik rehv alla saada :) .

Sõitkem turvaliselt :wink: .
Kasutaja avatar
hardstyler
 
Postitusi: 775
Liitunud: 09 Mai 2007, 23:19
Asukoht: Tallinn/Pärnu Tel:58180677

PostitusPostitas otsija » 12 Veebr 2009, 18:59

Esiklaas on ämblik juba :D aastaid vist.Kui ostsin,siis juba oli selline(kusjuures mõra rohkem kõrvalistuja pool ning jookseb napilt läbi juhi kojameeste tööala,seega ei häiri tegelikult üldse).Homme lähengi vast sumbutajale seda sukka muretsema.Poes peaks nad vaadata saama küll ju,milline antud masinale sobib.Kui ei,siis käin tühja.Sild ka kergelt koliseb vist kuskilt:D.Sellel pillil ei saa aru ka kuskohast see kolin tuleb,kas taga plate koliseb,ees armatuur või mis iganes.Ühesõnaga tasa ja targu remondin seda,aga samal ajal teisest otsast nagunii laguneb midagi jälle vaikselt ära niiet surnud ring vist:P.
otsija
 
Postitusi: 22
Liitunud: 24 Mär 2008, 14:30
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas cabernet1 » 12 Veebr 2009, 19:16

Sellisteks edasiarutlemisteks teemal, mida SINA OMA autol teed, on meil täitsa eraldi teema "lugejate autod" Antud juhul oled teemas silla regull, seega palun tee oma autost teema õigesse kohta ning seal kriba, mis viga, mida teed ja mida vaja on :wink:
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi


Mine Firmad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline