Mazda diislid

Kui on vaja abi millegi ostmisega siis siin saad abi küsida.

Mazda diislid

PostitusPostitas arvutihdd » 03 Mai 2009, 21:39

Vaikselt uue kasutatud auto ostu aeg ning kindel vajadus diiselmasina järgi. On keegi mazda diislitega sina peal? Tähendab, et millised on mazda diiselmootorid ja kui ökonoomsed, nobedad ja pommikindlad need on ? Ehk oskab keegi kaasa rääkida teemal. Kindlasti huvitaks aasta suurem, kui 96 ja hinnaklass mingi 45-55k üliheal pakkumisel ka kuni 75 k.

Ehk suudab keegi mule uue mazda mõtte pähe surata jälle :)
arvutihdd
 
Postitusi: 263
Liitunud: 18 Okt 2005, 19:00

PostitusPostitas Mario » 03 Mai 2009, 22:53

mazda diisel - mõnus, öko, veab hästi.

Miinus on see, et paljud jätavad tegemata kohustusliku klapiregulli iga kolmanda õlivahetuse ajal. Ja nii need mootorid vaikselt lagisema hakkavad.
Olen siiski Mazda suhtes bensiini usku.
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas arvutihdd » 04 Mai 2009, 01:21

Bensu"röövlitega" mul ainult positiivsed kogemused, aga diisel mazda omanikku pole vist ühegi tuttava-tuttavagi seas :D Seega uuringi maad...
arvutihdd
 
Postitusi: 263
Liitunud: 18 Okt 2005, 19:00

PostitusPostitas Siim » 04 Mai 2009, 10:26

isegi mina pole ühtegi uuemat( GE) diislit näinud,veel vähem siis katsumisest :) ning foorumit jälgides tundub et see on rohkem nagu haruldus :D
Est/Fin/Lt/Swe :)
Kasutaja avatar
Siim
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 29 Nov 2007, 16:12
Asukoht: Juuru/Välismaa

PostitusPostitas Mario » 04 Mai 2009, 12:13

Kui võtta, siis võtta Comprex diisel GE. Tartus on mitu tükki müügis olnd ja mõnda katsunud ja sõitnud ka. 55kW on päris edev ning tuttava jutu järgi on kiirendus võrdne 1.5 bensuka omaga, et too näiteks järgi ei saanud.. aga muu masinaga nad vist rohkem ei proovinud ka.

On ka ilma Comprexita - 45kW, aga too on tõsine jalgratas ja toda leiab veel GD ja GV kapoti alt.
Uuemad on juba jah väheke kaprissemad. :)
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas Siim » 04 Mai 2009, 12:19

see comprex tundub üldse üks kahtlane asi,remontida minuteada seda keegi ka ei oska,pole kunagi näppu sattunud,vbla polegi nii keeruline,joonistelt tundus küll ulme,samas oleks minuarust mõtekam selle surma puhul üldse turbo peale panna...
Est/Fin/Lt/Swe :)
Kasutaja avatar
Siim
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 29 Nov 2007, 16:12
Asukoht: Juuru/Välismaa

PostitusPostitas arvutihdd » 04 Mai 2009, 17:26

Kui nüüd aus olla, siis ega myygis ka teisi palju pole. Ning hind on mazda kohta meeletu. Sama aasta ja parema mootoriga saaks juba volvo v70 kätte . Müstika... Kui nüüd tõsiselt järgi mõelda, siis ega ma teagi, et kellegil diisel mazda oleks. Üht 88 aasta masinat vist tean ja see ka kartulipõllul sõitmiseks.

Sellest võiks järeldada vast, et mazda diislid pole kõige paremini õnnestunud asjad ja tuleks mööda vaadata ?
arvutihdd
 
Postitusi: 263
Liitunud: 18 Okt 2005, 19:00

PostitusPostitas juhanson0 » 04 Mai 2009, 18:39

kõik oleneb omanikust, fordi mehed ei hoolda kunagi enne autot kui too alles laguneb, olen kaa mõne sellise mazda endale soetanud ja eluvaimu sisse puhund.
viimane oli comprex versioon, üle aasta sai sõidetud ja midagi pole selle comprexi kohta halba õelda, muidugi ostsin aint tänu sellele et oli tõesti korralik isend, näind neid ronte küll ja küll. üldiselt olen ise oma kõrvaga kuulnud kaa kuidas peetis comprexid lagistavad. see kõrvaga tunta!
GF diisleid pole kunagi julgend osta ja arvatavasti ei julge kaa tulevikus, neil pumbad õrnukesed ja hiljem sinna raha matta kaa suht mõtetu.
korralike leidub a pead ise vaeva nägema.
juhanson0
 
Postitusi: 2
Liitunud: 27 Apr 2009, 20:16

PostitusPostitas arvutihdd » 04 Mai 2009, 19:47

Olen täitsa päri, et võimalik saada igast margist hooldatud autosi, aga jah. Osad mudelid turul ikkagi paremas korras, kui teised . Aga musti lambaid on igalpool. Siiski mazda diisli valik kui selline pm puudub praegusel autoturul, ei tea kas nõnda head või lihtsalt neid nõnda vähe ...
arvutihdd
 
Postitusi: 263
Liitunud: 18 Okt 2005, 19:00

PostitusPostitas Mario » 04 Mai 2009, 19:58

tartumaal Kambjas on üks onku, kes peab talu ning tal on hoovi peal vana BF 323, siis sama generatsiooni universaal, üks GC ning kaks GD luukpära.. ning kõik diislid.
tal poeg lõpetas keemia ülikoolis ning lõputöö oli tema isa Mazdad biodiisliga sõitma panna. GD luukpäral on 2.0 diisel tavaline. 44kW koguni. Auto sõidab niiviisi - 60% diislit, 40% rapsiõli. Kütusekulu meeldivalt 3L sajale maanteel ning diisel absoluutselt ei tahma. arvas et 50/50 kannatab ka sõita, kuid siis kõvasti lappi andes tuleb tagant pannkoogilõhna. :D
ehk siis, tema arust paremat masinat ei olegi, kui mazda vanemad diislid.
Uued jäävad tema jaoks lihtsalt kalliks. aga arvas ka, et ei midagi hullu nad ise-enesest ei ole. Aind et hoolduskulud on kallid, selle klapiregulli tõttu.
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas andres86 » 05 Mai 2009, 13:29

Minul oli GE comprex natuke üle aasta ja sai samuti Hessburgeri õli sisse valatud suhtega õli:3osa, diislikütus:1osa 8) Ainuke viga oli see, et õliga liikus natu paremini ning käis sujuvamalt:D Mazda tehnika on mõnusalt vastupidav, kuid minu isendil oli kere nii õnnetus seisus, et tagumised uksed ei tahtnud ka enam lahti tulla :? Nüüd ta siis seisab seal läänemere tee 10 autoaias ja keegi seda ei osta..
Mineku koha pealt niipalju et BMW 525TDA jäi kiirendades maha :lol:
andres86
 
Postitusi: 61
Liitunud: 29 Mai 2007, 09:47
Asukoht: tallinn

1997 Mazda 626

PostitusPostitas juhanson0 » 05 Mai 2009, 13:30

neid GF diisleid müügis on, ise pole sammuti vuramas kuulnud.
ma pigem ütleks et korralike lihtsalt ei müüda ennem kui otseselt autot ei taheta vahetada.
ja kui võrrelda varuosade hindasi siis vanematel japsidel võrreldse sakslastega on aint rattalaagrid kallimad, mõned jubinad isegi odavamad. kuigi rahvas arvab teisiti naabri mardi suust kuuldud et sakslast hea odav ülalpidada, kokkuvõttes tglt kallim.
juhanson0
 
Postitusi: 2
Liitunud: 27 Apr 2009, 20:16


Mine Ostuabi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline