Mazda 6 GT 2.3 122kW 04a. - riisiveski - omaniku vahetus

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

PostitusPostitas riisiveski » 24 Mai 2009, 23:49

Nädalavahetusel sai autole mõned täiendused:
- lisatud originaal-udutuled põhitulede sisse;
- viimaste jaoks sai elektriskeemi muudetud ja algselt automaatselt süttinud ksenoon-lähitulede asemel süttivad nüüd udukad (kuna asuvad põhitulede sees, siis ei tohiks kellelgi ütlemist ka olla ;));
- alarmi sisse- ja väljalülitamise "piiks" sai välja lülitatud, nüüd auto ainult vilgutab tuledega (sellega sai auto ka tehnonõuetega kooskõlla viidud :)).

Automaatselt süttivatest ksenoonidest tahtsin lahti saada, kuna suvisel ajal tundub kuidagi põhjendamatu põletada häid lampe, mille põhiotstarve on pimedas ja kui selle töö võib valgel ajal ära teha suvaline halogeenpirn.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

PostitusPostitas leviathan » 25 Mai 2009, 00:48

riisiveski kirjutas:- viimaste jaoks sai elektriskeemi muudetud ja algselt automaatselt süttinud ksenoon-lähitulede asemel süttivad nüüd udukad (kuna asuvad põhitulede sees, siis ei tohiks kellelgi ütlemist ka olla ;));


sama mod on mul kah ammu tehtud, kuid veel natuke keerukamalt, seotud siis valgus-sensoriga. päeval põlevad halogeenid, hämaramas olukorras kui sisse lülitataxe armatuurivalgus, süttivad ka xenonid. ja põhjus oli sama, pole ju vaja päeval xenonitega sõita , kui udud suure tule sees on
Viimati muutis leviathan, 28 Juul 2009, 00:09, muudetud 1 kord kokku.
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

PostitusPostitas Mario » 25 Mai 2009, 07:28

ma ei saa ikka aru, miks ei tohi alarm piiksu teha.. isegi tutikad autod teevad piiksu. Mina ikka maha ei võta. Pole üldse kasulik ju - alarm ei rakendu, kui keegi sisse murrab.
Keerasin ka korraks piiksu maha, aga kui käe lahtisest aknast sisse pistsin, siis hakkasid ainult tuled vilkuma. Ja nii on olnud kõikidel autodel. Pähh... kes iganes selle välja mõtles, mina ei kavatse järgida.
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6058
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas Muri » 25 Mai 2009, 09:03

mina võtsin esimesel päeval piiksud maha aga undama pistab küll, kui vaja :lol:
Parem must minevik, kui lilla tulevik.
Muri
 
Postitusi: 1705
Liitunud: 03 Juun 2007, 03:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Andres323 » 25 Mai 2009, 10:52

Mario kirjutas:ma ei saa ikka aru, miks ei tohi alarm piiksu teha.. isegi tutikad autod teevad piiksu. Mina ikka maha ei võta. Pole üldse kasulik ju - alarm ei rakendu, kui keegi sisse murrab.
Keerasin ka korraks piiksu maha, aga kui käe lahtisest aknast sisse pistsin, siis hakkasid ainult tuled vilkuma. Ja nii on olnud kõikidel autodel. Pähh... kes iganes selle välja mõtles, mina ei kavatse järgida.

Üks ei põhjusta teist ehk need asjad ei ole omavahel seotud. Kui on, siis on midagi valesti.
Kasutaja avatar
Andres323
 
Postitusi: 267
Liitunud: 28 Juun 2006, 17:23
Asukoht: Tartu/Tallinn

PostitusPostitas riisiveski » 25 Mai 2009, 13:57

Mario kirjutas:ma ei saa ikka aru, miks ei tohi alarm piiksu teha.. isegi tutikad autod teevad piiksu. Mina ikka maha ei võta. Pole üldse kasulik ju - alarm ei rakendu, kui keegi sisse murrab.
Keerasin ka korraks piiksu maha, aga kui käe lahtisest aknast sisse pistsin, siis hakkasid ainult tuled vilkuma. Ja nii on olnud kõikidel autodel. Pähh... kes iganes selle välja mõtles, mina ei kavatse järgida.

Ma ei võtnud mitte alarmi ennast maha, vaid ainult alarmi peale ja maha minekul kostva "piiksu", mis koos tuledega vilkus.

Nüüd alarmi lülitamisel vilguvad ainult tuled, muu funktsionaalsus toimib nagu ikka. Kuna elan kortermajas, siis on naabritel ka palju rahulikum, ei pea nad kuulma, kui auto lahti teen või kinni panen :)
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

PostitusPostitas jann » 25 Mai 2009, 15:46

riisiveski kirjutas:Nüüd alarmi lülitamisel vilguvad ainult tuled, muu funktsionaalsus toimib nagu ikka. Kuna elan kortermajas, siis on naabritel ka palju rahulikum, ei pea nad kuulma, kui auto lahti teen või kinni panen :)


Ise tegin täpselt samuti, palju mugavam ja ei häiri kedagi.
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

PostitusPostitas Mario » 25 Mai 2009, 18:49

njah.. minu SerpiStar seda ei võimalda. kui võtan piiksu maha, jääb ka alarm vait. Lärmab vaid paanikanupu peale.
aga see selleks. :) minul on nagunii selline lahe piiks, mis kedagi ei sega.
aga et OTiks kätte ära ei läheks, siis auto on endiselt kenake. :)
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6058
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas riisiveski » 15 Juul 2009, 01:58

Niih - jõudis kätte aeg 120 Mm hoolduseks. Kuna olen planeerinud selle autoga sõita mitu aastat ja hoida seda võimaluste piires heaperemehelikult, siis seekordne hoolduspakett nägi välja selliselt:
1. Filtrid (õli, mootori õhk ja salongi õhk) - AABE Varuosadest. Õhufiltrid vahetasin ise ära.
2. Õli - Mazda Dexelia 5W30 (nn originaalõli) - seekord BEN Autotarve (Järvelt)
3. Õlivahetus ja pidurivedeliku vahetus sai teostatud Eurostautos.

Lõppkokkuvõttes kõikide kohtadega rahul. Lisaks ka hooldusraamatus (sh elektroonilises Mazda andmebaasis) märge läbitud hoolduse kohta.
Kuna roolisambasse oli väike lõtk sisse tekkinud, siis määriti selle nuutühendused üle uue määrdega, seega vahepeal tekkinud roolilõtk nüüd kadunud.

Küll aga jäi üks asi kripeldama seoses õlivahetusega - tark kirjandus räägib, et sel autol peaks olema kogu õlitussüsteemi (nn kuiv) maht 4,1 l, õlivahetuses vahetatakse 3,5 l (koos filtriga). Selle järgi ostsin 4l õli ja arvasin, et ~0,5 l jääb ülegi. Tegelikult valati kõik mootorisse ja õlivarda järgi on nüüd 3-4 mm maksimumist veel puudugi... Kas tõesti suudeti süsteem vanast õlist nii puhtaks saada?

Tegelikult ma eriti ei muretse, kuna eelmisele omanikule oli tuimalt vähemalt kahes eelmises hoolduses (arvete järgi) müüdud 4,7 l õli :D
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

PostitusPostitas layri » 15 Juul 2009, 15:18

mis välpa järgid õivahetusel?
puht sportlikust huvist küsin, kuna see 2.3 on tundud üliõrna hingega õlide teemal.
Kasutaja avatar
layri
 
Postitusi: 212
Liitunud: 20 Nov 2005, 17:14
Asukoht: Jõgeva<>Tartu 55587156 või 5524370

PostitusPostitas kaifo » 16 Juul 2009, 13:04

riisiveski kirjutas:Nädalavahetusel sai autole mõned täiendused:
- lisatud originaal-udutuled põhitulede sisse;
- viimaste jaoks sai elektriskeemi muudetud ja algselt automaatselt süttinud ksenoon-lähitulede asemel süttivad nüüd udukad (kuna asuvad põhitulede sees, siis ei tohiks kellelgi ütlemist ka olla ;));

Automaatselt süttivatest ksenoonidest tahtsin lahti saada, kuna suvisel ajal tundub kuidagi põhjendamatu põletada häid lampe, mille põhiotstarve on pimedas ja kui selle töö võib valgel ajal ära teha suvaline halogeenpirn.

Kus sa seda teha lasid ja palju asi maksma läks? Oleks ka sellisest asjast huvitatud!
http://vaade.eu - teravaid nalju elust enesest!
Kasutaja avatar
kaifo
 
Postitusi: 189
Liitunud: 10 Sept 2007, 10:39
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda 6 GT

PostitusPostitas riisiveski » 16 Juul 2009, 13:44

layri kirjutas:mis välpa järgid õivahetusel?
puht sportlikust huvist küsin, kuna see 2.3 on tundud üliõrna hingega õlide teemal.

Vaatan ca paari nädala tagant (või pikemate sõitude eel) üle õlitaseme ja hoian seda maksimumi lähedal, see peaks probleemid eemal hoidma.

Hetkel olen sõitnud ca 7000 km selle autoga, seega tõsisest enda süsteemist õlivahetuse välpade puhul ei saa rääkida, kuid plaan on õlivahetusi tegema hakata iga 10000 km järel. Ja siis iga 20000 km järel muud asjad vastavalt hooldusgraafikule.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

PostitusPostitas riisiveski » 16 Juul 2009, 13:46

kaifo kirjutas:
riisiveski kirjutas:Nädalavahetusel sai autole mõned täiendused:
- lisatud originaal-udutuled põhitulede sisse;
- viimaste jaoks sai elektriskeemi muudetud ja algselt automaatselt süttinud ksenoon-lähitulede asemel süttivad nüüd udukad (kuna asuvad põhitulede sees, siis ei tohiks kellelgi ütlemist ka olla ;));

Automaatselt süttivatest ksenoonidest tahtsin lahti saada, kuna suvisel ajal tundub kuidagi põhjendamatu põletada häid lampe, mille põhiotstarve on pimedas ja kui selle töö võib valgel ajal ära teha suvaline halogeenpirn.

Kus sa seda teha lasid ja palju asi maksma läks? Oleks ka sellisest asjast huvitatud!

Seda tegi üks tuttav elektrik, kes on Mazdade elektriskeemidega vägagi kursis. Ilmselt ei ole ta oma teenuste pakkumisest laiemalt väga huvitatud, kuna üldiselt ta enam autode kõhusse ei kaevu.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

PostitusPostitas kaifo » 16 Juul 2009, 15:29

riisiveski kirjutas:Seda tegi üks tuttav elektrik, kes on Mazdade elektriskeemidega vägagi kursis. Ilmselt ei ole ta oma teenuste pakkumisest laiemalt väga huvitatud, kuna üldiselt ta enam autode kõhusse ei kaevu.


Võtan teadmiseks, et tegu siis custom lahendusega ja tean kust kaudu asja edasi uurida.
http://vaade.eu - teravaid nalju elust enesest!
Kasutaja avatar
kaifo
 
Postitusi: 189
Liitunud: 10 Sept 2007, 10:39
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda 6 GT

PostitusPostitas riisiveski » 27 Juul 2009, 23:01

Jälle täiendusi - nädalavahetusel said külge esiustele tuulesuunajad.
Tellisin need tuning.ee kaudu, kuna tahtsin 100% kvaliteetset kaupa ja nemad olid ainsad, kes Eestis avalikult reklaamisid, et on EGRi esindajad.
Kuna tahtsin selliseid, mis ei kinnituks klaasi ja aknaraami vahele, vaid oleks liimitud aknaraamile. Pilti hetkel eraldi tegema ei hakanud, eks edaspidiste piltide peal on näha.

PS. Suitsetaja ei ole, aga väga hea on vahel hoida auto aknaid avatuna kartmata, et võimalik vihm võiks autosse sisse sadada.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

PostitusPostitas riisiveski » 12 Okt 2009, 17:22

Minu autonigi jõudnud probleem veest salongis. Kõrvalistuja poolne põrand kohati täiesti ujub.
Esialgseil andmeil on tegemist ummistunud vee äravoolu avadega ventilatsioonisüsteemis (vesi tilgub põrandale ventilatsioonisüsteemist). Panin aja süsteemi puhastamiseks kirja, eks paistab, kuidas asi lõpuks lõppeb.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

PostitusPostitas riisiveski » 13 Okt 2009, 22:27

Peale 120Mm hoolduse tegemis olen pidevalt õlitasemel silma peal hoidnud. Nüüd, kui 125Mm oli kätte jõudnud, siis otsustasin, et on aeg väheke õli peale kallata: varda järgi oli 0,5 l läinud, mistõttu sai sama kogus Dexelia õli peale kallatud.

Lisaks sõitsin vahepeal (st 08.-12. okt) ringi selliselt:
Pilt

Tänaseks neid kleebiseid enam ei ole, on vaid see:
Pilt

...ja põranda märgumisele ei ole seni veel lahendust leidnud, kuna ei ole veel remongi aega saanud. Loodetavasti see laheneb enne, kui põrand uuesti märjaks saab.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

PostitusPostitas layri » 13 Okt 2009, 22:29

riisiveski kirjutas:Dexelia õli


misasi see on?
Kasutaja avatar
layri
 
Postitusi: 212
Liitunud: 20 Nov 2005, 17:14
Asukoht: Jõgeva<>Tartu 55587156 või 5524370

PostitusPostitas riisiveski » 13 Okt 2009, 22:33

layri kirjutas:
riisiveski kirjutas:Dexelia õli


misasi see on?

Nn Mazda originaalõli. Seda müüakse erinevates kohtades, aga netis on üks paljudest kohtadest siin.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

PostitusPostitas layri » 13 Okt 2009, 23:10

riisiveski kirjutas:
layri kirjutas:
riisiveski kirjutas:Dexelia õli


misasi see on?

Nn Mazda originaalõli. Seda müüakse erinevates kohtades, aga netis on üks paljudest kohtadest siin.



Etikett kanistril ei ära küll usaldust ja paneb kahtlema, kas selle õli kallal on piisavalt tootearendust teostatud.
Pole kunagi kuulnudki midagi sellisest õlist, aga samas ega ma kõike õlisid kah ei tea..
Mina ei julgeks sellist "asja" kasutada.
Eelistaksin tuntuid brände, nagu Castrol, Mobil 1 jne.

Mina käiksin sellistest tundmatutest ning "longlife" õlidest pika kaarega mööda, kuna Mazda kuue 2.3 ja diisel on tuntud oma õrna õlihinge poolest.
Kasutaja avatar
layri
 
Postitusi: 212
Liitunud: 20 Nov 2005, 17:14
Asukoht: Jõgeva<>Tartu 55587156 või 5524370

PostitusPostitas riisiveski » 13 Okt 2009, 23:38

layri kirjutas:Etikett kanistril ei ära küll usaldust ja paneb kahtlema, kas selle õli kallal on piisavalt tootearendust teostatud.
Pole kunagi kuulnudki midagi sellisest õlist, aga samas ega ma kõike õlisid kah ei tea..
Mina ei julgeks sellist "asja" kasutada.
Eelistaksin tuntuid brände, nagu Castrol, Mobil 1 jne.

Mina käiksin sellistest tundmatutest ning "longlife" õlidest pika kaarega mööda, kuna Mazda kuue 2.3 ja diisel on tuntud oma õrna õlihinge poolest.

Arvestades seda, et tegemist on õliga, mida tehas soovitab ja mille kasutamata jätmisel väidetavalt nt RX-8-l mootori garantii ei kehti, siis ma ei näe põhjust, miks peaks olema tegemist halva õliga.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

PostitusPostitas HaHoHe » 06 Nov 2009, 21:27

Selline küsimus, et kas on tegemist manuaali või AT-kastiga? Vaatan ise ka taolist autot. Muidu nii võimsat ilmselt ei tahakski, aga lahjemaid pole nagu nahksisuga näinud..ja kui kütusekulu nii madal on, siis polegi viga ju.
Kasutaja avatar
HaHoHe
 
Postitusi: 151
Liitunud: 28 Mär 2007, 10:53
Asukoht: Harjumaa

1998 Mazda 626

PostitusPostitas riisiveski » 07 Nov 2009, 18:38

HaHoHe kirjutas:Selline küsimus, et kas on tegemist manuaali või AT-kastiga? Vaatan ise ka taolist autot. Muidu nii võimsat ilmselt ei tahakski, aga lahjemaid pole nagu nahksisuga näinud..ja kui kütusekulu nii madal on, siis polegi viga ju.

Tegemist manuaalkastiga.
Kuni 2005. a toimunud faceliftini oli 2.3 mootor ainult manuaalkasti otsas (v.a 4WD), edasi oli võimalik saada ka automaadiga.
GG/GY puhul oli nahksisu võimalik ka 2.0 mootoriga, neid on nii manuaali- kui ka automaadiga.

Kütusekulu 9,0 l/100km peale on reaalne. Ma isiklikult ei usu neid kodanikke, kes räägivad 2.3 mootoriga GG/GY puhul, et neil on keskmine kütusekulu 8 l/100km või maanteel võtab auto alla 6 l/100 km peale.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

PostitusPostitas riisiveski » 07 Nov 2009, 18:44

Ühe nädala ja ~500 km juba talvekatega ringi vuratud.
Autoga kaasas olnud 16" rattaid alla ei pannud, vaid ostsin 15" Mazda Premacy/MPV valukad ja panin nendele garaažinurgas leidunud Continentali väga korralikud naastrehvid.

Ise natuke muretsesin, kas 15" mahub korralikult alla, aga mahtus küll - esipiduri sadula ja velje vahel rõõmsalt 3-4 mm ruumi :).

Kui auto jälle puhas, siis peab pilte ka jälle tegema.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

PostitusPostitas riisiveski » 06 Dets 2009, 17:57

Nädalavahetusel otsustasin auto puhtaks teha ja sellega seoses kõrvaldada vanad võlad piltide osas seoses eelnevates postitustes mainitud detailidega:
- tuulesuunajad;
- 15" talverattad (originaalis Premacy veljed).

Pilt
Pilt
Pilt

Lisaks sellele on siin erinevates teemades olnud küsimuseks, kas 15" valuveljed mahuvad 2.3 mootoriga GG/GY-le alla. Väike tõestus, kuidas mahub:
Pilt

Lisaks 2 pilti sellest, millised on originaalis kuni 2005. a GY sumbuti otsad - suits ei välju mitte tagant otsast, vaid alt poolt:
Pilt
Pilt
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

EelmineJärgmine

Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline